-
Закупівля без використання електронної системи
-
КЕП
-
Без аукціону
Поточний ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Н-02/М-06/- Кременець – Біла Церква – Ржищів – Канів – Софіївка на км 358+000 - км 363+000 (ДК 021:2015: 45233142-6 – Ремонт доріг.)
Тендер Prozorro UA-2026-04-22-014995-a
Завершена
47 299 123.80
UAH з ПДВ
Номер:
b392e93851e14f078d0400f1b7ed5266
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2026-05-25-000023
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
25.05.2026 00:00
Період моніторингу:
25.05.2026 16:48 - 16.06.2026 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВДЕННИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ПІВДЕННОГО ОФІСУ
ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ХЕРСОНСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Н А К А З
25.05.2026 м.Херсон № 26-З
Про початок моніторингу
процедур закупівель/закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», зважаючи на пункт 23 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178, та згідно з підпунктом 15 пункту 10 Положення про Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області, затвердженого наказом Південного офісу Держаудитслужби 12 жовтня 2016 року № 8
НАКАЗУЮ:
1. Розпочати моніторинг процедур закупівель/закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель/закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу.
В.о. Начальника управління Олександр ПОЛІЩУК
Додаток
до наказу Управління Південного офісу
Держаудитслужби в Херсонській області
«Про початок моніторингу процедур
закупівель / закупівель»
Витяг з переліку процедур закупівель / закупівель
№ з/п; Унікальний номер оголошення та дата проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на вебпорталі Уповноваженого органу; Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі
3 UA-2026-04-22-014995-a 22.04.2026 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Заступник начальника управління-
начальник відділу контролю у сфері
закупівель ______ Владислав ЩЕРБЕНОК
Етапи закупівельного процесу:
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатом аналізу питання оприлюднення інформації про закупівлю установлено порушення вимог абзацу сорок сьомого пункту 13 Особливостей.
За результатом аналізу питання своєчасності оприлюднення змін до договору установлено порушення вимог пункту 11 частини першої статті 10 Закону.
За результатами аналізу питання щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, наявності підстав для укладання договору про закупівлю без використання електронної системи, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, своєчасності надання інформації та документів у випадках передбачених законодавством – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області зобов`язує здійснити заходи щодо недопущення встановлених порушень у подальшому, зокрема, шляхом притягнення до відповідальності осіб, якими допущені порушення та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку, оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 10.06.2026.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, наявність підстав для укладання договору про закупівлю без використання електронної системи, своєчасності укладання договору про закупівлю, змін до нього та їх оприлюднення, відповідності договору про закупівлю вимогам законодавства, своєчасність надання інформації та документів у випадках передбачених законодавством.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області (далі – Замовник) на 2026 рік; звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель; договір про закупівлю послуг з ПП «Автомагістраль» від 17.04.2026 № 75-26ПР на суму 47 299 123,80 гривень з ПДВ; додаткову угоду від 22.05.2026 № 1; пояснення та документи Замовника, надані 29.05.2026, 03.06.2026 та 09.06.2026 на запит Держаудитслужби.
1. За наслідками проведеного моніторингу питання оприлюднення інформації про закупівлю встановлено наступне.
Відповідно до пункту 3 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) Замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням цих особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом.
Відповідно до абзацу сорок сьомого пункту 13 Особливостей у разі укладення договору про закупівлю відповідно до цього пункту Особливостей замовник разом із звітом про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, оприлюднює в електронній системі закупівель договір про закупівлю та додатки до нього, а також обґрунтування підстави для здійснення замовником закупівлі у вигляді розпорядчого рішення замовника або іншого документа, що готується уповноваженою особою або іншою службовою (посадовою) особою замовника та погоджується (затверджується) керівником замовника або іншою особою, визначеною керівником замовника.
За результатом проведеного моніторингу питання оприлюднення інформації про закупівлю установлено, що на порушення абзацу сорок сьомого пункту 13 Особливостей Замовник разом із звітом про договір про закупівлю, укладеним без використання електронної системи закупівель, не оприлюднив в електронній системі закупівель погоджене (затверджене) керівником (директором) замовника або іншою особою, визначеною керівником замовника, обґрунтування підстави для здійснення замовником закупівлі відповідно до пункту 13 Особливостей.
Надана Замовником відповідь на запит органу державного фінансового контролю не спростовує факту встановленого порушення.
В ході проведення моніторингу Замовник оприлюднив, під час надання відповіді на запит, затверджене обґрунтування підстави для здійснення замовником закупівлі у вигляді документа «Протокольне рішення (протокол)» від 07.04.2026 № 7-26 (файл «Протокол (Обґрунтування) № 7-26 від 07.04.2026.pdf»).
Також, відповідно до абзацу сорок сьомого пункту 13 Особливостей звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, додатково повинен містити визначену абзацом сьомим пункту 9 цих особливостей інформацію про кінцевих бенефіціарних власників постачальника товару (товарів), виконавця робіт, надавача послуги (послуг). Така інформація формується автоматично засобами електронної системи закупівель. У разі відсутності технічної можливості, реалізованої засобами електронної системи закупівель, або у разі, коли постачальник товару (товарів), виконавець робіт, надавач послуги (послуг) є нерезидентом, замовник самостійно додає до звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, визначену абзацом сьомим пункту 9 цих особливостей інформацію про кінцевих бенефіціарних власників постачальника товару (товарів), виконавця робіт, надавача послуги (послуг).
Однак, на порушення абзацу сорок сьомого пункту 13 Особливостей звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, або самостійно додана замовником інформація до звіту про договір про закупівлю, укладеного без використання електронної системи закупівель, не містить визначену абзацом сьомим пункту 9 цих особливостей інформацію про кінцевих бенефіціарних власників надавача послуг.
Надане Замовником пояснення від 09.06.2026 на запит Держаудитслужби через електронну систему закупівель не спростовує факту встановленого порушення.
В ході проведення моніторингу Замовник 09.06.2026 оприлюднив в електронній системі закупівель інформацію про кінцевих бенефіціарних власників надавача послуг (файл «Довідка про кінцевого бенефіціарного власника.pdf»).
2. За наслідками проведеного моніторингу питання своєчасності оприлюднення змін до договору встановлено наступне.
Також, пунктом 11 частини першої статті 10 Закону установлено, що замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю протягом трьох робочих днів з дня внесення змін до договору про закупівлю у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 41 цього Закону. До такого повідомлення додаються зміни до договору про закупівлю (у разі внесення змін до договорів, зазначених в абзацах другому, третьому частини першої статті 41 цього Закону).
Абзацом другим частини першої статті 41 Закону до договорів про закупівлю віднесені договори із закупівлі послуг з поточного ремонту, робіт з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту об'єкта будівництва.
Моніторингом установлено, що Замовник 22.05.2026 оприлюднив додаткову угоду від 22.05.2026 № 1 до договору про закупівлю послуг від 17.04.2026 № 75-26ПР (далі – Договір) на зменшення обсягів закупівлі.
Проте, Замовник не оприлюднив в електронній системі закупівель разом із додатковою угодою від 22.05.2026 № 1 до Договору, протягом трьох робочих днів, змінені Додатки № 1, 2, 3, 4 до неї, чим порушено вимоги пункту 11 частини першої статті 10 Закону.
Надане Замовником пояснення від 03.06.2026 на запит Держаудитслужби через електронну систему закупівель не спростовує факту встановленого порушення.
В ході проведення моніторингу Замовник 08.06.2026 оприлюднив в електронній системі закупівель додаткову угоду від 22.05.2026 № 1 до Договору зі зміненими Додатками № 1, 2, 3, 4.
Період усунення порушень:
10.06.2026 11:33 - 25.06.2026 00:00
Дата публікації висновку:
10.06.2026 11:33
Оскарження висновку в суді
Опис:
У зв’язку з незгодою з висновком про результати моніторингу, Замовник, керуючись частиною 10 статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», повідомляє про намір оскаржити зазначений висновок Органу держфінконтролю до суду у встановлений законом строк.
Дата публікації:
16.06.2026 10:57
Законодавче обгрунтування:
Закон України "Про публічні закупівлі" (922-VIII, 2020-04-19) [8.10]
Запити/Пояснення
Номер:
682522e8f24c405d8b75a9b36d457143
Назва:
Про надання пояснень
Дата опублікування:
26.05.2026 14:14
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
30.05.2026 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі «Поточний ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Н-02/М-06/- Кременець – Біла Церква – Ржищів – Канів – Софіївка на км 358+000 - км 363+000 (ДК 021:2015: 45233142-6 – Ремонт доріг.)», код ДК 021:2015: 45230000-8: Будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером UA-2026-04-22-014995-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43, постала потреба в отриманні пояснень (інформації та документів):
1. Просимо надати інформацію та документи, на підставі яких вами здійснено обґрунтування розміру бюджетних призначень, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.
2. Яким чином та за якими критеріями здійснено оцінку можливих потенційних надавачів послуг, що є предметом закупівлі, та вибрано саме ПП «Автомагістраль» (ЄДРПОУ – 31481658), з яким укладений договір про закупівлю без використання електронної системи закупівель?
3. Просимо пояснити причини не оприлюднення в електронній системі закупівель разом із звітом про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, погоджене (затверджене) керівником замовника або іншою особою, визначеною керівником замовника, обґрунтування підстави для здійснення закупівлі у вигляді розпорядчого рішення Замовника або іншого документа.
У разі, якщо оприлюднення запитуваної інформації може нести загрозу національній безпеці та / або громадській безпеці і порядку, просимо надати відповідь на зазначене запитання з приховуванням інформації з обмеженим доступом.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставленого(-их) питання(-нь), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Поряд з тим інформуємо, що за перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю передбачено відповідальність відповідно до статті 351¹ Кримінального кодексу України.
Номер:
915b7fdb5c374e21bb6f00088d98455d
Назва:
Надання пояснень на запит
Дата опублікування:
29.05.2026 17:40
Опис:
здійснено обґрунтування розміру бюджетних призначень, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість згідно Додатку 29 до Методики визначення вартості дорожніх робіт та послуг щодо визначення вартості нового будівництва, реконструкції, ремонтів та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування (далі – МЕТОДИКА) з урахуванням вимог постанови Кабінету міністрів України від 19.11.2025 № 1512 «Деякі особливості визначення вартості будівництва в умовах воєнного стану» та ДСТУ 8747:2025 Автомобільні дороги загального користування. Види та переліки робіт з ремонтувань та експлуатаційного утримування.
Вибрано ПП "Автомагістраль" надавачем послуг відповідно до наданої комерційної пропозиції, яка є економічно вигідною для надання відповідних послуг.
Надаємо протокол Уповноваженої особи.
Номер:
c5fd8b12239c4c4891f8b599ab2cb603
Назва:
Про надання пояснень
Дата опублікування:
29.05.2026 15:54
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
04.06.2026 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі «Поточний ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Н-02/М-06/- Кременець – Біла Церква – Ржищів – Канів – Софіївка на км 358+000 - км 363+000 (ДК 021:2015: 45233142-6 – Ремонт доріг.)», код ДК 021:2015: 45230000-8: Будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером UA-2026-04-22-014995-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43, постала потреба в отриманні додаткових пояснень (інформації та документів):
1. Просимо надати інформацію, та копії підтверджуючих документів стосовно зменшення обсягів вказаної закупівлі шляхом внесення змін до Додатків № 1, 2, 3, 4 договору про закупівлю послуг від 17.04.2026 № 75-26ПР (далі – Договір), при укладанні додаткової угоди від 22.05.2026 № 1 до Договору. А також, просимо пояснити причини не оприлюднення в електронній системі закупівель разом із додатковою угодою від 22.05.2026 № 1 до Договору вищезазначені додатки зі змінами.
У разі, якщо оприлюднення запитуваної інформації може нести загрозу національній безпеці та / або громадській безпеці і порядку, просимо надати відповідь на зазначене запитання з приховуванням інформації з обмеженим доступом.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставленого(-их) питання(-нь), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Поряд з тим інформуємо, що за перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю передбачено відповідальність відповідно до статті 351¹ Кримінального кодексу України.
Номер:
afca3a5d8b184fafac197427ea81b0e7
Назва:
Надання пояснень на запит
Дата опублікування:
03.06.2026 17:11
Опис:
На виконання запиту Державної аудиторської служби України повідомляємо наступне.
Підставою для внесення змін до Договору про закупівлю послуг від 17.04.2026 №75-26ПР та укладення додаткової угоди від 22.05.2026 №1 стало звернення Виконавця – ПП «Автомагістраль» (лист від 06.05.2026 №2141ТВ), в якому останній повідомив про виробничу необхідність та технічну неможливість належного виконання взятих на себе зобов'язань за договором у повному обсязі.
З метою недопущення порушення умов договору, виникнення спорів між сторонами, а також забезпечення належного утримання автомобільної дороги загального користування державного значення Н-02 /М-06/ Кременець – Біла Церква – Ржищів – Канів – Софіївка на км 358+000 – км 363+000 сторонами було прийнято рішення про уточнення обсягів закупівлі шляхом внесення змін до додатків №1, №2, №3 та №4 до договору.
Зазначені зміни не призвели до зміни предмета закупівлі, його характеру чи виду послуг, а були спрямовані виключно на приведення обсягів послуг у відповідність до фактичної можливості їх виконання та потреб Замовника.
Щодо неоприлюднення змінених редакцій додатків №1, №2, №3 та №4 повідомляємо, що зазначені додатки містять деталізовану інформацію щодо обсягів, місць та характеристик виконання робіт на автомобільній дорозі загального користування державного значення.
Враховуючи дію правового режиму воєнного стану є необхідність деталізованого аналізу додатків та приведення їх у відповідність. Отже, Замовником, додатки до ДУ від 22.05.2026 № 1 буде завантажено протягом 3-х робочих днів.
Разом з тим, додаткова угода №1 від 22.05.2026 була оприлюднена в електронній системі закупівель у встановленому законодавством порядку.
На підтвердження викладеного додаються:
• копія листа ПП «Автомагістраль» від 06.05.2026 №2141ТВ;
• копія додаткової угоди №1 від 22.05.2026.
Номер:
2a84163d54564189a73fd1427ac0ac5b
Назва:
Про надання пояснень
Дата опублікування:
05.06.2026 16:54
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
11.06.2026 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі «Поточний ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Н-02/М-06/- Кременець – Біла Церква – Ржищів – Канів – Софіївка на км 358+000 - км 363+000 (ДК 021:2015: 45233142-6 – Ремонт доріг.)», код ДК 021:2015: 45230000-8: Будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером UA-2026-04-22-014995-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43, постала потреба в отриманні додаткових пояснень (інформації та документів):
1. Просимо надати пояснення, чому звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, не містить визначену абзацом сьомим пункту 9 Особливостей №1178 інформацію про кінцевих бенефіціарних власників надавача послуги (послуг)?
У разі відсутності технічної можливості, реалізованої засобами електронної системи закупівель, або у разі, коли надавач послуги (послуг) є нерезидентом, пояснити причини, чому Замовник самостійно не додав до звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, визначену абзацом сьомим пункту 9 цих особливостей інформацію про кінцевих бенефіціарних власників надавача послуги (послуг)?
У разі, якщо оприлюднення запитуваної інформації може нести загрозу національній безпеці та / або громадській безпеці і порядку, просимо надати відповідь на зазначене запитання з приховуванням інформації з обмеженим доступом.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставленого(-их) питання(-нь), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Поряд з тим інформуємо, що за перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю передбачено відповідальність відповідно до статті 351¹ Кримінального кодексу України.
Номер:
541fbaa32c0d42c697d2e8b2ea832be0
Назва:
Пояснення на запит
Дата опублікування:
09.06.2026 12:28
Опис:
Згідно абзацу сьомогу пункту 9 Особливостей №1178, при формуванні Звіту про договір про закупівлю, укладеного без використання електронної системи закупівель, інформація про кінцевих бенефіціарних власників постачальника товару (товарів), виконавця робіт, надавача послуги (послуг) формується автоматично засобами електронної системи закупівель. Замовником уточнено дані у авторизованого майданчика, стосовно автоматичного формування такої інформації засобами електронної системи закупівель та у зв’язку з технічною неможливістю, а саме: дана функція майданчика проходить тестовий режим, під час якого автоматично не сформувалась інформація про кінцевих бенефіціарних власників постачальника надавача послуги (послуг) при формуванні Звіту про договір про закупівлю, укладеного без використання електронної системи закупівель. Замовником додатково оприлюднено Довідку про кінцевого бенефіцеарного власника ПП «Автомагістраль».