-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Фарби (емаль, водоемульсійна)
Тендер Prozorro UA-2025-04-23-004751-a
Завершена
212 899.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 1% або 2 128.99 UAH
мін. крок: 1% або 2 128.99 UAH
Період уточнення:
23.04.2025 12:10 - 16.05.2025 00:00
Відповідь надана
щодо призначення пф-266
Номер:
92f6c9cad9f4438fbff4ce0ebde27fec
Дата опублікування:
25.04.2025 16:49
Опис:
Шановний Замовнику! ПФ-266 призначена для фарбування підлоги всередині приміщень, фарбувати металеві поверхні зовні приміщень нею не рекомендується і специфіка даного товару це не передбачає. Для металевих поверхонь та зовні приміщень застосовується як ви правильно вказали емаль ПФ-115. То ж просимо вказати коректне призначення для даного типу емалі та внести зміни до тендерної документації в частині призначення емалі ПФ-266 і видалити вимогу: Призначення: для фарбування металевих, дерев’яних та мінеральних поверхонь (віконних рам, підвіконь, дверей, металевих та дерев’яних огороджень), що експлуатуються всередині і зовні приміщень. Та вказати для даної емалі коректне призначення6 для фарбування підлоги всередині приміщень. Для емалей пф-115 у вас коректне призначення.
Відповідь:
Шановний учаснику, дякуємо за звернення. Будуть внесені зміни до тендерної докуменнтації.
Дата відповіді:
28.04.2025 12:10
Відповідь надана
щодо призначення колоранта
Номер:
f749c98cd6274d00aafaaf7fa27ec6af
Дата опублікування:
25.04.2025 15:09
Опис:
Шановний Замовнику! Зазвичай колорантом колорують водоемульсійні фарби, а емалі йдуть уже в готових кольорах. У застосуванні колорантів Вами зазначено: для колорування у тому числі масляних, алкідних фарб. Оскільки, Вами закупляються емалі вже готових кольорів, а у аналогічній попередній процедурі закупівлі Вами було зазначено, що колорантами будуть колоруватись водоемульсійні фарби. просимо видалити дану вимогу за відсутності необхідності та внести відповідні зміни до тендерної документації. Завчасно вдячні.
Відповідь:
Шановний учаснику, дякуємо за звернення. Будь ласка уважно читайте Характеристики/технічний опис до п.29 "Колорант для фарби", там слова "емаль" немає.
Дата відповіді:
28.04.2025 09:00
Відповідь надана
щодо сертифікатів випробувань на атмосферостійкість, який відповідає вимогам ДСТУ ISO 16053:2019 на емалі ПФ-115 та фарбу фасаднну
Номер:
3972609849014dce85c1c9a2a6a17c44
Дата опублікування:
23.04.2025 13:24
Опис:
Шановний Замовнику! Згідно з вимогами тендерної документації необхідно надати у складі пропозиції учасниками: 5. Сертифікат випробування на атмосферостійкість, який відповідає вимогам ДСТУ ISO 16053:2019 (ISO 16053:2018, IDT) Фарби та лаки. Лакофарбові матеріали та системи покриттів для дерев’яних поверхонь зовнішнього застосування.
Проте, дане ДСТУ передбачає проведення досліджень на атмосферостійкість покриття шляхом експонування трьох із 4 пластин розташовуючи їх довгі краї горизонтально та 50-мм смугу зліва від поверхні, що експонується, протягом 12 місяців, використовуючи випробувальні стенди (4.1).
Записують дати початку та закінчення випробування. Наприкінці 12-місячного експозиційного періоду досліджують пластини на випробувальних стендах та реєструють будь-які здуття. Переміщають пластини зі стендів у лабораторію та кондиціонують у протягом 7 днів при температурі (20 ± 2) °C та відносній вологості (65 ± 5) %.
Таким чином, для того аби надати дані сертифікати випробувань на продукцію потрібно мінімум 12 місяців , це набагато більше займає часу, аніж період проведення Вашої процедури закупівлі та період подання пропозиції.
Спеціально під Ваші вимоги на предмет закупівлі. що вимагається Вами неможливо надати даний документ, оскільки по часу жоден Учасник зважаючи на метод досліджень у ДСТУ протягом 12 місяців (що значно більше періоду проведення процедури закупівлі не зможе. Додатково, даний документ не являється обов’язковим до оформлення на лакофарбові матеріали в Україні, таким чином жоден виробник не оформлює дані документи. Також відповідно до звернення вище, дане ДСТУ не поширюється на ЛФМ внутрішнього застосування і колоранти. Таким чином, це дискримінаційна вимога і є неможливим до виконання.
Також повідомляємо, що у деяких виробників існують альтернативні еквівалентні документи сертифікату, а саме: протоколи випробувань (носять назву протокол), які не впливають на зміст документу та якість товару на продукти зовнішнього застсоування.
А також даному ДСТУ ISO 16053:2019 (ISO 16053:2018, IDT) Фарби та лаки. Лакофарбові матеріали та системи покриттів для дерев’яних поверхонь зовнішнього застосування існує альтернативне ДСТУ за яким виробники проводять випробування на атмосферостійкість ЛФМ зовнішнього застосування швидше та в лабораторних умовах на спеціальному обладнанні, а саме: ДСТУ ISO 16474-2.
Відтак, просимо :
1) Або ВИКЛЮЧИТИ вимогу щодо надання даних сертифікатів випробувань на атмосферостійкість, який відповідає вимогам ДСТУ ISO 16053:2019 (ISO 16053:2018, IDT) Фарби та лаки. Лакофарбові матеріали та системи покриттів для дерев’яних поверхонь зовнішнього застосування на ВСЮ продукцію.
2) АБО ВИКЛЮЧИТИ вимогу щодо надання даних сертифікатів випробувань на атмосферостійкість, який відповідає вимогам ДСТУ ISO 16053:2019 (ISO 16053:2018, IDT) Фарби та лаки. Лакофарбові матеріали та системи покриттів для дерев’яних поверхонь зовнішнього застосування НА продукцію: фарба акрилова водоемульсійна (для внутрішніх робіт позиції 26-27), емалі ПФ-266 (позиції 20-21) та колоранти для фарби (позиція 29) згідно з попереднього запиту написаного вище ТА ПРОПИСАТИ АЛЬТЕРНАТИВНИЙ ДОКУМЕНТ, наприклад, протоколи випробувань на атмосферостійкість емалей ПФ-115 та фарби фасадної за АЛЬТЕРНАТИВНИМ аналогічним ДСТУ ISO 16474-2 (методи випробувань на атмосферостійкість).
У даному випадку внести зміни до тендерної документації та прописати:
Сертифікат випробування на атмосферостійкість, який відповідає вимогам ДСТУ ISO 16053:2019 (ISO 16053:2018, IDT) Фарби та лаки. Лакофарбові матеріали та системи покриттів для дерев’яних поверхонь зовнішнього застосування АБО протоколи випробувань ДСТУ ISO 16474-2 ТІЛЬКИ на емалі ПФ 115 (позиції 1-18, 22-25) та Фарбу фасадну (позиція 28). На продукти: фарба акрилова водоемульсійна біла матова (для внутрішніх робіт), емалі ПФ-266 та колоранти для фарби надання даного документу не вимагається.
Сподіваємось на зважене рішення Замовника!
Відповідь:
ДСТУ ISO 16053:2019 (ISO 16053:2018, IDT) Фарби та лаки. Лакофарбові матеріали та системи покриттів для дерев’яних поверхонь зовнішнього застосування. Натурні випробування на атмосферостійкість відповідає чинним міжнародним стандартам, затверджений ДЕРЖАВНим ПІДПРИЄМСТВОм "УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ І НАВЧАЛЬНИЙ ЦЕНТР ПРОБЛЕМ СТАНДАРТИЗАЦІЇ, СЕРТИФІКАЦІЇ ТА ЯКОСТІ" Наказом №147 від 10.06.2019 «Про прийняття національних стандартів та прийняття поправки до національного стандарту». Атмосферості́йкість — це здатність матеріалів тривалий час протистояти негативним впливам кліматичних та інших чинників довкілля без суттєвої зміни зовнішнього вигляду та експлуатаційних характеристик. Так як фарба придбавається для закладів освіти, якою будуть пофарбовані дитячі майданчики, паркани, пісочниці важливим показником являється атмосферостійкість, здатність фарби зберігати свій колір, не лущитись під дією атмосферних чинників. Задля цього і передбачена вимога надання даного сертифікату.
Дата відповіді:
25.04.2025 14:29
Відповідь надана
щодо сертифікатів випробувань на атмосферостійкість, який відповідає вимогам ДСТУ ISO 16053:2019 на емалі ПФ-266, фарбу водоемульсійну для внутрішніх робіт та колоранти
Номер:
bb74374c87054e0896e9b8f25fe855d4
Дата опублікування:
23.04.2025 13:04
Опис:
Шановний Замовнику! Згідно з вимогами тендерної документації необхідно надати у складі пропозиції учасниками: 5. Сертифікат випробування на атмосферостійкість, який відповідає вимогам ДСТУ ISO 16053:2019 (ISO 16053:2018, IDT) Фарби та лаки. Лакофарбові матеріали та системи покриттів для дерев’яних поверхонь зовнішнього застосування.
Проте, дане ДСТУ передбачає проведення досліджень для ЛФМ покриттів для дерев’яних поверхонь ЗОВНІШНЬОГО ЗАСТОСУВАННЯ
Дане ДСТУ прописує методи випробувань на ЛФМ зовнішнього застосування, не внутрішнього і не стосується фарби акрилової водоемульсійної білої матової (для внутрішніх робіт позиції 26-27), емалей ПФ-266 (позиції 20-21) та колорантів для фарби (позиція 29), та не містить вимог щодо даних продуктів оскільки:
- Фарба акрилова водоемульсійна не застосовується для дерев’яних поверхонь зовнішнього застосування, адже її призначення це пофарбування поверхонь тільки всередині приміщень, зовнішнє застосування не передбачається для даного виду продукту. Тому дана фарба не передбачає відповідність вище зазначеному ДСТУ, не може бути атмосферостійкою зовнішнього застосування, бо призначена для внутрішніх робіт (про це зазначається і Замовником згідно з вимогами Додатку 3 до тендерної документації позиції 26-27 Призначення: призначена для декоративного фарбування стін і стель із цементних, цементно-вапняних, вапняних, гіпсових, гіпсокартонних, дерев’яних і дерево похідних матеріалів усередині приміщень). Відповідно до даного ДСТУ, дана фарба НЕ підлягає випробуванням на атмосферостійкість для дерев’яних поверхонь зовнішнього застосування.
- Емаль алкідна ПФ-266 застосовується для фарбування ТІЛЬКИ ВСЕРЕДИНІ ПРИМІЩЕНЬ, підлоги зазвичай. Емаль ПФ-266 заборонено наносити на поверхні зовні приміщень і вона як продукт апріорі не є атмосферостійким. Відповідно до даного ДСТУ, дана фарба НЕ підлягає випробуванням на атмосферостійкість для дерев’яних поверхонь зовнішнього застосування.
- колоранти для фарби НЕ Є самостійним лакофарбовим покриттям, додається до фарби з метою її колорування у колір ( про що зазначено Замовником згідно з вимогами Додатку 3 до тендерної документації позиції 29 Застосування: для колорування …). Відтак, прямо не наноситься на дерев’яні поверхні зовнішнього застосування, не є покриттям і на нього не розповсюджуються вимоги вказаного замовником ДСТУ ISO 16053:2019 (ISO 16053:2018, IDT) Фарби та лаки. Лакофарбові матеріали та системи покриттів для дерев’яних поверхонь зовнішнього застосування. Окрім цього, колорант не є ні фарбою, ні лаком, а лише компонентом, що додається до фарб для отримання кольору. Відповідно до даного ДСТУ, пігментний концентрат (колорант) НЕ підлягає випробуванням на атмосферостійкість для дерев’яних поверхонь зовнішнього застосування.
Відтак перелічені продукти фарба акрилова водоемульсійна біла матова (для внутрішніх робіт), емалі ПФ-266 та колоранти для фарби через призначення і сферу застосування не підлягають відповідності і випробуванням за ДСТУ ISO 16053:2019 (ISO 16053:2018, IDT), відтак не передбачають оформлення на них сертифікатів випробувань на атмосферостійкість системи покриттів для дерев’яних поверхонь ЗОВНІШНЬОГО ЗАСТОСУВАННЯ.
Отже, дана вимога є некоректною і неможливою до виконання, у ЛФМ для внутрішніх робіт неможлива відповідність на атмосферостійкість системи покриттів для дерев’яних поверхонь зовнішнього застосування.
Просимо виключити вимогу щодо надання даних сертифікатів випробувань на атмосферостійкість, який відповідає вимогам ДСТУ ISO 16053:2019 (ISO 16053:2018, IDT) Фарби та лаки. Лакофарбові матеріали та системи покриттів для дерев’яних поверхонь зовнішнього застосування на продукцію: фарба акрилова водоемульсійна (для внутрішніх робіт позиції 26-27), емалі ПФ-266 (позиції 20-21) та колоранти для фарби (позиція 29)
з тендерної документації та внести відповідні зміни.
Відповідь:
ДСТУ ISO 16053:2019 (ISO 16053:2018, IDT) Фарби та лаки. Лакофарбові матеріали та системи покриттів для дерев’яних поверхонь зовнішнього застосування. Натурні випробування на атмосферостійкість відповідає чинним міжнародним стандартам, затверджений ДЕРЖАВНим ПІДПРИЄМСТВОм "УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ І НАВЧАЛЬНИЙ ЦЕНТР ПРОБЛЕМ СТАНДАРТИЗАЦІЇ, СЕРТИФІКАЦІЇ ТА ЯКОСТІ" Наказом №147 від 10.06.2019 «Про прийняття національних стандартів та прийняття поправки до національного стандарту». Атмосферості́йкість — це здатність матеріалів тривалий час протистояти негативним впливам кліматичних та інших чинників довкілля без суттєвої зміни зовнішнього вигляду та експлуатаційних характеристик. Так як фарба придбавається для закладів освіти, якою будуть пофарбовані дитячі майданчики, паркани, пісочниці важливим показником являється атмосферостійкість, здатність фарби зберігати свій колір, не лущитись під дією атмосферних чинників. Задля цього і передбачена вимога надання даного сертифікату.
Дата відповіді:
25.04.2025 14:29
Відповідь надана
щодо кольору колоранта синій
Номер:
abdb0f51d54f45b79b5478c87493aa43
Дата опублікування:
23.04.2025 12:48
Опис:
Шановний Замовнику! Згідно з вимогами до кольоранту синій у деяких виробників назва колоранту такого кольору є сіро-блакитний. Колір аналогічний синій, проте торгівельна назва сіро-блакитний. То ж просимо надати можливість прийняти участь з товаром еквівалентом синього кольору проте з торгівельною назвою "сіро-блакитний". Просимо внести зміни до тендерної документації і вкзаати вимогу до кольору синій або сіро-блакитний. Сподіваємось на розуміння!
Відповідь:
Шановний учаснику дякуємо за звернення. Назви кольорів брались з потреб закладів підпорядкованих Відділу. Якщо Ваший колір відповідає нашій потребі надавайте свою пропозицію з порівняльною таблицею.
Дата відповіді:
25.04.2025 14:28
Відповідь надана
щодо кольору Колоранту ківі
Номер:
26cf5c55fb904a228b8653523151229c
Дата опублікування:
23.04.2025 12:48
Опис:
Шановний Замовнику! Вказаному Вами кольору колоранту ківі на ринку у всіх виробників відповідає колір світло-зелений. Ківі кольору у колорантів на ринку не існує. Просимо внести зміни до тендерної документації і вкзаати вимогу до кольору ківі або світло-зелений. Сподіваємось на розуміння!
Відповідь:
Шановний учаснику дякуємо за звернення. Колорант ківі на ринку існує, зайдіть, будь ласка, за даним посиланням і Ви в цьому впевнитесь. https://www.google.com/search
Назви кольорів брались з потреб закладів підпорядкованих Відділу. Якщо Ваший колір відповідає нашій потребі надавайте свою пропозицію з порівняльною таблицею.
Дата відповіді:
25.04.2025 14:27
Відповідь надана
щодо кольору емалі ПФ-115 рожева
Номер:
5160967f8b774470ab551e8b4a8cad5c
Дата опублікування:
23.04.2025 12:46
Опис:
Шановний Замовнику! На ринку ЛФМ у жодного виробника НЕ снує емалі рожевого кольору. Є на ринку певні торгові марки де представлена кремово-рожева емаль, просимо виправити колір на існуючий і внести відповідні зміни до тендерної документації вказвши колір емалі: кремово-рожева (замість рожева). Завчасно вдячні!
Відповідь:
Шановний учаснику дякуємо за звернення. Назви кольорів брались з потреб закладів підпорядкованих Відділу. Якщо Ваший колір відповідає нашій потребі надавайте свою пропозицію з порівняльною таблицею.
Дата відповіді:
25.04.2025 14:27
Відповідь надана
забезпечення виконання договору у формі депозиту
Номер:
afdb728e30ee418d997c9a298bb10e63
Дата опублікування:
23.04.2025 12:43
Опис:
У розділі 6 Тендерної документації замовника визначено забезпечення виконання договору у формі депозиту. Ст 27. Закону України Про публічні закупівлі вказано, що Замовник має право вимагати від переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі внесення ним не пізніше дати укладення договору про закупівлю забезпечення виконання такого договору, якщо внесення такого забезпечення передбачено тендерною документацією або в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі. Забезпечення виконання договору встановлюється як гарантія виконання Замовником свого основного зобов’язання – поставки товару. Відповідно до статті 547. Цивільного кодексу України, вказується, що Правочин щодо забезпечення виконання зобов'язання вчиняється у письмовій формі. Правочин щодо забезпечення виконання зобов'язання, вчинений із недодержанням письмової форми, є нікчемним. Тендерна документація не містить договору забезпечення виконання договору для ознайомлення з його змістом. Отже, відсутність договору забезпечення є прямим порушенням, що може призвести до нікчемності правочину. Пунктом 6 розділу 6 вказано, що Учасник має надати у складі тендерної пропозиції гарантійний лист щодо зобов’язання такого учасника на надання депозиту на рахунок Замовника в якості забезпечення виконання договору про закупівлю у порядку, передбаченому цією документацією, та погодження з умовами викладеними в розділі 10 проекту договору про закупівлю, що врегульовують відносини між Учасником та Замовником у частині забезпечення договору. Проєкт договору не містить ЖОДНОЇ ВКАЗІВКИ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОНАННЯ ДОГОВОРУ. Наданням вище зазначеної довідки, Замовник свідомо змушує Постачальника порушувати норми цивільного законодавства та вносити забезпечення без окремого письмового договору забезпечення.
Ст. 546 ЦК України вказує, що виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком, правом довірчої власності. Законодавство чинне не визначає депозит, як форму забезпечення виконання зобов’язань. Замовник може вказати забезпечення виконання договору у формі банківської гарантії або страхової гарантії, як альтернативний варіант для Учасників. Вимога щодо забезпечення виконання договору виключно у формі депозиту значно обмежує коло потенційних учасників та створює перешкоди для участі виробників товару із найнижчою ціною.
Просимо внести зміни у розділ 10 проєкту договору із урахуванням наступного:
1. Включити до тендерної документації та проєкту договору альтернативний вид забезпечення виконання договору (у формі банківської гарантії або страхової гарантії)
АБО
підтвердити можливість укладання окремого договору забезпечення виконання договору у формі депозиту у порядку та строки визначені законодавством та з урахуванням строків встановлених для внесення забезпечення із переможцем торгів.
Відповідь:
Шановний учаснику дякуємо за звернення. Будь ласка, прочитайте уважно пункт 6 розділу 6 Тендерної документації, там не має жодного слова про «депозит» і відсутнє посилання на пункт 10 проекту договору про закупівлю.
Дата відповіді:
25.04.2025 14:27