-
Закупівля без використання електронної системи
-
КЕП
-
Без аукціону
«Професійний спортивний інвентар для зимових видів спорту (гірські лижі– 12 пар; кріплення до гірських лиж– 8 пар; гірськолижні черевики – 2 пари)»
Тендер Prozorro UA-2026-07-11-000510-a
Завершена
704 704.00
UAH з ПДВ
Номер:
f9f00e0c0fc146358b651dee9c3f8d51
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2026-08-12-000029
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
12.08.2026 00:00
Період моніторингу:
12.08.2026 16:40 - 03.09.2026 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ЗАХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
В ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ
НАКАЗ
12.08.2026 № 43-з
Ужгород
Про початок моніторингу
процедур закупівель / закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», зважаючи на пункт 23 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178, та згідно з пунктом 10 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 10.12.2025 № 278,
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу.
Начальник Костянтин ЧЕРПІЦЬКИЙ
Додаток
до наказу Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області
від 12.08.2026 № 43-з
Витяг з переліку процедур закупівель / закупівель для моніторингу
№ з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу
6 UA-2026-07-11-000510-a 11.07.2026 дані автоматичних індикаторів ризиків
виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Етапи закупівельного процесу:
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Дані автоматичних індикаторів ризиків
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання оприлюднення інформації про закупівлю встановлено порушення вимог пункту 13 Особливостей, з урахуванням норм пункту 3-7 розділу X Прикінцевих положень Закону № 922-VIII.
За результатами аналізу питань дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, наявності підстав для укладення договору про закупівлю без використання електронної системи, дотримання законодавства при укладанні договору про закупівлю та своєчасність його оприлюднення, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом № 922-VIII – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель та з урахуванням відсутності механізму усунення виявлених порушень, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону № 922-VIII, Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області зобов’язує здійснити заходи, направлені на недопущення у подальшому виявлених порушень (зокрема, шляхом проведення навчань та роз’яснювальної роботи, тощо), та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 27 серпня 2026 року.
Предметом аналізу закупівлі були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю в електронній системі закупівель, наявності підстав для укладання договору про закупівлю без використання електронної системи у випадках, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (в редакції станом на дату початку проведення торгів), дотримання законодавства при укладанні договору про закупівлю та своєчасність його оприлюднення, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII (далі – Закон № 922-VIII).
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Комунального закладу «Центр олімпійської підготовки Закарпатської області» (далі – Замовник); звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель UA-2026-07-11-000510-a; обґрунтування підстави для здійснення Замовником закупівлі від 09.07.2026; договір про закупівлю товарів, укладений з товариство з обмеженою відповідальністю «ФІШЕР УКРАЇНА» (далі – ТОВ «ФІШЕР УКРАЇНА») від 09.07.2026 №134; протокольне рішення Уповноваженої особи Замовника від 16.08.2026 № 26/39; пояснення Замовника, надане через електронну систему закупівель на запит Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області від 13 серпня 2026 року.
Пунктом 3-7 розділу X Прикінцевих положень Закону № 922-VIII установлено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт та послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз та з дотриманням вимог, встановлених пунктом 3-8 цього розділу.
Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, Кабінет Міністрів України затвердив постановою від 12 жовтня 2022 року № 1178 (далі – Особливості).
Згідно з пунктом 3 Особливостей Замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону № 922-VIII, проводять закупівлі з урахуванням цих Особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом № 922-VIII.
Моніторингом встановлено, що досліджувана закупівля здійснена Замовником без застосування відкритих торгів відповідно до підпункту 6 пункту 13 Особливостей, шляхом укладення договору про закупівлю товарів без використання електронної системи закупівель з ТОВ «ФІШЕР УКРАЇНА» від 09.07.2026 № 134.
Відповідно до вимог пункту 13 Особливостей, за результатами закупівлі, здійсненої відповідно до цього пункту, замовники оприлюднюють в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до пункту 3-8 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 922-VIII.
У пункті 3-8 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 922-VIII встановлено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 №64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 №2102-IX, у разі здійснення замовником закупівлі, за умови що вартість закупівлі дорівнює або перевищує 50 тис. грн, замовник оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня укладення такого договору.
Разом з тим, за вимогами пункту 13 Особливостей звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, додатково повинен містити визначену абзацом сьомим пункту 9 цих особливостей інформацію про кінцевих бенефіціарних власників постачальника товару (товарів), виконавця робіт, надавача послуги (послуг). Така інформація формується автоматично засобами електронної системи закупівель. У разі відсутності технічної можливості, реалізованої засобами електронної системи закупівель, або у разі, коли постачальник товару (товарів), виконавець робіт, надавач послуги (послуг) є нерезидентом, замовник самостійно додає до звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, визначену абзацом сьомим пункту 9 цих особливостей інформацію про кінцевих бенефіціарних власників постачальника товару (товарів), виконавця робіт, надавача послуги (послуг).
Так, згідно з абзацом сьомим пункту 9 Особливостей звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, додатково повинен містити таку інформацію про кінцевих бенефіціарних власників постачальника товару (товарів), виконавця робіт, надавача послуги (послуг): прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), країна громадянства (підданства), а в разі, коли кінцевий бенефіціарний власник - іноземець є громадянином (підданим) кількох країн, - усі країни його громадянства (підданства), а також повне найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код (для резидента) засновника юридичної особи, в якому така особа є кінцевим бенефіціарним власником, характер та міра (рівень, ступінь, частка) бенефіціарного володіння (вигоди, інтересу, впливу).
Згідно наявної в електронній системі закупівель інформації встановлено, що договір про закупівлю № 134 за досліджуваною закупівлею укладено з ТОВ «ФІШЕР УКРАЇНА» 09.07.2026, звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель UA-2026-07-11-000510-a оприлюднено в електронній системі закупівель 11.07.2026.
Проте під час здійснення моніторингу встановлено, що оприлюднений в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель UA-2026-07-11-000510-a не містить визначену абзацом сьомим пункту 9 Особливостей інформацію про кінцевих бенефіціарних власників постачальника товару (товарів), а також що Замовником у встановлений законодавством строк самостійно не додано (не оприлюднено) до звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, визначену абзацом сьомим пункту 9 Особливостей інформацію про кінцевих бенефіціарних власників постачальника товару (товарів), чим порушено вимоги пункту 13 Особливостей, з урахуванням норм пункту 3-7 розділу X Прикінцевих положень Закону № 922-VIII.
Слід зазначити, що під час моніторингу Замовником 16.08.2026 оприлюднено в електронній системі закупівель інформацію про кінцевих бенефіціарних власників постачальника товару (товарів) (ТОВ «ФІШЕР УКРАЇНА») за укладеним договором від 09.07.2026 № 134.
Таким чином, за результатами проведеного моніторингу встановлено порушення вимоги пункту 13 Особливостей, з урахуванням норм пункту 3-7 розділу X Прикінцевих положень Закону № 922-VIII, в частині недотримання строків оприлюднення відомостей про кінцевого бенефіцарного власника.
Період усунення порушень:
27.08.2026 15:39 - 11.09.2026 00:00
Дата публікації висновку:
27.08.2026 15:39
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
На Ваш висновок надаємо наступну інформацію в додатках
Дата публікації звіту:
02.09.2026 10:27
Запити/Пояснення
Номер:
cd9db3c224e14579b6b3e01d3737c5da
Назва:
Запит замовнику на пояснення
Дата опублікування:
13.08.2026 16:50
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
19.08.2026 00:00
Опис:
У межах проведення Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області моніторингу «Професійний спортивний інвентар для зимових видів спорту (гірські лижі– 12 пар; кріплення до гірських лиж– 8 пар; гірськолижні черевики – 2 пари)» (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2026-07-11-000510-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» та підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 10.12.2025 № 278, постала потреба в отриманні інформації (пояснення) із питань:
1) Поясніть, яким чином та на підставі яких документів вами здійснено обґрунтування технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат та визначено його очікувану вартість (надати комерційні пропозиції від потенційних учасників, посилання на сайти, на яких здійснювався попередній моніторинг цін на товари предметом даної закупівлі, тощо).
2) Надати інформацію щодо оприлюднення на власному вебсайті чи офіційному вебсайті головного розпорядника бюджетних коштів обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі. У разі оприлюднення, надати посилання на сторінку, яка буде доступна для перегляду.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставленого(-их) питання(-нь), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
За перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю передбачено відповідальність відповідно до статті 351-1 Кримінального кодексу України.
Номер:
c9f01749a3d04f769b143cd517e4f55f
Назва:
Відповідь на звернення
Дата опублікування:
17.08.2026 19:27
Опис:
Відповідно до запиту на пояснення Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області, від 13 серпня 2026 року, виданого у рамках проведення моніторингу закупівлі, що проводилася комунальним закладом «Центр олімпійської підготовки у Закарпатській області (далі – КЗ «ЦОП»), за номером ID: UA-2026-07-11-000510-a «Професійний спортивний інвентар для зимових видів спорту (гірські лижі– 12 пар; кріплення до гірських лиж– 8 пар; гірськолижні черевики – 2 пари», у порядку викладених питань інформуємо про таке:
1) Організація закупівель у КЗ «ЦОП» проводиться відповідно до Наказу КЗ «ЦОП» від 07.11.2024 № 60/03-24 «Про організацію процесу планування та проведення закупівель в КЗ «ЦОП». Відповідно до останнього, безпосереднім ініціатором закупівлі є тренер (старший тренер) відповідного відділення з виду спорту (сноубординг, гірськолижний спорт, фрістайл, лижні гонки, біатлон тощо).
Згідно з планом закупівель ініціатором подається заявка на проведення закупівлі товарів, робіт чи послуг. При цьому заявка на проведення закупівлі товарів обов’язково має містити інформацію щодо технічних, якісних, кількісних та інших параметрів (характеристик), які чітко визначають предмет закупівлі і його відповідність подальшому цільовому використанню.
Під час формування такої заявки, ініціатор та відповідальний заступник керівника закладу зі спортивної роботи керуються:
Щодо кількісних характеристик предмета закупівлі: Порядком забезпечення вихованців, спортсменів, учнів (студентів) та тренерів (тренерів-викладачів, вчителів зі спорту) закладів фізичної культури і спорту спортивним одягом, спортивним спеціальним взуттям, спортивним інвентарем індивідуального користування та встановлення строків їх використання, затвердженого Наказом Міністерства молоді та спорту України від 08.04.2015 № 994, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 квітня 2015 року за № 464/26909, при забезпеченні спортсменів/тренерів індивідуальним інвентарем, спорядженням та Порядком забезпечення закладів фізичної культури і спорту спортивним обладнанням, спортивним інвентарем та встановлення строків їх використання, затвердженого Наказом Міністерства молоді та спорту України 10.06.2014 № 1851, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 червня 2014 року за № 699/25476 при забезпеченні навчально-тренувального процесу інвентарем загального призначення.
Визначення якісних характеристик лижного спорядження проводиться з урахуванням статусу вихованців КЗ «ЦОП», як спортсменів вищої спортивної майстерності – членів національних збірних команд України (Наказ Мінмолодьспорту України від 24.04.2026 № 2383), кандидатів на участь у ХХVI зимових Олімпійських іграх 2030 року (Французькі Альпи, Французька Республіка (Наказ Мінмолодьспорту України від 29.04.2026 № 2477), обумовлюється віковими, гендерними, антропологічними, іншими індивідуальними даними конкретного спортсмена, а також олімпійської дисципліни, яка ним виконуватиметься. Відтак, визначення пропозицій предмету закупівлі, як правило віднесено до якісних вимог категорії «професійний» або «еліт». Крім цього, лижне спорядження, при участі на офіційних міжнародних спортивних змаганнях, повинно відповідати Специфікації до змагального лижного спорядження, затверджена Міжнародною федерацією лижних видів та сноубордингу (жовтень, 2025 р.), (розміщено за посиланням: https://gbski.com/docstore/ICR/specifications_for_alpine_competition_equipment_13-10-2025.pdf.
Вивчення цінових пропозицій до очікуваної вартості предмета закупівлі здійснювалося відповідальними особами КЗ «ЦОП» за наступними інтернет-посиланнями:
1.Гірські лижі:
Для слалому:
1.1 https://surl.li/atlaoy
https://surl.li/cqdfrd
https://surli.cc/iorzej
https://surl.li/htohgh
https://surl.li/ijpcdv
https://surl.li/kasskm
https://surl.li/zrhasx
1.2 Для слалому-гіганту:
https://surl.li/wbtvps
https://surl.li/pbrwph
https://surl.li/wdkzbb
https://surl.li/bwebtz
1.3 Для супер гіганту:
https://surl.li/sawigc
https://surl.li/uwlukg
https://surl.li/fuzblz
https://surl.li/lnlicy
1.4 Для швидкісного спуску:
https://surl.li/bmcuzo
https://surl.li/cejzdi
https://surl.li/hwzlda
https://surl.li/cmmobz
2. Гірськолижні черевики:
https://surl.li/alhtad
https://surl.li/suvzdc
https://surl.li/sowhfw
https://surl.li/jhcrbs
3. гірськолижне кріплення:
https://surl.li/mqmlkb
https://surl.li/awgqyu
https://surl.li/hbkqec
https://surl.li/efxwcg
2) Оприлюднення вказаної у запиті Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області інформації здійснювалося КЗ «ЦОП» у відповідності до вимог статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» та постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» закладом самостійно через авторизовані електронні майданчики в електронній системі закупівель у встановленому порядку і було опубліковано до закупівлі за номером ID: UA-2026-07-11-000510-a на prozorro.gov.uа (посилання на сторінку https://prozorro.gov.ua/uk/tender/UA-2026-07-11-000510-a). Крім цього, технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі було опубліковано на офіційному вебсайті головного розпорядника бюджетних коштів Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА згідно вимог п 41 Постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року №710 «Про ефективне використання державних коштів» (розміщено за посиланням: https://deponms.carpathia.gov.ua/public/informatsiia-pro-publichni-zakupivli )