-
Відкриті торги
-
Безлотова
-
КЕП
ДК 021:2015 15220000-6 Риба, рибне філе та інше м’ясо риби (Хек тихоокеанський)
Тендер Prozorro UA-2021-11-08-008145-b
Завершена
423 350.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 1% або 4 233.50 UAH
мін. крок: 1% або 4 233.50 UAH
Період уточнення:
08.11.2021 13:51 - 14.11.2021 00:00
Відповідь надана
Щодо надання документів від виробника
Номер:
da2873572a46460e8555790f5148c772
Дата опублікування:
11.11.2021 11:00
Опис:
Відповідно до преамбули Закону України «Про публічні закупівлі» метою Закону є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції. Відповідно до ч. 4 ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Наше підприємство має намір взяти участь в оголошеній Закупівлі, але вважає, що Замовником в тендерній документації встановлені умови закупівлі, які штучно обмежують коло учасників (конкуренцію) при проведенні закупівлі та є дискримінаційними. Так, у Додатку 1 до Тендерної документації передбачено, що учасником на підтвердження відповідності товару вимогам оголошення, завантажуються в електронну систему в складі цінової пропозиції, зокрема:
- копію договору на дезінфекцію, дезінсекцію та дератизацію виробничих, складських, допоміжних та інших приміщень виробника продукції (з яким учасник уклав вищезазначений договір про співпрацю) з обов’язковим зазначенням площ цих приміщень, що діє не менше ніж до кінця 2021 року з наданням копій документів, що підтверджують дійсність договору (акти виконаних робіт за останні 6 (шість) місяців або з моменту введення в експлуатацію зазначених приміщень – в залежності від того, який термін є меншим), копії документів завіряються відповідно до ДСТУ 4163 «Вимоги до оформлення документів»;
- копію Акту Держпродспоживслужби стосовно перевірки додержання оператором ринку – виробником продукції, що пропонується до постачання, вимог законодавства про харчові продукти, виданого не раніше 2021 року;
- копію Акту Держпродспоживслуби, складеного за результатами проведення заходу державного контролю оператора ринку – виробника продукції, що пропонується до постачання, у формі аудиту постійно діючих процедур, заснованих на принципах НАССР, виданий не раніше 2 кварталу 2021 року.
Вимога щодо надання вказаних документів є дискримінаційною, оскільки встановлення такої вимоги значно зменшує коло учасників (конкуренцію), адже зазначений документ може надати лише виробник продукції, який, в свою чергу, зареєстрований та знаходиться за межами України, оскільки відповідно до вказаної процедури закупівлі, такий товар, як хек, не виробляється на території України, а імпортується в Україну з іноземних країн (США, Канада та ін.), так як є рибою океанічного промислу.
Надати Акт перевірки Держспоживслужби неможливо, оскільки державний орган не наділений повноваженнями на перевірку нерезидентів України, які не здійснюють господарську діяльність на території України
Вважаємо вказані вимоги дискримінаційними та такими, що порушують частину 1 ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема недискримінація учасників та рівне ставлення до них з огляду на те, що за таких умов, прийняти участь у процедурі закупівлі зможуть лише ті учасники, які є безпосередньо виробниками, що є дискримінацією по відношенню до інших суб’єктів господарювання, які не є виробниками товарів, що є предметом даної процедури закупівлі. Також, звертаємо Вашу увагу не то, що таку ж позицію висловив і орган оскарження - Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель у своєму рішенні № 17756-р/пк-пз від 21.09.2020 р.
Окрім того, у оголошенні або Тендерній документації допущена помилка, оскільки у ній вказано, що оголошено торги на 9500 кг., а у оголошенні – 5000 кг.
На підставі викладеного, Тендерна документація підлягає приведенню у відповідність до вимог діючого законодавства України шляхом внесення змін для усунення зазначених недоліків.
Відповідь:
Шановний Учаснику!
Дякуємо за зацікавленість нашою закупівлею.
Повідомляємо, що, відповідно до ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» «оператор ринку харчових продуктів (далі - оператор ринку) - суб’єкт господарювання, який провадить діяльність з метою або без мети отримання прибутку та в управлінні якого перебувають потужності, на яких здійснюється первинне виробництво, виробництво, реалізація та/або обіг харчових продуктів та/або інших об’єктів санітарних заходів (крім матеріалів, що контактують з харчовими продуктами), і який відповідає за виконання вимог цього Закону та законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів.»
Вимоги встановлені технічною частиною документації відносяться до операторів ринку харчових продуктів які здійснюють виробництво та/або реалізацію продуктів в Україні, та не є діскрімінаційними, оскільки встановлені у відповідності до вищезазначеного Закону, який регламентує заходи щодо забезпечення безпечності та якості харчових продуктів.
У разі якщо Ваше підприємство не є виробником товару - ви можете надати лист пояснення щодо даного пункту у довільній формі про причини ненадання документа(ів), передбачених вимогами Тендерної документації.
Щодо кількості Товару, що закуповується - у Тендерній документації допущена технічна помилка. Правильна кількість - 5000,0 кг. Зміни до Тендерної документації будуть внесені.
Також звертаємо Вашу увагу, що Учасник ринку не уповноважений вирішувати, чи "підлягає" тендерна документація приведенню у відповідність чинному законодавству. Зміст тендерної документації залишається зоною відповідальності ЗАмовника, тому просимо вживати коректну лекику під час спілкування з Замовниками.
З повагою, Уповноважена особа Замовника.
Дата відповіді:
12.11.2021 17:05