• Переговорна процедура
  • Безлотова
  • КЕП
  • Без аукціону

Мототранспортні засоби для перевезення 10 і більше осіб (придбання міських/ громадських автобусів)

Завершена

64 800 000.00 UAH з ПДВ
Номер: 3e556bd44728456c9d0e4516da3ce79f
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2019-09-10-000058
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 09.09.2019 00:00
Автор: Східний офіс Держаудитслужби, UA-EDR 40477689
Період моніторингу: 10.09.2019 18:13 - 02.10.2019 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ Н А К А З 09.09.2019 № 163 Дніпро Про початок здійснення моніторингу закупівель Відповідно до частини другої статті 7-1 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 9 Положення про Східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23 із змінами, НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель Східного офісу Держаудитслужби забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу. Начальник Олександр ВАСИЛЬЄВ Витяг з Переліку процедур закупівель, щодо яких здійснюється моніторинг № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу назва замовника 8 UA-2019-08-12-002075-а 12.08.2019 Комунальне підприємство Кам'янської міської ради «Кам'янське автотранспортне підприємство 042802» (03341701) виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель повідомлення в засобах масової інформації, що містять відомості про наявність ознаки порушення (порушень) законодавства
Адреса: Ukraine, Дніпропетровська, Дніпро
Контактна особа: Східний офіс Держаудитслужби (Дніпропетровська обл.), +38 (0 56) 722-22-72, taniavoronina@ukr.net
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Повідомлення в засобах масової інформації, що містять відомості про наявність ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Порушення законодавства в частині неправомірного обрання та застосування процедури закупівлі
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: Оприлюдненням інформації щодо закупівлі, правильності заповнення форм документів, затверджених Уповноваженим органом, застосування процедури закупівлі, - Замовником допущено порушення, що вплинули на об’єктивність визначення переможця процедури закупівлі та відповідно до частини четвертої статті 35 Закону переговорна процедура закупівлі підлягає відміні. За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, – порушень не установлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлене порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Держаудитслужба зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення законодавства у сфері публічних закупівель, викладеного у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявленого порушення.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 18 вересня 2019 року. Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), оприлюднення інформації щодо закупівлі, правильності заповнення форм документів, затверджених Уповноваженим органом, застосування процедури закупівлі згідно з вимогами Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2019 рік, оголошення про закупівлю, обґрунтування застосування переговорної процедури, протокол/рішення уповноваженої особи від 09.08.2019р. №52, запрошення на участь у переговорах від 09.08.2019р. №509, Звіт про результати проведення процедури закупівлі UA-2019-08-12-002075-a від 23 серпня 2019, протокол переговорів від 12.08.2019р. №4, Повідомлення про намір укласти договір (під час застосування переговорної процедури), договір поставки від 23.08.2019р. № 23-19, пояснення Замовника на питання надані через електронну систему закупівлі. Відповідно до річного плану закупівель UA-P-2019-08-12-001290-b та інформації про предмет закупівлі, оприлюдненої в електронній системі закупівель, Замовник визначив код предмета закупівлі 34120000-4 — «Мототранспортні засоби для перевезення 10 і більше осіб», що відповідає національному класифікатору України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23 грудня 2015 року № 1749. За результатами моніторингу закупівлі установлено, що Замовник в пунктах 13 та 14 Повідомлення про намір укласти договір під час застосування переговорної процедури закупівлі повідомив, що умовою застосування переговорної процедури закупівлі є пункт 2 статті 35 Закону (відсутність конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи). В пункті 14 Повідомлення про намір укласти договір під час застосування переговорної процедури (обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі), форма якого затверджена наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22.03.2016р. №490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 березня 2016 року за №449/28579 із змінами (далі – наказ №490), передбачена необхідність посилання на експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі. Замовник повідомив, що 07.08.2019р. відбулось сьоме позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке стосувалося значної кількості скарг мешканців на технічний стан автобусів. Комісія вирішила «для усунення монополії в місті» створити муніципальний автобусний парк на базі КП «КАТП 042802» та визначила технічні характеристики для закупівлі автобусів, при цьому відсутні посилання на експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі. Відповідно до обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі уповноваженою особою було проведено вивчення ринку автобусів малого класу (Еталон А081, Богдан А22, ЗАЗ А10, МАЗ, АTAMAN А092Н6) на відповідність протокольно затвердженим технічним характеристикам. Згідно проведеного аналізу уповноважена особа визначила, що всім протокольно затвердженим характеристикам відповідає тільки автобус АTAMAN А092Н6 виробником якого є АТ «Черкаський автобус». Керуючись частиною п’ятою статті 7-1 Закону для аналізу даних, що свідчать про ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, можуть використовуватися, зокрема: інформація, що міститься в єдиних державних реєстрах; інформація в базах даних, відкритих для доступу центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю. Під час моніторингу установлено, що відповідно до сайту ПАТ «ЧЕРКАСЬКИЙ АВТОБУС» (http://www.bus.ck.ua) офіційними дистриб'юторами автомобілів ISUZU та автобусів ATAMAN є ПрАТ «ІСУЗУ-АТАМАН Україна» та ТОВ «КОМТРАНСКОМПЛЕКТ». З урахуванням положень Закону замовник не відноситься до суб’єктів господарювання, які провадять діяльність в окремих сферах господарювання та відповідно до Статуту ПАТ «ЧЕРКАСЬКИЙ АВТОБУС», затвердженого протокольним рішенням №2 від 26.12.2018, товариство не є афілійованим підприємством замовника. Водночас факт того, що ПАТ «ЧЕРКАСЬКИЙ АВТОБУС» має декількох офіційних дистриб’юторів, некоректно роботи висновок щодо відсутності конкуренції (у тому числі з технічних) на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником. Слід зауважити, відповідно до частини першої статті 20 Закону відкриті торги є основною процедурою закупівель. Згідно з частиною другою статті 20 Закону під час проведення процедури відкритих торгів тендерні пропозиції мають право подавати всі зацікавлені особи. Враховуючи, що очікувана вартість закупівлі товару становить понад 64 млн. грн, для Замовника є підстави для оголошення відкритих торгів з публікацією англійською мовою. Отже, Замовник застосував переговорну процедуру закупівлі автобусів без наявних підстав, передбачених пунктом другим частини другої статті 35 Закону, оскільки відсутні експертні, нормативні, технічні та інші документи, що мають підтверджувати відсутність альтернативи та договір може бути виконаний лише дистриб’ютором, адже Закон не обмежує коло учасників процедур закупівель.
Період усунення порушень: 19.09.2019 17:26 - 04.10.2019 00:00
Дата публікації висновку: 19.09.2019 17:26

Оскарження висновку в суді

Опис: Визнати протиправним та скасувати висновок Східного офісу Держаудитслужби, оприлюднений на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель 19 вересня 2019 року, про результати моніторингу (ID моніторингу: UA-M-2019-09-10-000058) закупівлі товару за кодом СPV за ДК 021:2015 – 34120000-4 - Мототранспортні засоби для перевезення 10 і більше осіб (придбання міських/ громадських автобусів), ідентифікатор закупівлі UA-2019-08-12-002075-a.
Дата публікації: 02.10.2019 13:05

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: Вважаємо безпідставними та неправомірними висновки про те, що при проведенні цієї закупівлі Замовником порушено п. 2 ч. 2 ст. 35 Закону і що торги повинні бути відмінені.
Дата публікації звіту: 24.09.2019 16:37

Запити/Пояснення