• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Капітальний ремонт покрівлі житлового будинку комунальної власності по вул. Повітряна, 10 с.Солонка Львівського району Львівської області. Коригування

Під кількістю 1 робота слід розуміти обсяг визначений Технічною специфікацією. Встановлення строку виконання робіт до 31.12.2026 року та строку дії договору і здійснення розрахунків до 31.12.2027 року обумовлене необхідністю забезпечення належного виконання договірних зобов’язань в умовах поетапного фінансування. Такий підхід зумовлений відсутністю повного обсягу бюджетних асигнувань у 2026 році та дозволяє замовнику здійснити оплату виконаних робіт у межах фактично передбачених коштів без порушення вимог бюджетного законодавства.

Завершена

6 730 934.40 UAH з ПДВ
Номер: 84cd06e676544542a4971dc91199bbec
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2026-06-30-000008
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 30.06.2026 00:00
Автор: Західний офіс Держаудитслужби, UA-EDR 40479801
Період моніторингу: 30.06.2026 16:23 - 22.07.2026 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ НАКАЗ 30.06.2026 №165 Львів Про початок моніторингу процедур закупівель/закупівель Відповідно до статті 2 та статті 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», з врахуванням пункту 23 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178, та згідно з пунктом 9 Положення про Західний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23 НАКАЗУЮ: 1. Розпочати моніторинг процедур закупівель/закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель/закупівель, зазначених у додатку до цього наказу. Начальник Роман КРОЛЯК Додаток до наказу Західного офісу Держаудитслужби від 30.06.2026 №165. Витяг з переліку процедур закупівель/закупівель № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі/закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу, опис підстав для здійснення моніторингу процедури закупівлі/закупівлі, унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу: UA-2026-06-04-008150-a, 04.06.2026. Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель. Начальник відділу контролю у сфері закупівель Надія ЯРЕМА
Адреса: Ukraine, Львів
Контактна особа: Західний офіс Держаудитслужби ( обл.), +38 (0 32) 297-02-35, i.h.yaropud@dasu.gov.ua
Етапи закупівельного процесу:
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання розгляду тендерної пропозиції ТОВ «БК «БУДВЕНТСТОК» встановлено порушення вимог пункту 43, а також пункту 3 Особливостей №1178. За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; розміщення та оприлюднення інформації про закупівлю; відповідності тендерної документації вимогам Закону та Особливостей №1178; правильності заповнення документів, що оприлюднюються відповідно до Закону та Особливостей №1178; надання переможцем тендеру документів – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлене порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтею 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі», Західний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи (зокрема, шляхом проведення роз’яснювальної роботи, економічних навчань, тощо), направлені на недопущення аналогічних порушень у подальшому та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 14 липня 2026 року. Предметом аналізу закупівлі були питання: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; розміщення та оприлюднення інформації про закупівлю; відповідності тендерної документації вимогам Закону України від 25.12.2015 №922-VIII «Про публічні закупівлі» (у чинній для досліджуваної процедури закупівлі редакції, далі – Закон) та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 (у чинній для досліджуваної процедури закупівлі редакції, далі – Особливості №1178); правильності заповнення документів, що оприлюднюються відповідно до Закону та Особливостей №1178; розгляду тендерної пропозиції; надання переможцем тендеру документів. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області (далі – Замовник) на 2026 рік (UA-P-2026-06-03-011019-a); оголошення про проведення відкритих торгів; наявну в заповнених електронних полях в електронній системі закупівель інформацію щодо досліджуваної процедури закупівлі; тендерну документацію Замовника; реєстр отриманих тендерних пропозицій; протокол розкриття тендерної пропозиції; протокольне рішення уповноваженої особи Замовника від 22.06.2026; електронний протокол від 22.06.2026 визначення переможця закупівлі та намір укласти договір про закупівлю; тендерну пропозицію товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «БУДВЕНТСТОК» (далі – ТОВ «БК «БУДВЕНТСТОК»); повідомлення про намір укласти договір про закупівлю; опубліковані ТОВ «БК «БУДВЕНТСТОК» як переможцем тендеру документи; опубліковані під час моніторингу Замовником пояснення та документи на запити органу державного фінансового контролю. Відповідно до норм частини 3-7 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз. За нормою пункту 3 Особливостей №1178 замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням цих особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом. Проведеним моніторингом встановлено, що за умовами пункту 2 «Порядок накладення на тендерну пропозицію електронного цифрового підпису» розділу 3 «Інші вимоги» Додатка №1 «Перелік документів та/або інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції» до тендерної документації Замовника відповідно до частини 3 статті 12 Закону під час використання електронної системи закупівель з метою подання тендерних пропозицій та їх оцінки документи та дані створюються та подаються з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги», а саме шляхом накладення на тендерну пропозицію кваліфікованого електронного підпису (КЕП) або удосконаленого (незахищеного) електронного підпису (УЕП), уповноваженої на підписання тендерної пропозиції (окрім учасників-нерезидентів). При цьому, файл накладеного КЕП/УЕП повинен бути придатний для перевірки на сайті Центрального засвідчувального органу за посиланням: https://czo.gov.ua/verify. Таким чином, Замовником визначено вимогу щодо накладення кваліфікованого електронного підпису (КЕП) або удосконаленого (незахищеного) електронного підпису (УЕП) уповноваженої особи учасника саме на тендерну пропозицію. Слід вказати, що відповідно до наданих на виконання вимог пункту 1 розділу 3 Додатка №1 до тендерної документації у складі тендерної пропозиції ТОВ «БК «БУДВЕНТСТОК» документів уповноваженою особою учасника процедури закупівлі щодо підпису документів тендерної пропозиції є директор Христина Сунгур. Водночас, проведеним моніторингом встановлено що в недотримання вимог пункту 2 розділу 3 Додатка №1 до тендерної документації Замовника уповноваженою особою на підписання тендерної пропозиції учасника ТОВ «БК «БУДВЕНТСТОК» не накладено кваліфікованого електронного підпису (КЕП) або удосконаленого (незахищеного) електронного підпису (УЕП) на тендерну пропозицію в цілому, а сформований в електронній системі закупівель документ «Електронна пропозиція» містить лише електронну печатку вказаного учасника. На запит Західного офісу Держаудитслужби щодо врахування при розгляді тендерної пропозиції ТОВ «БК «БУДВЕНТСТОК», невиконання учасником вимог пункту 2 розділу 3 Додатка №1 до тендерної документації Замовник зазначив, зокрема, що у складі тендерної пропозиції учасником подано окремий документ «Тендерна пропозиція», оформлений відповідно до вимог тендерної документації, на який накладено удосконалений електронний підпис директора Сунгур Х.О., яка відповідно до документів, поданих у складі тендерної пропозиції, є уповноваженою особою на її підписання. Також у поясненні вказано, що на кожен документ, який було сформовано та подано учасником у складі тендерної пропозиції, накладено удосконалений електронний підпис директора товариства, а файл «Електронна пропозиція» є технічним файлом (електронним контейнером), що формується електронною системою закупівель після завантаження учасником документів тендерної пропозиції. При цьому, відповідно до пояснення Замовником повідомлено, що файл електронної печатки юридичної особи підтверджує факт подання сформованого пакета документів через електронну систему закупівель, а вимога пункту 2 розділу 3 Додатка №1 до тендерної документації стосувалася накладення КЕП або УЕП на тендерну пропозицію. Разом з тим, надане Замовником пояснення не спростовує невиконання учасником ТОВ «БК «БУДВЕНТСТОК» вимог пункту 2 розділу 3 Додатка №1 до тендерної документації в частині накладення кваліфікованого електронного підпису (КЕП) або удосконаленого (незахищеного) електронного підпису (УЕП) уповноваженої особи на тендерну пропозицію. Так, відповідно до положень частини першої статті 1 Закону тендерна документація - документація щодо умов проведення тендеру, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу в електронній системі закупівель; тендерна пропозиція - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник процедури закупівлі подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації, а переможець процедури закупівлі - учасник, тендерна пропозиція якого відповідає всім критеріям та умовам, що визначені у тендерній документації. Як зазначено вище, Замовником у тендерній документації самостійно та чітко визначено вимогу щодо накладення кваліфікованого електронного підпису (КЕП) або удосконаленого (незахищеного) електронного підпису (УЕП) уповноваженої особи учасника саме на тендерну пропозицію. Окрім цього, згаданий у поясненні документ «Тендерна пропозиція» надано учасником ТОВ «БК «БУДВЕНТСТОК» на виконання вимог пункту 8 розділу 3 Додатка №1 до тендерної документації, тоді як вимога щодо накладення підпису уповноваженої особи на тендерну пропозицію визначено у пункті 2 розділу 3 цього ж додатка до тендерної документації. При цьому, Замовником у пункті 8 розділу 3 Додатка №1 до тендерної документації встановлено вимогу лише щодо подання вказаного документа на фірмовому бланку (у разі наявності) та за доведеною Додатком №3 формою, що спростовує твердження Замовника щодо виконання вимог в частині накладення уповноваженої особи учасника УЕП на тендерну пропозицію. Відповідно до норм пункту 43 Особливостей №1178 якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим, ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель. Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Однак, Замовником на порушення вимог пункту 43 та відповідно пункту 3 Особливостей №1178 при розгляді тендерної пропозиції ТОВ «БК «БУДВЕНТСТОК» не опубліковано повідомлення з вимогами про усунення вищевказаної невідповідності.
Період усунення порушень: 14.07.2026 16:21 - 29.07.2026 00:00
Дата публікації висновку: 14.07.2026 16:21

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: Замовник, розглянувши висновок Західного офісу Держаудитслужби про результати моніторингу процедури закупівлі, повідомляє наступне. Підставою для висновку про порушення визначено те, що на сформовану в електронній системі закупівель електронну пропозицію не накладено кваліфікований або удосконалений електронний підпис уповноваженої особи учасника, а міститься лише електронна печатка юридичної особи. Разом з тим під час розгляду тендерної пропозиції ТОВ «БК «БУДВЕНТСТОК» Замовником було встановлено, що документ «Тендерна пропозиція», поданий відповідно до вимог тендерної документації, підписаний удосконаленим електронним підписом директора товариства Христини Сунгур, яка є уповноваженою особою на підписання тендерної пропозиції. Крім того, усі документи, що входять до складу тендерної пропозиції, також окремо посвідчені удосконаленим електронним підписом зазначеної уповноваженої особи. Саме з урахуванням зазначених обставин Замовником було зроблено висновок про відповідність тендерної пропозиції вимогам пункту 2 розділу 3 Додатка № 1 до тендерної документації, оскільки волевиявлення учасника щодо змісту поданої тендерної пропозиції було належним чином підтверджене уповноваженою особою. Водночас тендерна документація не містила окремого порядку перевірки накладення електронного підпису саме на сформований електронною системою файл «Електронна пропозиція». Тому під час оцінки тендерної пропозиції Замовник виходив із фактичної наявності удосконаленого електронного підпису уповноваженої особи на документах, що складають зміст тендерної пропозиції. З огляду на це Замовник вважав, що вимоги тендерної документації учасником виконані, а підстав для застосування механізму усунення невідповідностей, передбаченого пунктом 43 Особливостей, не виникало. Разом з тим Замовник з повагою ставиться до висновків органу державного фінансового контролю та враховує викладену у висновку правову позицію. З цією метою Замовником проведено аналіз висновку та додатково опрацьовано вимоги Закону України «Про публічні закупівлі», Особливостей здійснення публічних закупівель, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1178, а також законодавства у сфері електронних довірчих послуг щодо використання кваліфікованих та удосконалених електронних підписів під час подання тендерних пропозицій. З уповноваженою особою та працівниками, які беруть участь в організації та проведенні процедур закупівель, проведено додаткову роз'яснювальну роботу щодо необхідності ретельної перевірки відповідності тендерних пропозицій вимогам тендерної документації, зокрема в частині застосування електронних підписів та порядку використання механізму усунення невідповідностей, передбаченого пунктом 43 Особливостей № 1178. За результатами проведеної роботи прийнято рішення посилити внутрішній контроль під час розгляду тендерних пропозицій та забезпечити додаткову перевірку електронних підписів і документів, що подаються учасниками. Крім того, уповноваженою особою пройдено додаткове навчання з питань організації та здійснення публічних закупівель, в тому числі за онлайн-курсами: https://e-tender.ua/courses/publichni-zakupivli-dlya-zamovnikiv-v-prozorro; https://blog.zakupivli.pro/yak-opublikuvati-zvit-pro-ukladeniy-do/.. Таким чином, Замовником виконано вимоги висновку в частині здійснення організаційних заходів, спрямованих на недопущення аналогічних зауважень у подальшій діяльності (шляхом проведення роз’яснювальної роботи, економічних навчань, тощо). Згідно ч. 8 ст. 8 Закону України "Про публічні закупівлі" Протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення органом державного фінансового контролю висновку замовник оприлюднює через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень. А відповідно до ч. 9 ст. 8 Закону України "Про публічні закупівлі" У разі підтвердження органом державного фінансового контролю факту усунення замовником порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, про що цей орган зазначає в електронній системі закупівель протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення замовником відповідної інформації в електронній системі закупівель, службова (посадова) особа замовника та/або уповноважена особа замовника не притягається до адміністративної відповідальності за порушення законодавства у сфері закупівель з порушень, що були усунуті замовником відповідно до висновку. Враховуючи викладене, просимо врахувати наведені аргументовані пояснення до висновку моніторингу, а також взяти до уваги, що Замовником одночасно вжито всіх зазначених у висновку організаційних заходів, спрямованих на забезпечення належного дотримання вимог законодавства у сфері публічних закупівель та недопущення аналогічних ситуацій в подальшій роботі. З повагою.
Дата публікації звіту: 15.07.2026 11:53

Запити/Пояснення