• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Код ДК 021:2015: 34630000-2: Частини залізничних або трамвайних локомотивів чи рейкового рухомого складу; обладнання для контролю залізничного руху (Бандаж 93х554х716; відповідний код ЄЗС: ДК 021:2015: 34631400-3: Колісні осі та бандажі й інші частини локомотивів чи рейкового рухомого складу)

Завершена

4 915 920.00 UAH з ПДВ
Номер: 1b47e634e4414e34b73ccbcb31a8b06d
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2026-06-15-000118
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 15.06.2026 00:00
Автор: ПІВНІЧНО-СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ, UA-EDR 40478572
Період моніторингу: 15.06.2026 20:36 - 07.07.2026 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПІВНІЧНО-СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ НАКАЗ 15.06.2026b № 134 (дата) м. Харків Про початок моніторингу закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 9 Положення про Північно-східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23 НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу. Підстава: доповідна записка начальника відділу контролю у сфері закупівель Північно-східного офісу Держаудитслужби Аляб`євої О.М. від 15.06.2026 року. Начальник Станіслав КОСІНОВ Додаток ​до наказу Північно-східного офісу ​Держаудитслужби ​від 15.06.2026 № 134 Витяг з переліку процедур для здійснення моніторингу закупівель № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Дата оприлюднення на вебпорталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу 9 UA-2026-05-04-001997-a 04.05.2026 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель оприлюдненій в електронній системі закупівель Начальник відділу контролю у сфері закупівель​​​​​ Ольга АЛЯБ’ЄВА
Адреса: Ukraine, Харків
Контактна особа: ПІВНІЧНО-СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ ( обл.), +38 (0 50) 915-28-71, n.v.kukuiashna@dasu.gov.ua
Етапи закупівельного процесу:
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання розгляду тендерної пропозиції учасника ТОВ «ТПК ПРОМДИЗЕЛЬ» встановлено порушення абзацу другого частини другої статті 31 Закону, пункту 43 Особливостей, абзацу другого підпункту 2 пункту 44 Особливостей. За результатами аналізу питання: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; оприлюднення інформації про закупівлю; відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону з урахуванням Особливостей; розгляду тендерної пропозиції ФОП «ТОДОРОВ ІЛЛЯ ВОЛОДИМИРОВИЧ»; своєчасності укладання договору про закупівлю; відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, надання відповіді на запит органу державного фінансового контролю про надання пояснень щодо прийняття рішень та/або вчинення дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Північно-східний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом припинення виконання зобов’язань за договором та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 26 червня 2026 року.  Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; оприлюднення інформації про закупівлю; відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (в редакції станом на дату початку проведення торгів); розгляду тендерної пропозиції; своєчасності укладання договору про закупівлю; відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, надання відповіді на запит органу державного фінансового контролю про надання пояснень щодо прийняття рішень та/або вчинення дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Комунального підприємства "Салтівське трамвайне депо", (далі – Замовник) на 2026 рік; оголошення про проведення відкритих торгів; тендерну документацію Замовника, затвердженою Piшeнням упoвнoвaжeнoї ocoби від 04.05.2026 № 04/05/02/26; реєстр отриманих тендерних пропозицій; тендерну пропозицію Товариства з обмеженою відповідальністю "ТПК ПРОМДИЗЕЛЬ" (далі — ТОВ "ТПК ПРОМДИЗЕЛЬ"), Фізичну особу-підприємця (далі - ФОП «ТОДОРОВ ІЛЛЯ ВОЛОДИМИРОВИЧ», Учасник, Переможець), протокол уповноваженої особи Замовника щодо відхилення тендерної пропозиції ТОВ "ТПК ПРОМДИЗЕЛЬ", протокол розкриття тендерної пропозиції, протокол уповноваженої особи Замовника № 25/05/01/26 від 25.05.2026 щодо визначення переможцем ФОП «ТОДОРОВ ІЛЛЯ ВОЛОДИМИРОВИЧ», повідомлення про намір укласти договір від 25.05.2026; договір від 03.06.2026 № 0106 (далі - Договір); пояснення Замовника від 19.06.2026, оприлюднені через електронну систему закупівель. Пунктом 3-7 розділу X Прикінцевих положень Закону установлено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт та послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз та з дотриманням вимог, встановлених пунктом 3-8 цього розділу. Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, Кабінет Міністрів України затвердив постановою від 12 жовтня 2022 року № 1178 (далі – Особливості). Відповідно до пункту 3 Особливостей Замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням цих особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом. 1.1. Моніторингом дотримання законодавства у сфері закупівель в частині розгляду тендерної пропозиції Учасника процедури закупівлі ТОВ "ТПК ПРОМДИЗЕЛЬ" встановлено наступне. Відповідно до вимог пункту 3.1 розділу 3 Додатку 1.1 «ІНФОРМАЦІЯ ПРО ТЕХНІЧНІ, ЯКІСНІ ТА КІЛЬКІСНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ. ТЕХНІЧНА СПЕЦИФІКАЦІЯ» (далі — Додаток 1.1.) тендерної документації, документами, які учасник повинен надати для підтвердження відповідності тендерної пропозиції умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації є: заповнена таблиця про відповідність запропонованого Учасником Товару технічним, якісним та кількісним характеристикам предмета закупівлі (технічній специфікації), яка має бути обов’язково складена та заповнена за нижченаведеною формою (Таблиця 2). Також, вимогою пункту 3.2 розділу 3 Додатку 1.1. передбачено необхідність надати документ виробника (сертифікат якості/паспорт якості/ технічний опис/інструкція з використання/інший за назвою документ виробника) на запропонований учасником товар, що містить(ять) та підтверджує(ють) назву товару, яка зазначена Учасником в стовпці 4 Таблиці 2 Додатку 1.1 до тендерної документації та технічні та якісні характеристики, що зазначені Учасником в стовпці 5 Таблиці 2 Додатку 1.1. При цьому, учасником ТОВ "ТПК ПРОМДИЗЕЛЬ" надано Таблицю 2 (файл «3.1 Технічні хар-ки.pdf»), яка складена та заповнена за визначеною Замовником формою, де зазначено найменування запропонованого товару (Бандажі для колісних пар трамвайних колій (розмір виробу 716x554х93), технічні та якісні характеристики запропонованого Товару наведені в дужках чітко (без зазначення діапазонів) в обсязі, що підтверджують відповідність Товару вимогам Замовника та зазначена назва виробника Товару і назва країни походження Товару, що відповідає вимогам пункту 3.1 розділу 3 Додатку 1.1. Крім того, надано документ виробника, а саме: Свідоцтво приймання 3.1 (файл –«3.1.2 Сертифікат якості 554х93.pdf»), в якому назва товару відповідає назві зазначеної в Таблиці 2 (Бандажі для колісних пар трамвайних колій) та всі технічні характеристики наведені в Свідоцтві приймання 3.1 відповідають показникам наведеним в Таблиці 2, що відповідає вимогам пункту 3.2 розділу 3 Додатку 1.1. При цьому, відповідно до Протоколу уповноваженої особи № 19/05/01/26 від 19.05.2026, тендерну пропозицію Учасника ТОВ «ТПК ПРОМДИЗЕЛЬ» було відхилено, як таку, що не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 Особливостей. Відповідно до інформації, наведеної в Протоколі уповноваженої особи про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «ТПК ПРОМДИЗЕЛЬ» зазначено: «... у наданій учасником - ТОВ «ТПК ПРОМДИЗЕЛЬ» таблиці 2 графі «Найменування запропонованого товару1» зазначено «Бандажі для колісних пар трамвайних колій (розмір виробу 716x554х93)». Проте у наданому документі – Свідоцтві приймання 3.1, наявна розбіжність між інформацією наданою в тендерній пропозиції учасником та найменуванням виробу, яке зазначено у свідоцтві приймання 3.1, що не дає змогу однозначно встановити інформацію щодо найменування запропонованого товару. Крім того, на виконання вимог пункту 3.1 розділу 3 додатку 1.1. у графі 3 таблиці 2, Замовником встановлено, зокрема, вимогу: «- тимчасовий опір при розтягуванні, 900 Н/мма/ 900 МПа». Учасником - ТОВ «ТПК ПРОМДИЗЕЛЬ» у наданій таблиці 2 графі 5 «Технічні та якісні характеристики запропонованого товару2» для підтвердження вищезазначеного параметру вказано наступне: «тимчасовий опір при розтягуванні, 900 Н/мма/ 900 МПа (1018 Н/мма*). Однак, у наданому учасником - ТОВ «ТПК ПРОМДИЗЕЛЬ» свідоцтві приймання 3.1 параметр «тимчасовий опір при розтягуванні» відсутній, що не відповідає вимогам пункту 3.2 розділу 3 додатку 1.1 до тендерної документації». На запит Північно-східного офісу Держаудитслужби від 16.06.2026, щодо неправомірного відхилення тендерної пропозиції ТОВ «ТПК ПРОМДИЗЕЛЬ», Замовник 19.06.2026 року надав пояснення наступного змісту: «...Учасник ТОВ «ТПК ПРОМДИЗЕЛЬ» в стовпці 4 «Найменування запропонованого товару» Таблиці запропонованого товару зазначив: «Бандажі для колісних пар трамвайних колій (розмір виробу 716x554х93)». Проте, в графі «Найменування виробу» Свідоцтва приймання зазначено найменування: «Елементи коліс рейкового транспорту Бандажі для колісних пар трамвайних колій. Крім цього, учасник ТОВ «ТПК ПРОМДИЗЕЛЬ» зазначив у стовпці 5 Таблиці запропонованого товару, зокрема: «Рівні механічних властивостей металу термічно оброблених бандажів не менше: - ТИМЧАСОВИЙ ОПІР ПРИ РОЗТЯГУВАННІ, 900 Н/мма/ 900 МПа (1018 Н/мма*). Проте, в документі виробника – у Свідоцтві приймання саме такого показника не зазначено. Слід зауважити, що в Свідоцтві приймання наявний інший показник, який має значення 1018 МПа, а саме: ТИМЧАСОВИЙ ОПІР РОЗРИВУ, а показник: ТИМЧАСОВИЙ ОПІР ПРИ РОЗТЯГУВАННІ - відсутній». Однак, Замовником надано пояснення, яке не спростовує суті порушення, оскільки відповідно до інформації наведеної в Свідоцтві приймання 3. (файл –«3.1.2 Сертифікат якості 554х93.pdf») назва товару відповідає назві в Таблиці 2, а «Елементи коліс рейкового транспорту» зазначено вище та саме до них відносяться Бандажі для колісних пар трамвайних колій, які є невіддільним елементом ходових частин (коліс) рейкового транспорту.  Крім того, в розділі 2 «MЕХАНІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ» зазначено тимчасовий опір розриву 1018 МПа. В той час як вимогами тендерної документації передбачено, що тимчасовий опір при розтягуванні має становити не менше 900 Н/мма/ 900 МПа. Терміни «тимчасовий опір розтягуванню» та «тимчасовий опір розриву» є повними синонімами. Тобто, запропонований учасником Бандаж для колісних пар трамвайних колій (розмір виробу 716x554х93) з тимчасовими опором розриву 1018 МПа відповідає вимогам Додатку 1.1. Таким чином, Замовник під час розгляду тендерної пропозиції учасника ТОВ «ТПК ПРОМДИЗЕЛЬ» на порушення вимог абзацу другого підпункту 2 пункту 44 Особливостей, з урахуванням норм пункту 3-7 розділу X Прикінцевих положень Закону, відхилив тендерну пропозицію Учасника ТОВ «ТПК ПРОМДИЗЕЛЬ» як таку, не що відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 цих особливостей та проколом від 25.05.2026 визнав переможцем процедури закупівлі ФОП "Тодоров Ілля Володимирович" та уклав з ним договір від 25.05.2026 № № 25/05/01/26. Враховуючи вищевикладене, за результатами проведеного моніторингу встановлено, що Замовником на порушення вимог порушення абзацу другого частини другої статті 31 Закону, пункту 43 Особливостей, абзацу другого підпункту 2 пункту 44 Особливостей безпідставно відхилено тендерну пропозицію подану учасником ТОВ «ТПК ПРОМДИЗЕЛЬ». Різниця між остаточною ціновою пропозицією ТОВ «ТПК ПРОМДИЗЕЛЬ», яка становить 3 196,800,00 грн з ПДВ та остаточною ціновою пропозицією переможця торгів ТОВ «Смарт Універсал Груп», яка становить – 3 801 000,00 грн з ПДВ, складає 604 200,00 грн з ПДВ.
Період усунення порушень: 26.06.2026 21:11 - 11.07.2026 00:00
Дата публікації висновку: 26.06.2026 21:11

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: Інформація, що свідчить про усунення порушень законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2026-05-04-001997-a від 26.06.2026, проведеною Комунальним підприємством «Салтівське трамвайне депо», який опубліковано в електронній системі закупівель 26.06.2026 (далі – Висновок). Комунальне підприємство «Салтівське трамвайне депо» (далі –Замовник) надає інформацію, що свідчить про усунення порушення законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку органом державного фінансового контролю – Північно-східним офісом Держаудитслужби у Висновку. Відповідно до пункту 3 розділу ІІ. Констатуюча частина Висновку Зобов’язання щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель (у разі наявності таких порушень) Північно-східний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом припинення виконання зобов’язань за договором та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів. Щодо підтвердження виконання зазначеного у Висновку зобов’язання повідомляємо, що з метою усунення виявлених порушень замовником розірвано договір про закупівлю № 0106 від 03 червня 2026 р. (Додаткова угода №1 від 02 липня 2026 р. додається). Таким чином, вимогу щодо припинення зобов’язань за Договором № 0106 від 03 червня 2026 р. виконано. Додатково повідомляємо, що з уповноваженими особами проведено роз’яснювальну роботу з метою недопущення аналогічних порушень у подальшому.
Дата публікації звіту: 02.07.2026 13:57

Запити/Пояснення