-
Закупівля без використання електронної системи
-
КЕП
-
Без аукціону
Капітальний ремонт частини адміністратвного приміщення (першого і другого поверхів) та елементів благоустрою на вулиці Лесі Українки, 35 у місті Луцьку Волинської області
Тендер Prozorro UA-2026-04-24-001392-a
Завершена
569 944.15
UAH з ПДВ
Номер:
9db4339f8d984bdf9b475b7e2e0ebf42
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2026-05-14-000003
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
13.05.2026 00:00
Період моніторингу:
14.05.2026 14:27 - 05.06.2026 00:00
Статус:
Вирішено
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ЗАХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
У ВОЛИНСЬКІЙ ОБЛАСТІ
НАКАЗ
13.05.2026 № 25-з
Луцьк
Про початок моніторингу
процедур закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 12 пункту 4 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 10.12.2025 №277
НАКАЗУЮ:
1. Розпочати моніторинг процедур закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель, зазначеної у пункті 1 цього наказу.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Начальник Анатолій ОМЕЛЬЧУК
Додаток
до наказу Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області «Про початок моніторингу процедур закупівель» від 13.05.2026 № 25-з
Витяг з переліку процедур закупівель / закупівель
№ з/п
Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на вебпорталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі
унікальний номер дата оприлюднення на вебпорталі Уповноваженого органу
1 UA-2026-04-24-001392-a 24.04.2026 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель.
Начальник відділу контролю у сфері закупівель Віталій ПРИЙМАЧУК
Етапи закупівельного процесу:
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання оприлюднення інформації про закупівлю встановлено порушення вимог пункту 11 Особливостей в частині оприлюднення в електронній системі закупівель інформацію про кінцевих бенефіціарних власників виконавця робіт, визначену абзацом сьомим пункту 9 Особливостей.
За результатами аналізу питання визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, наявності підстав для укладення договору про закупівлю без використання електронної системи закупівель, своєчасності надання інформації, документів у випадках передбачених Законом – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області зобов’язує оприлюднити шляхом самостійного додавання до звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, інформацію про кінцевих бенефіціарних власників виконавця робіт ТОВ «Шинака-Україна», визначену абзацом сьомим пункту 9 Особливостей, та здійснити заходи, направлені на недопущення встановлених порушень у подальшому, зокрема, шляхом проведення роз’яснювальної роботи, економічних навчань тощо, та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 28 травня 2026 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, наявності підстав для укладення договору про закупівлю без використання електронної системи закупівель, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2026 рік Управління капітального будівництва Луцької міської ради (далі – Замовник), звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель UA-2026-04-24-001392-a; протокол розкриття тендерних пропозицій/пропозицій UA-2026-04-24-001392-a; пояснення, надані Замовником 20.05.2026 через електронну систему закупівель, на запит Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області (далі – Управління) від 15.05.2026.
Законом України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) установлено правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.
З 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», проводять закупівлі відповідно до Особливостей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (із змінами) (далі – Особливості).
Так, відповідно до вимог пункту 3 Особливостей Замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням цих особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом. Положення частин п’ятої, шостої, восьмої (з урахуванням положень пунктів 68-76 Особливостей) і дев’ятої статті 3 Закону застосовуються на умовах, визначених Законом.
Тобто, Замовник має обов’язок проводити процедуру закупівлі відповідно до Особливостей.
За результатами аналізу питання оприлюднення інформації про закупівлю встановлено, що на виконання норм пункту 11 Особливостей для здійснення закупівель робіт, вартість яких є меншою, ніж 1,5 млн. гривень, замовники можуть використовувати електронну систему закупівель відповідно до умов, визначених адміністратором електронної системи закупівель, у тому числі електронний каталог для закупівлі товарів. У разі здійснення таких закупівель без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково дотримується принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом, вносить інформацію про таку закупівлю до річного плану та оприлюднює відповідно до пункту 3-8 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель. Звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, додатково повинен містити визначену абзацом сьомим пункту 9 Особливостей інформацію про кінцевих бенефіціарних власників постачальника товару (товарів), виконавця робіт, надавача послуги (послуг). Така інформація формується автоматично засобами електронної системи закупівель. У разі відсутності технічної можливості, реалізованої засобами електронної системи закупівель, або у разі, коли постачальник товару (товарів), виконавець робіт, надавач послуги (послуг) є нерезидентом, замовник самостійно додає до звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, визначену абзацом сьомим пункту 9 Особливостей інформацію про кінцевих бенефіціарних власників постачальника товару (товарів), виконавця робіт, надавача послуги (послуг).
Замовником 24.04.2026 в електронній системі закупівель оприлюднено річний план закупівлі без використання електронної системи UA-P-2026-04-24-001490-a та звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель UA-2026-04-24-001392-a.
Однак, Замовником, в порушення вимог пункту 11 Особливостей щодо оприлюднення у Звіті про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, інформацію про кінцевих бенефіціарних власників виконавця робіт, визначену абзацом сьомим пункту 9 Особливостей не оприлюднено інформацію про кінцевих бенефіціарних власників виконавця робіт ТОВ «Шинака-Україна» та самостійно не додано до звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, визначену абзацом сьомим пункту 9 Особливостей інформацію про кінцевих бенефіціарних власників виконавця робіт, у разі відсутності технічної можливості, реалізованої засобами електронної системи закупівель.
На запит Управління, оприлюднений 15.05.2026 в електронній системі закупівель, про пояснення причини невиконання вимоги пункту 11 Особливостей в частині не оприлюднення у звіті про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель UA-2026-04-24-001392-a, інформації про кінцевих бенефіціарних власників виконавця робіт ТОВ «Шинака-Україна», Замовником оприлюднено 20.05.2026 в електронній системі закупівель наступні пояснення: «Під час оприлюднення звіту про договір про закупівлю, в електронні поля системи було внесено актуальні відомості щодо виконавця робіт ТОВ «Шинака-Україна». Водночас, згідно з офіційними роз’ясненнями ДП «Прозорро», на момент публікації звіту функціонал електронної системи закупівель формує звіт автоматично. Оскільки вся інформація про кінцевих бенефіціарних власників Підрядника є повністю відкритою, публічною та міститься у Єдиному державному реєстрі (ЄДР), Уповноважена особа не мала наміру приховувати дані, а невідображення інформації в окремому полі сформованого звіту зумовлено суто технічними особливостями роботи ЕСЗ.».
Однак, надані Замовником пояснення, не спростовують факт порушення вимог пункту 11 Особливостей в частині виконання обов’язку щодо оприлюднення у звіті про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель UA-2026-04-24-001392-a, інформації про кінцевих бенефіціарних власників виконавця робіт ТОВ «Шинака-Україна» шляхом самостійного додавання до звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, визначену абзацом сьомим пункту 9 Особливостей інформацію про кінцевих бенефіціарних власників виконавця робіт, у разі відсутності технічної можливості, реалізованої засобами електронної системи закупівель.
Період усунення порушень:
29.05.2026 15:12 - 13.06.2026 00:00
Дата публікації висновку:
29.05.2026 15:12
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
Управління капітального будівництва Луцької міської ради щодо результатів проведеного моніторингу процедури закупівлі № UA-2026-04-24-001392-a інформує, що Уповноваженою особою на усунення вказаного порушення про вимоги, визначені абзацом сьомим пункту 9 Особливостей, оприлюднено шляхом самостійного додавання до звіту про договір про закупівлю, укладеного без використання електронної системи закупівель, інформацію про кінцевих бенефіціарних власників виконавця робіт ТОВ «Шинака-Україна».
Уповноваженими особами управління буде взято до уваги вказану інформацію та буде прийнято міри по недопущенню порушень законодавства у сфері публічних закупівель.
Дата публікації звіту:
01.06.2026 10:47
Підтвердження факту усунення порушення
Результат:
Усунуто
Результат по типу порушення:
- other: Так
Опис:
В електронній системі закупівель 01.06.2026 Замовником оприлюднено інформацію про кінцевих бенефіціарних власників виконавця робіт ТОВ «Шинака-Україна».
Дата публікації:
01.06.2026 16:57
Запити/Пояснення
Номер:
e9c04e43045b45dcbf52dd1ec382013f
Назва:
Запит про надання пояснень
Дата опублікування:
15.05.2026 16:01
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
21.05.2026 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури публічної закупівлі роботи «Капітальний ремонт частини адміністративного приміщення (першого і другого поверхів) та елементів благоустрою на вулиці Лесі Українки, 35 у місті Луцьку Волинської області» за кодом ДК 021:2015: 45453000-7 — Капітальний ремонт і реставрація (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2026-04-24-001392-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 10.12.2025 № 277, постала потреба в отриманні пояснень (інформації та документів):
1. Надати інформацію та відповідні документи (технічне завдання, дефектні акти, тощо) на підставі яких Вами здійснено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.
2. Надати інформацію та її документальне підтвердження щодо надсилання Замовником запитів цінових пропозицій іншим учасникам ринку, окрім переможця та надати документальне підтвердження відповідей на них.
3. Яким чином та за якими критеріями здійснено оцінку можливих потенційних виконавців робіт, що є предметом закупівлі, визначено переможцем та вибрано для їх виконання саме ТОВ «Шинака-Україна» (ЄДРПОУ 30659358) та укладено з ним Договір від 23.04.2026 № 38?
4. На виконання норм пункту 11 Особливостей Замовник має обов’язок щодо оприлюднення у Звіті про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, інформацію про кінцевих бенефіціарних власників виконавця робіт, визначену абзацом сьомим пункту 9 Особливостей.
Замовнику пояснити причини невиконання вимоги пункту 11 Особливостей в частині не оприлюднення у звіті про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель UA-2026-04-24-001392-a, інформації про кінцевих бенефіціарних власників виконавця робіт ТОВ «Шинака-Україна»?
5. На виконання вимог пункту 11 Особливостей, у разі здійснення таких закупівель без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково дотримується принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом, вносить інформацію про таку закупівлю до річного плану та оприлюднює відповідно до пункту 3-8 розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель. Водночас, пунктом 3-8 розділу X Закону установлено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-IX, у разі здійснення замовником закупівлі, за умови що вартість закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень, замовник оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня укладення такого договору. У разі укладення договорів про закупівлю, зазначених в абзацах другому, третьому частини першої статті 41 цього Закону, без використання електронної системи закупівель у випадках, встановлених Особливостями, Замовник оприлюднює в електронній системі закупівель інформацію, визначену пунктами 10 і 11 частини першої статті 10 цього Закону, в порядку та на умовах, що ними визначені. При цьому істотні умови таких договорів не можуть змінюватися після їх підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, визначених Особливостями. У випадках, передбачених абзацами першим, другим цього пункту, замовники можуть не оприлюднювати інформацію про своє місцезнаходження та/або місцезнаходження постачальників (виконавців робіт та надавачів послуг), та/або місце поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг, якщо поширення такої інформації несе ризики для безпеки замовника та/або постачальників (виконавців робіт та надавачів послуг).
Замовнику надати пояснення щодо невиконання вимог пунктом 3-8 розділу X Закону в частині не оприлюднення в електронній системі закупівель інформації, визначеної пунктом 10 частини першої статті 10 Закону, а саме: протягом трьох робочих днів з дня укладення договору від 23.04.2026 № 38 – договір про закупівлю та всі додатки до нього (у тому числі документів, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси) у машинозчитувальному форматі, так як договір від 23.04.2026 № 38 є договором про закупівлю робіт з капітального ремонту об’єкта будівництва, зазначеного в абзаці другому частини першої статті 41 Закону.
У разі, якщо оприлюднення запитуваної інформації може нести загрозу національній безпеці та / або громадській безпеці і порядку, просимо надати відповідь на зазначене запитання з приховуванням інформації з обмеженим доступом.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставленого(-их) питання(-нь), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Повідомляємо, що відповідно до норм статті 351-1 Кримінального кодексу України за перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю, зокрема, за невиконання службовою особою законних вимог органу державного фінансового контролю, створення штучних перешкод у їх роботі, надання їм завідомо неправдивої інформації карається штрафом від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.
Номер:
a5baf4aa9d074d1682e40b4316491406
Назва:
Про надання пояснень у межах моніторингу процедури закупівлі роботи «Капітальний ремонт частини адміністративного приміщення (першого і другого поверхів) та елементів благоустрою на вулиці Лесі Українки, 35 у місті Луцьку Волинської області»
Дата опублікування:
20.05.2026 17:28
Опис:
На запит від Держаудитслужби України, отриманого 15.05.2026, Уповноважена особа Управління капітального будівництва Луцької міської ради надає наступну інформацію та документи.
Предметом даної закупівлі є роботи з капітального ремонту. Відповідно до пп. 4 п. 1 розділу ІІІ Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої Наказом Мінекономіки від 18.02.2020 № 275, очікувана вартість закупівлі робіт з капітального ремонту визначається на підставі розробленої та затвердженої проєктно-кошторисної документації відповідно до якої підготовлено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі (технічне завдання – Додаток 1) та визначено очікувану вартість (розрахунок очікуваної вартості відображено в Додатку 2).
Збір комерційних пропозицій шляхом надсилання запитів іншим учасникам ринку для даного виду предмета закупівлі законодавством не передбачений, оскільки ринкова вартість робіт уже чітко розрахована та обґрунтована у кошторисній документації. Укладання Договору підряду від 23.04.2026 № 38 на виконання робіт за предметом закупівлі здійснено відповідності до норм Особливостей, затверджених Постановою КМУ № 1178 (зі змінами), оскільки вартість робіт є меншою за встановлений поріг у 1,5 млн гривень. Вибір потенційного виконавця ТОВ «Шинака-Україна» здійснювалось Замовником на підставі принципів ефективності, враховуючи, що ТОВ «Шинака-Україна» є досвідченим учасником ринку будівельних робіт, під час перевірки потенційного виконавця через відкриті державні реєстри не було виявлено законодавчих перешкод для укладання договору.
Під час оприлюднення звіту про договір про закупівлю, в електронні поля системи було внесено актуальні відомості щодо виконавця робіт ТОВ «Шинака-Україна». Водночас, згідно з офіційними роз’ясненнями ДП «Прозорро», на момент публікації звіту функціонал електронної системи закупівель формує звіт автоматично. Оскільки вся інформація про кінцевих бенефіціарних власників Підрядника є повністю відкритою, публічною та міститься у Єдиному державному реєстрі (ЄДР), Уповноважена особа не мала наміру приховувати дані, а невідображення інформації в окремому полі сформованого звіту зумовлено суто технічними особливостями роботи ЕСЗ.
Замовником укладено Договір підряду від 23.04.2026 № 38 на об’єкт: «Капітальний ремонт частини адміністративного приміщення (першого і другого поверхів) та елементів благоустрою на вулиці Лесі Українки, 35 у місті Луцьку Волинської області» вартістю робіт – 569 944,15 грн, що є менше 1,5 млн. гривень, отже, на підставі і на виконання вимог пункту 11 Особливостей, замовником оприлюднено в електронній системі закупівель тільки звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, пунктом 11 Особливостей не передбачено вимоги щодо оприлюднення самого договору з додатками.