-
Спрощена закупівля
-
Однолотова
-
КЕП
Металопластикові вікна, двері
Тендер Prozorro UA-2025-03-14-012088-a
Торги відмінено
1 000 000.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 5 000.00 UAH
мін. крок: 0.5% або 5 000.00 UAH
Період уточнення:
14.03.2025 17:00 - 20.03.2025 00:00
Відповідь надана
Вимоги встановлені в оголошенні
Номер:
9a33f387b3d14e0db652aaa1ff07d9e6
Дата опублікування:
17.03.2025 02:27
Опис:
1) Шановний Замовнику, відповідно до пункту 7 Додатку 2 до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, Ви встановили наступну вимогу:
7. Інформація про походження товару у разі, якщо предметом закупівлі є товар, що підтверджується сертифікатом про походження товару/засвідченою декларацією про походження товару/декларацією про походження товару/сертифікатом про регіональне найменування товару.
Проте, відповідно до Закону України Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості, встановлено, що Уповноважений орган формує та веде перелік товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва, який оприлюднюється на його офіційному веб-сайті, а також, встановлено перелік товарів, щодо яких застосовуються такі особливості здійснення закупівель (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1977-20#Text). Проте, в даному переліку відсутній товар, що є предметом даної закупівлі, а тому, жоден учасник не зможе виконати встановлену Вами вимогу. Просимо внести зміни в Оголошення про проведення спрощеної закупівлі та видалити дану незаконну вимогу.
2) Шановний Замовнику, відповідно до пункту 14 Додатку 2 до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі, Ви встановили наступну вимогу:
14. Витяг з каталогу предметів постачання з призначеними виробнику обладнання номенклатурними номерами НАТО та кодами за Класифікатором озброєння, військової техніки та майна Міністерства оборони України.
Відповідно до Єдиного класифікатора предметів постачання ДК 020:2016, затверджений наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 20 грудня 2016 р. № 2095, який розроблено для використання у сфері оборони і безпеки держави для досягнення максимальної ефективності системи матеріально-технічного і тилового забезпечення та її сумісності з системами логістики НАТО, а також вдосконалення державної системи класифікації і кодування техніко-економічної та соціальної інформації. Цей національний класифікатор ДК 020:2016 “Єдиний класифікатор предметів постачання” ідентичний Багатомовному класифікатору предметів постачання НАТО (NATO Multilingual Supply Classification Handbook (ACodP-2)), який у свою чергу відповідає Федеральній системі класифікації постачання США (Federal Supply Classification System (FSC)). Ведення класифікатора здійснює Міністерство оборони України (посилання на класифікатор - https://www.mil.gov.ua/content/standarts/DK_020_2016_zmina_1.pdf ).
Проте, даний Класифікатор не містить товару, що є предметом даної закупівлі, а тому, жоден учасник не зможе виконати встановлену Вами вимогу. Просимо внести зміни в Оголошення про проведення спрощеної закупівлі та видалити дану незаконну вимогу.
3) Шановний Замовнику, відповідно до пункту 5.8. Додатку 4 до Оголошення про проведення спрощеної закупівлі Проєкт Договору, Ви встановили наступну інформацію:
5.8. Право власності Покупця на поставлений Товар виникає з моменту приймання Товару, факт якого засвідчується відміткою Покупця на відповідній видатковій накладній. Ризик випадкового знищення або зіпсування Товару несе Продавець.
Проте, Вами не вказано коли ризик знищення або зіпсування Товару переходить до Покупця, що може створити потенційні конфлікти, оскільки, якщо товар пошкодиться вже після приймання та переходу права власності, але з якихось причин пошкодиться, то формально Продавець нестиме відповідальність, хоча фізично товар знаходиться у Вас, що суперечить статті 668 ЦКУ (Ризик випадкового знищення або випадкового пошкодження товару переходить до покупця з моменту передання йому товару, якщо інше не встановлено договором або законом.). Наявне формулювання в договорі може викликати спірні ситуації та затягування вирішення питання через дану невідповідність законодавству. Просимо Вас, відкоригувати даний пункт (наприклад, «Ризик випадкового знищення або випадкового пошкодження товару переходить до покупця з моменту приймання Товару, факт якого засвідчується відміткою Покупця на відповідній видатковій накладній. До моменту приймання Товару, ризик випадкового знищення або пошкодження Товару несе Продавець.») .
Наперед вдячні за Вашу відповідь.
Відповідь:
Ваше звернення прийнято до уваги. У найкоротші терміни буде здійснено усунення невідповідностей. Дякуємо за звернення.
Дата відповіді:
20.03.2025 09:08