-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Послуги з використанням техніки ГРП в процесі гідравлічного розриву пластів (ГРП) на об’єктах АТ «Укрнафта»
Тендер Prozorro UA-2026-04-22-008173-a
Звертаємо вашу увагу та додатково уточнюємо, що при заповненні розділу "Підстави для відмови в участі у процедурі закупівлі" учасник процедури закупівлі підтверджує відсутність підстав, шляхом самостійного декларування відсутності таких підстав в електронній системі закупівель під час подання тендерної пропозиції, а Переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документів, що підтверджують відсутність підстав, зазначених у підпунктах 3, 5, 6 і 12 пункту 47 Особливостей (детально описано у додатку 2 та 4 до ТД).
Завершена
12 347 791.94
UAH без ПДВ
Номер:
2beb28a0a0864908bc71bdb98fb64a9d
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2026-06-02-000028
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
01.06.2026 00:00
Період моніторингу:
02.06.2026 15:14 - 24.06.2026 00:00
Статус:
Завершено
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
01.06.2026 Київ № 147
Про початок моніторингу
процедур закупівель / закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», зважаючи на пункт 23 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178, та згідно з пунктом 9 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43,
НАКАЗУЮ:
1. Розпочати моніторинг процедур закупівель / закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Департаменту моніторингу та перевірок закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель / закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу.
Голова Алла БАСАЛАЄВА
Додаток
до наказу Державної аудиторської служби України «Про початок моніторингу процедур
закупівель / закупівель»
Витяг з переліку процедур закупівель / закупівель
№ з/п
Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на вебпорталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі
унікальний номер дата оприлюднення на вебпорталі Уповноваженого органу
30
UA-2026-04-22-008173-a
22.04.2026 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Директор Департаменту
моніторингу та перевірок закупівель Олексій АЛЕКСАНДРОВ
Етапи закупівельного процесу:
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Не виявлені
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питань дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, оприлюднення інформації про закупівлю, відображення закупівлі у річному плані, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону та Особливостям, розгляду тендерної пропозиції ТОВ «ГЕОЮНІТ» – порушення не встановлено.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 12 червня 2026 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; оприлюднення інформації про закупівлю; відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178 (далі – Особливості) (в редакції станом на дату проведення торгів); розгляду тендерної пропозиції учасника.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель акціонерного товариства «Укрнафта» (далі – Замовник) на 2026 рік; оголошення про проведення відкритих торгів, оприлюднене в електронній системі закупівель; тендерну документацію затверджену протокольним рішенням уповноваженої особи від 22.04.2026 № 01/01/13/10/01/01/125-КТ із змінами, затвердженими протокольним рішенням уповноваженої особи від 29.04.2026 № 01/01/13/10/01/01/125-КТ/1; тендерну пропозицію товариства з обмеженою відповідальністю «ГЕОЮНІТ» (далі – ТОВ «ГЕОЮНІТ»); вимогу про усунення невідповідностей; протокол про визнання переможцем ТОВ «ГЕОЮНІТ» та рішення про намір укласти договір про закупівлю від 21.05.2026; пояснення та документи Замовника надані 08.06.2026 через електронну систему закупівель на запит Держаудитслужби.
Період усунення порушень:
15.06.2026 14:38 - 19.06.2026 00:00
Дата публікації висновку:
15.06.2026 14:38
Запити/Пояснення
Номер:
214370abf66f477891ca8031aafb8f4a
Назва:
Про надання пояснень
Дата опублікування:
03.06.2026 16:46
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
09.06.2026 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі «Послуги з використанням техніки ГРП в процесі гідравлічного розриву пластів (ГРП) на об’єктах АТ «Укрнафта»» (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2026-04-22-008173-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон), підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43, постала потреба в отриманні інформації та документів на підставі яких вами здійснено обґрунтування розміру витрат, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставленого(-их) питання(-нь), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Відповідно до вимог статті 351-1 Кримінального кодексу України невиконання службовою особою законних вимог органу державного фінансового контролю, створення штучних перешкод у його роботі, надання йому завідомо неправдивої інформації караються штрафом від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.
Номер:
8d88cdb42e5a4f348fbbde2816352f96
Назва:
Пояснення на запит ДАСУ
Дата опублікування:
08.06.2026 15:31
Опис:
03.06.2026 ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ( обл.) (далі – ДАСУ) під час здійснення моніторингу процедури закупівлі за предметом: Послуги з використанням техніки ГРП в процесі гідравлічного розриву пластів (ГРП) на об’єктах АТ «Укрнафта», ідентифікатор закупівлі UA-2026-04-22-008173-a (далі – Закупівля) оприлюднено запит замовнику на пояснення (далі – Запит), згідно з яким у ДАСУ постала потреба в отриманні інформації та документів:
1. На підставі яких замовником здійснено обґрунтування розміру витрат, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставленого(-их) питання(-нь), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Акціонерне товариство «Укрнафта» (далі - Замовник) з дотриманням строку, встановленого частиною п`ятою статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), з метою виконання Запиту, надає через електронну систему закупівель відповідні пояснення, а також інформацію та документи.
1.1 Щодо обґрунтування визначення очікуваної вартості:
Джерело фінансування Закупівлі – власний бюджет (кошти від господарської діяльності Товариства).
Під час визначення очікуваної вартості Замовник керувався:
- примірною методикою визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.02.2020 № 275 (зі змінами);
- Регламентом взаємодії структурних підрозділів ПАТ «Укрнафта» під час закупівель товарів, робіт та послуг», затвердженого наказом ПАТ «Укрнафта» від 05.11.2024 № 479 (зі змінами, внесеними наказом ПАТ «Укрнафта» від 28.07.2025 № 443);
- Результатами попереднього моніторингу цін, зокрема моніторингом ринку на комерційному електронно-торговому майданчику SmartTender (https://smarttender.biz/, процедура № 31441931) та направлення запитів на отримання комерційних пропозицій, через електронну пошту.
При проведенні попереднього моніторингу Замовником отримано цінові пропозиції (у вигляді комерційних пропозицій, далі – КП):
- КП ТОВ "ГЕОЮНІТ" №04/16/03-26 від 16.03.2026;
- КП ТОВ "ГЕОЮНІТ" №01/03/04-26 від 03.04.2026 (Оновлена КП).
Крім того наявний попередній договір АТ "УКРНАФТА" №13/5580-Р/25 від 12.12.2025 з ТОВ "ГЕОЮНІТ" (https://prozorro.gov.ua/uk/tender/UA-2025-11-10-012440-a), який також використовувся при розрахунку ОВ, а саме:
на дату формування ОВ, 16.04.2026, розцінки даного договору були не актуальні і для розрахунку враховувались показники інфляції згідно Довгострокового макроекономічного прогнозу НАК Нафтогаз, а також враховувались ціни на пальне по Україні станом на дату формування ОВ. Отже, дані розцінки за договором було актуалізовано на дату формування ОВ (розраховані розрахунковим методом з урахуванням похідних подразників зростання вартості).
Таким чином за результатами моніторингу ринку ОВ розрахована по мінімальним розцінкам згідно останньої оновленої КП ТОВ "ГЕОЮНІТ" №01/03/04-26 від 03.04.2026.
Очікувана вартість закупівлі було визначена в розмірі 12 347 791,94 грн. без ПДВ.
Аналітична таблиця формування очікуваної вартості (ОВ) та комерційні пропозиції (КП) додаються.
1.2 Щодо обґрунтування розміру витрат:
Розмір витрат на закупівлю послуг сформовано на основі калькуляції одиничних ставок спецтехніки та враховує жорсткі інструменти контролю цільового використання ресурсів, закладені в ТЗ:
Прозора логістика та виключення подвійних витрат: мобілізація/демобілізація техніки обмежена лімітом кілометражу (до 6000 км). У ТЗ чітко визначено, що пробіг власного транспорту замовника не тарифікується, а переміщення блоку маніфольдів здійснюється за рішенням замовника, що оптимізує логістичні витрати.
Покладання витрат на виконавця: відповідно до вимог ТЗ, виконавець самостійно та за власний рахунок здійснює заправку транспортних засобів власними паливно-мастильними матеріалами, контролює їх витрати, а також несе повну відповідальність за безпеку, ремонт та утримання обладнання в дорозі й на об'єктах.
Страхування ризиків простою: для мінімізації фінансових втрат замовника введено диференційовані ставки: робота, режим чергування та технологічний простій. Також зафіксовано сувору відповідальність виконавця (штрафні санкції/відповідальність за несвоєчасне надання техніки, відсутність офіційної відповіді більше 5 робочих днів тощо).
1.3 Щодо обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі:
Предметом закупівлі є Послуги з використанням техніки ГРП в процесі гідравлічного розриву пластів (ГРП) на об’єктах АТ «Укрнафта»
Технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі визначені виробничо-технічними потребами підприємства, специфікою технологічного процесу відновлення/інтенсифікації дебіту нафтових і газових свердловин та затверджені Технічним завданням (ТЗ). Встановлені вимоги є об’єктивно необхідними для безпечного та ефективного виконання високотехнологічних робіт під надвисоким тиском у складних геологічних умовах Західного регіону (Івано-Франківська та Львівська області).
Комплексність та параметри операцій: Свердловино-операція передбачає повний цикл закачування рідин ГРП (гелевих розчинів, хімічних добавок, пропанту) спецтехнікою. Об'єм закачування за одну операцію обґрунтовано геологічними характеристиками пластів і становить 60–260 м3. Усереднена відстань до свердловин становить близько 200 км від м. Долина.
Чіткі інженерні вимоги до флоту ГРП:
Змішувач: максимальна подача не менше 6500 л/хв, робочий тиск не менше 0,45 МПа, подача пропанту не менше 4500 кг/хв, наявність систем фіксації та передачі даних.
Станція контролю: обов'язкова автоматизована фіксація параметрів роботи флоту в реальному часі із сумісністю з протоколами Modbus, OPC UA та вивантаженням даних у CSV/Excel.
Фільтраційна установка: продуктивність не менше 1400 л/хв, ступінь поетапної фільтрації не більше 10 мкм для уникнення забруднення пласта.
Водонагрівальна установка: теплова потужність не менше 2.3 МВт для нагріву не менше 50 м³ води на 10 °C за ≤60 хв, що критично для стабільності хімреагентів у зимовий період.
Блок маніфольдів (лінії високого тиску): розрахований на надвисокий робочий тиск не менше 15000 psi з типом з'єднання 1502 Hammer Union, що є промисловим стандартом безпеки для запобігання аварійним ситуаціям.
Технічні вимоги не містять умов, що обмежують конкуренцію або призводять до дискримінації учасників, та сформовані з урахуванням можливості участі у процедурі закупівлі широкого кола суб'єктів господарювання, які мають необхідний досвід, матеріально-технічну базу та кваліфікований персонал для виконання зазначених робіт.
Додатки:
1. Аналітична таблиця формування ОВ.
2. Комерційна пропозиція ТОВ «Геоюніт» від 16.03.2026 №04/16/03-26
3. Комерційна пропозиція ТОВ «Геоюніт» від 03.04.2026 №01/03/04-26