-
Переговорна процедура
-
Безлотова
-
КЕП
-
Без аукціону
Природний газ (Кошти місцевого бюджету)
Тендер Prozorro UA-2020-01-22-001610-a
Завершена
400 000.00
UAH з ПДВ
Номер:
e8b23ed89a09479ba5dbd4d4a6f451c3
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2021-08-10-000057
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
10.08.2021 00:00
Період моніторингу:
10.08.2021 16:30 - 03.09.2021 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВДЕННИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
НАКАЗ
Одеса
10.08.2021 № 453
Про початок
моніторингу закупівель
Відповідно до частини другої статті 8Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 15 пункту 10 Положення про Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області, затвердженого наказом Південного офісу Держаудитслужби 12 жовтня 2016 року № 8
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівлі ID: UA-2020-01-22-001610-a.
2. Підставою для здійснення моніторингу закупівлі є:
- виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель.
3. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівлі, зазначеної у пункті 1 цього наказу.
В.о. начальника управління Олександр ПОЛІЩУК
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Неоприлюднення або порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі
- Ненадання інформації, документів у випадках, передбачених законом
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо оприлюднення інформації про закупівлю встановлено порушення вимог абзацу десятого частини першої статті 10 Закону (в редакції від 01.12.2019).
За результатами аналізу питання своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом, установлено порушення вимог частини п’ятої статті 8 Закону (в редакції від 01.07.2021).
За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, наявності підстав для застосування переговорної процедури, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення – порушень не установлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель та неможливість їх усунення, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області зобов’язує вжити заходів щодо недопущення таких порушень в подальшому або протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку, оприлюднити через електронну систему закупівель аргументовані заперечення до висновку.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 27 серпня 2021 року.
Предметом аналізу були наступні питання: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; оприлюднення інформації щодо закупівлі; наявності підстав щодо застосування переговорної процедури закупівлі; своєчасність укладання договору про закупівлю та його оприлюднення.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Комунального закладу «Великоолександрівський будинок культури» (далі – Замовник) на 2020 рік; повідомлення про намір укласти договір під час застосування переговорної процедури від 22.01.2020; договір про закупівлю від 03.02.2020 №3-589Б-РГ (далі – Договір); додаткові угоди від 06.02.2020 №1, від 07.02.2020 №2 (далі – додаткові угоди).
За результатами проведеного моніторингу установлено, що відповідно до пункту 9.9 Договору з врахуванням додаткових угод, строк дії Договору до 31.12.2020.
На веб-порталі Уповноваженого органу з питань публічних закупівель Замовником не оприлюднено інформацію про продовження дії Договору .
Таким чином, умови Договору щодо постачання газового палива виконано.
Також, моніторингом установлено, що оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю відбулось 26.08.2021.
Відповідно до вимог абзацу десятого частини першої статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» (в редакції від 01.12.2019) (далі – Закон) звіт про виконання договору Замовником має бути оприлюднений протягом трьох днів з дня закінчення строку дії договору, а саме до 04.01.2021.
Таким чином, оприлюднивши звіт про виконання Договору з порушенням трьох денного терміну з дня закінчення строку дії договору про закупівлю Замовником порушено вимоги абзацу десятого частини першої статті 10 Закону.
Крім того, Управлінням 19.08.2021 на веб-порталі Уповноваженого органу оприлюднено запит щодо надання інформації Замовником, однак станом на 27.08.2021 пояснення не надані, чим порушено вимоги частини п’ятої статті 8 Закону (в редакції від 01.07.2021).
Період усунення порушень:
27.08.2021 15:45 - 11.09.2021 00:00
Дата публікації висновку:
27.08.2021 15:45
Запити/Пояснення
Номер:
bb3ab234c73a4e32a467f9badf71aaf7
Назва:
Запитання Замовнику
Дата опублікування:
19.08.2021 14:23
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
27.08.2021 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі Комунальним закладом «Великоолександрівський будинок культури» газового палива очікуваною вартістю 400 000,00 гривень (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером UA-2020-01-22-001610-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43, постала потреба в отриманні пояснення (інформації та документів).
Чому відповідно до вимог абзацу десятого частини першої статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» ( в редакції від 01.12.2019 ) не оприлюднено звіт про виконання договору від 03.02.2020 № 3-589Б-РГ строк дії якого сплив 31 грудня 2020 року?
Пояснення та копії підтверджуючих документів необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня отримання цього запиту.