-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Комплект шкільних меблів для кабінету біології НУШ
Тендер Prozorro UA-2026-06-29-001629-a
Завершена
276 777.00
UAH з ПДВ
Номер:
22a4f724f8b34ae0aedc83e8ad82dcce
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2026-07-27-000053
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
27.07.2026 00:00
Період моніторингу:
27.07.2026 16:38 - 18.08.2026 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВДЕННИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ПІВДЕННОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
В МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
НАКАЗ
27.07.2026 № 72-З
Миколаїв
Про початок моніторингу
процедур закупівель / закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 23 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178, підпункту 15 пункту 10 Положення про Управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області, затвердженого наказом Південного офісу Держаудитслужби 12 жовтня 2016 року № 8, та на підставі виявлених органом державного фінансового контролю ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель,
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг процедур закупівель / закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель / закупівель, зазначених в пункті 1 цього наказу.
3. Повідомлення про прийняття рішення про початок моніторингу процедур закупівель оприлюднити в електронній системі закупівель протягом двох робочих днів.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Начальник Денис ЯКОВЛЄВ
Додаток
до наказу Управління Південного офісу
Держаудитслужби в Миколаївській області
від 27.07.2026 № 72-З
Витяг з переліку процедур закупівель / закупівель
№ 2 UA-2026-06-29-001629-a 29.06.2026
Начальник відділу
контролю у сфері закупівель
Управління Південного офісу
Держаудитслужби в Миколаївській області Сергій ЧЕРНОВОЛ
Етапи закупівельного процесу:
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питань дотримання замовником Особливостей здійснення закупівель у рамках виконання заходів (кроків), передбачених Планом України встановлено порушення пункту 81 та 82 Особливостей.
За результатами аналізу питань дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмету закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю в електронній системі закупівель, відповідності умов тендерної документації вимогам Закону та Особливостей, розгляду тендерної пропозиції ФОП НІКОЛАЄНКО К.В., своєчасності укладання договору про закупівлю, відповідності умов договору змісту тендерної пропозиції переможця – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі», Управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області зобов’язує здійснити заходи щодо недопущення виявлених порушень у подальшому (проходження додаткових навчань уповноваженою особою, підвищення рівня кваліфікації тощо) та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 12 серпня 2026 року.
Предметом аналізу були такі питання: визначення предмету закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; оприлюднення інформації про закупівлю в електронній системі закупівель; відповідності умов тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (в редакції станом на дату проведення торгів, далі – Особливості); дотримання замовником Особливостей здійснення закупівель у рамках виконання заходів (кроків), передбачених Планом України, схваленим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 березня 2024 р. № 244 (далі - План України); розгляду тендерних пропозицій; своєчасності укладання договору про закупівлю; відповідності умов договору змісту тендерної пропозиції переможця.
Під час моніторингу проаналізовані: річний план закупівель на 2026 рік відділу освіти, культури, молоді та спорту Кам'яномостівської селищної ради (далі – Замовник); оголошення про проведення відкритих торгів; тендерна документація, затверджена протоколом уповноваженої особи Замовника від 29.06.2026 № 59 (далі – тендерна документація); реєстр отриманих тендерних пропозицій; тендерна пропозиція фізичної особи-підприємця НІКОЛАЄНКО КРІСТІНА ВАДИМІВНА (далі –ФОП НІКОЛАЄНКО К.В.); протокол уповноваженої особи Замовника від 10.07.2026 № 61; повідомлення про намір укласти договір про закупівлю; договір про закупівлю від 24.07.2026 № 117/2026 (далі – Договір про закупівлю); пояснення, інформація та документи, надані Замовником через електронну систему закупівель.
Закупівля здійснюється у рамках виконання заходів (кроків), передбачених Планом України, схваленим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.03.2024 № 244, відповідно до інструменту Ukraine Facility.
Пунктом 3-7 розділу X Прикінцевих положень Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт та послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз та з дотриманням вимог, встановлених пунктом 3-8 цього розділу.
Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, Кабінет Міністрів України затвердив постановою від 12 жовтня 2022 року № 1178.
Відповідно до пункту 3 Особливостей замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням цих особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом.
За результатами моніторингу закупівлі та з урахуванням пояснень Замовника встановлено, що річний план закупівлі, оприлюднений в електронній системі закупівель за номером UA-P-2026-06-28-000268-a, на порушення пункту 81 Особливостей не містить інформації про захід (крок), передбачений Планом України, у рамках якого здійснюється закупівля.
Також за результатами моніторингу процедури закупівлі встановлено таке.
Відповідно до пункту 1 розділу 1 «Загальні положення» тендерної документації, «закупівля товару здійснюється відповідно до порядку здійснення закупівель у рамках виконання заходів Плану України, зокрема при проведенні закупівель відповідно до Постанови КМУ від 31.12.2024 року № 1554 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» у 2026 році» (Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ № 170 від 11.02.2026 р.), джерелом формування якої є кошти ЄС для України згідно з інструментом Ukraine Facility».
Згідно з пунктом 82 Особливостей здійснення закупівель у рамках виконання заходів (кроків), передбачених Планом України, в оголошенні про проведення відкритих торгів у полі «Донор» замовник зазначає інформацію про те, що закупівля здійснюється в рамках Ukraine Facility.
Однак, в оголошенні про проведення відкритих торгів за номером UA-2026-06-29-001629-a у полі «Донор» відсутня інформація про те, що закупівля здійснюється в рамках Ukraine Facility.
У відповіді на запит посадової особи органу державного фінансового контролю Змовник зазначив, що «дана помилка, яку було допущено при заповненні електронних полів у системі Prozorro є виключно технічною».
Отже, на порушення пункту 82 Розділу Особливостей здійснення закупівель у рамках виконання заходів (кроків), передбачених Планом України, Замовник не зазначив інформацію про те, що закупівля здійснюється в рамках Ukraine Facility.
Період усунення порушень:
13.08.2026 14:58 - 28.08.2026 00:00
Дата публікації висновку:
13.08.2026 14:58
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
На виконання висновку Управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області від 12.08.2026р. Замовник повідомляє, що, враховуючи вказівку Держаудитслужби було виділено кошти на навчання Уповноваженої особи, з метою підвищення кваліфікації останньої. У разі необхідності, після проходження цього навчання будуть надані відповідні документи
Дата публікації звіту:
20.08.2026 19:16
Підтвердження факту усунення порушення
Результат:
Усунуто
Результат по типу порушення:
- other: Так
Опис:
-
Дата публікації:
24.08.2026 14:40
Запити/Пояснення
Номер:
70483821e2f54db2853015ac390261e4
Назва:
Запит про надання пояснень, інформації, документів
Дата опублікування:
28.07.2026 10:26
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
01.08.2026 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» та підпунктів 2 та 9 пункту 6, пункту 7 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43, постала потреба в отриманні пояснень (інформації та документів).
1. Надати інформацію та відповідні документи (комерційні пропозиції від потенційних учасників, посилання на сайти, на яких здійснювався попередній моніторинг цін на товар, що є предметом даної закупівлі, технічне завдання, експертні звіти, розрахунки тощо), на підставі яких вами здійснено обґрунтування розміру витрат, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.
2. Надати інформацію щодо оприлюднення на власному вебсайті обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі. У разі оприлюднення надати посилання на сторінку, яка буде доступна для перегляду.
3. Надати інформацію стосовно джерела фінансування закупівлі з підтвердними документами (рішення, розпорядження, листування тощо) у тому числі із зазначенням відповідного КПКВК.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставлених питань, необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
У разі, якщо оприлюднення запитуваної інформації може нести загрозу національній безпеці та / або громадській безпеці і порядку, просимо надати відповідь на зазначене запитання з приховуванням інформації з обмеженим доступом.
Повідомляємо, що за перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю передбачено відповідальність відповідно до статті 351-1 Кримінального кодексу України.
Номер:
d85788a18eb64603be7f938aff4bf167
Назва:
Пояснення на Запит Південного офісу Держаудитслужби від 28.07.2026р
Дата опублікування:
30.07.2026 13:11
Опис:
На виконання Запиту Південного офісу Держаудитслужби від 28.07.2026р. Уповноважена особа відділу освіти, культури та спорту Кам’яномостівської селищної ради надає протокол Уповноваженої особи про затвердження Тендерної документації з додатком (Визначення очікуваної вартості предмета закупівлі з посиланнями на сайти, на яких здійснювався попередній моніторинг цін на товар), Рішення сессій щодо отриманої субвенції та виділення співфінансування. Також надаємо посилання на власний вебсайт щодо оприлюдненого обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі: http://kmist-osvita.mk.sch.in.ua/prozorro/
Номер:
7e43aeefcbef4b1bb254a06a5d71e9a6
Назва:
Запит про надання пояснень, інформації, документів
Дата опублікування:
28.07.2026 10:33
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
01.08.2026 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» та підпунктів 2 та 9 пункту 6, пункту 7 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43, постала потреба в отриманні пояснень (інформації та документів).
Відповідно до пункту 1 розділу 1 «Загальні положення» тендерної документації, затвердженої протоколом уповноваженої особи від 29.06.2026 № 59, «закупівля товару здійснюється відповідно до порядку здійснення закупівель у рамках виконання заходів Плану України, зокрема при проведенні закупівель відповідно до Постанови КМУ від 31.12.2024 року № 1554 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» у 2026 році» (Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ № 170 від 11.02.2026 р.), джерелом формування якої є кошти ЄС для України згідно з інструментом Ukraine Facility».
Згідно з пунктом 82 розділу «Особливості здійснення закупівель у рамках виконання заходів (кроків), передбачених Планом України, схваленим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 березня 2024 р. № 244» Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Розділ Особливостей щодо Ukraine Facility), в оголошенні про проведення відкритих торгів у полі «Донор» замовник зазначає інформацію про те, що закупівля здійснюється в рамках Ukraine Facility.
Однак, в оголошенні про проведення відкритих торгів за номером UA-2026-06-29-001629-a у полі «Донор» відсутня інформація про те, що закупівля здійснюється в рамках Ukraine Facility.
1. Враховуючи викладене, просимо надати документи, які підтверджують, що закупівля за номером UA-2026-06-29-001629-a здійснюється у рамках виконання заходів (кроків), передбачених Планом України, схваленим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 березня 2024 р. № 244, в тому числі кошторис, план асигнувань тощо.
2. Пояснити, чому Замовником не дотримано вимог пункту 82 Розділу Особливостей щодо Ukraine Facility та в полі «Донор» в оголошенні про проведення відкритих торгів UA-2026-06-29-001629-a не зазначено інформацію про те, що закупівля здійснюється в рамках Ukraine Facility?
Враховуючи вищезазначене, пояснити, чому в електронній системі закупівель Замовник не зазначив інформацію щодо заходу (кроку), передбаченого Планом України, у рамках якого здійснюється закупівля?
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставлених питань, необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
У разі, якщо оприлюднення запитуваної інформації може нести загрозу національній безпеці та / або громадській безпеці і порядку, просимо надати відповідь на зазначене запитання з приховуванням інформації з обмеженим доступом.
Повідомляємо, що за перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю передбачено відповідальність відповідно до статті 351-1 Кримінального кодексу України.
Номер:
072806648c1b40f697aa88ef08ea3973
Назва:
Пояснення на Запит Південного офісу Держаудитслужби від 28.07.2026р
Дата опублікування:
30.07.2026 16:30
Опис:
На виконання Запиту Південного офісу Держаудитслужби від 28.07.2026р. Уповноважена особа відділу освіти, культури та спорту Кам’яномостівської селищної ради надає документи, які підтверджують, що закупівля за номером UA-2026-06-29-001629-a здійснювалась у рамках виконання заходів, передбачених Планом Украни, схваленим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.03.2024р. №244, а саме: довідки про зміну кошторису на 2026 рік, довідки про зміни до плану спеціального фонду бюджету та зведення показників спеціального фонду кошторису.
Щодо відсутності інформації, про те що закупівля здійснюється в рамках Ukraine Facility в оголошенні про закупівлю в полі «Донор» повідомляємо, що дана помилка, яку було допущено при заповненні електронних полів у системі Prozorro є виключно технічною. Вона сталася через людський фактор та велику завантаженість уповноваженої особи і не змінила суттєвих умов закупівлі. Також, повідомляємо, що уповноваженою особою було зазначено що Закупівля здійснюється на дотримання Рамкової угоди між Україною та Європейським Союзом щодо спеціальних механізмів реалізації фінансування Союзу для України згідно з інструментом UkraineFacility, ратифікованої Законом України від 06 червня 2024 року № 3786-IX. Всі умови та вимоги закупівлі, а також відповідні фінансові механізми, регулюються положеннями цієї угоди, яка спрямована на підтримку України
Номер:
467015d44964448ebcb51ce9e5273255
Назва:
Запит про надання пояснень, інформації, документів
Дата опублікування:
30.07.2026 15:42
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
05.08.2026 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» та підпунктів 2 та 9 пункту 6, пункту 7 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43, постала потреба в отриманні пояснень (інформації та документів).
Відповідно до пункту 81 розділу «Особливості здійснення закупівель у рамках виконання заходів (кроків), передбачених Планом України, схваленим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 березня 2024 р. № 244» Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (в редакції на час проведення процедури закупівлі), визначено, що Замовник у річному плані закупівель незалежно від вартості закупівлі зазначає інформацію, передбачену частиною другою статті 4 Закону, а також інформацію про: джерело фінансування закупівлі; захід (крок), передбачений Планом України, у рамках якого здійснюється закупівля; код програмної класифікації видатків та кредитування відповідного бюджету (у разі коли джерелом фінансування закупівлі є державний або місцевий бюджет).
В електронній системі закупівель оприлюднено річний план закупівель за номером UA-P-2026-06-28-000268-a, в якому відсутня інформація щодо заходу (кроку), передбаченого Планом України, у рамках якого здійснюється закупівля.
Враховуючи вищезазначене, пояснити, чому Замовник у річному плані закупівель не зазначив інформацію щодо заходу (кроку), передбаченого Планом України, у рамках якого здійснюється закупівля?
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставлених питань, необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
У разі, якщо оприлюднення запитуваної інформації може нести загрозу національній безпеці та / або громадській безпеці і порядку, просимо надати відповідь на зазначене запитання з приховуванням інформації з обмеженим доступом.
Повідомляємо, що за перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю передбачено відповідальність відповідно до статті 351-1 Кримінального кодексу України.
Номер:
8d5588848cb14b2ab8df8073e018d6b2
Назва:
Відповідь на Запит Південного офісу Держаудитслужби від 30.07.2026р.
Дата опублікування:
04.08.2026 16:20
Опис:
На виконання Запиту Південного офісу Держаудитслужби від 30.07.2026р. Уповноважена особа відділу освіти, культури та спорту Кам’яномостівської селищної ради повідомляє, що незазначення «Плану України» у плані, при заповненні електронних полів у системі Prozorro є технічною помилкою, яка сталась через людський фактор та велику завантаженість уповноваженої особи. Також, хочемо зазначити, що в першому розділі Тендерній документації і пункті 1.5. Проєкту договору було прописано про здійснення закупівлі в рамках реалізації проєкту відповідно до Плану України: 7.13. Забезпечення доступу до безпечної та якісної освіти, співфінансується Європейським Союзом — Ukraine Facility.