• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Капітальний ремонт сцени в Народному домі, с. Велике Колодно вул. Є. Козака, 4, Львівського району Львівської області ЄЗС ДК 021:2015 45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи

Завершена

3 857 632.00 UAH з ПДВ
Номер: bdc9cae1685649559344fdcf4aba5952
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2026-07-06-000029
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 06.07.2026 00:00
Автор: Західний офіс Держаудитслужби, UA-EDR 40479801
Період моніторингу: 06.07.2026 16:10 - 28.07.2026 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ НАКАЗ 06.07.2026 №173 Львів Про початок моніторингу процедур закупівель/закупівель Відповідно до статті 2 та статті 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», з врахуванням пункту 23 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178, та згідно з пунктом 9 Положення про Західний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23 НАКАЗУЮ: 1. Розпочати моніторинг процедур закупівель/закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель/закупівель, зазначених у додатку до цього наказу. Начальник Роман КРОЛЯК Додаток до наказу Західного офісу Держаудитслужби від 06.07.2026 №173. Витяг з переліку процедур закупівель/закупівель № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі/закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу, опис підстав для здійснення моніторингу процедури закупівлі/закупівлі, унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу: UA-2026-05-19-010996-a, 19.05.2026. Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель. Начальник відділу контролю у сфері закупівель Надія ЯРЕМА
Адреса: Ukraine, Львів
Контактна особа: Західний офіс Держаудитслужби ( обл.), +38 (0 32) 297-02-35, i.h.yaropud@dasu.gov.ua
Етапи закупівельного процесу:
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання розміщення та оприлюднення інформації про закупівлю встановлено порушення вимог пункту 4-1 Постанови КМУ №710. За результатами аналізу питання відповідності тендерної документації вимогам Закону та Особливостей №1178 встановлено порушення вимог норм абзацу першого частини третьої статті 22 Закону, пунктів 3 та 28 Особливостей №1178. За результатами аналізу питання розгляду тендерної пропозиції ТОВ «МАРАФЕТ-БУД» встановлено порушення вимог підпункту 2 пункту 44, та, відповідно, пункту 3 Особливостей №1178, а також пункту 2 частини першої статті 31 Закону, з урахуванням норм частини 3-7 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону. За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; правильності заповнення документів, що оприлюднюються відповідно до Закону та Особливостей №1178; надання переможцем тендеру документів; відповідності умов укладеного договору вимогам тендерної документації та тендерній пропозиції переможця тендеру, внесення змін до договору про закупівлю – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтею 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі», Західний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень у встановленому законодавством порядку, а саме привести умови договору у відповідність до вимог законодавства (зокрема, Настанови №281) з відповідним укладанням та опублікуванням додаткової угоди до договору про закупівлю, а у разі неможливості внесення змін до договору – вжити заходи щодо його припинення з дотриманням норм законодавства. Крім того, вжити заходи (зокрема, проведення роз’яснювальної роботи, економічних навчань тощо) щодо недопущення у подальшому порушень вимог пункту 4-1 Постанови КМУ №710 при розміщенні і оприлюдненні інформації про закупівлю. Протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 20 липня 2026 року. Предметом аналізу закупівлі були питання: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; розміщення та оприлюднення інформації про закупівлю; відповідності тендерної документації вимогам Закону України від 25.12.2015 №922-VIII «Про публічні закупівлі» (у чинній для досліджуваної процедури закупівлі редакції, далі – Закон) та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 (у чинній для досліджуваної процедури закупівлі редакції, далі – Особливості №1178); правильності заповнення документів, що оприлюднюються відповідно до Закону та Особливостей №1178; розгляду тендерної пропозиції; надання переможцем тендеру документів; своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення; відповідності умов укладеного договору тендерній документації та тендерній пропозиції переможця тендеру, внесення змін до договору про закупівлю. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Жовтанецької сільської ради Львівського району Львівської області (далі – Замовник) на 2026 рік (UA-P-2026-05-19-014048-a); оголошення про проведення відкритих торгів; звіт про результати проведення процедури закупівлі; наявну в заповнених електронних полях в електронній системі закупівель інформацію щодо досліджуваної процедури закупівлі; тендерну документацію Замовника; реєстр отриманих тендерних пропозицій; протокол розкриття тендерної пропозиції; електронний протокол від 11.06.2026 про визначення переможця закупівлі та намір укласти договір про закупівлю; протокольне рішення уповноваженої особи Замовника від 11.06.2026; тендерну пропозицію ТОВ «МАРАФЕТ-БУД»; повідомлення про намір укласти договір про закупівлю; опубліковані ТОВ «МАРАФЕТ-БУД» як переможцем тендеру документи; договір про закупівлю від 24.06.2026 №1 з додатками, додаткову угоду від 24.06.2026 №1 до вказаного договору, а також повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю; опубліковані під час моніторингу Замовником пояснення та документи на запити органу державного фінансового контролю. У пункті 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 №710 «Про ефективне використання державних коштів» (далі – Постанова КМУ №710) постановлено головним розпорядникам бюджетних коштів (розпорядникам бюджетних коштів нижчого рівня) з метою прозорого, ефективного та раціонального використання коштів забезпечити оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі шляхом розміщення на власному вебсайті (або на офіційному вебсайті головного розпорядника бюджетних коштів) протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівель. Одночасно, відповідно до пункту 5 Постанови КМУ №710 Державній аудиторській службі доручено забезпечити проведення перевірок дотримання вимог цієї постанови під час здійснення заходів державного фінансового контролю Відповідно до наявної в електронній системі закупівель інформації джерелом фінансування досліджуваної процедури закупівлі є кошти місцевого бюджету. Також, відповідно до даних Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів Замовник є розпорядником бюджетних коштів. На запит Західного офісу Держаудитслужби щодо надання посилання на сторінку вебсайту, на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі, Замовником у наданому поясненні зазначено, що вказана інформація щодо досліджуваної процедури закупівлі на сторінці веб-сайту не розміщувалася, оскільки замовник є органом місцевого самоврядування для яких публікація є рекомендованою а не обов’язковою. Однак, згідно зі статтею 117 Конституції України, Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов'язковими до виконання. Також, за нормою статті 49 Закону України від 27.02.2014 № 794-VII «Про Кабінет Міністрів України», Кабінет Міністрів України на основі та на виконання Конституції і законів України, актів Президента України, постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, видає обов’язкові для виконання акти - постанови і розпорядження. Акти Кабінету Міністрів України нормативного характеру видаються у формі постанов Кабінету Міністрів України. Так, 19.12.2020 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 1266 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 01.08.2013 № 631 і від 11.11.2016 № 710», якою запроваджено чергові заходи підвищення ефективності використання державних коштів, а саме: з 19.12.2020 головним розпорядникам бюджетних коштів (розпорядникам бюджетних коштів нижчого рівня) доручено забезпечити оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі шляхом розміщення на власному веб-сайті (або на офіційному веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівель. Отже, норми пункту 4-1 Постанови КМУ №710 стосуються та є обов’язковим як для головних розпорядників бюджетних коштів, так і для розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня. Таким чином, Замовником (як розпорядником бюджетних коштів) не забезпечено оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та його очікуваної вартості протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі, чим порушено вимогу пункту 4-1 Постанови КМУ №710. Відповідно до норм частини 3-7 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз. За нормою пункту 3 Особливостей №1178 замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням цих особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом. Так, за вимогами пункту 28 Особливостей №1178 тендерна документація формується відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей. Згідно з нормами пункту 8 частини другої статті Закону тендерна документація повинна містити проєкт договору про закупівлю, а відповідно до абзацу першого частини третьої статті 22 Закону – тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації. Проведеним моніторингом встановлено, що відповідно до умов Додатка №7 до тендерної документації Замовником вказано, що учасники мають надати у складі своєї пропозиції кошторисну документацію наступні документи: договірну ціну, пояснювальну записку, локальні кошториси, відомість ресурсів до зведеного кошторисного розрахунку (підсумкова відомість ресурсів), При цьому, учасники мають включити до договірної ціни кошти на покриття ризику всіх учасників будівництва та кошти на покриття додаткових витрат, пов'язаних з інфляційними процесами. Основні правила застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення у будівництві для визначення вартості нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту будинків, будівель і споруд будь-якого призначення, їх комплексів та частин, лінійних об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, а також реставрації пам’яток архітектури та містобудування визначено Настановою з визначення вартості будівництва, затвердженою наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 №281 (з врахуванням Змін №№1-5; далі – Настанова №281). Так, згідно з положенням пункту 5.33. Настанови №281 (із Змінами №№1 – 5) у ціні пропозиції учасника процедури закупівлі (договірної ціни незалежно від її виду) можуть враховуватися кошти на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами, призначені на відшкодування збільшення вартості трудових та матеріально-технічних ресурсів, спричинене інфляцією, яка може відбуватися протягом будівництва. При цьому, у разі якщо затвердженою проектною документацією передбачені кошти на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами, замовник може враховувати їх в очікуваній вартості та встановлювати вимоги щодо обов’язковості їх передбачення у складі договірної ціни. Порядок використання таких коштів має бути передбачений в проекті договору про закупівлю. Також, згідно з пунктом 6.19. Настанови №281 під час проведення взаєморозрахунків за обсяги виконаних робіт, незалежно від виду договірної ціни та способів взаєморозрахунків, обсяг коштів на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами, та коштів на покриття ризиків визначаються в порядку, обумовленому договором, за відповідними обґрунтовуючими розрахунками, у межах розміру коштів, передбачених договірною ціною. Водночас, умови проекту договору (Додаток №4 до тендерної документації) не відповідають положенням Настанови №281 (пунктам 5.33 та 6.19.) щодо включення порядку використання коштів на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами, з врахуванням встановлення Замовником у тендерну документацію умови щодо обов’язку їх включення у складі договірної ціни. З врахуванням вищенаведеного, при складанні тендерної документації Замовником допущено порушення норм пунктів 5.33 та 6.19 Настанови №281, абзацу першого частини третьої статті 22 Закону, пунктів 3 та 28 Особливостей №1178. Як зазначено вище, моніторингом встановлено, що у Додатку №7 до тендерної документації Замовником вказано, що учасники мають надати у складі своєї пропозиції кошторисну документацію (Договірна ціна, пояснювальна записка, Локальні кошториси, Відомість ресурсів до зведеного кошторисного розрахунку (підсумкова відомість ресурсів), учасники мають включити до договірної ціни кошти на покриття ризику всіх учасників будівництва та кошти на покриття додаткових витрат, пов'язаних з інфляційними процесами. Водночас, у тендерній документації Замовником не зафіксовано суми коштів та розміру відсотка на покриття ризиків, а також проєкт договору (Додаток №7 до тендерної документації) не містить порядок використання таких коштів. Відповідно до норм пункту 5.1. Настанови №281 (із Змінами №№1 – 5) ціна пропозиції учасника процедури закупівлі (договірна ціна) формується на підставі вартості будівельних робіт, до складу якої включаються прямі, загальновиробничі та інші витрати на будівництво об’єкта, прибуток, кошти на покриття адміністративних витрат будівельних організацій, кошти на покриття ризиків у випадках, передбачених у пункті 4.40 цієї Настанови, кошти на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами, кошти на сплату податків, зборів, обов’язкових платежів. Одночасно, згідно з нормами пункту 5.31. Настанови №281 (з врахуванням Змін №5, які набрали чинності з 10.03.2026) у разі якщо затвердженою проектною документацією передбачені кошти на покриття ризиків, замовник може враховувати їх в очікуваній вартості та встановлювати вимоги щодо обов’язковості їх передбачення у складі договірної ціни. При цьому, за нормами пункту 5.31. Настанови №281 (з врахуванням Змін №5) у ціні пропозиції учасника процедури закупівлі (договірній ціні) кожен учасник процедури закупівлі фіксує однакову суму коштів чи розмір відсотка на покриття ризиків у розмірі, вказаному замовником у тендерній документації, ця сума коштів відображається в подальшому в договірній ціні. Крім того, за нормами пункту 5.31. Настанови №281 порядок використання таких коштів має бути передбачений у проекті договору про закупівлю, а у пункті 6.19 Настанови №281 визначено, що під час проведення взаєморозрахунків за обсяги виконаних робіт, незалежно від виду договірної ціни та способів взаєморозрахунків, обсяг коштів на покриття ризиків визначається в порядку, обумовленому договором, за відповідними обгрунтовуючими розрахунками. Отже, учасник процедури закупівлі фіксує у ціні пропозиції (договірній ціні) суму коштів чи розмір відсотка на покриття ризиків у розмірі, вказаному замовником у тендерній документації, при цьому порядок використання таких коштів має бути передбачений у проекті договору про закупівлю. Відповідно до оприлюдненої Замовником разом з тендерною документацією проєктно-кошторисної документації (а саме – зведеного кошторисного розрахунку вартості об’єкта будівництва) вартість будівництва за предметом досліджуваної процедури закупівлі визначена в сумі 4 040 527 грн (з них вартість витрат за розділами 10 та 12 ЗКР – 2 693 125 грн), у вартості об’єкта будівництва передбачено кошти на покриття ризиків всіх учасників будівництва у розмірі 64 635 грн). Слід зазначити, що визначена Замовником очікувана вартість предмета досліджуваної процедури закупівлі (3 857 632,00 грн з ПДВ) є меншою за кошторисну вартість об’єкта будівництва за зведеним кошторисним розрахунком (4 040 527 грн з ПДВ). При цьому, у тендерній документації за досліджуваною процедурою закупівлі Замовником не вказано (не зафіксовано) суми коштів чи розміру відсотка на покриття ризиків, а також проєкт договору (Додаток №4 до тендерної документації) не містить порядок використання таких коштів. Водночас, учасником ТОВ «МАРАФЕТ-БУД» у складі тендерної пропозиції надано договірну ціну (файл. 18_ДЦ_ДЦ_3.xls), у яку включено кошти на покриття ризиків в сумі 38 172,00 грн, що не відповідає нормам пункту 5.31. Настанови №281 (із Змінами №№1 – 5) та, відповідно, не відповідає вимогам Додатку №7 до тендерної документації Замовника. Замовником у наданому під час моніторингу поясненні підтверджено, що проектною організацією було передбачено у проектно-кошторисній документації кошти на покриття ризиків всіх учасників будівництва, з врахуванням чого учасником було передбачено їх включення у договірну ціну. Також Замовник у поясненні зазначив, що порядок використання таких коштів має бути передбачений у проекті договору про закупівлю, що помилково не зроблено і може бути виправлено шляхом укладення відповідної додаткової угоди. Крім того, Замовник у поясненні повідомив, що учасником ТОВ «МАРАФЕТ-БУД», ознайомившись з проектно-кошторисною документацією включено до договірної кошти на покриття ризиків, оскільки це вимагалося Замовником і в межах, визначених Настановою №281 (розмірі до 1,5%). Проте, хоча норма пункту 5.31 Настанови №281 (із врахуванням Змін №5) надає замовнику право врахувати в очікуваній вартості кошти на покриття ризиків та встановлювати вимоги щодо обов’язковості їх передбачення у складі договірної ціни, водночас, згідно із Зміною №5 до Настанови №281, кошти на покриття ризиків включаються до договірної ціни виключно у розмірі та сумі, які визначив замовник у тендерній документації, учасники закупівлі зобов’язані фіксувати саме цю суму чи однаковий відсоток у своїх пропозиціях (у відповідності до зазначеної норми учасник процедури закупівлі у ціні пропозиції повинен зафіксувати однакову суму/відсоток цих коштів, який повинен саме відповідати тій сумі/відсотку, який визначив замовник в тендерній документації), учасник не може здійснювати розрахунок цієї складової на свій розсуд відповідно до оцінки об'єкта. Як зазначено вище, у зведеному кошторисному розрахунку вартості об’єкта будівництва, що є частиною проєктно-кошторисної документації, враховано суму коштів на покриття ризиків всіх учасників будівництва (якими може бути і сам замовник, і представник технагляду, а не лише підрядник), така сума визначена відповідно до пункту 4.40 Настанови №281 (тобто у відсотку до підсумку глав 1-12 по графі 7 зведеного кошторисного розрахунку вартості об’єкта будівництва, а отже і на вартість виготовлення ПКД, авторського нагляду, утримання служби замовника та технагляду), а Замовник у тендерній документації не вказав розміру (суми коштів чи розмір відсотка) коштів на покриття ризиків учасника, а також проєкт договору (Додаток №4 до тендерної документації) не містить порядку використання таких коштів. З врахуванням вищенаведеного, учасником ТОВ «МАРАФЕТ-БУД» тендерну пропозицію подано з недотриманням вимог Додатку №7 до тендерної документації Замовника, тендерна пропозиція вказаного учасника не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації Замовника (наявні невідповідності, що не можуть бути усунені учасником відповідно до пункту 43 Особливостей №1178). Однак, на порушення норм підпункту 2 пункту 44 та, відповідно, пункту 3 Особливостей №1178, а також пункту 2 частини першої статті 31 Закону, з урахуванням норм частини 3-7 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону, Замовником не відхилено тендерну пропозицію ТОВ «МАРАФЕТ-БУД», а визначено вказаного учасника переможцем тендеру та укладено з ним договір про закупівлю.
Період усунення порушень: 20.07.2026 18:03 - 04.08.2026 00:00
Дата публікації висновку: 20.07.2026 18:03

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: Відповідно до вимог висновку органу державного фінансового контролю оприлюднено в електронній системі закупівель з метою недопущення подібних порушень у майбутньому Замовником здійснено такі заходи: • Приведено договір у відповідність щляхом укладення відповідної додаткової угоди • Проведено додаткове навчання Уповноваженої особи • проведено роз’яснення щодо дотримання вимог при оформленні обґрунтувань у формі розпорядчого рішення замовника • опрацьовано порядок моніторингу офіційних джерел оприлюднення нормативно-правових актів ; • опрацьовано оновлену редакцію Особливостей, включно з пунктами 9 та 13. Запроваджено внутрішні заходи контролю • оновлено внутрішній чек лист формування звітів без ЕСЗ, доповнивши окремим пунктом щодо обов’язкового внесення/перевірки інформації про КБВ та порядку оформлення Обґрунтування • організовано регулярний моніторинг змін у Законі та Особливостях; • запроваджено правило попереднього перегляду всіх публікацій у Prozorro Замовником визнано необхідність приведення своєї діяльності у сфері публічних закупівель у відповідність до вимог чинного законодавства. З огляду на проведений аналіз, здійснене навчання та впроваджені внутрішні інструменти контролю, вжито достатніх і ефективних заходів, спрямованих на недопущення аналогічних порушень у майбутньому.
Дата публікації звіту: 28.07.2026 16:41

Запити/Пояснення