-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
полікарбонат 4мм, 2,1*6м (12,6 кв.м) (ДК 021:2015: 44111000-1 - Будівельні матеріали), цементно-пісчана суміш (ХСМ), 25 кг (ДК 021:2015: 44111000-1 - Будівельні матеріали); емаль ПФ – 115 біла 2,8 кг (ДК 021:2015: 44111400-5 - Фарби та шпалери); емаль ПФ – 115 зелена 2,8 кг (ДК 021:2015: 44111400-5 - Фарби та шпалери); емаль ПФ – 115 синя 2,8 кг (ДК 021:2015: 44111400-5 - Фарби та шпалери); емаль ПФ – 115 сіра 2,8 кг (ДК 021:2015: 44111400-5 - Фарби та шпалери); емаль ПФ – 115 чорна 2,8 кг (ДК 021:2015: 44111400-5 - Фарби та шпалери)
Тендер Prozorro UA-2024-09-03-003216-a
Завершена
740 012.40
UAH з ПДВ
мін. крок: 1% або 7 400.12 UAH
мін. крок: 1% або 7 400.12 UAH
Період уточнення:
03.09.2024 11:12 - 08.09.2024 00:00
Відповідь надана
поділ закупівлі на лоти
Номер:
6363aa7800f249f6bc4e8e6cb27ecb2d
Дата опублікування:
03.09.2024 12:12
Опис:
Відповідно до ТД предметом закупівлі є товар «ДК 021:2015: 44110000-4 - Конструкційні матеріали (полікарбонат 4мм, 2,1*6м (12,6 кв.м) (ДК 021:2015: 44111000-1 - Будівельні матеріали), цементно-пісчана суміш (ХСМ), 25 кг (ДК 021:2015: 44111000-1 - Будівельні матеріали); емаль ПФ – 115 біла 2,8 кг (ДК 021:2015: 44111400-5 - Фарби та шпалери); емаль ПФ – 115 зелена 2,8 кг (ДК 021:2015: 44111400-5 - Фарби та шпалери); емаль ПФ – 115 синя 2,8 кг (ДК 021:2015: 44111400-5 - Фарби та шпалери); емаль ПФ – 115 сіра 2,8 кг (ДК 021:2015: 44111400-5 - Фарби та шпалери); емаль ПФ – 115 чорна 2,8 кг (ДК 021:2015: 44111400-5 - Фарби та шпалери)».
Додаток 3 до ТД містить перелік товару, який за даним кодом Замовник визначає для закупівлі. Наведені товари за четвертим знаком ДК 021:2015 є різними.
Деталізуємо:
1. Позиція 1-2 таблиці додатку 3 - полікарбонат 4мм, 2,1*6м (12,6 кв.м) та цементно-пісчана суміш (ХСМ), 25 кг - ДК 021:2015: 44111000-1 - Будівельні матеріали
2. Позиція 3-7 – емаль ПФ-115 ДК 021:2015: 44111400-5 - Фарби та шпалери
Таким чином, за 4м знаком 4481 Замовник включив у закупівлю 2 окремих предмети закупівлі за кодами ДК. Наведене є порушенням порядку визначення предмету закупівлі.
Зокрема, відповідно до п3. Порядку визначення предмету закупівлі, затв. Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 15 квітня 2020 року № 708 Предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 21 і 34 частини першої статті 1 Закону та за показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника. Згідно п.15. Особливостей Предмет закупівлі визначається замовником відповідно до вимог Закону та Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 15 квітня 2020 р. № 708.
Одночасно звертаємо увагу Замовника на можливі наслідки такого порушення.
Так, відповідно до п.21. Особливостей Договір про закупівлю є нікчемним у разі: 5) коли назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником не відповідає товарам, роботам чи послугам, що фактично закуплені замовником.
Окрім цього, виробники як позиції 1 та 2 , так і позиції 3- 7 НЕ ЗМОЖУТЬ прийняти участь у закупівлі, оскільки спеціалізуються на виготовленні окремих товарів, як то лакофарбові матеріали тощо
А отже, прийняти участь у даній закупівлі зможуть ТІЛЬКИ ПОСЕРЕДНИКИ, що значно обмежує конкуренцію і є дискримінацією по відношенню до виробників.
Виходячи з наведеного, пропонуємо Замовникові поділити закупівлю НА ЛОТИ:
Лот 1: Позиції 1-2 таблиці додатку 3 - полікарбонат 4мм, 2,1*6м (12,6 кв.м) та цементно-пісчана суміш (ХСМ), 25 кг - ДК 021:2015: 44111000-1 - Будівельні матеріали
Лот 2. Позиції 3-7 – емаль ПФ-115 ДК 021:2015: 44111400-5 - Фарби та шпалери
та не допустити ряду негативних наслідків. Це також дозволить уникнути дискримінації безпосередніх виробників товару, розширить конкуренцію та дасть змогу зекономити бюджетні кошти.
Завчасно вдячні!
Відповідь:
Шановний запитувач! Відповідно до п.п. 22 ч.1 ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі- Закон) предмет закупівлі - товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції/пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку. Згідно з п.3 Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 15 квітня 2020 року № 708 (надалі-Порядок) предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 21 і 34 частини першої статті 1 Закону та за показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника. Визначений предмет закупівлі, а саме «ДК 021:2015: 44110000-4 - Конструкційні матеріали (полікарбонат 4мм, 2,1*6м (12,6 кв.м) (ДК 021:2015: 44111000-1 - Будівельні матеріали), цементно-пісчана суміш (ХСМ), 25 кг (ДК 021:2015: 44111000-1 - Будівельні матеріали); емаль ПФ – 115 біла 2,8 кг (ДК 021:2015: 44111400-5 - Фарби та шпалери); емаль ПФ – 115 зелена 2,8 кг (ДК 021:2015: 44111400-5 - Фарби та шпалери); емаль ПФ – 115 синя 2,8 кг (ДК 021:2015: 44111400-5 - Фарби та шпалери); емаль ПФ – 115 сіра 2,8 кг (ДК 021:2015: 44111400-5 - Фарби та шпалери); емаль ПФ – 115 чорна 2,8 кг (ДК 021:2015: 44111400-5 - Фарби та шпалери)» відповідає правилам визначення предмету закупівлі, встановленим Законом, Порядком та Єдиноим закупівельним словником. У відповідності до п.п. 39 ч.1 Закону частина предмета закупівлі (лот) - визначена замовником частина товарів, робіт чи послуг, на яку в межах єдиної процедури закупівлі/спрощеної закупівлі учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції/пропозиції або пропозиції на переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі. Замовник не бачить доцільності встановлювати в межах процедури окремі лоти.
Дата відповіді:
06.09.2024 15:12