-
Відкриті торги з особливостями
-
Мультилотова
-
КЕП
Страхові послуги
Тендер Prozorro UA-2023-11-03-010228-a
Завершена
59 000.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.2% або 120.00 UAH
мін. крок: 0.2% або 120.00 UAH
Період уточнення:
03.11.2023 14:45 - 10.11.2023 00:00
Відповідь надана
Вимоги до Лот1 та Лот 2
Номер:
9d34fc13018049d1b8433294c23e8a30
Дата опублікування:
03.11.2023 16:24
Опис:
Добрий день. До Лоту 1 та Лоту 2 Замовник встановив вимогу : "Довідка у довільній формі на підтвердження наявності відокремленого структурного підрозділу/офісу, розташованого в м. Києві, по врегулюванню страхових випадків, із зазначенням місця його розташування." Звертаємо увагу, що страхові випадки при наданні послуг з страхування майна по всій території України більшістю страховиків супроводжуються та врегульовуються цілодобовою асистанською службою (з наявним безкоштовним телефонним зв’язком), а страхові виплати здійснюються на підставі надісланих заяв та наданих документів, що підтверджують факт настання страхового випадку та інших документів, передбачених чинним законодаством, шляхом перерахування грошових коштів страхової виплати за вказаними у заяві банківськими реквізитами в електронній формі. Тим більше, враховуючи нинішню ситуацію в країні, більшість страхових компаній надають послуги віддаленого врегулювання збитків, що дозволяє істотно заощадити час клієнта. На підставі вищезазначеного, вважаємо вимоги Замовника про "Довідка у довільній формі на підтвердження наявності відокремленого структурного підрозділу/офісу, розташованого в м. Києві, по врегулюванню страхових випадків, із зазначенням місця його розташування." незаконною та необґрунтованою, а також такою, що створює дискримінацію для всіх потенційних учасників – Страхових компаній у закупівлі та передбачуване відхилення Замовником його пропозиції. Включаючи до тендерної документації дискримінаційні умови, Замовник необґрунтовано звужує коло потенційних учасників закупівлі, перешкоджаючи іншим страховикам, які спроможні виконати умови договору страхування, що є предметом Процедури закупівлі, взяти участь у конкурсі. Враховуючи викладене, вважаємо, що встановлюючи наведені вимоги у Тендерній документації, Замовник порушує норму частини четвертої статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), якою передбачено, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Обґрунтування наявності порушених прав та охоронюваних законом інтересів з приводу рішення, дії чи бездіяльності замовника, що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель і внаслідок яких порушено право чи законні інтереси такої особи. Разом з тим, Замовник вчиняє дії щодо необґрунтованого обмеження кількості учасників торгів з метою надання переваги окремим потенційним учасникам закупівлі, чим порушує принципи добросовісної конкуренції та недискримінації учасників під час проведення Процедури закупівлі, що суперечить законодавству у сфері публічних закупівель. Згідно з частиною четвертою статті 5 Закону замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників. Частиною четвертою статті 22 Закону передбачено, що тендерна документація не повинна містити вимог, які обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Вважаємо, що дії Замовника щодо встановлення у Тендерній документації наведених вище вимог порушують принципи недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, передбачені статтею 5 Закону, вимоги частини четвертої статті 5 та частини четвертої статті 22 Закону, якими передбачена недискримінація учасників. Відтак, просимо Замовника внести відповідні зміни до Тендерної документації з метою приведення її у відповідність із вимогами Закону, а саме: виключити з Тендерної документації дану вимогу. Дякуємо)
Відповідь:
Замовником внесені зміни до тендерної документації
Дата відповіді:
07.11.2023 11:35