-
Спрощена закупівля
-
Безлотова
-
КЕП
"Капітальний ремонт з утепленням фасаду будівлі АЗП/СМ села Пісочна КНП ЦПМСД Розвадівської сільської ради Миколаївського району Львівської області"
Тендер Prozorro UA-2021-06-24-000489-a
Торги відмінено
892 071.60
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 4 460.36 UAH
мін. крок: 0.5% або 4 460.36 UAH
Період уточнення:
24.06.2021 10:00 - 01.07.2021 15:00
Відповідь надана
Лабораторія
Номер:
9565a701b567441bb7e6d4fcd5537257
Дата опублікування:
30.06.2021 09:11
Опис:
Вами у ТД прописана наступна інформація: "В складі пропозиції учасники повинні надати копію свідоцтва про атестацію власної випробувальної лабораторії з додатками або копія чинного договору про залучення сторонньої лабораторії щодо якості застосування будівельних матеріалів і зварних з’єднань." Поясніть будь ласка, яка саме лабораторія, щодо якого виду робіт і якості продукції? Оскільки у відповідності до Додатку 3 документації немає ніяких зварних з`єднань, а є лише будівельні матеріали щодо даної специфікації та готовий виріб риштування.
Відповідь:
замовником будуть внесені відповідні зміни та вилучено дану вимогу
Дата відповіді:
30.06.2021 15:30
Відповідь надана
Юридично-консультаційні послуги
Номер:
338631a532c04751ad4370f9251df4ca
Дата опублікування:
29.06.2021 10:56
Опис:
Доброго дня. Вами у ТД зазначена наступна інформація: "Замовником торгів в порядку застосування ст. 6, 511, 512, 528, 627, 636 ЦК України укладено договір про надання юридично-консультаційних послуг з Виконавцем, оплата яких може здійснюватися учасником-переможцем торгів. Вартість послуг становить 8000, 00 грн. (вісім тисяч гривень 00 копійок)." Відтак, якщо замовник користується послугами юристів та сплачує за це кошти, ці витрати мають фіксуватись у річному плані закупівель. Адже пам’ятаємо: всі витрати замовника від однієї копійки вносяться у річний план та додаток до нього, які потім оприлюднюються на Prozorro. Надайте будь ласка підтвердження про наявне у Вас оприлюднення про надання юридично-консультаційних послуг на Прозоро. Зауважимо, що рішенням Постійно діючої адмінколегії АМКУ з розгляду скарг про порушення у сфері закупівель по одному з тендерів встановлено, що вимога про оплату консультаційних послуг переможцем торгів не належить до предмета закупівлі. А положення щодо відшкодування таких витрат не можуть вноситись до тендерної документації. Зазначена вимога є незаконною, адже суперечить статті 3 та статті 22 Закону «Про публічні закупівлі». Замовникам слід замовляти юридично-консультаційні послуги окремо від процедури закупівлі. А учасники, в свою чергу, не зобов’язані оплачувати такі послуги. Поясніть для чого дана інформація наведена у тендерній документації, якщо вона для учасників торгів є абсолютно не актуальною і не потрібною? Вимагаємо привести тендерну документацію у відповідність до чинного законодавства шляхом внесеня змін і видалення даного порушення із документації. На майбутнє при складанні ТД користуйтеся ЗУ "Про публічні закупівлі", а не копіюйте ТД з помилками у інших Замовників.
Відповідь:
Законодавством України не передбачено заборони для замовників отримувати послуги з наданням юридично-консультаційних послуг. КНП ЦПМСД Розвадівської с/ради укладено договір про надання вищезазначених послуг задля недопущення порушень в даній сфері, а також отримання професійних консультацій щодо кваліфікації учасників та іншої допомоги тендерному комітету/уповноваженій особі, прийнято рішення укласти договір.
З приводу уникнення процедури закупівлі з метою укладення договору із заздалегідь обраним виконавцем:
Відповідно до ч. 10 ст. 3 Закону «Про публічні закупівлі» Забороняється придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених цим Законом, та укладення договорів про закупівлю, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених цим Законом.
Згідно з ст..4 Закону України «Про публічні закупівлі» закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Річний план, додаток до річного плану та зміни до них безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п’яти днів з дня їх затвердження. Для того, щоб замовник зміг внести закупівлю до річного плану, він повинен знати очікувану вартість такої закупівлі.
На момент укладення договору на юридично-консультаційне обслуговування Сторонам не було відомо про вартість послуг, яку необхідно заплатити. Даний договір містить загальні положення про права та зобов’язання сторін, однак не містить загальної вартості договору, а отже не тягне за департаментом обов’язку оплатити послуг.
З приводу оплати юридично-консультаційних послуг:
Відповідно до ч. 5.2. розділу 5 оголошення замовником торгів в порядку застосування ст. 6, 511, 512, 528, 627, 636 ЦК України укладено договір про надання юридично-консультаційних послуг з Виконавцем, оплата яких може бути здійснена третьою особою.
Статтею 19 Конституції України закріплено загальнодозвільний принцип, відповідно до якого громадяни та організації мають право вчиняти дії, які прямо не заборонені законом.
Відповідно до статті 8 Конституції України норми Конституції України є нормами прямої дії. Вказана стаття Конституції встановлює, що закони не можуть їй суперечити. У разі виникнення такої суперечності мають використовуватися норми акта найвищої юридичної сили.
Враховуючи вищевикладене, з урахуванням вказаних норм Основного закону, дії замовника не повинні суперечити нормам законодавства про публічні закупівлі. Оскільки в Законі України «Про публічні закупівлі» відсутні будь-які обмеження стосовно включення в оголошення вимог щодо відшкодування витрат замовника на юридично-консультаційні послуги, то така вимога є цілком законною і не суперечить принципам даного закону та відповідає вимогам частини 1 статті 14 вказаного закону, а саме в тій частині, що в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі може зазначатись інша інформація. При цьому, нормами чинного законодавства не заборонено залучення замовником на договірних засадах консультантів до роботи тендерного комітету/уповноваженої особи, а оплата послуг консультанта може здійснюватися за згодою учасника-переможця у порядку передбаченому положеннями Цивільного кодексу України.
У розрізі вищевказаної вимоги оголошення про проведення спрощеної закупівлі, застосовуються норми цивільно-правового законодавства, а саме – заміна боржника в зобов’язанні, передбаченого ч. 1 ст. 520 ЦКУ, у відповідності до якого боржник у зобов'язанні може бути замінений іншою особою (переведення боргу) лише за згодою кредитора, якщо інше не передбачено законом. Правовою формою такої заміни є договір на користь третьої особи ст. 636 ЦКУ, за яким боржник (переможець торгів, інша особа), зобов’язується виконати свій обов’язок на користь третьої особи (консультант «виконавця»).
Відповідно до положень Цивільного кодексу України, зобов'язання боржника може бути покладено ним на іншу особу, а передоручення виконання не тягне за собою заміну боржника у зобов'язанні. При цьому, боржник зберігає свій правовий статус, покладаючи на третю особу тільки обов'язок виконати фактичні дії.
Також, акцентуємо Вашу увагу, що дана норма оголошення встановлює право, а не обов’язок учасника-переможця відкритих торгів оплатити юридично-консультаційні послуги, отримані від Виконавця таких послуг. Окрім того, не сплата учасником-переможцем послуг Виконавця не є підставою відхилення його пропозиції чи не укладення із ним договору та жодним іншим чином не впливає на проведення процедури відкритих торгів.
Зважаючи на вищевикладене, включення в оголошення положення щодо укладання договору про надання юридично-консультаційних послуг не суперечить вимогам чинних законів України та Конституції України.
Крім того, пункт про оплату таких послуг не обмежує та не звужує конкуренцію, оскільки оголошення про проведення спрощеної закупівлі повністю відповідає вимогам ч.4 ст.22 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме в тій частині, що не містить вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
Дата відповіді:
30.06.2021 15:35