-
Закупівля без використання електронної системи
-
КЕП
-
Без аукціону
Додаткові роботи на об'єкті: «Капітальний ремонт частини спеціалізованих приміщень, з метою встановлення медичного лінійного прискорювача HARMONY виробництва Elekta, в відділенні променевої терапії №1 (літера Е-1) в КНП ЛОР «ЛОРЛДЦ» за адресою: м. Львів, вул. Я. Гашека, 2А (Коригування 1) (ДК 021:2015: 45453000-7 – Капітальний ремонт і реставрація)
Тендер Prozorro UA-2026-07-17-007029-a
Завершена
11 001 326.33
UAH з ПДВ
Номер:
c6fc7c61c31f476b8f6b2c78bd084239
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2026-08-03-000018
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
03.08.2026 00:00
Період моніторингу:
03.08.2026 12:36 - 25.08.2026 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
НАКАЗ
03.08.2026 №198
Львів
Про початок моніторингу
процедур закупівель/закупівель
Відповідно до статті 2 та статті 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», з врахуванням пункту 23 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178, та згідно з пунктом 9 Положення про Західний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23
НАКАЗУЮ:
1. Розпочати моніторинг процедур закупівель/закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель/закупівель, згідно з додатком, що додається.
В.о начальника Володимир ВОЇНСЬКИЙ
Додаток до наказу Західного офісу Держаудитслужби від 03.08.2026 №198.
Витяг з переліку процедур
закупівель/закупівель
№ з/п
Оголошення про проведення процедури закупівлі/закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу, опис підстав для здійснення моніторингу процедури закупівлі/закупівлі, унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу: UA-2026-07-17-007029-a, 17.07.2026. Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель.
Начальник
відділу контролю у сфері закупівель Надія ЯРЕМА
Етапи закупівельного процесу:
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання розміщення та оприлюднення інформації про закупівлю встановлено порушення вимог пункту 10 частини першої статті 10 Закону, пунктів 3 та 13 Особливостей №1178.
За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі; наявності підстав для проведення закупівлі та укладення договору про закупівлю без застосування процедур закупівель, визначених Законом та Особливостей №1178; правильності заповнення документів, що оприлюднюються відповідно до Закону та Особливостей №1178; укладення договору про закупівлю та його відповідності вимогам законодавства – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтею 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі», Західний офіс Держаудитслужби зобов’язує вжити заходи (зокрема, шляхом проведення роз’яснювальної роботи, економічних навчань, тощо), направлені на недопущення встановлених моніторингом порушень у подальшому, та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 20 серпня 2026 року.
Предметом аналізу закупівлі були питання: визначення предмета закупівлі; правомірності та обґрунтування для проведення закупівлі та укладення договору про закупівлю без застосування процедур закупівель, визначених Законом України від 25.12.2015 №922-VIII «Про публічні закупівлі» (у чинній для досліджуваної закупівлі редакції, далі – Закон) та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 (у чинній для досліджуваної процедури закупівлі редакції, далі – Особливості №1178); розміщення та оприлюднення інформації про закупівлю; укладення договору про закупівлю та його відповідності вимогам законодавства.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Комунального некомерційного товариства Львівської обласної ради «Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр» (далі – Замовник) на 2026 рік (UA-P-2026-07-15-006738-a); опубліковану в електронній системі закупівель інформацію про предмет та умови закупівлі; звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель; погоджене керівником Замовника протокольне рішення уповноваженої особи від 08.07.2026 щодо проведення закупівлі без застосування процедур закупівель; договір від 08.07.2026 №222 з додатками; витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо виконавця робіт за договором (ТОВ «Інвестиційна компанія «Укрбудсервіс»); наявну в електронній системі закупівель інформацію щодо закупівлі Замовника UA-2025-08-15-003198-a; опубліковані Замовником під час моніторингу пояснення та документи на запит органу державного фінансового контролю.
Відповідно до норм частини 3-7 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз.
За нормою пункту 3 Особливостей №1178 замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням цих особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом.
Під час моніторингу встановлено, що закупівлю UA-2026-07-17-007029-a Замовником здійснено шляхом укладання договору без використання електронної системи на підставі підпункту 8 пункту 13 Особливостей №1178.
Відповідно до норм абзацу сорок шостого пункту 13 Особливостей №1178 у разі укладення договору про закупівлю відповідно до цього пункту замовник разом із звітом про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, оприлюднює в електронній системі закупівель договір про закупівлю та додатки до нього, при цьому у разі укладення договору про закупівлю, зазначеного в абзацах другому, третьому частини першої статті 41 Закону, відповідно до цього пункту замовник протягом трьох робочих днів з дня його укладення оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, інформацію, визначену пунктом 10 частини першої статті 10 Закону, та обґрунтування підстави для здійснення замовником закупівлі відповідно до цього пункту.
Так, відповідно до норм пункту 10 частини першої статті 10 Закону замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, договір про закупівлю та всі додатки до нього (у т.ч. документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси) у машинозчитувальному форматі (у разі оприлюднення договору про закупівлю, зазначеного в абзаці другому частини першої статті 41 цього Закону) - протягом трьох робочих днів з дня його укладення.
Моніторингом встановлено, що Замовником договір від 08.07.2026 №222 (далі – Договір №222) в електронній системі закупівель оприлюднено лише 17.07.2026 (на 7 робочий день), чим порушено вимоги пункту 10 частини першої статті 10 Закону та, відповідно, пунктів 3 та 13 Особливостей №1178.
Також, Замовником звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, та обґрунтування підстави для здійснення закупівлі відповідно до підпункту 8 пункту 13 Особливостей №1178 в електронній системі закупівель оприлюднено лише 17.07.2026 (на 7 робочий день з дня укладення Договору №222), чим порушено вимоги пунктів 3 та 13 Особливостей №1178.
У наданому під час моніторингу поясненні Замовником зазначено, зокрема, що згідно з пунктом 13 Особливостей №1178 за результатами закупівлі, здійсненої відповідно до цього пункту, замовники оприлюднюють в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до пункту 3-8 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону, яким установлено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 №64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №2102-IX, у разі здійснення замовником закупівлі, за умови що вартість закупівлі дорівнює або перевищує 50 тис. грн, замовник оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня укладення такого договору, відтак Замовником оприлюднено звіт про договір, укладений без використання електронної системи закупівель, на сьомий робочий день у відповідності до пункту 13 Особливостей №1178 та пункту 3-8 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону.
Однак, як вказано вище, відповідно до норм частини 3-7 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України (Особливості №1178).
У пункті 3 Особливостей №1178 визначено, що замовники, які зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням цих особливостей, а пунктом 13 Особливостей №1178 (на підставі підпункту 8 якого Замовником укладено Договір №222) визначено, що у разі укладення договору про закупівлю, зазначеного в абзацах другому, третьому частини першої статті 41 Закону, відповідно до цього пункту замовник протягом трьох робочих днів з дня його укладення оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, інформацію, визначену пунктом 10 частини першої статті 10 Закону, та обґрунтування підстави для здійснення замовником закупівлі відповідно до цього пункту.
В абзаці другому частини першої статті 41 Закону йдеться про договори про закупівлю послуг з поточного ремонту, робіт з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту об’єкта будівництва.
Предметом Договору №222 є додаткові роботи з капітального ремонту частини спеціалізованих приміщень.
Таким чином, зазначена Замовником у поясненні інформація не спростовує порушення ним норм пункту 10 частини першої статті 10 Закону, пунктів 3 та 13 Особливостей №1178 при оприлюдненні в електронній системі закупівель звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, обґрунтування підстави для здійснення закупівлі відповідно до пункту 13 Особливостей №1178, а також договору про закупівлю та всіх додатків до нього.
Період усунення порушень:
20.08.2026 15:57 - 04.09.2026 00:00
Дата публікації висновку:
20.08.2026 15:57
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
На виконання Висновку за результатами моніторингу закупівлі, надаємо інформацію та документи про усунення порушення та вжиті заходи, направлені на недопущення виявлених під час моніторингу порушень у подальшому.
Дата публікації звіту:
25.08.2026 11:12
Запити/Пояснення
Номер:
fb99a496a16344f783e16df806b84e81
Назва:
Про надання інформації
Дата опублікування:
11.08.2026 10:49
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
15.08.2026 00:00
Опис:
Відповідно до статті 19 Конституції України, абзацу 2 статті 2, статті 5 Закону України від 26.01.1993 №2939-ХІІ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та частини 5 статті 8 Закону України від 25.12.2015 №922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), в межах здійснення Західним офісом Держаудитслужби моніторингу закупівлі за ІD: UA-2026-07-17-007029-a, яка проведена Комунальним некомерційним товариством Львівської обласної ради «Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр» (далі – Замовник), виникла необхідність в отриманні пояснень.
Під час моніторингу встановлено, що Замовником в оприлюдненому обґрунтуванні (протокол уповноваженої особи від 08.07.2026) підстави для здійснення закупівлі згідно з підпунктом 8 пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 (далі – Особливості №1178) зазначено, що закупівлю без використання електронної системи закупівель проведено у зв’язку з виконанням додаткових робіт, пов’язаних з предметом закупівлі основного договору за ID: UA-2025-08-15-003198-a в того самого виконавця робіт.
Враховуючи вищенаведене, прошу надати пояснення з наступного питання:
1. Надати інформацію (з долученням відповідного документального підтвердження) про те, яким чином та на підставі яких документів Замовником здійснено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.
Відповідно до пункту 13 Особливостей №1178 у разі укладення договору про закупівлю, зазначеного в абзацах другому, третьому частини першої статті 41 Закону, відповідно до цього пункту замовник протягом трьох робочих днів з дня його укладення оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, інформацію, визначену пунктом 10 частини першої статті 10 Закону, та обґрунтування підстави для здійснення замовником закупівлі відповідно до цього пункту.
Замовником договір від 08.07.2026 №222 (далі – Договір №222) в електронній системі закупівель оприлюднено 17.07.2026.
Враховуючи вищенаведене, прошу надати пояснення з наступного питання:
2. Пояснити причини не оприлюднення Договору №222 у встановлений строк, передбачений законодавством.
Крім того, відповідно до оприлюдненої в електронній системі закупівель інформації в електронному полі «Строк виконання робіт» – до 31.12.2026, відповідно до підпункту 5.1.1. пункту 5.1. Договору №222: «Строк виконання робіт: до 31.12.2026».
Водночас, графік виконання робіт (Додаток №2 до Договору №222) розписаний лише на липень та серпень 2026 року, а також графік фінансування робіт (Додаток №3 до Договору №222) розписаний на липень та серпень 2026 року.
Враховуючи вищенаведене, прошу надати пояснення з наступного питання:
3. Надати інформацію шодо розбіжностей інформації щодо строку виконання робіт у графіку виконання робіт та графіку фінансування робіт (Додатки №2 та №3 до Договору №222) та умов підпункту 5.1.1. пункту 5.1. Договору №222 і в інформації в електронних полях в електронній системі закупівель.
Пояснення необхідно надати через інформаційно–телекомунікаційну систему закупівель «ProZorro» протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту. При цьому до пояснень необхідно долучити їх документальне підтвердження.
Відповідно до вимог статті 351-1 Кримінального кодексу України невиконання службовою особою законних вимог органу державного фінансового контролю, створення штучних перешкод у його роботі, надання йому завідомо неправдивої інформації караються штрафом від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.
Номер:
fd34ba1ee0584968aaec6f57817871d7
Назва:
Відповідь на запитання
Дата опублікування:
14.08.2026 11:25
Опис:
Детальні пояснення, інформацію та документи, які її підтверджують надаємо в окремих файлах.