• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

«Нове будівництво захисної споруди - протирадіаційного укриття, в с. Іллінка Усатівської сільської ради Одеського району Одеської області, розташованого за адресою: Одеська область, Одеський район, с. Іллінка, вул. Міжлиманська, 6-Б»

Мова (мови), якою (якими) повинні готуватися тендерні пропозиції - українська мова. Допускається подання документів у складі тендерної пропозиції іншою ніж українська мова з обов’язковим наданням перекладу таких документів на українську мову. Переклад документів повинен бути завірений, організацією, яка здійснювала переклад. Тексти повинні бути автентичними, визначальним є текст, викладений українською мовою. Відповідальність за достовірність перекладу несе учасник. Дана вимога не відноситься до власних назв та/або загальноприйнятих визначень, термінів, малюнків, креслень тощо. Згідно умов цієї процедури закупівлі тендерною документацією вважається сукупність інформації у вигляді заповнених електронних полів в розділі "Тендерна документація" та прикріпленого текстового документу "Тендерна документація" та «Додатків до тендерної документації», що містить всю іншу інформацію, передбачену згідно ст. 22 Закону; застосовані критерії оцінки - ціна (питома вага критерію «Ціна» - 100%).

Торги не відбулися

53 251 906.60 UAH з ПДВ
мін. крок: 1% або 532 519.07 UAH
Період уточнення: 14.01.2025 18:23 - 26.01.2025 00:00
Відповідь надана

щодо тех. завдання

Номер: d1510af4d1d44a2780507baba0e2938e
Дата опублікування: 17.01.2025 14:12
Опис: Доброго дня, надайте будь-ласка розяснення, Пунктом 5.1 «Настанови з визначення вартості будівництва», затвердженої наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01 листопада 2021 року № 281, Ціна пропозиції учасника процедури закупівлі (договірна ціна) розраховується на підставі нормативної потреби в трудових і матеріально-технічних ресурсах, необхідних для здійснення проектних рішень по об’єкту будівництва, та поточних цін на них або з використанням укрупнених показників вартості робіт, обсяги та види яких передбачені затвердженою проектною документацією. У разі складання ціни пропозиції учасника процедури закупівель з використанням укрупнених показників вартості робіт пункти 5.3 – 5.30 цієї Настанови не застосовуються. Укрупнені показники вартості робіт можуть розраховуватись ресурсним методом з використанням діючих РЕКН або УКН(з урахуванням Зміни №1 затвердженої Наказом від 30.04.2022 №67, Зміни №3 затвердженої Наказом від 22.09.2023 №854) Для розрахунку ціни пропозиції учасника процедури закупівлі (договірної ціни) замовник надає відомість обсягів робіт, відомість ресурсів до неї без цін або затверджену проектну документацію. За рішенням замовника відомість обсягів робіт може бути складена за міжнародною системою вимірювання, визначеною Замовником. Для розрахунку ціни пропозиції учасника процедури закупівлі (договірної ціни) окремих видів капітальних ремонтів (див. пункт 3.10 цієї Настанови) замовник надає дефектний акт, форму якого наведено у додатку 29 цієї Настанови. Ціна пропозиції учасника процедури закупівлі (договірна ціна) формується на підставі вартості будівельних робіт, до складу якої включаються прямі, загальновиробничі та інші витрати на будівництво об’єкта, прибуток, кошти на покриття адміністративних витрат будівельних організацій, кошти на покриття ризиків у випадках, передбачених у пункті 4.40 цієї Настанови, кошти на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами, кошти на сплату податків, зборів, обов’язкових платежів. Пунктом 5.9 «Настанови з визначення вартості будівництва», затвердженої наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01 листопада 2021 року № 281,визначено, При розрахунках вартості експлуатації будівельних машин та механізмів, якщо внаслідок об’єктивних причин (ускладнені умови виконання робіт через обмеженість території будівельного майданчика, неможливість розміщення підйомних механізмів тощо) будівельні роботи планується виконувати без застосування будівельних машин та механізмів як для внутрішньо будівельного транспортування матеріальних ресурсів (горизонтального і вертикального), так і для виконання будівельних робіт, або із застосуванням наявних у підрядній організації не передбачених нормами машин та механізмів, вартість таких робіт визначається з урахуванням змінених умов виконання робіт. У випадку, якщо при такій заміні технічних ресурсів, технологія виконання робіт та показники цих норм не змінюються, вартість будівельних робіт визначається за тими самими КНУ РЕКН із зміненими технічними ресурсами. В додатку 2 до тендерної документації «Технічна специфікація (вимоги)» по об’єкту «Нове будівництво захисної споруди - протирадіаційного укриття, в с.Іллінка Усатівської сільської ради Одеського р-ну Одеської області, розташованого за адресою: Одеська область, Одеський р-н, с.Іллінка, вул.Міжлиманська,6Б», в Технічному завданні в відомості ресурсів до зведеного кошторисного розрахунку вартості об’єкта будівництва вказано : в п. 20 крани баштові, вантажопідйомність 5т. - 80,38204 маш.год.; в п.21 крани баштові, вантажопідйомність 8т. - 447,74488 маш.год.; в п.22 крани баштові, вантажопідйомність 10т. - 54,45552 маш.год.; в п.23 крани баштові, вантажопідйомність 12,5т. - 0,1218 маш.год. Тоді як, в відомості обсягів робіт до технічного завдання (в додатку 2 до тендерної документації) відсутні роботи з улаштування підкранових колій для баштових кранів . У звязку з цим, просимо надати роз’яснення, чи має право учасник при складанні тендерної пропозиції, замість вказаної будівельної техніки (машин та механізмів) в відомості ресурсів до зведеного кошторисного розрахунку вартості об’єкта будівництва «Нове будівництво захисної споруди - протирадіаційного укриття, в с.Іллінка Усатівської сільської ради Одеського р-ну Одеської області, розташованого за адресою: Одеська область, Одеський р-н, с.Іллінка, вул.Міжлиманська,6Б», у відповідності до п.5.9 Настанови, враховувати наявну будівельну техніку, якщо при такій заміні технічних ресурсів, технологія виконання робіт та показники цих норм не змінюються,
Відповідь: Шановний учасник, дякуємо за Ваше звернення. Замовник повідомляє, що Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» № 1178 від 12.10.2022 встановлює порядок та умови здійснення публічних закупівель (далі – закупівлі) товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі” (далі – замовники), із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування. Відповідно до вимог п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» № 1178 від 12.10.2022 (далі – Особливості) тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цієї Постанови та інформаційних листів МЕРІТУ, та своєчасно розміщена у відповідності до вимог пункту 24 Особливостей. Так, відповідно до п. 22 ст. 1 Закону України "Про публічні закупівлі", 22) предмет закупівлі - товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції/пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку. Відповідно до ч. 1 ст. 23 Закону, технічна специфікація повинна містити опис усіх необхідних характеристик товарів, робіт або послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні, функціональні та якісні характеристики. Характеристики товарів, робіт або послуг можуть містити опис конкретного технологічного процесу або технології виробництва чи порядку постачання товару (товарів), виконання необхідних робіт, надання послуги (послуг). Затверджена тендерна документація містить невід’ємні частини до неї, зокрема, але не виключно, додаток №2 до тендерної документації «ТЕХНІЧНА СПЕЦИФІКАЦІЯ (ВИМОГИ)» Технічні, якісні, кількісні та інші характеристики предмета закупівлі, технічна специфікація. Інформація про характер і необхідні технічні та якісні характеристики предмета закупівлі (технічні вимоги) до закупівлі робіт: «Нове будівництво захисної споруди - протирадіаційного укриття, в с. Іллінка Усатівської сільської ради Одеського району Одеської області, розташованого за адресою: Одеська область, Одеський район, с. Іллінка, вул. Міжлиманська, 6-Б» (ДК021-2015: 45210000-2 — Будівництво будівель). Технічна специфікація складено з урахуванням Порядку застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення при визначенні вартості будівництва, затвердженого наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 25.06.2021 № 162, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.09.2021 за № 1226/36848, та Настанови з визначення вартості будівництва, затвердженої наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01 листопада 2021 № 281 (далі по тексту Настанова). Ціна пропозиції Учасника розраховується відповідно до Настанови. Звертаємо Вашу увагу, що додаток 2 до тендерної документації містить відомість обсягів робіт та відомість обсів ресурсів. Тендерна пропозиція, що не відповідає Технічним вимогам, викладеним у цьому Додатку № 2 ТЕХНІЧНА СПЕЦИФІКАЦІЯ до тендерної документації (зокрема містить НЕ всі види робіт/послуг або НЕ повний їх обсяг, НЕ всі матеріально - технічні ресурси згідно з переліком наведеним у Додатку № 2 до тендерної документації, або надані не всі розрахунки), буде відхилена на підставі абзацу 2 підпункту 2 пункту 44 Особливостей, а саме тендерна пропозиція не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 Особливостей. Замовник вважає цю вимогу законною та обґрунтованою. Відповідно до пункту 5.1. Настанови з визначення вартості будівництва ціна пропозиції учасника процедури закупівлі (договірна ціна) розраховується на підставі нормативної потреби в трудових і матеріально технічних ресурсах, необхідних для здійснення проектних рішень по об’єкту будівництва, та поточних цін на них або з використанням укрупнених показників вартості робіт, обсяги та види яких передбачені затвердженою проектною документацією. У разі складання ціни пропозиції учасника процедури закупівель з використанням укрупнених показників вартості робіт пункти 5.3 – 5.30 та 5.33 цієї Настанови не застосовуються. Для розрахунку ціни пропозиції учасника процедури закупівлі (договірної ціни) замовник надає відомість обсягів робіт, відомість ресурсів до неї без цін або затверджену проектну документацію. З огляду на це, наявність у тендерній документації відомості обсягів робіт і відомості ресурсів та вимога щодо відповідності їм пропозиції учасника є законною. Замовник вважає, що у цій частині безпідставні та необґрунтовані. Замовник ніяким чином не порушує право Учасника на участь у процедурі закупівлі. Учасник не довів та не підтвердив, що він не може виконати вимоги щодо розрахунків, у зв'язку з чим відсутні підстави для внесення змін до тендерної документації в цій частині.
Дата відповіді: 20.01.2025 17:00