-
Закупівля без використання електронної системи
-
КЕП
-
Без аукціону
Роботи з технічного нагляду на об'єкті "Реконструкція парку ім. Володі Дубініна у м. Дніпрі" Коригування (Додаткові роботи)
Тендер Prozorro UA-2019-05-06-001953-a
Завершена
574 000.00
UAH без ПДВ
Номер:
769ad5be105d49f1bead88cda489b567
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2019-10-09-000036
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
08.10.2019 00:00
Період моніторингу:
09.10.2019 17:03 - 01.11.2019 23:00
Статус:
Порушення не виявлені
Опис:
08.10.2019 № 176
Дніпро
Про початок здійснення
моніторингу закупівель
Відповідно до частини другої статті 7-1 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 9 Положення про Східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23 із змінами,
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель Східного офісу Держаудитслужби забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу.
Начальник Олександр ВАСИЛЬЄВ
Додаток
до наказу Східного офісу
Держаудитслужби
від 08.10.2019 № 176
Витяг з переліку процедур закупівель, щодо яких здійснюється моніторинг
№ з/п
Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі
унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу назва замовника
14 UA-2019-05-06-001953-а 06.05.2019
Комунальне підприємство «Міська інфраструктура» Дніпровської міської ради (39754779) інформація, отримана від громадських об’єднань, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель
Начальник відділу Тетяна ПЕРЕВЕРЗЄВА
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Інформація, отримана від громадських об'єднань, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявлених за результатами громадського контролю у сфері публічних закупівель відповідно до статті 7 цього Закону
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Не виявлені
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо питання правильності заповнення форм документів, визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), оприлюднення інформації про закупівлю – порушень не встановлено.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 24 жовтня 2019 року.
Предметом аналізу були такі питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), дотримання термінів оприлюднення звіту про укладений договір, правильності заповнення форм документів, затверджених Уповноваженим органом.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель комунального підприємства "Міська інфраструктура"Дніпровської міської ради (далі – Замовник) на 2019 рік, звіт про укладений договір, договір на здійснення технічного нагляду від 06.05.2019 №б/н, пояснення замовника від 21.10.2019 оприлюднене через електронну систему закупівель, звернення Громадської організації.
Інформація, викладена у зверненні Громадської організації «Платформа Громадський Контроль» від 27.06.2019 №830d6/19, що стала підставою для проведення моніторингу закупівлі, не підтвердилась у зв’язку з тим, що дана закупівля проведена відповідно до додатку до річного плану на 2019 рік (зі змінами на 06.05.2019), що підтверджено цим додатком до річного плану, який оприлюднено в електронній системі.
Період усунення порушень:
28.10.2019 14:12 - 01.11.2019 00:00
Дата публікації висновку:
28.10.2019 14:12
Запити/Пояснення
Номер:
31a8dd2f485c4cdd82bfb20416fbe1e3
Назва:
Про надання пояснень
Дата опублікування:
17.10.2019 12:27
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
23.10.2019 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі робіт ДК 021:2015: 71520000-9 — Послуги з нагляду за виконанням будівельних робіт (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером ID: UA-2019-05-06-001953-а) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 7¹ Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), постала потреба в отриманні пояснень із таких питань.
1. Згідно до вимог частини 1 статті 4 Закону, закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Річний план, додаток до річного плану та зміни до них безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п’яти днів з дня їх затвердження. Чому, вищезазначену процедуру закупівлі UA-2019-05-06-001953-а було оголошено та проведено не у відповідності до річного плану, додатку до річного плану, а саме: Замовником було оголошено закупівлю на суму 574000,00грн., що є більшою ніж було заплановано в річному плані, додатку до річного плану на 2019 рік – 23864,00 грн. (UA-Р-2019-05-07-000665-а). Пояснення необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня отримання цього запиту. При цьому до пояснень може бути долучено їх документальне підтвердження.
Номер:
ea749696764749b6825badf38c2a5694
Назва:
Про надання пояснень та припинення порушення законодавства
Дата опублікування:
21.10.2019 09:46
Опис:
На Вашу вимогу від 17.10.2019, щодо надання пояснень в межах проведення моніторингу закупівлі «Роботи з технічного нагляду на об'єкті "Реконструкція парку ім. Володі Дубініна у м. Дніпрі" Коригування (Додаткові роботи)» (код ДК 021:2015: 71520000-9 – Послуги з нагляду за виконанням будівельних робіт. ID закупівлі: UA-2019-05-06-001953-а) в частині оголошення закупівлі на суму 574000,00 грн, що є більшою, ніж було заплановано в річному плані, додатку до річного плану на 2019 рік – 23864,00 грн. пояснюємо наступне. Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі – Закон) цей Закон застосовується: до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень; до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень. Під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, установлених цим Законом, та можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору. У разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники обов’язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 цього Закону. Відповідно до ч.1 ст.4 Закону закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Річний план, додаток до річного плану та зміни до них безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п’яти днів з дня їх затвердження. Форма додатку до річного плану закупівель затверджено наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22.03.2016 № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель». Відповідно до абз.3 п.2 наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22.03.2016 № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель» додаток до річного плану закупівель, до якого вноситься інформація про закупівлі, очікувана вартість яких не перевищує сум, зазначених в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону, складається за формою річного плану закупівель шляхом заповнення відповідних полів в електронній системі закупівель. Відповідно до внесених змін до річного плану закупівель на 2019 рік та додатку до нього від 06.05.2019 підприємство визначило предмет даної закупівлі робіт з очікуваною вартістю предмета закупівлі 574 000,00 грн. Керуючись ст. 2 та ст. 10 Закону підприємство на веб-порталі Уповноваженого органу оприлюднило 07.05.2019 звіт про укладений договір та договір від 06.05.2019 №б/н, за умовами якого загальна вартість робіт визначено в сумі 574 000,00 грн, яку в подальшому було змінено 08.05.2019 на суму 23 864,00 грн. у зв’язку з укладанням по даній закупівлі між сторонами додаткової угоди в частині узгодження фактичного фінансування на 2019 та внесених змін до річного плану закупівель на 2019 рік (зі змінами на 08.05.2019) та додатку до нього, вже після оголошення та проведення процедури закупівлі. З огляду на викладене, підприємство не вчиняло під час оголошення та проведення даної процедури закупівлі порушень ст. 4 Закону. Окремо слід зазначити, що дії Східного офісу Держаудитслужби з прийняття рішення про початок здійснення моніторингу зазначеної закупівлі робіт та проведення моніторингу здійснюється з перевищенням компетенції (повноважень), що стало підставою для звернення з даною вимогою про припинення порушення законодавства, виходячи з наступного. Відповідно до ст. 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Отже, посадові особи Уповноваженого органу контролю під час вирішення питання про початок здійснення моніторингу закупівель та в ході проведення моніторингу закупівлі зобов’язані керуватися конкретними нормами чинного законодавства і діяти у повній відповідності до вказаних законодавчих норм, не порушуючи права третіх осіб своїми діями. Відповідно до наказу Східного офісу Держаудитслужби від 08.10.2019 № 176 «Про початок здійснення моніторингу закупівель» розпочато моніторинг даної закупівлі робіт з перевищенням наданої Східному офісу Держаудитслужби, як органу, уповноваженому на здійснення контролю у сфері закупівель, визначеного Законом компетенції (повноважень), що є порушенням права суб’єкта господарювання, які підлягають відновленню та захисту у зв’язку з наступним. Відповідно до здійсненого підприємством аналізу Закону, він не застосовується до правовідносини що виникли у ході проведення підприємством закупівлі робіт «Роботи з технічного нагляду на об'єкті "Реконструкція парку ім. Володі Дубініна у м. Дніпрі" Коригування (Додаткові роботи)» (ID закупівлі: UA-2019-05-06-001953-а), оскільки вартість предмета закупівлі робіт не перевищує 1,5 мільйона гривень. За таких обставин включення до вищевказаного наказу даної закупівлі та подальше проведення Східном офісом Держаудитслужби контролю за дотриманням законодавства у сфері закупівель та проведення дій з моніторингу зазначеної закупівлі робіт здійснюється з перевищенням компетенції (повноважень). З огляду на викладене, підприємство вимагає від Східного офісу Держаудитслужби припинити дії, направлені на порушення прав підприємства по проведенню моніторингу даної закупівлі, що є незаконними, виключивши її з додатку до наказу від 08.10.2019 №176 та припинити здійснення її моніторингу для поновлення порушених прав підприємства. Про прийняте рішення з даного питання просимо повідомити підприємство через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня отримання даної вимоги, в противному випадку підприємство залишає за собою право на вжиття відповідних заходів по відновленню свого права відповідно до чинного законодавства України.
18
Номер:
a9a08e12dcc640be86f839a0a4762c0f
Назва:
Про надання пояснень та припинення порушення законодавства
Дата опублікування:
18.10.2019 14:09
Опис:
На Вашу вимогу від 17.10.2019, щодо надання пояснень в межах проведення моніторингу закупівлі «Роботи з технічного нагляду на об'єкті "Реконструкція парку ім. Володі Дубініна у м. Дніпрі" Коригування (Додаткові роботи)» (код ДК 021:2015: 71520000-9 – Послуги з нагляду за виконанням будівельних робіт. ID закупівлі: UA-2019-05-06-001953-а) в частині оголошення закупівлі на суму 574000,00 грн, що є більшою, ніж було заплановано в річному плані, додатку до річного плану на 2019 рік – 23864,00 грн. пояснюємо наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі – Закон) цей Закон застосовується:
до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень;
до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень.
Під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, установлених цим Законом, та можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору.
У разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники обов’язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 цього Закону.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Річний план, додаток до річного плану та зміни до них безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п’яти днів з дня їх затвердження.
Форма додатку до річного плану закупівель затверджено наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22.03.2016 № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель».
Відповідно до абз.3 п.2 наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22.03.2016 № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель» додаток до річного плану закупівель, до якого вноситься інформація про закупівлі, очікувана вартість яких не перевищує сум, зазначених в абзацах другому і
третьому частини першої статті 2 Закону, складається за формою річного плану закупівель шляхом заповнення відповідних полів в електронній системі закупівель.
Відповідно до внесених змін до річного плану закупівель на 2019 рік та додатку до нього від 06.05.2019 підприємство визначило предмет даної закупівлі робіт з очікуваною вартістю предмета закупівлі 574 000,00 грн.
Керуючись ст. 2 та ст. 10 Закону підприємство на веб-порталі Уповноваженого органу оприлюднило 07.05.2019 звіт про укладений договір та договір від 06.05.2019 №б/н, за умовами якого загальна вартість робіт визначено в сумі 574 000,00 грн, яку в подальшому було змінено 08.05.2019 на суму 23 864,00 грн. у зв’язку з укладанням по даній закупівлі між сторонами додаткової угоди в частині узгодження фактичного фінансування на 2019 та внесених змін до річного плану закупівель на 2019 рік (зі змінами на 08.05.2019) та додатку до нього, вже після оголошення та проведення процедури закупівлі.
З огляду на викладене, підприємство не вчиняло під час оголошення та проведення даної процедури закупівлі порушень ст. 4 Закону.
Окремо слід зазначити, що дії Східного офісу Держаудитслужби з прийняття рішення про початок здійснення моніторингу зазначеної закупівлі робіт та проведення моніторингу здійснюється з перевищенням компетенції (повноважень), що стало підставою для звернення з даною вимогою про припинення порушення законодавства, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Отже, посадові особи Уповноваженого органу контролю під час вирішення питання про початок здійснення моніторингу закупівель та в ході проведення моніторингу закупівлі зобов’язані керуватися конкретними нормами чинного законодавства і діяти у повній відповідності до вказаних законодавчих норм, не порушуючи права третіх осіб своїми діями.
Відповідно до наказу Східного офісу Держаудитслужби від 08.10.2019 № 176 «Про початок здійснення моніторингу закупівель» розпочато моніторинг даної закупівлі робіт з перевищенням наданої Східному офісу Держаудитслужби, як органу, уповноваженому на здійснення контролю у сфері закупівель, визначеного Законом компетенції (повноважень), що є порушенням права суб’єкта господарювання, які підлягають відновленню та захисту у зв’язку з наступним.
Відповідно до здійсненого підприємством аналізу Закону, він не застосовується до правовідносини що виникли у ході проведення підприємством закупівлі робіт «Роботи з технічного нагляду на об'єкті "Реконструкція парку ім. Володі Дубініна у м. Дніпрі" Коригування (Додаткові роботи)» (ID закупівлі: UA-2019-05-06-001953-а), оскільки вартість предмета закупівлі робіт не перевищує 1,5 мільйона гривень.
За таких обставин включення до вищевказаного наказу даної закупівлі та подальше проведення Східном офісом Держаудитслужби контролю за дотриманням законодавства у сфері закупівель та проведення дій з моніторингу зазначеної закупівлі робіт здійснюється з перевищенням компетенції (повноважень).
З огляду на викладене, підприємство вимагає від Східного офісу Держаудитслужби припинити дії, направлені на порушення прав підприємства по проведенню моніторингу даної закупівлі, що є незаконними, виключивши її з додатку до наказу від 08.10.2019 №176 та припинити здійснення її моніторингу для поновлення порушених прав підприємства.
Про прийняте рішення з даного питання просимо повідомити підприємство через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня отримання даної вимоги, в противному випадку підприємство залишає за собою право на вжиття відповідних заходів по відновленню свого права відповідно до чинного законодавства України.