-
Переговорна процедура
-
Безлотова
-
КЕП
-
Без аукціону
Реконструкція Вільховецько-Лазівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з добудовою учбового корпусу, харчоблоку, коридору та спортивного залу у с.Вільхівці-Лази. Коригування
Тендер Prozorro UA-2020-04-02-001439-b
п. 5 ч. 2 ст. 35 Закону
Завершена
49 983 584.00
UAH з ПДВ
Номер:
54f8308389af440980697dad8d2630a1
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2020-04-09-000043
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
09.04.2020 00:00
Період моніторингу:
09.04.2020 14:45 - 01.05.2020 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ЗАХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
В ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ
НАКАЗ
09.04.2020 № 15
Ужгород
Про початок
моніторингу закупівель
Відповідно до частини другої статті 7-1 Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 15 пункту 10 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 02.07.2018 № 185, із змінами, внесеними наказом Західного офісу Держаудитслужби від 14.12.2018 №291.
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу.
Начальник Світлана АНІЩЕНКО
Додаток
до наказу Управління Західного офісу Держаудитслужби в
Закарпатської області
Від 09.04.2020 № 15
Витяг з переліку процедур закупівель для моніторингу
№ з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу
5 UA-2020-04-02-001439-b 02.04.2020 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Порушення законодавства в частині неправомірного обрання та застосування процедури закупівлі
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу обґрунтування та наявності підстав для застосування переговорної процедури закупівлі встановлено порушення пункту 5 частини другої статті 35 Закону.
За результатами аналізу питань щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), оприлюднення інформації про закупівлю, правильності заповнення форм документів, затверджених Уповноваженим органом та своєчасності укладеного договору про закупівлю – порушень законодавства у сфері публічних закупівель не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень у встановленому законодавством порядку, зокрема вжити заходів щодо розірвання договору відповідно до законодавства та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 27 квітня 2020 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), правильності заповнення форм документів, затверджених Уповноваженим органом, оприлюднення інформації про закупівлю, правомірності застосування переговорної процедури закупівлі, своєчасності укладення договору про закупівлю та його оприлюднення.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2020 рік Вільховецької сільської ради (далі – Замовник); протокол засідання тендерного комітету від 01.04.2020 № б/н; повідомлення про намір укласти договір під час застосування переговорної процедури від 02.04.2020 року, укладений договір від 13.04.2020 № 154.
За результатами моніторингу встановлено, що Замовником обрано та застосовано переговорну процедуру закупівлі робіт з реконструкції Вільховецько-Лазівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з добудовою учбового корпусу, харчоблоку, коридору та спортивного залу у с.Вільхівці-Лази. Коригування на підставі пункту 5 частини другої статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), а саме: потреба здійснити додаткову закупівлю в того самого постачальника з метою уніфікації, стандартизації або забезпечення сумісності з наявними товарами, технологіями, роботами чи послугами, якщо заміна попереднього постачальника (виконавця робіт, надавача послуг) може призвести до несумісності або виникнення проблем технічного характеру, пов’язаних з експлуатацією та обслуговуванням.
За результатами аналізу питання щодо наявності підстав для застосування переговорної процедури у відповідності до пункту 5 частини другої статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено наступне.
Згідно наявної в електронній системі закупівель інформації, Замовником у 2019 році за ідентифікатором закупівлі UA-2019-07-26-002703-b, проведено переговорну процедуру на закупівлю робіт з реконструкції Вільховецько-Лазівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з добудовою учбового корпусу, харчоблоку, коридору та спортивного залу у с.Вільхівці-Лази та 08.08.2019 року з ТзОВ «КІК» укладено договір № 139 на суму 29 467 950,00 гривень з ПДВ, який в подальшому було розірвано та згідно звіту про виконання договору значиться оплата за виконані роботи в розмірі
2 249 999,00 гривень з ПДВ, що становить 7,64 % від загальної вартості договору передбаченої на виконання робіт.
Підставою для розірвання договору з ТзОВ «КІК» зазначено наступну причину: коригування Робочого проекту, який пройшов державну архітектурно-будівельну експертизу № 07-0071-20 від 24 лютого 2020 року, зміна проектних рішень в ході виконання будівельних робіт, необхідність виконання додаткових робіт, збільшення об’ємів робіт, збільшення цін на матеріально-технічні ресурси відповідно до поточного рівня цін та зростання нормативно затвердженої мінімальної заробітної плати в будівництві унеможливило подальше виконання Договору належним чином.
Враховуючи зазначене, в межах проведення моніторингу, Управлінням Західного офісу Держаудислужби в Закарпатській області в електронній системі закупівель було направлено запити Замовнику на надання пояснень.
Відповідно до отриманих пояснень та долучених документів (листів, актів виконаних робіт форм КБ-3 та №КБ -2в), які надані через електронну систему закупівель (Дата: 2020-04-14 13:39:05, 2020-04-17 22:08:30) Замовник не довів та документально не підтвердив настання підстав для застосування переговорної процедури відповідно до пункту 5 частини другої статті 35 Закону.
Так, Замовником не доведено потреби здійснити саме додаткову закупівлю, оскільки договір з ТзОВ «КІК» № 139 від 08.08.2019 на суму 29 467 950,00 гривень з ПДВ за попередньо проведеною процедурою, (UA-2019-07-26-002703-b), розірвано та виконані роботи становлять 7,64 % від загальної вартості договору. Також, Замовник в своїх поясненнях та долучених до них листів, актів виконаних робіт форм КБ-3 та №КБ -2в та в обґрунтуванні не довів, що саме при зміні постачальника (виконавця робіт) призведе до несумісності вже виконаних робіт з роботами, які будуть виконуватися, або які можуть виникнути проблеми технічного характеру, пов’язані з експлуатацією та обслуговуванням об’єкта реконструкції.
Водночас слід зазначити, що відповідно до частини першої статті 20 Закону основною процедурою закупівлі є відкриті торги, проведення яких має на меті раціональне та ефективне використання державних коштів, що забезпечується створенням конкурентного середовища серед учасників і визначенням найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції Замовником з подальшим укладенням договору про закупівлю за результатами такої процедури, і сприяє максимальній економії та ефективності при здійсненні закупівель.
При цьому зауважуємо, що винятковість переговорної процедури закупівлі на відміну від інших процедур закупівлі потребує максимального обґрунтування та об’єктивного документального підтвердження необхідності застосування цієї процедури як єдино можливої в конкретному випадку за умов, визначених частиною другою статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі».
Отже, Замовник застосував переговорну процедуру закупівлі з реконструкції Вільховецько-Лазівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з добудовою учбового корпусу, харчоблоку, коридору та спортивного залу у с.Вільхівці-Лази. Коригування, без наявних підстав, передбачених пунктом 5 частини другої статті 35 Закону.
Період усунення порушень:
27.04.2020 13:09 - 13.05.2020 00:00
Дата публікації висновку:
27.04.2020 13:09
Оскарження висновку в суді
Опис:
На виконання вимог частини десятої статті 7-1 Закону України «Про публічні закупівлі» Тендерний комітет Вільховецької сільської ради Тячівського району Закарпатської області повідомляє про оскарження Висновку Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатської області від 27.04.2020р. до суду.
Дата публікації:
14.05.2020 21:16
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
У зв’язку з виявленими у ході моніторингу Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатської області закупівлі «Реконструкція Вільховецько-Лазівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з добудовою учбового корпусу, харчоблоку, коридору та спортивного залу у с.Вільхівці-Лази. Коригування» (Оголошення про закупівлю UA-2020-04-02-001439-b) порушеннями Товариству з обмеженою відповідальністю «КІК», відповідно до пунктів 6.4.4, 6.4.5 та 14.2-14.6 Договору підряду № 154 від 13 квітня 2020 року направлено пропозицію щодо розірвання вищезгаданого договору та проект Додаткової угоди про розірвання Договору.
Додаткова угода № 1
до Договору підряду № 154 від 13 квітня 2020 року
с.Вільхівці «___» травня 2020 року
Сторони: Замовник, Вільховецька сільська рада Тячівського району Закарпатської області, в особі Вільховецького сільського голови Цірика Михайла Михайловича, який діє відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», що далі іменується - "Замовник", з однієї сторони, та Підрядник, Товариство з обмеженою відповідальністю «КІК», в особі директора Каганця Дениса Васильовича, що діє на підставі Статуту надалі іменується - "Підрядник" з другої сторони, уклали цю додаткову угоду до Договору підряду № 154 від 13 квітня 2020 року (далі за текстом - Договір) про наступне:
1. У зв’язку з виявленими у ході моніторингу Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатської області закупівлі «Реконструкція Вільховецько-Лазівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з добудовою учбового корпусу, харчоблоку, коридору та спортивного залу у с.Вільхівці-Лази. Коригування» (Оголошення про закупівлю UA-2020-04-02-001439-b) порушеннями, відповідно до пунктів 6.4.4, 6.4.5 та 14.2-14.6 Договору, Сторони дійшли згоди:
Розірвати Договір підряду № 154 від 13 квітня 2020 року з моменту підписання даної додаткової угоди.
2. Дана Додаткова угода набуває чинності з дати її підписання Сторонами.
3. Дана Додаткова складена у трьох примірниках перший та третій примірники для Замовника, другий для Підрядника, кожний з яких має однакову юридичну силу.
ЗАМОВНИК
Вільховецька сільська рада
Тячівського району
Закарпатської області
Код в ЄДРПОУ: 04351618
90542, Закарпатська обл.,
м.Тячів, вул. Центральна (Леніна),118
UA 278201720344281022100052093,
UA________________________________
в Держказначейській службі України,
м. Київ, МФО 820172
Тел.: 031-34-49-081
Сільський голова
м.п._______________ М. Цірик ПІДРЯДНИК
Товариство з обмеженою
відповідальністю «КІК»
Код ЄДРПОУ 20435160
90531, Закарпатська обл.., Тячівський р-н,
смт Дубове, вул. Гагаріна, 2/5
UA773123780000026007060220870
в Приватбанку смт. Дубове, МФО 312378
UA
в Держказначейській службі України,
м. Київ, МФО 820172
Тел.: +380967426545
Директор
м.п._______________ Д. Каганець
Дата публікації звіту:
05.05.2020 22:09
Запити/Пояснення
Номер:
5d10ef2302db4c25a63a270f89a8044b
Назва:
Запит замовнику на пояснення
Дата опублікування:
10.04.2020 14:25
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
16.04.2020 00:00
Опис:
У межах проведення Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області моніторингу закупівлі - «Реконструкція Вільховецько-Лазівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з добудовою учбового корпусу, харчоблоку, коридору та спортивного залу у с.Вільхівці-Лази. Коригування» (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером ID: UA-2020-04-02-001439-b) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 7-1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області, затвердженого наказом Західного офісу Дежаудитслужби від 02.07.2018 №185 та внесеними змінами згідно наказу №291 від 14.12.2018, постала потреба в отриманні пояснення із питання, що саме, у разі зміни постачальника (виконавця робіт) призведе до несумісності вже виконаних робіт з роботами, які будуть виконуватися, або які можуть виникнути проблеми технічного характеру, пов’язані з експлуатацією та обслуговуванням об’єкта реконструкції?
Пояснення необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня отримання цього запиту. При цьому до пояснень може бути долучено їх документальне підтвердження.
Номер:
837a5933ac7a4555bfef77b641543290
Назва:
Надання інформації на запит
Дата опублікування:
14.04.2020 13:39
Опис:
Стосовно проведення процедур закупівлі робіт по об’єкту: «Реконструкція Вільховецько-Лазівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з добудовою учбового корпусу, харчоблоку, коридору та спортивного залу у с. Вільхівці-Лази» Тендерний комітет Вільховецької сільської ради повідомляє наступне.
Закупівля робіт по об’єкту: «Реконструкція Вільховецько-Лазівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з добудовою учбового корпусу, харчоблоку, коридору та спортивного залу у с. Вільхівці-Лази» (Оголошення № UA-2019-06-07-002843-b) не завершилася укладанням договору про закупівлю по причині відміни торгів 23 червня 2019 року відповідно до статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі – Закон) у зв’язку з поданням для участі в торгах менше двох тендерних пропозицій;
Оголошена, відповідно до рішення тендерного комітету від 03 липня 2019 року, процедура відкритих торгів повторно (Оголошення № UA-2019-07-03-001498-a) також не завершилася укладанням договору про закупівлю по причині відміни торгів 18 липня 2019 року відповідно до статті 31 Закону у зв’язку з поданням для участі в торгах менше двох тендерних пропозицій.
Тендерним комітетом Вільховецької сільської ради було прийнято рішення про застосування переговорної процедури закупівлі згідно пункту «4)» частини 2 статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі (надалі – Закон) – у зв’язку з тим, що замовником було двічі відмінено тендер через відсутність достатньої кількості учасників та запрошення до переговорів учасника, який виявив свою зацікавленість при проведенні процедур згідно Оголошення № UA-2019-06-07-002843-b та згідно Оголошення № UA-2019-07-03-001498-a і двічі подавав свої тендерні пропозиції – Товариство з обмеженою відповідальністю «КІК» код за ЄДРПОУ: 20435160, адреса: вул. Гагаріна, 2/5, смт. Дубове, Тячівський район, Закарпатська область, 90531, телефон: +380967426545, E-mail: kik27@ukr.net.
26.07.2019 року тендерним комітетом Вільховецької сільської ради було проведено переговори з вказаним учасником, а 08.08.2019 року укладено договір підряду.
У зв’язку з відсутністю достатніх бюджетних призначень у Замовника обсяг виконання робіт у 2019 році було зменшено. З тієї ж причини не укладались додаткові угоди щодо визначення обсягів робіт на 2020 рік на початку поточного року. У зв’язку з відсутністю належного фінансування виникла необхідність продовжити термін виконання робіт на наступні роки. Однак, в ході виконання робіт виникла необхідність виконання додаткових робіт. У зв’язку із збільшенням об’ємів робіт, збільшенням цін на матеріально-технічні ресурси відповідно до поточного рівня цін та зростання нормативно затвердженої мінімальної заробітної плати в будівництві робочий проект «Реконструкція Вільховецько-Лазівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з добудовою учбового корпусу, харчоблоку, коридору та спортивного залу у с. Вільхівці-Лази» було подано на коригування. Робочий проект «Реконструкція Вільховецько-Лазівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з добудовою учбового корпусу, харчоблоку, коридору та спортивного залу у с.Вільхівці-Лази. Коригування» пройшов державну архітектурно-будівельну експертизу № 07-0071-20 від 24 лютого 2020 року.
25.03.2020 року ТОВ «КІК» звернувся до Вільховецької сільської ради листом, в якому зазначається про неможливість подальшого виконання робіт у зв’язку з коригуванням Робочого проекту, що супроводжуватиметься продовженням термінів виконання робіт, збільшення суми, визначеної в Договорі, та суперечить вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» та пропозицією відповідно до п.2 статті 188 Господарського кодексу України розірвати Договір у зв’язку з неможливістю подальшого виконання робіт.
27.03.2020 року на засіданні тендерного комітету було прийнято рішення для забезпечення виконання робіт по об’єкту: «Реконструкція Вільховецько-Лазівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з добудовою учбового корпусу, харчоблоку, коридору та спортивного залу у с.Вільхівці-Лази. Коригування» та завершення робіт з реконструкції, відповідно до вимог Закону оголосити нову процедуру закупівлі.
- У зв’язку з тим, що частина робіт по об’єкту вже виконані, зауважень до підрядної організації не має, роботи виконуються вчасно на належному рівні та відмінної якості;
- враховуючи особливі умови будівництва – сейсмічність ділянки 7 балів;
- для забезпечення спадковості відповідальності за незавершені будівельно-монтажні роботи, що виконувались ТОВ «КІК» у рамках попереднього договору в плані міцності і надійності за частково виконі будівельні роботи з влаштування основ, фундаментів, монолітного залізобетонного каркасу, що з технічних причин не може перекладатися на потенційно іншого підрядника, що мав би, продовжити будівництво у рамках відкоригованої проектно-кошторисної документації;
- враховуючи експертний звіт щодо розгляду проектної документації за робочим проектом «Реконструкція Вільховецько-Лазівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з добудовою учбового корпусу, харчоблоку, коридору та спортивного залу у с.Вільхівці-Лази. Коригування» № 07-0071-20 від 24 лютого 2020 року, листи-заключення авторського нагляду – інженера-проектуальника Бочкора Андрія Івановича та технічного нагляду – фізичної особи-підприємця Фіцая Юрія Івановича, в яких зазначається про необхідність продовження виконання будівельних робіт по предмету закупівлі «Реконструкція Вільховецько-Лазівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з добудовою учбового корпусу, харчоблоку, коридору та спортивного залу у с.Вільхівці-Лази. Коригування» попереднім виконавцем робіт для недопущення в подальшому виникнення проблем технічного характеру, пов’язаних з експлуатацією та обслуговуванням
- для забезпечення сумісності з вже розпочатими розрізненими будівельно-монтажними роботами, які знаходяться на різних стадіях виконання та потребують завершення, а також уніфікації, стандартизації, оскільки всі роботи є технологічно пов’язаними;
- недопустимості втрати гарантій якості на роботи і змонтовані конструкції, досягнення показників, визначених у проектній документації, та можливість їх експлуатації протягом гарантійного строку, що передбачені Договором підряду та Цивільним кодексом України, тобто втрати гарантій на будівельно-монтажні роботи, які знаходяться на різних стадіях виконання, оскільки вони не будуть закінчені попереднім виконавцем робіт, що є неприпустимим;
- у зв’язку з тим, що законодавство України передбачає отримання дозволу на виконання будівельних робіт і при зміні підрядника, внесення змін до нього. В свою чергу роботи, що є розрізненими (та які виступають продовженням вже розпочатих та виконаних робіт) і внесення змін до дозволу (у разі заміни попереднього виконавця робіт) суттєво ускладнить виконання робіт, збільшить строки їх виконання, що призведе до підвищення їх вартості, і може вплинути на якість виконаних робіт, а також може призвести до їх несумісності та певних порушень в частині уніфікації будівельних матеріалів відповідно до проектних рішень,
тендерним комітетом Вільховецької сільської ради було прийнято рішення про застосування переговорної процедури закупівлі згідно пункту «5)» частини другої статті 35 Закону - з метою уніфікації, стандартизації або забезпечення сумісності з наявними товарами, технологіями, роботами чи послугами, якщо заміна попереднього постачальника (виконавця робіт, надавача послуг) може призвести до несумісності або виникнення проблем технічного характеру, пов’язаних з експлуатацією та обслуговуванням.
Номер:
dc139c091c404697bdb59031af0c07ab
Назва:
Запит замовнику на пояснення
Дата опублікування:
14.04.2020 17:01
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
18.04.2020 00:00
Опис:
У межах проведення Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області моніторингу закупівлі - «Реконструкція Вільховецько-Лазівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з добудовою учбового корпусу, харчоблоку, коридору та спортивного залу у с.Вільхівці-Лази. Коригування» (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером ID: UA-2020-04-02-001439-b) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 7-1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області, затвердженого наказом Західного офісу Дежаудитслужби від 02.07.2018 №185 та внесеними змінами згідно наказу №291 від 14.12.2018, постала потреба в отриманні пояснення із питання, саме які роботи (перелік робіт, їх обсяги) згідно актів виконаних робіт, було виконано Товариством з обмеженою відповідальністю «КІК» по зазначеному об'єкту реконструкції.
Пояснення необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня отримання цього запиту. При цьому до пояснень може бути долучено акти виконаних робіт.
Номер:
02014cc52f5e49eaa82f1fac8acf1ece
Назва:
Надання інформації на запит
Дата опублікування:
17.04.2020 22:08
Опис:
Стосовно проведення процедур закупівлі робіт по об’єкту: «Реконструкція Вільховецько-Лазівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з добудовою учбового корпусу, харчоблоку, коридору та спортивного залу у с. Вільхівці-Лази» Тендерний комітет Вільховецької сільської ради додатково повідомляє наступне.
Товариством з обмеженою відповідальністю «КІК» на виконання Договору підряду № 139 від 08.08.2019 року було розпочато виконання робіт по об’єкту: «Реконструкція Вільховецько-Лазівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з добудовою учбового корпусу, харчоблоку, коридору та спортивного залу у с.Вільхівці-Лази». Однак, у зв’язку з відсутністю достатніх бюджетних призначень у Замовника, обсяг виконання робіт у 2019 році було зменшено. У зв’язку з невизначеністю бюджетних призначень Замовника на 2020 рік, продовження виконання рбіт в 2020 році не розпочинались.
На даний момент Товариством з обмеженою відповідальністю «КІК» по зазначеному об’єкту будівництва частково виконано наступні роботи:
- демонтажні роботи (розбирання надземної частини одно- i двоповерхових цегляних будівель) 100*10м3 (підлягає виконанню ще 407,7*10м3);
- загально-будівельні роботи (Учбовий корпус) - Землянi роботи, Фундаменти (Улаштування бетонної підготовки, Улаштування залізобетонних фундаментів загального призначення під колони об’ємом до 3 м3, Улаштування стрiчкових фундаментів залізобетонних, при ширині верху до 1000 мм, розпочато підготовку для Улаштування залізобетонних колон у дерев’яній опалубці висотою до 4 м, периметром до 2 м);
- загально-будівельні роботи (Корпус ІІ. Спортзал) - Землянi роботи, Фундаменти (Улаштування основи пiд фундаменти щебеневої, Улаштування стрiчкових фундаментів бетонних, Улаштування бетонних стін i стін пiдвалiв, Гідроізоляція стін, фундаментів, розпочато підготовку для влаштування Антисейсмічного поясу);
- загально-будівельні роботи (Корпус V. Коридор) - Землянi роботи, Фундаменти (Улаштування основи пiд фундаменти щебеневої, Улаштування стрiчкових фундаментів бетонних, Улаштування бетонних стін i стін пiдвалiв, Гідроізоляція стін, фундаментів, розпочато підготовку для влаштування Антисейсмічного поясу);
- загально-будівельні роботи (Корпус VІ. Туалет) - Землянi роботи, Фундаменти (Улаштування основи пiд фундаменти щебеневої, Улаштування стрiчкових фундаментів бетонних, Гідроізоляція стін, фундаментів, розпочато підготовку для влаштування Антисейсмічного поясу). Вказані роботи знаходяться на різних стадіях виконання та потребують завершення, а також уніфікації, стандартизації видів робіт та матеріалів, оскільки всі роботи є технологічно пов’язаними.
Для забезпечення сумісності з вже розпочатими розрізненими будівельно-монтажними роботами, які знаходяться на різних стадіях виконання та потребують завершення, а також уніфікації, стандартизації видів робіт та матеріалів, оскільки всі роботи є технологічно пов’язаними;
враховуючи особливі умови будівництва – сейсмічність ділянки забудови 7 балів;
для забезпечення спадковості відповідальності за незавершені будівельно-монтажні роботи, що виконувались ТОВ «КІК» у рамках попереднього договору в плані міцності і надійності за частково виконі будівельні роботи з влаштування основ, фундаментів, монолітного залізобетонного каркасу, що з технічних причин не може перекладатися на потенційно іншого підрядника, що мав би, продовжити будівництво у рамках відкоригованої проектно-кошторисної документації;
враховуючи, що потенційний новий підрядник, приймаючи на себе відповідальність та гарантійні зобов’язання в плані міцності, надійності та безпечної експлуатації завершеного об’єкту будівництва, може прийняти рішення про демонтаж робіт виконаних попереднім підрядником, що може призвести до зростання витрат Замовника;
для недопущення в подальшому виникнення проблем технічного характеру, пов’язаних з безпечною експлуатацією та обслуговуванням завершеного об’єкту будівництва через невиконання підрядниками гарантійних зобов’язань та втратою відповідальності за можливі недоліки, допущені при виконанні робіт, що можуть призвести до руйнувань будівель;
для недопущення втрати гарантій якості на роботи і змонтовані конструкції, досягнення показників, визначених у проектній документації, та можливість їх експлуатації протягом гарантійного строку, що передбачені Договором підряду та Цивільним кодексом України, тобто втрати гарантій на будівельно-монтажні роботи, які знаходяться на різних стадіях виконання, оскільки вони не будуть закінчені попереднім виконавцем;
у зв’язку з тим, що демонтаж встановлених в ході виконання робіт попереднім підрядником тимчасових споруд та приспособів (риштувань, опалубок, підпірок) може загрожувати цілісності існуючих будівель, що реконструюються;
враховуючи експертний звіт щодо розгляду проектної документації за робочим проектом «Реконструкція Вільховецько-Лазівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з добудовою учбового корпусу, харчоблоку, коридору та спортивного залу у с.Вільхівці-Лази. Коригування» № 07-0071-20 від 24 лютого 2020 року, листи-заключення авторського нагляду – інженера-проектуальника Бочкора Андрія Івановича та технічного нагляду – фізичної особи-підприємця Фіцая Юрія Івановича, в яких зазначається про необхідність продовження виконання будівельних робіт по предмету закупівлі «Реконструкція Вільховецько-Лазівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з добудовою учбового корпусу, харчоблоку, коридору та спортивного залу у с.Вільхівці-Лази. Коригування» попереднім виконавцем робіт для недопущення в подальшому виникнення проблем технічного характеру, пов’язаних з експлуатацією та обслуговуванням –
27.03.2020 року на засіданні тендерного комітету було прийнято рішення про застосування переговорної процедури закупівлі робіт по об’єкту: «Реконструкція Вільховецько-Лазівської ЗОШ І-ІІІ ступенів з добудовою учбового корпусу, харчоблоку, коридору та спортивного залу у с.Вільхівці-Лази. Коригування» згідно пункту «5)» частини другої статті 35 Закону - з метою уніфікації, стандартизації або забезпечення сумісності з наявними товарами, технологіями, роботами чи послугами, якщо заміна попереднього постачальника (виконавця робіт, надавача послуг) може призвести до несумісності або виникнення проблем технічного характеру, пов’язаних з експлуатацією та обслуговуванням.