-
Спрощена закупівля
-
Безлотова
-
КЕП
Вогнезахист дерев'яних конструкцій будівель та споруд в будівлі Комунального закладу «Блиставицький заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів» №6 Бучанської міської ради
Тендер Prozorro UA-2021-11-18-001087-b
Завершена
199 000.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 995.00 UAH
мін. крок: 0.5% або 995.00 UAH
Період уточнення:
18.11.2021 10:09 - 24.11.2021 11:00
Відповідь надана
Дискримінаційні вимоги
Номер:
5165aeac3bd14655b165394903b72b61
Дата опублікування:
18.11.2021 16:19
Опис:
Шановний Замовнику ми уважно вивчили вашу тендерні документацію і вимагаємо видалити або обґрунтувати наступні дискримінаційні вимоги згідно Додатка 3 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі, а саме:
- Пункту 1.4. Копії документів, що підтверджують наявність транспорту, необхідного для надання послуг згідно з умовами закупівлі, на підтвердження даної інформації надати на авто копію Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та довідки про перебування транспортного засобу на військовому обліку та копію протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу.
Так дійсно З метою якісного планування передачі підприємствами, установами та організаціями транспортних засобів і техніки для задоволення потреб військових формувань на особливий період Міністерством оборони України у 2014 році було ініційовано внесення змін до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що стосується реєстрації чи зняття з обліку транспортних засобів, які можуть підпадати під мобілізацію в особливий період.
Зміни до цієї статті зобов’язують підприємства, установи, організації у разі реєстрації (перереєстрації), переобладнання чи зняття з обліку транспортних засобів, які можуть бути призначені для доукомплектування Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, подавати до відповідних органів та підрозділів, що згідно із Законом України «Про дорожній рух» здійснюють державну реєстрацію та облік транспортних засобів, документи з відміткою районного (міського) військового комісаріату про постановку їх на військовий облік.
Але ми наголошуємо, що це стосується лише юридичних осіб. Тому ми вимагаємо видалити дискримінаційну вимогу щодо довідки про перебування транспортного засобу на військовому обліку так як це обмежує коло учасників не юридичних осіб і це прямо суперечать одному з основних принципів здійснення закупівель – відкритість, недискримінація, прозорість та економію бюджетних коштів.
- Пункту 2. Провідний інженер – проектувальник.
Учасник надає копії сертифіката провідного інженера – проектувальника, диплома про освіту зазначеного в довідці, завірені печаткою (у разі наявності) Учасника. Кваліфікаційним сертифікатом інженера – проектувальника потрібно визначення наступної категорії та робіт (послуг): провідний інженер-проектувальник, інженерно-будівельне проектування у частині дотримання вимог пожежної безпеки щодо об'єктів будівництва класу наслідків (відповідальності) ССЗ (значні наслідки).
Огрунтуйте свою вимогу щодо наявності у учасника провідного інженера-проектувальника, інженерно-будівельне проектування у частині дотримання вимог пожежної безпеки щодо об'єктів будівництва класу наслідків (відповідальності) ССЗ (значні наслідки). Чому СС3, а не СС2.
- Експерт будівельний
Учасник на підтвердження правильності прийнятих технічних та якісних рішень в закладах освіти надає копії сертифіката Експерта будівельного (спеціальність - технічне обстеження (інспектування) у частині забезпечення дотримання вимог пожежної, техногенної безпеки об’єктів будівництва).
Питання навіщо він потрібен при проведенні робіт з вогнезахисту ?.
Вимагаємо прибрати дану дискримінаційну вимогу так як згідно чинного законодавства Експерт будівельний (спеціальність - технічне обстеження (інспектування) у частині забезпечення дотримання вимог пожежної, техногенної безпеки об’єктів будівництва) це як правило представник третьої сторони і він зобов’язаний надавати відповідні послуги тільки в складі експертної організації при прийнятті виконаних робіт
Усвідомлюючи, що ви здійснюєте спрощену закупівлі й унеможливили звернення в Антимонопольний комітет (хитро зроблено ціна цікава 199 000тис. грн. чому не 201000 чи 200 000тис. грн.?) і, що вимоги прописані під ВАШОГО учасника повідомляємо Вам, що у випадку відсутності дій Замовника, які спрямовані на усунення порушень ми будемо змушені звернутись у порядку ст. 8 Закону, до територіального відділення Державної аудиторської служби України для початку проведення моніторингу даної закупівлі та притягнення винних осіб до відповідальності згідно ст.. 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вимагаємо надати чіткі конкретні відповіді з посиланням на чинне законодавство України, а не формальні відповіді на кшталт того, що з метою якісного надання послуг………… і.т.д.
Відповідь:
Шановний Учаснику! У відповідь повідомляємо наступне. Згідно ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до документації, тому дані вимоги не є дискримінаційною, а встановлена з урахуванням норм Закону. Вимога про наявність у підприємства автотранспорту з усіма належними дозвільними документами обумовлена тим, що Предметом закупівлі та Договором про закупівлю (як результатом проведення закупівлі) передбачається, що Учасник/Переможець зобов’язується самостійно закупити все необхідне обладнання та матеріали, доставити на об’єкт працівників та обладнання, виконати роботи та вивезти все сміття, що лишилося після виконання робіт. В свою чергу Замовник має впевнитися в тому, що Роботи буде виконано вчасно та в повному обсязі, а наявність саме автотранспорту є додатковою гарантією та необхідністю вчасного виконання робіт за даною процедурою закупівлі. Також, вимушені зазначити, що виконання договору не є тільки справою потенційного Переможця, на Замовника покладено велику відповідальність за використання бюджетних коштів за призначенням (обрання добросовісного Виконавця) та за організацію протипожежної безпеки на об’єкті. Наголошуємо, що Замовник самостійно формує вимоги документації з урахуванням норм чинного законодавства України з метою отримання якісних послуг від добросовісних Учасників, також зазначаємо, що вами вірно зазначено, що «З метою якісного планування передачі підприємствами, установами та організаціями транспортних засобів і техніки для задоволення потреб військових формувань на особливий період Міністерством оборони України у 2014 році було ініційовано внесення змін до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що стосується реєстрації чи зняття з обліку транспортних засобів, які можуть підпадати під мобілізацію в особливий період. Зміни до цієї статті зобов’язують підприємства, установи, організації у разі реєстрації (перереєстрації), переобладнання чи зняття з обліку транспортних засобів, які можуть бути призначені для доукомплектування Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, подавати до відповідних органів та підрозділів, що згідно із Законом України «Про дорожній рух» здійснюють державну реєстрацію та облік транспортних засобів, документи з відміткою районного (міського) військового комісаріату про постановку їх на військовий облік. Але ми наголошуємо, що це стосується лише юридичних осіб.» натомість ви наголошуєте, що не є Юридичною особою та вважаєте дану вимогу дискримінаційною для вас, повідомляємо, що задля уникнення аналогічних ситуації Замовником надане роз’яснення, що «Якщо будь-який із документів не може бути наданий з причин його втрати чинності або зміни форми, назви тощо, учасник надає інший рівнозначний документ або письмове пояснення.» ви завжди маєте право використання даного пункту. Відносно наступних питань повідомляємо, що закупівля робіт з вогнезахисту дерев'яних конструкцій будівель та споруд в будівлі Комунального закладу «Блиставицький заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів» №6 Бучанської міської ради здійснюється з розробленням проектно-кошторисної документації у зв’язку з останніми змінами до Закону України «Про публічні закупівлі» від 03.06.2021 року тому факт визначення остаточного класу наслідків з його розріхунком повинен здійснюватись не Замовником, а саме виконавцем робіт на підставі Національного стандарту України «ДСТУ 8855:2019 Будівлі та споруди Визначення класу наслідків (відповідальності)» якими встановлено кваліфікацію за трьома класами наслідків (відповідальності) (незначні наслідки – СС1, середні наслідки – СС2, значні наслідки – СС3) та чітко прописано що характеристики є загальними та обов’язковими для об’єктів і не залежать від їхнього функціонального призначення, тому кваліфікація вами класу наслідків лише з документації на майданчику не є коректним. Відповідно до Таблиці класу наслідків відповідальність об’єкта встановлюється на підставі багатьох факторів таких як: можлива небезпека для здоров’я і життя людей, які постійно або періодично перебувають на об’єкті; небезпека для здоров’я і життя людей, які перебувають зовні об’єкта; обсяг можливого економічного збитку м.р.з.п. а також окремо наголошено, що під час визначення характеристик можливих наслідків відмови об’єкта враховують також можливі наслідки, які можуть бути завдано об’єктам, території або населенню, що перебувають у зоні їхнього впливу. Наявність у Учасника провідного інженера-проектувальника та експерта будівельного гарантуватиме виготовлення проектно-кошторисної документації з потрібним класом наслідків та з урахуванням всіх показників. Вказана вимога встановлена для гарантування надання послуг у необхідному об’ємі та якості. Також наголошуємо, що проектування повинно бути виконане згідно: ДБН В.2.5-56:2014- Системи протипожежного захисту, ДБН А.2.2-3-2014 Склад та зміст Проектної Документації на Будівництво, ДБН В.1.1-7-2016- Пожежна безпека об’єктів будівництва, ДБН В.2.2-3:2018- Заклади освіти, ДБН В.2.2-9-2009- Громадські будівлі та споруди. Основні положення, ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва».Також, звертаємо Вашу увагу, що жоден нормативний документ не містить виключного переліку документів, які Замовник має право вимагати для закупівлі з вогнезахисту дерев'яних конструкцій будівель та споруд в будівлях громадських закладів, в нашому випадку - Комунального закладу «Блиставицький заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів» №6 Бучанської міської ради.
Дата відповіді:
19.11.2021 16:10