• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Захисна споруда цивільного захисту модульного типу на 100 осіб

Завершена

4 500 000.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 22 500.00 UAH
Період уточнення: 23.08.2024 17:16 - 30.08.2024 00:00
Відповідь надана

Невідповідність законодавству

Номер: 863b697571964b7f85cf24a84e7cc87a
Дата опублікування: 29.08.2024 10:22
Опис: На підставі оголошення про проведення відкритих торгів щодо закупівлі предмета «44210000-5 Конструкції та їх частини (Захисна споруда цивільного захисту модульного типу)», нами було виявлено низку невідповідностей у додатках до тендерної документації, що потребують негайного виправлення. Невідповідність у визначенні предмета закупівлі: У Додатку 4 до тендерної документації, в розділі «Технічна специфікація (Технічні вимоги)», зазначено, що товар, який вимагається Замовником, є «Захисна споруда цивільного захисту модульного типу нат 100 осіб». Однак, відповідно до Кодексу цивільного захисту України, під захисною спорудою цивільного захисту розуміють герметичну/негерметичну споруду, в якій створені умови для перебування людей та їх захисту протягом певного часу (не менше 48 годин). Технічний виріб, у тому числі блок-модульного типу, призначений для короткострокового (до 4 годин) захисту населення на місцевості шляхом зменшення непрямої дії звичайних засобів ураження під час воєнних (бойових) дій є первинним мобільним укриттям. Невідповідність вимогам ДСТУ 9195:2022: Даний стандарт, що стосується швидкоспоруджуваних захисних споруд цивільного захисту модульного типу, не містить рекомендацій для «захисних споруд цивліьного захисту». Таким чином, наведені у тендерній документації вимоги суперечать положенням ДСТУ 9195:2022, що створює ризики неправильної оцінки та використання закуплених споруд. Порушення вимог Закону України «Про публічні закупівлі»: Відповідно до статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі», технічні специфікації повинні відповідати законодавчим вимогам та чинним стандартам. Запропонована Вами специфікація суперечить вимогам як Кодексу цивільного захисту України, так і ДСТУ 9195:2022. Згідно з Законом України "Про публічні закупівлі", предмет закупівлі має бути чітко визначений, з урахуванням чинного законодавства та нормативних актів. Невідповідність визначення предмету закупівлі може призвести до дискваліфікації учасників тендеру, неправомірного використання бюджетних коштів та подальших юридичних наслідків для Замовника.
Відповідь: Відповідно до ст. 2 Кодексу цивільного захисту України, захисні споруди цивільного захисту - інженерні споруди, призначені для захисту населення від впливу небезпечних факторів, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів. Відповідно до п.1, 2 ст. 32 Кодексу цивільного захисту України, основними видами захисних споруд є: 1) сховище - це герметична споруда, в якій створені умови для перебування людей та їх захисту протягом певного часу (не менше 48 годин) шляхом виключення або зменшення прогнозованого впливу небезпечних чинників, що можуть виникнути внаслідок надзвичайної ситуації, застосування зброї масового ураження та звичайних засобів ураження під час воєнних (бойових) дій та/або терористичних актів; 2) протирадіаційне укриття - це негерметична споруда, в якій створені умови для перебування людей та їх захисту протягом певного часу (не менше 48 годин) шляхом зменшення прогнозованого впливу небезпечних чинників, які можуть виникнути внаслідок надзвичайної ситуації, та іонізуючого опромінення у разі радіаційної аварії і радіоактивного забруднення місцевості та непрямої дії звичайних засобів ураження під час воєнних (бойових) дій та/або терористичних актів. 2. Для укриття населення також використовуються споруди подвійного призначення - будівлі, споруди чи їх окремі частини, призначені для використання за основним функціональним призначенням з метою забезпечення суспільних або господарських потреб, а також мають відповідні захисні властивості та спроектовані, побудовані або пристосовані таким чином, щоб забезпечити умови для тимчасового перебування людей у разі виникнення небезпеки їх життю та здоров’ю під час надзвичайної ситуації, воєнних (бойових) дій та терористичних актів. Первинне (мобільне) укриття - це технічний виріб, у тому числі блок-модульного типу, призначений для короткострокового (до 4 годин) захисту населення на місцевості шляхом зменшення непрямої дії звичайних засобів ураження під час воєнних (бойових) дій. Первинне (мобільне) укриття монтується чи виготовляється з дотриманням вимог національних стандартів та/або технічних регламентів, що заявлені у документі про відповідність. Потреба у будівництві (розміщенні) первинних (мобільних) укриттів визначається уповноваженими на це органами у разі необхідності в додатковому укритті населення у місцях можливого скупчення людей на місцевості (на зупинках транспорту, в парках, місцях відпочинку тощо) в особливий період. Найпростіше укриття - це цокольне або підвальне приміщення, інша споруда підземного простору, в якій створені умови для тимчасового перебування людей (не менше 48 годин) у разі виникнення небезпеки їх життю та здоров’ю з метою зменшення непрямої дії звичайних засобів ураження під час воєнних (бойових) дій та/або терористичних актів. Захисні споруди цивільного захисту, споруди подвійного призначення, первинні (мобільні) та найпростіші укриття складають фонд захисних споруд цивільного захисту, є об’єктами такого фонду, мають стратегічне значення для забезпечення захисту населення і належать до засобів колективного захисту. В особливий період нарощування фонду захисних споруд цивільного захисту здійснюється шляхом будівництва захисних споруд цивільного захисту, споруд подвійного призначення та виготовлення (монтування) первинних (мобільних) і облаштування найпростіших укриттів, а також (у разі потреби) відновлення пошкоджених (зруйнованих) об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту. Зазначаємо, що станом на сьогодні Кодекс цивільного захисту України не містить посилання щодо швидкоспоруджуваних захисних споруд цивільного захисту . Враховуючи зазначене вище, Відповідно до Кодексу цивільного захисту України, в ТЕХНІЧНІЙ СПЕЦІФІКАЦІЇ були зазначені саме такі параметри: Первинне (мобільне) укриття - це технічний виріб, у тому числі блок-модульного типу, призначений для короткострокового (до 4 годин) захисту населення на місцевості шляхом зменшення непрямої дії звичайних засобів ураження під час воєнних (бойових) дій. Первинне (мобільне) укриття монтується чи виготовляється з дотриманням вимог національних стандартів та/або технічних регламентів, що заявлені у документі про відповідність. Якість, параметри та виготовлення повинні відповідати ДСТУ 9195:2022 «Швидкоспоруджувані захисні споруди цивільного захисту модульного типу». Запропонована Замовником специфікація не суперечить основним вимогам як Кодексу цивільного захисту України, так і ДСТУ 9195:2022
Дата відповіді: 30.08.2024 10:24
Відповідь надана

Щодо природньої вентиляції

Номер: d4e3262cb911410aa77ca4bd07061114
Дата опублікування: 29.08.2024 09:23
Опис: Шановний замовнику, у технічному завданні вказано, що "споруда повинна мати природню вентиляцію внутрішніх приміщень з врахуванням повітрообміну повітря на 100 чоловік з розрахунку 60 м3/год на одного чоловіка". Відповідно розрахунок повітрообміну має складати в загальному на споруду 6000 м.куб/год. Яким чином природня вентиляція може забезпечити такий повітрообмін? І вкажіть, будь-ласка, якими нормами чи стандартами решламентується ця вимога?
Відповідь: Внесено зміни до тендерної документації 28.08.2024
Дата відповіді: 30.08.2024 10:19
Відповідь надана

Параметри споруди

Номер: 41f9f68ca1794629a4cb730140144dca
Дата опублікування: 27.08.2024 11:02
Опис: Тендерна документація замовника містить вимогу про те, що захисна споруда цивільного захисту модульного типу монтується чи виготовляється з дотриманням вимог національних стандартів та/або технічних регламентів, що заявлені у документі про відповідність. Якість, параметри та виготовлення повинні відповідати ДСТУ 9195:2022 «Швидкоспоруджувані захисні споруди цивільного захисту модульного типу». Проте, параметри та вимоги до облаштування споруди, що містить тендерна документація в частині конкретних розмірів споруд (загальна висота, ширина стін та стелі) не відповідають вимогам ДСТУ 9195:2022 та ДБН.В.2.2.-5:2023, а саме: - пунктам 3.3, 5.1., 5.2. (надмірний тиск у фронті повітряної ударної хвилі), 5.4, 5.13, 6.1.2, (монтування готової до використання споруди у термін, що не перевищує 48годин), 6.1.17( двоярусне розташування місць для сидіння та лежання при висоті приміщень від 2,3 м). - пунктам 14.2.2.4, 14.2.2.1, 14.2.3.4(сумарно всі шари конструкції повинні відповідати умові hпр-≥330мм), 14.2.3.5 (влаштування додаткового протискольного армування, сталевими сітками діаметром стрижнів не нижче ф2), 14.2.3.6(збільшення опору конструкції), а також не враховано обов’язковий додаток А ДБН В.2.2-5:2023. Крім того, визначені Замовником параметри (загальна висота, ширина стін та стелі) обмежують право на участь інших учасників – безпосередніх виробників сертифікованих захисних споруд цивільного захисту, які мають сертифікати якості та відповідності, підтвердження виконання аналогічних договорів, позитивні листи - відгуки та гарантують можливість і вчасність виготовлення та монтажу якісного Товару. Конкретно визначені поза межами ДБН В.2.2-5:2023 та без обгрунтування параметри (загальна висота, ширина стін та стелі) захисних споруд цивільного захисту є підставою вважати проведення тендеру під одного конкретного виконавця, тобто наявність зацікавленості у результаті закупівлі. В зв’язку із викладеним, прошу внести зміни до Тендерної документації в частині параметрів захисних споруд цивільного захисту та привести такі у відповідність до вимог ДСТУ 9195:2022 та ДБН.В.2.2.-5:2023.
Відповідь: Ваше запитання розглянуто, повідомляємо, що товар, який пропонується, повинен відповідати ДСТУ 9195:2022 «Швидкоспоруджувані захисні споруди цивільного захисту модульного типу». Крім того, умовами тендерної документації встановлено мінімальні параметри (вимоги), які не суперечать державному стандарту. При бажанні, усі потенційні учасники можуть взяти участь у закупівлі, запропонувавши товар відповідно до вимог, передбачених тендерною документацією. Оскільки закупівля на захисну споруду цивільного захисту наземного розташування, замовником передбачено товщину стін (не менше 600мм та товщину стелі не менше 400мм). Крім того, рекомендаціями щодо нарощування фонду захисних споруд цивільного захисту закладів освіти та критеріїв/методології відбору проектних рішень для організації укриття здобувачів освіти та персоналу залежно від типу території, військових ризиків тощо, які розроблені міжвідомчою робочої групою на виконання пункту 11 протоколу наради від 24 травня 2023 р. «Про завершення 2022/23 навчального року та підготовку закладів освіти до 2023/24 навчального року», що надійшов з дорученням Прем'єр- міністра України від 27.05.2023 № 16293/0/1-23, наказу Міністерства освіти і науки України від 05.07.2023 № 818, містить вимоги, що необхідні захисні властивості як правило забезпечують об’єкти зі стінами 2 – 2,5 цеглини завтовшки, або з цільних залізобетонних конструкцій (блоків, панелей) товщиною від 56 см. Крім того, аналіз ринку свідчить про те, що на ринку є мінімум два-три постачальника, які здійснюють виробництво і реалізацію товару з такими технічними параметрами.
Дата відповіді: 29.08.2024 17:40
Відповідь надана

Доброго дня!

Номер: f2c7fb340b1243caad4810782419d95d
Дата опублікування: 26.08.2024 14:30
Опис: Товщина стін сходового маршу означає товщину стін після вхідних дверей?
Відповідь: Ваше запитання розглянуто та внесено зміни до тендерної документації
Дата відповіді: 28.08.2024 14:24