-
Закупівля без використання електронної системи
-
КЕП
-
Без аукціону
«Деревина дров’яна непромислового використання» ДК 021:2015 - 03410000-7 - Деревина
Тендер Prozorro UA-2026-06-10-009605-a
Завершена
1 420 250.00
UAH без ПДВ
Номер:
d003af3978a246d48c69aef4711141ed
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2026-06-19-000046
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
19.06.2026 00:00
Період моніторингу:
19.06.2026 15:34 - 11.07.2026 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ЗАХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
В РІВНЕНСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Н А К А З
19.06.2026 № 68-з
Рівне
Про початок
моніторингу закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», зважаючи на пункт 23 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178, та згідно з пунктом 10 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 10.12.2025 № 273,
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до Додатку 1, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у Додатку 1 до цього наказу.
3. Контроль за виконання даного наказу залишаю за собою.
Начальник Управління Західного
офісу Держаудитслужби
в Рівненській області Олександр МУРАВСЬКИЙ
Додаток 1 до наказу Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області від 19.06.2026 № 68-з.
Витяг з переліку процедур закупівель
№ з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі Унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу
7 UA-2026-06-10-009605-a 10.06.2026 дані автоматичних індикаторів ризиків, виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Начальник відділу контролю у сфері
закупівель Управління Західного офісу
Держаудитслужби в Рівненській області Віктор ГРИГОРУК
Етапи закупівельного процесу:
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Дані автоматичних індикаторів ризиків
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу наявності підстав для укладання договору про закупівлю без використання електронної системи закупівель встановлено порушення підпункту 6 пункту 13 Особливостей.
За результатами аналізу питань дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю – порушень законодавства у сфері публічних закупівель не установлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель та неможливістю їх усунення, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом приведення у відповідність Додатку №1 до Договору в частині зазначення характеристик предмету закупівлі, а у разі неможливості - здійснити заходи щодо припинення зобов’язань за договором від 10.06.2026 №16 відповідно до законодавства та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 30 червня 2026 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, наявність підстав для укладання договору про закупівлю без використання електронної системи закупівель.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план Відділу освіти, культури, молоді та спорту Березівської сільської ради Сарненського району Рівненської області на 2026 рік; протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою від 09.06.2026 №29, звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель UA-2026-06-10-009605-a, договір від 10.06.2026 №16, пояснення Замовника надане 25.06.2026 на запит Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області через електронну систему закупівель.
За результатами аналізу наявності підстав для укладання договору про закупівлю без використання електронної системи закупівель встановлено наступне.
Для здійснення закупівлі без використання електронної системи Замовником застосовано норми підпункту 6 пункту 13 Особливостей (відмінено відкриті торги через неподання жодної тендерної пропозиції для участі у відкритих торгах у строк, установлений замовником згідно з цими особливостями, у тому числі за лотом, ID: UA-2026-05-27-005214-a).
При цьому, відповідно до вимог підпункту 6 пункту 13 Особливостей, предмет закупівлі, його технічні, кількісні та якісні характеристики, проект договору про закупівлю, а також вимоги до суб’єкта, з яким укладається договір про закупівлю, не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації (крім вимог, визначених пунктом 47 цих особливостей), та сума договору про закупівлю не може перевищувати очікувану вартість предмета закупівлі, зазначену замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів, які відмінено через відсутність достатньої кількості учасників процедури закупівлі (учасника процедури закупівлі), з урахуванням прийнятного відсотка перевищення ціни тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі над очікуваною вартістю предмета закупівлі, якщо такий прийнятний відсоток був зазначений у тендерній документації.
В Додатку 2 «Інформація про технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі» (далі – Додаток 2) до тендерної документації, затвердженої протоколом уповноваженої особи №30 від 27.05.2026, за відміненими торгами ID: UA-2026-05-27-005214-a (далі – Тендерна документація) міститься інформація, зокрема, щодо технічних, якісних характеристик предмета закупівлі.
Згідно Додатку 2 Замовником було визначені, зокрема, наступні технічні та якісні вимоги: Учасник повинен забезпечити постачання товару, якість якого відповідає вимогам ДСТУ EN 15234-5:2018 Біопаливо тверде. Контролювання якості палива. Частина 5. Дрова для непромислового використання (EN 15234-5:2012, IDT); діючим стандартам і технічним умовам (ТУ), нормам, ТУУ-00994207-005:2018 Деревина, встановленим чинним законодавством для товару даного виду. Дрова повинні бути очищені від сучків і гілок. Висота сучків, що залишилися не повинна перевищувати 30 мм. Дрова можуть бути як в корі, так і без кори. Дрова повинні бути без гнилі та не трухляві. Дрова не повинні бути обгорілі. Розмір дров по довжині – 1-2,0м, розмір дров по товщині (в діаметрі), від 15см і більше.
Відповідно до вимог пункту 1.3 розділу 1 Додатку 3 «Проєкт Договору» до Тендерної документації (далі – Проєкт договору) кількість, асортимент, характеристики і ціну Товару відповідно до умов цього Договору визначає Додаток №1 (Специфікація), що є невід’ємною частиною Договору.
Колонка 2 Додатку №1 «Специфікація» до Проєкту Договору передбачає заповнення інформації щодо товару, назви та його характеристики.
Замовником за результатами закупівлі без використання електронної системи з ФОП Маринич Микола Васильович укладено договір від 10.06.2026 №16 (далі –Договір). Згідно пункту 1.3 розділу 1 Договору кількість, асортимент, характеристики і ціну Товару відповідно до умов цього Договору визначає Додаток №1 (Специфікація), що є невід’ємною частиною Договору.
Разом з тим, у колонці 2 до Додатку №1 до Договору зазначено лише назву товару – деревина дров’яна непромислового використання та не зазначено його характеристики, зокрема: Дрова повинні бути очищені від сучків і гілок. Висота сучків, що залишилися не повинна перевищувати 30 мм. Дрова можуть бути як в корі, так і без кори. Дрова повинні бути без гнилі та не трухляви. Дрова не повинні бути обгорілі. Розмір дров по довжині – 1-2,0м, розмір дров по товщині (в діаметрі), від 15см і більше, що не відповідає вимогам Додатку №1 «Специфікація» до Проєкту договору в частині технічних характеристик визначених Додатком 2.
На Запит Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області від 22.06.2026 Замовником не надано пояснень, що спростовують виявлені порушення. При цьому, не надано будь-якої інформації та/або документів щодо підтвердження відповідності технічним та якісним вимогам при проведенні закупівлі без використання електронної системи технічним та якісним вимогам, встановленим Замовником у Додатку 2 до тендерної документації та в Проекті договору за відкритими торгами UA-2026-05-27-005214-a.
Таким чином, Замовником здійснено закупівлю UA-2026-06-10-009605-a шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів при тому, що технічні, якісні характеристики відрізняються від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації до процедури закупівлі UA-2026-05-27-005214-a, чим не дотримано норми підпункту 6 пункту 13 Особливостей.
Період усунення порушень:
30.06.2026 16:30 - 15.07.2026 00:00
Дата публікації висновку:
30.06.2026 16:30
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
усунені виявлені порушення шляхом приведення у відповідність Додатку №1 до Договору в частині зазначення характеристик предмету закупівлі, шляхом укладання додаткової угоди та викладенням специфікації до договору в новій редакції
Дата публікації звіту:
01.07.2026 12:32
Підтвердження факту усунення порушення
Результат:
Усунуто
Результат по типу порушення:
- other: Так
Опис:
Порушення усунуто
Дата публікації:
15.07.2026 11:13
Запити/Пояснення
Номер:
a409b9d5deb0422d9247fcd4da4a9eab
Назва:
Запит Замовнику на пояснення
Дата опублікування:
22.06.2026 12:21
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
26.06.2026 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі по предмету ««Деревина дров’яна непромислового використання» ДК 021:2015 - 03410000-7 – Деревина» (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2026-06-10-009605-a), та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 р. № 43, постала потреба в отриманні наступних пояснень.
1. Надайте інформацію та відповідні документи (комерційні пропозиції потенційних учасників, інші документи), на підставі яких вами здійснено обґрунтування розміру витрат, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.
2. Надайте посилання на сторінку вебсайту, на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру очікуваної вартості предмета закупівлі (у разі такого розміщення).
3. Яким чином та за якими критеріями здійснено оцінку можливих потенційних виконавців послуг, що є предметом закупівлі, визначено переможцем та вибрано для їх виконання саме ФОП Маринич Микола Васильович, (ідентифікаційний код 3417316719)?
4. Для здійснення закупівлі без використання електронної системи Замовником застосовано норми підпункту 6 пункту 13 Особливостей (відмінено відкриті торги через неподання жодної тендерної пропозиції для участі у відкритих торгах у строк, установлений замовником згідно з цими особливостями, у тому числі за лотом, UA-2026-05-27-005214-a).
При цьому, відповідно до вимог підпункту 6 пункту 13 Особливостей предмет закупівлі, його технічні, кількісні та якісні характеристики, проект договору про закупівлю, а також вимоги до суб’єкта, з яким укладається договір про закупівлю, не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації.
Так, колонка 2 Додатку №1 «Специфікація» до Додатку 3 «Проєкт Договору» до тендерної документації за відкритими торгами UA-2026-05-27-005214-a (далі – Проєкт договору) передбачає заповнення інформації щодо товару, назви та його характеристики.
В колонці 2 до Додатку №1 до Договору від 10.06.2026 №16, укладеного за результатами закупівлі без використання електронної системи, зазначно лише назву товару – деревина дров’яна непромислового використання, без зазначення його характеристики.
Поясніть, по якій причині в Додатку 1 «Специфікація» до Договору від 10.06.2026 №16 відсутня інформація щодо технічних вимог, що були передбачені Замовником у тендерній документації до процедури закупівлі за номером ID: UA-2026-05-27-005214-a.
5. Згідно Додатку 2 «Інформація про технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі» до Тендерної документації за відміненими торгами ID: UA-2026-05-27-005214-a Замовником було визначені, зокрема, наступні технічні та якісні вимоги: Учасник повинен забезпечити постачання товару, якість якого відповідає вимогам ДСТУ EN 15234-5:2018 Біопаливо тверде. Контролювання якості палива. Частина 5. Дрова для непромислового використання (EN 15234-5:2012, IDT); діючим стандартам і технічним умовам (ТУ), нормам, ТУУ-00994207-005:2018 Деревина, встановленим чинним законодавством для товару даного виду. Дрова повинні бути очищені від сучків і гілок. Висота сучків, що залишилися не повинна перевищувати 30 мм. Дрова можуть бути як в корі, так і без кори. Дрова повинні бути без гнилі та не трухляви. Дрова не повинні бути обгорілі. Розмір дров по довжині – 1-2,0м, розмір дров по товщині (в діаметрі), від 15см і більше.
Яким чином учасником-переможцем закупівлі ФОП Маринич Микола Васильович підтверджено виконання вищевказаних вимог?
6. Яким чином учасником ФОП Маринич Микола Васильович підтверджено наявність в нього обладнаних приміщень для зберігання товару?
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставленого(-их) питання(-нь), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
За перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю передбачено відповідальність відповідно до статті 3511 Кримінального кодексу України.
Номер:
87e0c04735a14e0493df3d01f48780bd
Назва:
Пояснення
Дата опублікування:
25.06.2026 15:15
Опис:
Визначення очікуваної вартості предмета закупівлі обумовлено на підставі Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.02.2020 № 275 зі змінами. Метод, що застосовано відповідно до методики: Метод порівняння ринкових цін, який передбачає визначення очікуваної вартості на підставі даних ринку. Очікувана вартість предмета закупівлі визначена аналізом ринкових цін в інтернет-ресурсі, а саме інформація, що міститься в електронній системі PROZORRO, Hotline - порівняти ціни в інтернет-магазинах України, prom.ua та здійснювалося з проведенням моніторингу цін, шляхом пошуку, збору та аналізу загальнодоступної інформації про ціни, що містяться в мережі інтернет у відкритому доступі.»
посилання на сторінку вебсайту, на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру очікуваної вартості предмета закупівлі- «https://berezove.e-du.org.ua/node/62»
оцінку можливих потенційних виконавців послуг, що є предметом закупівлі, визначено переможцем та вибрано для їх виконання саме ФОП Маринич Микола Васильович, (ідентифікаційний код 3417316719) шляхом проведення перемовин з потенційними виконавцями, а також слід зазначити що відкриті торги не відбулись по даному предмету закупівлі, відповідно зацікавлених осіб не було.
в Додатку 1 «Специфікація» до Договору від 10.06.2026 №16 відсутня інформація щодо технічних вимог, що були передбачені Замовником у тендерній документації до процедури закупівлі за номером ID: UA-2026-05-27-005214-a. Дана інформація зазначена у п 3.2 та п. 4.5. Договору
Учасник повинен забезпечити постачання товару, якість якого відповідає вимогам ДСТУ EN 15234-5:2018 Біопаливо тверде. Контролювання якості палива. Частина 5. Дрова для непромислового використання (EN 15234-5:2012, IDT); діючим стандартам і технічним умовам (ТУ), нормам, ТУУ-00994207-005:2018 Деревина дана вимога буде перевірятись при отриманні товару шляхом перевірки наступних документів:
Товарно-транспортная накладная (ТТН): выдается продавцом или лесничеством.Кассовый или
товарный чек, договор купли-продажи: подтверждают факт покупки.
Бирка: на легальных дровах из лесхоза часто присутствует специальная маркировка.
Лесорубный билет: обязателен, если вы самостоятельно заготавливаете древесину
У разі підтвердження не відповідності товару вимогам замовника даний товар не буде прийнято та оплачена.
«Яким чином учасником ФОП Маринич Микола Васильович підтверджено наявність в нього обладнаних приміщень для зберігання товару?» Дана вимога відсутня у Замовника.
На томись є наступна вимога-«У зв’язку з відсутністю у Замовника обладнаних приміщень для зберігання товару від учасника вимагається постачати товар окремими партіями відповідно до замовлення Замовника. Обсяг замовлення може складати від 1,0 м.куб. (у залежності від необхідності та споживання дров) Замовлення подається на кожний об’єкт окремо. На підтвердження даної вимоги учасник подає гарантійний лист. У Закладах відсутні відповідні приміщення для належного зберігання деревини з необхідними умовами.»