-
Переговорна процедура (скорочена)
-
Безлотова
-
КЕП
-
Без аукціону
Капітальний ремонт (заміна вікон) учбово-виробничої майстерні Державного навчального закладу "Барський професійний будівельний ліцей" за адресою: вул. Григоровичів-Барських, 7А, м. Бар, Вінницької області
Тендер Prozorro UA-2019-11-07-001658-c
Торги відмінено
934 111.00
UAH з ПДВ
Номер:
8b875996b4cb4f4085c166cddfd923d6
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2019-11-13-000004
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
13.11.2019 00:00
Період моніторингу:
13.11.2019 13:03 - 05.12.2019 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ПІВНІЧНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИСТЛУЖБИ
У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
НАКАЗ
13.11.2019 №63
Вінниця
Про початок моніторингу
закупівель
Відповідно до частини другої статті 7-1 Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 2 пункту 5 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 20 жовтня 2016 року №18 із змінами, внесеними наказом Північного офісу Держаудитслужби від 21 грудня 2018 року №250,
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу.
Начальник Олена ВАХНОВСЬКА
Додаток до наказу Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області
від 13.11.2019 №63
Витяг з переліку процедур закупівель
№ з/п
Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу
1.UA-2019-11-07-001658-c 07.11.2019 Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Порушення законодавства в частині неправомірного обрання та застосування процедури закупівлі
- Порушення законодавства в частині складання форм документів у сфері публічних закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання щодо наявності підстав для застосування переговорної процедури закупівлі встановлено, що переговорна процедура закупівлі застосована без наявності умов, передбачених пунктом 3 частини другої статті 35 Закону.
За результатами аналізу питання щодо правильності заповнення форм документів установлено порушення вимог пункту 2 Наказу №490.
За результатами аналізу питання щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), оприлюднення інформації про закупівлю - порушень законодавства у сфері публічних закупівель не установлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
Згідно із інформацією, оприлюдненою в електронній системі закупівель, 15 листопада 2019 року замовник на підставі рішення тендерного комітету (протокол від 15 листопада 2019 року б/н) відмінив переговорну процедуру закупівлі.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 19 листопада 2019 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), наявність підстав для застосування переговорної процедури закупівлі, правильності заповнення форм документів, затверджених Уповноваженим органом, оприлюднення інформації про закупівлю.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель (з додатками) на 2019 рік Державного навчального закладу «Барський професійний будівельний ліцей» (далі – замовник), повідомлення про намір укласти договір під час застосування переговорної процедури закупівлі, пояснення від 13 листопада 2019 року та від 15 листопада 2019 року, отримані від замовника через електронну систему закупівель.
За результатами моніторингу установлено, що відповідно до пункту 13 повідомлення про намір укласти договір під час застосування переговорної процедури закупівлі замовник визначив умови застосування переговорної процедури закупівлі відповідно до пункту 3 частини другої статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), а саме: нагальна потреба у здійсненні закупівлі у зв’язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, яка унеможливлює дотримання замовниками строків для проведення тендеру, а саме пов’язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, а також наданням у встановленому порядку Україною гуманітарної допомоги іншим державам. Застосування переговорної процедури закупівлі в таких випадках здійснюється за рішенням замовника щодо кожної процедури.
При цьому, у пункті 14 повідомлення про намір укласти договір замовник в якості обґрунтування зазначив про умови передбачені пунктом 3 частини другої статті 35 Закону.
Водночас, відповідно до пункту 14 форми повідомлення про намір укласти договір під час застосування переговорної процедури, затвердженої наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22 березня 2016 року №490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 березня 2016 року за №449/28579, із змінами (далі – Наказ №490) обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі повинно містити посилання на експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі.
Однак, у пункті 14 повідомлення про намір укласти договір не міститься підтверджень наявності застосування відповідних умов для переговорної процедури закупівлі (посилання на експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування процедури закупівлі передбачених пунктом 3 частини другої статті 35 Закону), чим порушено вимоги пункту 2 Наказу №490.
Отже, замовник не обґрунтував та документально не підтвердив наявності умов застосування переговорної процедури, передбачених пунктом 3 частини другої статті 35 Закону.
Згідно із інформацією, оприлюдненою в електронній системі закупівель, 15 листопада 2019 року замовник на підставі рішення тендерного комітету (протокол від 15 листопада 2019 року б/н) відмінив переговорну процедуру закупівлі.
Період усунення порушень:
19.11.2019 14:56 - 04.12.2019 00:00
Дата публікації висновку:
19.11.2019 14:56
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
Порушення усунено шляхом відміни переговорної процедуру
Дата публікації звіту:
19.11.2019 15:19
Підтвердження факту усунення порушення
Результат:
Усунуто
Результат по типу порушення:
- documentsForm: Так
- corruptionProcurementMethodType: Так
Опис:
Замовником усунуто порушення, шляхом відміни переговорної процедури закупівлі
Дата публікації:
20.11.2019 09:17
Запити/Пояснення
Номер:
2406d40634234f52975b10975bd5a1a5
Назва:
Щодо умов застосування переговорної прощедури закупівлі
Дата опублікування:
13.11.2019 13:34
Опис:
Застосували переговорну процедуру закупівлі у звязку з вибухом у приватному гаражі, що межує з територією ліцею, який призвів до надзвичайної ситуації у будівлях ліцею. Акт обстеження будівель та споруд додаємо.
Номер:
46ea9f206a64401bbcc7dfd208894b87
Назва:
Запит про надання пояснення
Дата опублікування:
13.11.2019 14:15
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі робіт з капітального ремонту (заміна вікон) учбово-виробничої майстерні Державного навчального закладу «Барський професійний будівельний ліцей» (ДК 021:2015: 45450000-6 - Інші завершальні будівельні роботи) (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером ID: UA-2019-11-07-001658-с) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 71 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон), підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року №43 та Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 20 жовтня 2016 року №18, постала потреба в отриманні пояснення із такого питання.
З яких підстав застосовано переговорну процедуру закупівлі відповідно до пункту 3 частини другої статті 35 Закону (зазначити обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі з посиланням на експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування вказаної переговорної процедури закупівлі)?
Пояснення надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту. При цьому до пояснення може бути долучено їх документальне підтвердження.
Номер:
0820b1de00c04259b3e14ec9a680e460
Назва:
Запит про надання пояснення
Дата опублікування:
13.11.2019 14:44
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
19.11.2019 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі робіт з капітального ремонту (заміна вікон) учбово-виробничої майстерні Державного навчального закладу «Барський професійний будівельний ліцей» (ДК 021:2015: 45450000-6 - Інші завершальні будівельні роботи) (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером ID: UA-2019-11-07-001658-с) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 71 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон), підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року №43 та Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 20 жовтня 2016 року №18, постала потреба в отриманні пояснення із такого питання.
З яких підстав застосовано переговорну процедуру закупівлі відповідно до пункту 3 частини другої статті 35 Закону (зазначити обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі з посиланням на експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування вказаної переговорної процедури закупівлі)?
Пояснення надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту. При цьому до пояснення може бути долучено їх документальне підтвердження.
Номер:
75feba384435467f9b4b289e05252de9
Назва:
Підстави застосування переговорної процедури закупівлі
Дата опублікування:
15.11.2019 11:12
Опис:
Застосували переговорну процедуру закупівлі згідно cт. 35, п 3 нагальна потреба у здійсненні закупівлі у зв’язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, яка унеможливлює дотримання замовниками строків для проведення тендеру, а саме пов’язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій. Так як стався вибух у приватному гаражі, що межує з територією ліцею, вибуховою хвилею якого пошкоджено та вибито вікна, перекошено віконні рами, що презвело до надзвичайної ситуації у будівлях ліцею. Акт обстеження будівель та споруд з додатками додаємо.
На даний момент ми відмінили переговорну процедуру закупівлі.