• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Нанесення дорожньої розмітки на вулично - дорожній мережі міста Покров

Завершена

850 000.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 1% або 8 500.00 UAH
Період уточнення: 08.04.2024 14:04 - 13.04.2024 00:00
Відповідь надана

Щодо акту огляду вулиць

Номер: 561448822c1848ccabf5b640f3a81c6d
Дата опублікування: 09.04.2024 14:55
Опис: Доброго дня! Умовами тендерної документації передбачено, що "В період строку уточнень та роз’яснень скласти акт огляду вулиць, на яких будуть надаватись послуги (Акт підписується замовником та потенційним учасником в період уточнень та роз’яснень і подається учасником в складі пропозиції)." Згідно з рішеннями Антимонопольного комітету надання таких актів є неправомірною та дискримінаційною вимогою (наприклад рішення від 18.10.2023 № 16676, від 13.10.2020 № 19212). З огляду на викладене просимо внести зміни та виключити цю вимогу з тендерної документації. Дякуємо.
Відповідь: Відповідно до п.51 Постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», (далі — Особливості), фізична/юридична особа має право не пізніше, ніж за три дні до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення закупівлі. Замовник повинен протягом трьох днів з дати їх оприлюднення надати роз’яснення на звернення шляхом оприлюднення його в електронній системі закупівель. Беручи до уваги наведене вище та, розглянувши звернення повідомляємо: Поняття «дискримінація» не визначено нормами Закону України «Про публічні закупівлі», проте пунктом 3 ст. 22 Закону чітко визначено, що «Тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та, яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації». Враховуючи те, що у кожному місті стан доріг суттєво відрізняється, а дороги міста Покров частково потребують ремонту: є багато тріщин та нерівностей на дорожньому полотні, з метою уникнення непорозумінь між Учасником/Виконавцем та Замовником після укладення договору, Замовник передбачив у тендерній документації вимогу щодо здійснення огляду об’єкту та складання відповідного акту огляду. Це дасть можливість у період подання пропозиції Учаснику здійснити огляд доріг міста, оцінити складність послуги, передбачених даною закупівлею і визначити об’єм фарби, необхідної для надання послуг та максимально точно скласти свою цінову пропозицію і не допустити в подальшому її безпідставного коригування, що безумовно відповідає принципу максимальної економії та ефективності, закріпленому у ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі». Таким чином, дана вимога не порушує права Учасників, так як і вітчизняні, і іноземні Учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм можуть брати участь у даній процедурі закупівлі на рівних умовах згідно вимог Закупівлі. Всі Учасники, які дійсно мають намір брати участь у закупівлі та надати Замовнику, послугу, відповідно до Технічної специфікації по закупівлі за кодом ДК 021:2015: 45230000-8 Будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь, Нанесення дорожньої розмітки на вулично - дорожній мережі міста Покров UA-2024-04-08-007026-a мають достатньо часу для того, щоб здійснити огляд об’єкту та скласти відповідний акт, тому Замовник ніяким чином не обмежив права Учасників, адже звернутись до Замовника щодо акту обстеження об’єкту можуть всі зацікавлені.
Дата відповіді: 09.04.2024 16:06