• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Екскаватор – навантажувач або еквівалент (ДК 021:2015: 43260000-3 Механічні лопати, екскаватори та ковшові навантажувачі, гірнича техніка)

Завершена

4 941 700.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 1% або 49 417.00 UAH
Період уточнення: 15.11.2023 18:11 - 21.11.2023 00:00
Відповідь надана

Технічні вимоги - прописані під JCB

Номер: 95cb511a7cfe4bf3a40345f40ca49f2c
Дата опублікування: 16.11.2023 17:40
Опис: Технічні вимоги прописані під JCB. Результат - один учасник Констракшен Машинері. Закупівля екскаватора-навантажувача під бюджет. Де економія?
Відповідь: Шановний Учасник! Згідно пункту 1 статті 23 Закону «Про публічні закупівлі» Технічна специфікація повинна містити опис усіх необхідних характеристик товарів, робіт або послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні, функціональні та якісні характеристики. Це обов’язок Замовника описати вимоги (технічні характеристики) до предмету закупівлі. Учасники мають право пропонувати в складі тендерної пропозиції товар, що є «еквівалентом» до зазначеного Замовником у тендерній документації предмету закупівлі. Замовником в тендерній документації не було зазначено параметрів, що обмежували б коло потенційних учасників та відповідно виробників такої продукції, а зазначено можливість подання тендерних пропозицій з різними параметрами, але які відповідають вимогам тендерної документації. Відповідно до статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник самостійно визначає технічні, якісні характеристики предмета закупівлі та технічні специфікації до предмета закупівлі. У технічних вимогах чітко вказані необхідні характеристики транспортного засобу необхідного для забезпечення потреб Замовника . Замовником було встановлено мінімальні нижні межі технічних характеристик для даного транспортного засобу .
Дата відповіді: 20.11.2023 16:36
Відповідь надана

Щодо дискримінаційних вимога

Номер: 3d81998676ac45d7bae0e0462457bd85
Дата опублікування: 16.11.2023 17:36
Опис: Штучне обмеження в участі потенційних учасників - "гарантійний лист про те, що учасник не має встановлених судом порушень, стягнень неустойки, штрафу або пені по укладеним договорам за результатами аналогічних тендерних закупівель". Вимога суперечить Закону України "Про Публічні закупівлі" та Постанові 1178. Відповідно до якої норми закону, постанови ВИ зазначаєте дану вимогу?
Відповідь: Шановний Учасник! Метою встановлення даної вимоги є відбір потенційних Учасників закупівлі, які працюють тривалий час на ринку та зарекомендували себе як надійні та порядні постачальники, що здатні в повному обсязі виконати всі взяті на себе зобов’язання та поставити товар, що є предметом закупівлі в терміни, які передбачені тендерною документацією. Дана вимога стосується всіх потенційних Учасників закупівлі. Щодо наявності такої інформації у відкритих реєстрах повідомляємо, що на даний момент частина інформації у відкритих єдиних державних реєстрах є закритою або відображається у обмеженому обсязі, що унеможливлює повну перевірку такої інформації. Замовник жодним чином не обмежує участь в процедурі закупівлі учасників закупівлі, оскільки надання ними такої інформації не буде вважатись дискримінацією чи обмеженням, адже такі учасники відповідально ставлять до взятих на себе зобов’язань та сумлінно виконують умови договору і зможуть підтвердити відсутність відносно себе розірваного(их) договору(ів) з причин порушення учасником умов договору(рів) та/або рішень суду щодо стягнення з учасника неустойки, штрафу або пені по укладеному (ним) договору(ів). Правомірність встановлення даної вимоги додатково підтверджується абзацом 14 пункту 47 Особливостей.
Дата відповіді: 20.11.2023 16:35
Відповідь надана

Дискримінайіна вимога

Номер: 2ce2c632c7d844d3a14a73807d0369cb
Дата опублікування: 16.11.2023 17:33
Опис: Шановний Замовник! Вами зазначено "довідку стосовно наявності мережі сервісних центрів з обслуговування товару, що пропонується учасником, на території Полтавської області, з обов’язковим зазначенням назви, адреси та контактних телефонів цілодобової гарячої лінії такого центру" - дискриміанційна вимога "Полтавської області". Удалить вимогу області, щодо розміщення сервісних центрів!!!!
Відповідь: Шановний Учасник! У відповідності до ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» закупівля здійснюються за такими принципами, як: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об'єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням. Статтею 5 Закону передбачено, що вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах. Замовники забезпечують вільний доступ усіх учасників до інформації про закупівлю, передбаченої цим Законом. Керуючись п. 28 Особливостей тендерна документація формується замовником відповідно до вимог ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» . Відповідно до п. 2 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація повинна містити інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію. Наявність центру обслуговування у вказаній області вкрай важлива, оскільки дозволить Замовнику використовувати та обслуговувати предмет закупівлі належним чином та в найкоротшій термін. Вказана в тендерній документації область зазначена враховуючи географічне розташування Замовника, з метою максимальної економії бюджетних коштів на вартості сервісного обслуговування техніки, тому що чим ближче до Замовника і його техніки знаходиться сервісний центр тим дешевше буде вартість виїзду мобільної сервісної бригади, це також необхідно для оперативного постачання запчастин зі складу та запобіганню простоюванню техніки у період нештатних ситуацій. В подальшому ця Вимога забезпечить довготривале ефективне використання техніки.
Дата відповіді: 20.11.2023 16:35
Відповідь надана

Щодо бренда екскаватора -навантажувача

Номер: 46c53ff3bd684bdd9933273f1229cb98
Дата опублікування: 16.11.2023 17:29
Опис: Шановний Замовник! Ви розглядаєте інші бренди екскаваторів-навантажувачів, крім JCB ?
Відповідь: Шановний Учасник! Замовником забезпечено прозору конкуренцію, не обмежуючи коло інших учасників, а вказані технічні вимоги повністю відповідають двом еквівалентам. Предмет закупівлі не передбачає посилання на марку, це тільки Ваші припущення. Замовником чітко вказана назва предмету закупівлі Екскаватор – навантажувач або еквівалент, ДК 021:2015: 43260000-3 Механічні лопати, екскаватори та ковшові навантажувачі, гірнича техніка. Також звертаємо Вашу увагу, що розділ "поставити питання" призначений для вирішення питань, стосовно тендерної документації, які виникають в процесі підготовки до участі в закупівлі.
Дата відповіді: 20.11.2023 16:34