• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Деревина дров’яна промислового використання І та ІІ групи теплотворності

Завершена

765 000.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 3 825.00 UAH
Період уточнення: 26.06.2023 17:13 - 01.07.2023 00:00
Відповідь надана

Лісокористувачі

Номер: 571c3adb26c4487fa4112bd469bf8b1d
Дата опублікування: 28.06.2023 23:09
Опис: Відповідно до умов тенерної документації, з метою підтвердження легального походження товару, що пропонується для постачання Замовнику, учасник в складі пропозиції повинен надати копію чинного договору з постійним лісокористувачем або тимчасовим лісокористувачем (з відповідним підтвердженням правовідносин тимчасового лісокористувача з постійним лісокористувачем). Просимо надати роз'яснення, якими документи регламентовано статуси постійного та тимчасового лісокористувачів, та у чому між ними різниця?
Відповідь: Доброго дня! Землі лісогосподарського призначення можуть перебувати у державній, комунальній та приватній власності. Право приватної власності на ліси громадян та юридичних осіб України виникає з моменту одержання державного акту, що посвідчують право власності на земельну ділянку, та їх державної реєстрації. Постійний лісокористувач - підприємства, установи, організації всіх форм власності, їх філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, які мають у користуванні чи власності ліси на землях усіх категорій. У постійне користування ліси для ведення лісового господарства без встановлення строку надаються спеціалізованим державним або комунальним лісогосподарським підприємствам, у яких створено спеціалізовані лісогосподарські підрозділи на підставі рішення органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, яке посвідчується державним актом на право постійного користування земельною ділянкою. Тимчасове користування лісами може бути: довгостроковим - терміном від одного до п'ятдесяти років і короткостроковим - терміном до одного року. Довгострокове тимчасове користування лісами - засноване на договорі, це строкове платне використання лісових ділянок, які виділяються для потреб мисливського господарства, культурно-оздоровчих, спортивних, туристичних і освітньо-виховних цілей, проведення науково-дослідних робіт. Короткострокове тимчасове користування лісами для заготівлі другорядних лісових матеріалів, побічних лісових користувань без вилучення земельних ділянок у власника лісів, постійного лісокористувача на підставі спеціального дозволу/договору. Тимчасовий лісокористувач не має права передавати лісові ділянки в тимчасове користування іншим особам. Постійні лісокористувачі мають: 1) право самостійно господарювати в лісах;2) виключне право на заготівлю деревини; 3) право власності на заготовлену ними продукцію та доходи від її реалізації; 4) право на відшкодування збитків; 5) право здійснювати відповідно до законодавства будівництво доріг, спорудження жилих будинків, необхідних для ведення лісового господарства. Тимчасові лісокористувачі на умовах довгострокового користування мають право:1) здійснювати господарську діяльність у лісах з дотриманням умов договору;2) за погодженням із власниками лісів, постійними лісокористувачами зводити тимчасові будівлі і споруди, необхідні для ведення господарської діяльності;3) отримувати продукцію і доходи від її реалізації. Тимчасові лісокористувачі на умовах короткострокового користування мають право:1) здійснювати використання лісових ресурсів згідно вимог спеціального дозволу/договору;2) за погодженням із власниками лісів, постійними лісокористувачами у встановленому порядку споруджувати тимчасові будівлі та споруди, необхідні для зберігання і первинної обробки заготовленої продукції; 3) власності на заготовлену ними в результаті використання лісових ресурсів продукцію та доходи від її реалізації;4) на відшкодування збитків у випадках, передбачених законодавством.
Дата відповіді: 30.06.2023 16:35
Відповідь надана

Документи про якість

Номер: db31168490ca47d895b0b78decd914ad
Дата опублікування: 28.06.2023 23:07
Опис: У Додатку 2 до тендерної документації встановлено вимогу: "Постачальник повинен передати (поставити) Покупцю товари, передбачені цією документацією, якість яких відповідає умовам ДСТУ (ГОСТ, ТУ) встановленим чинним законодавством для товару даного виду. Учасник процедури закупівлі надає відповідні документи (інформацію про маркування, протоколи випробувань або сертифікати, що підтверджують відповідність предмета закупівлі)". Які саме документи повинен надати учасник, враховуючи, що предмет закупівлі не підлягає сертифікації відповідно до чинного законодавства України?
Відповідь: Доброго дня! Обов’язкову оцінку відповідності продукції в Україні скасували ще на початку 2018 року, проте до цього часу не зникають питання про обов’язковість/не обов’язковість отримання сертифікатів, висновків чи інших дозвільних документів в цій сфері. Сьогодні майже не залишилось продукції, яка підлягає обов’язковій сертифікації, окрім випадків, коли це прямо визначено Законом або договором. Проводять сертифікацію, зазвичай, з ціллю підтвердити відповідність надання певних послуг чи товарів технічним регламентам, стандартам ДСТУ, ІSО та іншим нормативам встановленим українським законодавством. Існує виключний перелік товарів, які підлягають обов’язковій сертифікації. Проте, це не означає, що при бажанні Ви не можете сертифікувати потрібну Вам продукцію чи процедуру надання послуг. Враховуючи вище зазначене, якщо чинним законодавством не встановлено обов’язок сертифікувати товар, що є предметом закупівлі, то Учасник в складі тендерної пропозиції надає довідку довільної форми спираючись на вимоги чинного законодавства, що даний вид продукції не підлягає сертифікації.
Дата відповіді: 30.06.2023 16:34