• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Капітальний ремонт гідроізоляції фундаменту будівлі А-4 КНП "1 територіальне медичне об’єднання м. Львова" на вул. Пилипа Орлика, 4, (Код ДК 021:2015: 45453000-7 - Капітальний ремонт і реставрація)

Завершена

4 476 618.00 UAH з ПДВ
Номер: dd10207d65044a8f92d0a5b0cbb22432
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2026-06-30-000013
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 30.06.2026 00:00
Автор: Західний офіс Держаудитслужби, UA-EDR 40479801
Період моніторингу: 30.06.2026 16:25 - 22.07.2026 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ НАКАЗ 30.06.2026 №165 Львів Про початок моніторингу процедур закупівель/закупівель Відповідно до статті 2 та статті 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», з врахуванням пункту 23 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178, та згідно з пунктом 9 Положення про Західний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23 НАКАЗУЮ: 1. Розпочати моніторинг процедур закупівель/закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель/закупівель, зазначених у додатку до цього наказу. Начальник Роман КРОЛЯК Додаток до наказу Західного офісу Держаудитслужби від 30.06.2026 №165. Витяг з переліку процедур закупівель/закупівель № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі/закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу, опис підстав для здійснення моніторингу процедури закупівлі/закупівлі, унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу: UA-2026-05-05-014096-a, 05.05.2026. Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель. Начальник відділу контролю у сфері закупівель Надія ЯРЕМА
Адреса: Ukraine, Львів
Контактна особа: Західний офіс Держаудитслужби ( обл.), +38 (0 32) 297-02-35, i.h.yaropud@dasu.gov.ua
Етапи закупівельного процесу:
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання розгляду тендерної пропозиції ТОВ «ТІМ-БУД» встановлено порушення вимог підпункту 2 пункту 44, та, відповідно, пункту 3 Особливостей №1178, а також пункту 2 частини першої статті 31 Закону, з урахуванням норм частини 3-7 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону. За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; розміщення та оприлюднення інформації про закупівлю; правильності заповнення документів, що оприлюднюються відповідно до Закону та Особливостей №1178; надання переможцем тендеру документів; відповідності умов укладеного договору вимогам тендерної документації та тендерній пропозиції переможця тендеру – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтею 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі», Західний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень у встановленому законодавством порядку, а саме привести умови договору у відповідність до вимог законодавства (зокрема, Настанови №281) з відповідним укладанням та опублікуванням додаткової угоди до договору про закупівлю, а у разі неможливості внесення змін до договору – вжити заходи щодо його припинення з дотриманням норм законодавства. Протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 13 липня 2026 року. Предметом аналізу закупівлі були питання: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; розміщення та оприлюднення інформації про закупівлю; відповідності тендерної документації вимогам Закону України від 25.12.2015 №922-VIII «Про публічні закупівлі» (у чинній для досліджуваної процедури закупівлі редакції, далі – Закон) та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 (у чинній для досліджуваної процедури закупівлі редакції, далі – Особливості №1178); правильності заповнення документів, що оприлюднюються відповідно до Закону та Особливостей №1178; розгляду тендерної пропозиції; надання переможцем тендеру документів; своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення; відповідності умов укладеного договору тендерній документації та тендерній пропозиції переможця тендеру. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Комунального некомерційного підприємства «Львівське територіальне медичне об’єднання «Багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги» (далі – Замовник) на 2026 рік (UA-2026-05-05-014096-a); оголошення про проведення відкритих торгів; звіт про результати проведення процедури закупівлі; наявну в заповнених електронних полях в електронній системі закупівель інформацію щодо досліджуваної процедури закупівлі; тендерну документацію Замовника; реєстр отриманих тендерних пропозицій; протокол розкриття тендерної пропозиції; електронний протокол від 26.05.2026 про продовження строку розгляду тендерної пропозиції; електронний протокол від 09.06.2026 щодо рішення уповноваженої особи щодо виявлення невідповідностей та розміщення повідомлення з вимогою про їх усунення; електронний протокол від 10.06.2026 про визначення переможця закупівлі та намір укласти договір про закупівлю; службова записка від 02.06.2026; протокольне рішення уповноваженої особи від 10.06.2026; тендерну пропозицію ТОВ «ТІМ-БУД»; опубліковане Замовником повідомлення про усунення невідповідностей у тендерній пропозиції ТОВ «ТІМ-БУД» та опубліковані вказаним учасником документи на усунення таких невідповідностей; повідомлення про намір укласти договір про закупівлю; опубліковані ТОВ «ТІМ-БУД» як переможцем тендеру документи; договір про закупівлю від 23.06.2026 №44; опубліковані під час моніторингу Замовником пояснення та документи на запит органу державного фінансового контролю. Відповідно до норм частини 3-7 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз. За нормою пункту 3 Особливостей №1178 замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням цих особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом. Так, за вимогами пункту 28 Особливостей №1178 тендерна документація формується відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей. Згідно з нормами пункту 8 частини другої статті Закону тендерна документація повинна містити проєкт договору про закупівлю, а відповідно до абзацу першого частини третьої статті 22 Закону – тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації. Моніторингом встановлено, що у пункті 9 розділу 3 тендерної документації Замовником визначено, що ціна тендерної пропозиції учасника повинна бути визначена та розрахована за твердою договірною ціною відповідно до Настанови з визначення вартості будівництва, затвердженої наказом Мінрегіону від 01.11.2021 №281 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві» (далі – Настанова №281), учасник визначає вартість робіт, які він пропонує виконати за договором, з урахуванням усіх своїх витрат, податків і зборів, що сплачуються або мають бути сплачені, коштів на покриття ризиків, пов’язаних з виконанням робіт, а також коштів на покриття додаткових витрат пов’язаних з інфляційними процесами. За вимогами підпункту 4.2. пункту 4 Додатка 1 до тендерної документації на підтвердження відповідності тендерної пропозиції учасника умовам технічної специфікації учасник повинен надати: договірну ціну за формою, передбаченою відповідним додатком до Настанови №281; локальні кошториси (повинні бути складені відповідно до технічної специфікації з урахуванням технологічного процесу); розрахунок загальновиробничих витрат та коштів на покриття адміністративних витрат (крім випадків застосування твердої ціни за укрупненими показниками вартості); відомість ресурсів до зведеного кошторисного розрахунку. Відповідно до норм пункту 5.1. Настанови №281 (із Змінами №№1 – 5) ціна пропозиції учасника процедури закупівлі (договірна ціна) формується на підставі вартості будівельних робіт, до складу якої включаються прямі, загальновиробничі та інші витрати на будівництво об’єкта, прибуток, кошти на покриття адміністративних витрат будівельних організацій, кошти на покриття ризиків у випадках, передбачених у пункті 4.40 цієї Настанови, кошти на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами, кошти на сплату податків, зборів, обов’язкових платежів. Одночасно, згідно з нормами пункту 5.31. Настанови №281 (з врахуванням Змін №5, які набрали чинності з 10.03.2026) у разі якщо затвердженою проектною документацією передбачені кошти на покриття ризиків, замовник може враховувати їх в очікуваній вартості та встановлювати вимоги щодо обов’язковості їх передбачення у складі договірної ціни. При цьому, за нормами пункту 5.31. Настанови №281 (з врахуванням Змін №5) у ціні пропозиції учасника процедури закупівлі (договірній ціні) кожен учасник процедури закупівлі фіксує однакову суму коштів чи розмір відсотка на покриття ризиків у розмірі, вказаному замовником у тендерній документації, ця сума коштів відображається в подальшому в договірній ціні. Крім того, за нормами пункту 5.31. Настанови №281 порядок використання таких коштів має бути передбачений у проекті договору про закупівлю, а у пункті 6.19 Настанови №281 визначено, що під час проведення взаєморозрахунків за обсяги виконаних робіт, незалежно від виду договірної ціни та способів взаєморозрахунків, обсяг коштів на покриття ризиків визначається в порядку, обумовленому договором, за відповідними обгрунтовуючими розрахунками. Отже, учасник процедури закупівлі фіксує у ціні пропозиції (договірній ціні) суму коштів чи розмір відсотка на покриття ризиків у розмірі, вказаному замовником у тендерній документації, при цьому порядок використання таких коштів має бути передбачений у проекті договору про закупівлю. Відповідно до оприлюдненої Замовником разом з тендерною документацією проєктно-кошторисної документації (а саме – зведеного кошторисного розрахунку вартості об’єкта будівництва) вартість будівництва за предметом досліджуваної процедури закупівлі визначена в сумі 4 697 612 грн (з них вартість витрат за розділами 10 та 12 ЗКР – 243 962 грн), у вартості об’єкта будівництва передбачено кошти на покриття ризиків всіх учасників будівництва у розмірі 73 585 грн). Слід зазначити, що визначена Замовником очікувана вартість предмета досліджуваної процедури закупівлі (4 476 618 грн з ПДВ) є меншою за кошторисну вартість об’єкта будівництва за зведеним кошторисним розрахунком (4 697 612 грн з ПДВ). При цьому, у тендерній документації за досліджуваною процедурою закупівлі Замовником не вказано (не зафіксовано) суми коштів чи розміру відсотка на покриття ризиків, а також проєкт договору (Додаток 4 до тендерної документації) не містить порядок використання таких коштів. Водночас, учасником ТОВ «ТІМ-БУД» у складі тендерної пропозиції надано договірну ціну (файли в архівованій папці файлів «02-18. Кошторис.zip»), у яку включено кошти на покриття ризиків в сумі 23 751 грн, що не відповідає нормам пункту 5.31. Настанови №281 (із Змінами №№1 – 5) та, відповідно, не відповідає вимогам підпункту 4.2. пункту 4 Додатка 1 до тендерної документації Замовника. Замовником у наданому під час моніторингу поясненні підтверджено, що тендерна документація (у тому числі проєкт договору) не містить пунктів, які б передбачали обов’язковість врахування учасниками у розрахунку договірної ціни конкретної суми чи відсотка коштів на покриття ризиків, а також порядку їх використання та зазначено, що відсутність таких імперативних вимог з боку Замовника в тексті тендерної документації є правомірною та ґрунтується на змісті пункту 5.31 Настанови №281. Також Замовник у поясненні зазначив, що при формуванні очікуваної вартості закупівлі на основі затвердженої проектної кошторисної документації були передбачені кошти на покриття ризиків і Замовник врахував їх в очікуваній вартості, проте норма пункту 5.31 Настанови №281 надає Замовнику право вибору, а не встановлює безумовного обов’язку жорстко фіксувати незмінний розмір відсотка на покриття ризиків для всіх учасників та прописувати порядок їх використання у проєкті договору, таким чином, Замовник забезпечив фінансове покриття ризиків у межах очікуваної вартості, однак цілком правомірно скористався своїм правом не встановлювати фіксований розмір ризиків на рівні тендерної документації, залишивши розрахунок цієї складової на розсуд учасників процедури закупівлі відповідно до їхньої оцінки об'єкта (згідно з пунктом 5.32 Настанови №281). Крім того, Замовник у поясненні зазначив, що учасник ТОВ «ТІМ-БУД» за результатами власного аналізу об'єкта будівництва при розрахунку ціни своєї пропозиції самостійно визначив умови для компенсації своїх можливих втрат, заклавши кошти на покриття ризиків у розмірі 0,75 відсотка. Проте, хоча норма пункту 5.31 Настанови №281 (із врахуванням Змін №5) надає замовнику право врахувати в очікуваній вартості кошти на покриття ризиків та встановлювати вимоги щодо обов’язковості їх передбачення у складі договірної ціни, водночас, згідно із Зміною №5 до Настанови №281, кошти на покриття ризиків включаються до договірної ціни виключно у розмірі та сумі, які визначив замовник у тендерній документації, учасники закупівлі зобов’язані фіксувати саме цю суму чи однаковий відсоток у своїх пропозиціях (у відповідності до зазначеної норми учасник процедури закупівлі у ціні пропозиції повинен зафіксувати однакову суму/відсоток цих коштів, який повинен саме відповідати тій сумі/відсотку, який визначив замовник в тендерній документації), учасник не може здійснювати розрахунок цієї складової на свій розсуд відповідно до оцінки об'єкта. Як зазначено вище, у зведеному кошторисному розрахунку вартості об’єкта будівництва, що є частиною проєктно-кошторисної документації, враховано суму коштів на покриття ризиків всіх учасників будівництва (якими може бути і сам замовник, і представник технагляду, а не лише підрядник), така сума визначена відповідно до пункту 4.40 Настанови №281 (тобто у відсотку до підсумку глав 1-12 по графі 7 зведеного кошторисного розрахунку вартості об’єкта будівництва, а отже і на вартість виготовлення ПКД, авторського нагляду, утримання служби замовника та технагляду), а Замовник у тендерній документації не вказав розміру (суми коштів чи розмір відсотка) коштів на покриття ризиків учасника, а також проєкт договору (Додаток 4 до тендерної документації) не містить порядку використання таких коштів. З врахуванням вищенаведеного, учасником ТОВ «ТІМ-БУД» тендерну пропозицію подано з недотриманням вимог пункті 9 розділу 3 тендерної документації та підпункту 4.2. пункту 4 Додатка 1 до тендерної документації Замовника, тендерна пропозиція вказаного учасника не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації Замовника (наявні невідповідності, що не можуть бути усунені учасником відповідно до пункту 43 Особливостей №1178). Однак, на порушення норм підпункту 2 пункту 44 та, відповідно, пункту 3 Особливостей №1178, а також пункту 2 частини першої статті 31 Закону, з урахуванням норм частини 3-7 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону, Замовником не відхилено тендерну пропозицію ТОВ «ТІМ-БУД», а визначено вказаного учасника переможцем тендеру та укладено з ним договір про закупівлю.
Період усунення порушень: 13.07.2026 15:44 - 28.07.2026 00:00
Дата публікації висновку: 13.07.2026 15:44

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: Розглянувши висновок про результати моніторингу процедури закупівлі № UA-2026-05-05-014096-a, керуючись абзацом 2 частини 8 статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», з метою виконання зобов’язань встановлених у висновку, повідомляю наступне: ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ЩОДО УСУНЕННЯ ПОРУШЕНЬ (ПОРУШЕННЯ) ЗАКОНОДАВСТВА У СФЕРІ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ, ВИКЛАДЕНИХ У ВИСНОВКУ: «З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтею 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі», Західний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень у встановленому законодавством порядку, а саме привести умови договору у відповідність до вимог законодавства (зокрема, Настанови №281) з відповідним укладанням та опублікуванням додаткової угоди до договору про закупівлю, а у разі неможливості внесення змін до договору – вжити заходи щодо його припинення з дотриманням норм законодавства. Протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.» ІНФОРМАЦІЯ ТА/АБО ДОКУМЕНТИ, ЩО СВІДЧАТЬ ПРО УСУНЕННЯ ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА У СФЕРІ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ, ВИКЛАДЕНИХ У ВИСНОВКУ: На виконання висновку моніторингу повідомляємо, що для приведення умов договору у відповідність до вимог законодавства (зокрема, Настанови №281) укладено та оприлюднено додаткову угоду №1 до договору №44 від 23.06.2026, якою зменшено суму договору підряду №44 від 23.06.2026 на 28 501,20 гривень. Отже, порушення, встановлене під час здійснення моніторингу, було усунено у повному обсязі в межах визначеного строку. Документи оприлюднено належним чином, договір приведено у відповідність до вимог законодавства, вжито комплекс організаційно-роз’яснювальних заходів для запобігання аналогічним випадкам у майбутньому. Згідно ч.9 ст. 8 Закону України "Про публічні закупівлі": У разі підтвердження органом державного фінансового контролю факту усунення замовником порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, про що цей орган зазначає в електронній системі закупівель протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення замовником відповідної інформації в електронній системі закупівель, службова (посадова) особа замовника та/або уповноважена особа замовника не притягається до адміністративної відповідальності за порушення законодавства у сфері закупівель з порушень, що були усунуті замовником відповідно до висновку. Інформація та документи, що підтверджують усунення порушень, розміщені в електронній системі закупівель. Відтак, зважаючи на те, що замовником виконано Зобов'язання щодо усунення порушень законодавства в сфері державних закупівель зазначені за результатами моніторингу у строки і спосіб зазначені у висновку, просимо підтвердити факт усунення замовником порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку.
Дата публікації звіту: 20.07.2026 09:58

Запити/Пояснення