• Спрощена закупівля
  • Однолотова
  • КЕП

Причепи типу Лафет

Завершена

8 922 666.64 UAH з ПДВ
Номер: ac3808e105734c92b6687d2da5777a18
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2026-07-02-000010
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 02.07.2026 00:00
Автор: Західний офіс Держаудитслужби, UA-EDR 40922492
Період моніторингу: 02.07.2026 15:51 - 24.07.2026 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ УПРАВЛІННЯ ЗАХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ НАКАЗ 02.07.2026 № 35-з Ужгород Про початок моніторингу процедур закупівель / закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», зважаючи на пункт 23 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178, та згідно з пунктом 10 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 10.12.2025 № 278 та на виконання доручення Держаудитслужби від 01.07.2026 № 003100-18/8686-2026, НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу. Начальник Костянтин ЧЕРПІЦЬКИЙ Додаток до наказу Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області від 02.07.2026 № 35-з Витяг з переліку процедур закупівель / закупівель для моніторингу № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу 3 UA-2026-06-17-009359-a 17.06.2026 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Адреса: Ukraine, Ужгород
Контактна особа: Західний офіс Держаудитслужби ( обл.), +38 (0 95) 948-00-53, v.yu.vatrala@dasu.gov.ua
Етапи закупівельного процесу:
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання повноти відображення інформації про закупівлю установлено порушення вимог пунктів 8 та 9 частини восьмої статті 41 Закону № 922-VIII та підпунктів 8, 9 пункту 20 Особливостей, з урахуванням норм статті 30 Закону № 808-IX, пункту 3-7 розділу X Прикінцевих положень Закону № 922-VIII та пункту 8 Особливостей № 1275. За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, повноти відображення інформації в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, відповідності вимог оголошення про проведення спрощеної закупівлі вимогам Закону №922-VIII та Особливостям № 1275, своєчасності надання відповіді Замовника через електронну систему закупівель на запитання до процедури закупівлі, наявності підстав для відхилення пропозиції учасника ТОВ «ТМ Кремінь Плюс», розгляду пропозиції ПП «ПРАГМАТЕК» на відповідність умовам оголошення та вимогам законодавства, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам пропозиції переможця, внесення змін до договору, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом № 922-VIII - порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 № 2939-XII, статтею 8 Закону № 922-VIII, Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області зобов’язує здійснити заходи превентивного характеру, направлені на недопущення виявлених моніторингом порушень в подальшому (зокрема, шляхом проведення навчань та роз’яснювальної роботи, тощо) та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку, оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 22 липня 2026 року. Предметом аналізу закупівлі були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, повноти відображення інформації в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, відповідності вимог оголошення про проведення спрощеної закупівлі вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII (далі – Закон № 922-VIII) та особливостям здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану, затверджених постановою Кабінетів Міністрів України від 11 листопада 2022 року № 1275 (в редакції, що діяла станом на період проведення процедури закупівлі, далі – Особливості № 1275), своєчасності надання відповіді Замовника через електронну систему закупівель на запитання до закупівлі, розгляду пропозицій на відповідність умовам оголошення та вимогам законодавства, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам пропозиції переможця, внесення змін до договору та їх оприлюднення, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом № 922-VIII. Під час моніторингу проаналізовано: оголошення про проведення спрощеної закупівлі, затверджене рішенням уповноваженої особи; пропозиції товариства з обмеженою відповідальністю «ТМ Кремінь Плюс» (далі – ТОВ «ТМ Кремінь Плюс») та приватного підприємства «ПРАГМАТЕК» (далі – ПП «ПРАГМАТЕК»); протокольне рішення про відхилення пропозиції ТОВ «ТМ Кремінь Плюс» № 08/26.06 від 26.06.2026 року; протокольне рішення уповноваженої особи про визначення переможця та прийняття рішення про намір укласти договір з ПП «ПРАГМАТЕК» № 10/26.06 від 26.06.2026; повідомлення про намір укласти договір; договір від 06.07.2026 №416; додаткову угоду від 18.07.2026 №1; пояснення Замовника, надані через електронну систему закупівель на запит Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області від 3 та 13 липня 2026 року. Статтею 30 Закону України «Про оборонні закупівлі» від 17 липня 2020 року № 808-IX (далі - Закон № 808-IX) визначено, що особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності державних замовників від воєнних загроз та з дотриманням вимог, встановлених цієї статтею. Так, підпунктом 2 пункту 8 Особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2022 № 1275 (далі – Особливості № 1275), визначено, що державні замовники здійснюють оборонні закупівлі товарів і послуг оборонного призначення, інших товарів і послуг, визначених абзацом першим пункту 8 Особливостей № 1275, у порядку проведення спрощених закупівель, визначених Законом № 922-VIII, з урахуванням положень, визначених Особливостями № 1275. Пунктом 3-7 розділу X Прикінцевих положень Закону № 922-VIII установлено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт та послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз та з дотриманням вимог, встановлених пунктом 3-8 цього розділу. Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, Кабінет Міністрів України затвердив постановою від 12 жовтня 2022 року № 1178 (далі – Особливості). Згідно з пунктом 3 Особливостей Замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону №922-VIII, проводять закупівлі з урахуванням цих Особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом № 922-VIII. В ході аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель під час внесення змін до істотних умов договору (укладання додаткової угоди), повноти та правильності відображення інформації в повідомленні про внесення змін до договору про закупівлю встановлено наступне. Абзацом десятим пункту 8 Особливостей № 1275 визначено, що істотні умови державного контракту (договору), укладеного відповідно до абзацу першого цього пункту, не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, визначених пунктом 19 Особливостей, або якщо інше не передбачено нормативно-правовими актами, прийнятими на виконання пункту 2 частини четвертої статті 30 Закон № 808-IX. Відповідно до частини сьомої статті 41 Закону № 922-VIII та пункту 19 Особливостей, з урахуванням норм пункту 3-7 розділу X Прикінцевих положень Закону №922-VII - у разі внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 41 Закону № 922-VIII та пунктом 19 Особливостей, замовник обов’язково оприлюднює повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю та/або про ціни на матеріальні ресурси. Пунктами 8 та 9 частини восьмої статті 41 Закону № 922-VIII визначено, що повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю та/або щодо цін на матеріальні ресурси повинно містити таку інформацію: випадки для внесення змін до істотних умов договору відповідно до цієї статті та/або про складання договірної ціни, уточненої відповідно до затвердженої проектної документації до договору про закупівлю, зазначеного в абзаці третьому частини першої цієї статті та опис змін, що внесені до істотних умов договору. Водночас, підпунктами 8 та 9 пункту 20 Особливостей визначено, що повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю повинно містити інформацію: випадки внесення змін до істотних умов договору про закупівлю відповідно до пункту 19 цих особливостей та/або інформація про складення договірної ціни, уточненої (узгодженої) відповідно до затвердженої проектної документації до договору про закупівлю, зазначеного в абзаці третьому частини першої статті 41 Закону та опис змін, що внесені до істотних умов договору. Під час моніторингу встановлено, що між Замовником та ПП «ПРАГМАТЕК» 18 липня 2026 року укладено додаткову угоду №1 до договору про закупівлю товарів за державні кошти від 06.07.2026 №416, згідно з якою сторони домовилися внести зміни про виправлення технічної описки у Договорі в частині визначення одиниці виміру товару шляхом заміни позначення «од.» (одиниця) на «шт.» (штука), зважаючи на те, що запропоновані зміни мають виключно технічний (редакційний) характер, не змінюють предмета закупівлі, кількості товару, його технічних і якісних характеристик, ціни за одиницю товару, загальної вартості Договору та інших його істотних умов, а саме: у графі «Одиниця виміру» таблиці Специфікації товару (додаток № 1 до Договору) та у графі «Одиниця виміру» таблиці Технічних і якісних характеристик товару (додаток № 2 до Договору) позначення «од.» замінити позначеннями «шт.». Разом з тим, Замовник в оприлюдненому 18 липня 2026 року в електронній системі закупівель повідомленні про внесення змін до договору про закупівлю, як випадок для внесення змін до договору, вказав наступне: «Пункт 5 частини 5 статті 41 Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII "Про публічні закупівлі" Погодження зміни ціни в договорі про закупівлю в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг), у тому числі у разі коливання ціни товару на ринку», тоді як зміни стосовно ціни договору про закупівлю сторонами не вносилися. Таким чином, оприлюднене в електронній системі закупівель повідомлення про внесення змін до договору не кореспондується зі змінами, внесеними додатковою угодою №1 від 18.07.2026 та не відповідає вимогам пунктів 8 та 9 частини восьмої статті 41 Закону № 922-VIII та підпунктам 8, 9 пункту 20 Особливостей.
Період усунення порушень: 22.07.2026 11:25 - 06.08.2026 00:00
Дата публікації висновку: 22.07.2026 11:25

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: Про здійснені заходи За результатами розгляду висновку Державної аудиторської служби України про результати моніторингу процедури закупівлі № UA-2026-06-17-009359-a військовою частиною А5100 опрацьовано зобов’язання щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель. Повідомляємо, що з метою забезпечення належної організації закупівельної діяльності та недопущення подібних порушень у подальшому вжито наступних заходів: 1) проведено роз’яснювальну роботу з уповноваженими особами військової частини А5100 щодо необхідності дотримання вимог пунктів 8 та 9 частини восьмої статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» №922-VIII та підпунктів 8, 9 пункту 20 Особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану, затверджених постановою Кабінетів Міністрів України від 11.11.2022 №1275 (в редакції, що діяла станом на період проведення процедури закупівлі) при оприлюднені в електронній системі закупівель повідомлення про внесення змін до договору; 2) уповноваженій особі військової частини А5100, відповідальній за проведення процедури закупівлі № UA-2026-06-17-009359-a, надана вказівка про обов’язкове долучення до проходження навчання уповноважених осіб за програмою «Проєкт 100». Таким чином, військовою частиною А5100 вжито організаційні заходи, спрямовані на підвищення якості планування та проведення закупівель, а також недопущення подібних порушень у подальшій діяльності.
Дата публікації звіту: 24.07.2026 11:21

Підтвердження факту усунення порушення

Результат: Усунуто
Результат по типу порушення:
  • other: Так
Опис: Порушення усунуто згідно наданих зобов'язань.
Дата публікації: 27.07.2026 13:57

Запити/Пояснення