• Закупівля без використання електронної системи
  • КЕП
  • Без аукціону

Поточний ремонт з часткової заміни вікон на металопластикові (заходи з енергозбереження) будівель головного корпусу (літ. А1-2, літ. А5) КНП «Міська лікарня №7» ЗМР, розташованих за адресою: м. Запоріжжя, вул. Чумаченка, 21-а (код ДК 021:2015:45420000-7: Столярні та теслярні роботи). Додаткові роботи

Завершена

1 012 763.04 UAH з ПДВ
Номер: dcd61916561f47318785bff02be996e3
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2025-08-11-000080
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 11.08.2025 00:00
Автор: СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ, UA-EDR 41127371
Період моніторингу: 11.08.2025 17:49 - 02.09.2025 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: Н А К А З 11.08.2025 № 89-З Запоріжжя Про початок моніторингу закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі», пункту 10 Положення про управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області (зі змінами), затвердженого наказом Східного офісу Держаудитслужби від 29.08.2016 № 3, НАКАЗУЮ: 1. Почати на підставі виявлених органом державного фінансового контролю ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель, моніторинг процедур закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначених у додатку до цього наказу. В.о. начальника управління Віктор БОРОДІН Додаток до наказу управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області від 11.08.2025 № 89-З Перелік процедур закупівель, по яким проводиться моніторинг 3) UA-2025-06-16-009107-a, яка проведена комунальним некомерційним підприємством " Міська лікарня №7" Запорізької міської ради;
Адреса: Ukraine, Запоріжжя
Контактна особа: СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ ( обл.), +38 (0 95) 234-11-70, v.v.holub@dasu.gov.ua
Етапи закупівельного процесу:
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питань відповідності умов договору основним вимогам до укладання договорів відповідно до норм Закону, оприлюднення договору про закупівлю та додаткових угод, оприлюднення інформації про закупівлю відповідно до вимог законодавства встановлено порушення вимоги пункту 10 частини першої статті 10 Закону № 922, та частини першої статті 41 Закону №922, а також пункту 5.3 розділу V Настанови. За результатами аналізу питань дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, наявності підстав для укладення договору про закупівлю без використання електронної системи – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі», Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області зобов’язує здійснити заходи направлені на недопущення встановлених порушень в подальшому, зокрема шляхом притягнення до відповідальності осіб, якими допущені порушення, та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: « 19 » серпня 2025 року. Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані закупівель, оприлюднення інформації про закупівлю, наявність підстав для укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів, своєчасність укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, дотримання законодавства при укладанні договору, укладання додаткових угод. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Комунального некомерційного підприємства "Міська лікарня №7" ЗМР (далі - Замовник) на 2025 рік; опубліковану в електронній системі закупівель інформацію про предмет та умови закупівлі; опублікований звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель; протокол від 16.06.2025; обргунтування закупівлі від 16.06.2025; звіт про результати проведення процедури закупівлі UA-2025-02-25-012527-a від 26.03.2025; укладений договір від 16.06.2025 № 481, на суму 1012 763,04 гривень з ПДВ, укладений між замовником та ТОВ "СПІВДРУЖНІСТЬ АВІА БУД", додаткову угоду від 18.07.2025, додаткову угоду від 14.08.2025 №2, пояснення Замовника отримане через електронну систему закупівель від 14.08.2025, від 18.08.2025 на запити органу державного фінансового контролю від 12.08.2025, 14.08.2025. Відповідно до частини першої статті 41 Закону № 922, договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом. 16.06.2025 в електроній системі закупівель було оприлюднено договір підряду від 16.06.2025 № 481, невід’ємною частиною якого є дефектний акт (Додаток №1) та договірна ціна з додатками (Додаток №2). У пояснювальній записці Додаток №2 до договору, зазначено, що середньомiсячна заробiтна плата на 1 робiтника в режимi повної зайнятостi становитиме 169,58 люд. год., в той час, як з урахуванням продовження воєнного стану в Україні згідно з Указом Президента від 15.04.2025 №235/2025, з 09.05.2025 до 07.08.2025, норма тривалості робочого часу при 40-годинному робочому тижні становить - 171,75 людино-годин. Отже, учасником при розрахунку договірної ціни, застосовано недіючий станом на дату складання договірної ціни (19.05.2025) показник середньомісячної норми тривалості робочого часу. Слід зазначити, що відповідно до пункту 1.1 Настанови з визначення вартості будівництва (далі - Настанова), ця настанова є обов’язковою для визначення вартості будівництва об’єктів, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії (далі – державні кошти). Відповідно до пункту 5.3 розділу V «Визначення вартості об’єкта будівництва при складанні ціни пропозиції учасника процедури закупівлі (договірної ціни)» Настанови заробітна плата в складі прямих витрат розраховується учасником процедури закупівлі (підрядником) на підставі нормативних трудовитрат на певний обсяг робіт і вартості людино-години середнього нормативного розряду цих робіт для ланки робітників будівельників і монтажників та середнього нормативного розряду ланки робітників, зайнятих на керуванні та обслуговуванні будівельних машин і механізмів. Вартість людино-години, яка відповідає середньому нормативному розрядові робіт або за видами робіт, або по об’єкту будівництва в цілому, визначається виходячи з середньомісячної заробітної плати на одного працівника в режимі повної зайнятості, яку учасник процедури закупівлі (підрядник) планує отримувати на об’єкті замовлення, з урахуванням показника середньомісячної норми тривалості робочого часу, встановленого центральним органом виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері праці, зайнятості населення, трудової міграції, трудових відносин, соціального захисту, соціального діалогу і розраховується за відповідною формулою. Відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 №389-VIII, діють обмеження та особливості організації трудових відносин, встановлені Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року № 2136-ІХ (далі - Закон № 2136-ІХ). Відповідно до частини шостої статті 6 Закону №2136-ІХ у період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53, частини першої статті 65, частин третьої - п’ятої статті 67, статей 71, 73, 78-1 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) та частини другої статті 5 Закону України «Про відпустки». Зокрема, не застосовуються норми, які встановлюють святкові, неробочі і вихідні дні та тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів. Згідно з пунктом 3 розділу «Прикінцеві положення» Закону № 2136-ІХ цей Закон діє у період дії воєнного стану, введеного відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», та втрачає чинність з дня припинення або скасування воєнного стану. Тобто, на період дії воєнного стану положення КЗпП щодо скорочення роботи на одну годину напередодні святкових і неробочих днів, перенесення вихідного дня на наступний після святкового або неробочого, перенесення вихідних та робочих днів відповідно до рекомендації Кабінету Міністрів України, заборони залучення до робіт у вихідні, святкові і неробочі дні, не застосовуються. Збільшення кількості годин роботи, що мають відпрацювати працівники у період воєнного стану у порівнянні з мирним часом, не призводить до збільшення нормальної тривалості робочого часу на тиждень, встановленого частиною першою статті 50 КЗпП, відповідно до якої нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. Крім того, слід зазначити, що у спеціалізованому щомісячному періодичному виданні «Ціноутворення у будівництві» (Збірник офіційних документів та роз’яснень), розробленого товариством з обмеженою відповідальністю «Наукововиробнича фірма «Інпроект», яке є базовою організацією у будівництві та здійснює науково-технічне, дослідне, методичне та інформаційне забезпечення нормування з питань економіки та ціноутворення у будівництві відповідно до наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 28.08.2021 № 215 (у редакції наказу Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України від 30.11.2023 № 1088), на регулярній основі публікуються інформаційні повідомлення щодо норми тривалості робочого часу на поточний рік з урахуванням терміну дії воєнного стану, наводяться дані щодо норми тривалості робочого часу в залежності від тривалості робочого тижня та повідомляється, що у випадку продовження воєнного стану можна перерахувати норму тривалості робочого часу з урахуванням терміну його дії. Таким чином, застосування учасником у розрахунках договірної ціни показника середньомісячної норми тривалості робочого часу, який не відповідає діючому законодавству, порушує вимоги пункту 5.3 Настанови. На запит Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області, щодо причин невідповідності умов договору умовам законодавства, Замовник 14.08.2025 оприлюднив інформацію наступного змісту: « У зв’язку з тим, що додаткові роботи пов’язані з предметом закупівлі основного договору (№230 від 26.03.2025р) та є його продовженням, учасником були застосовані норми середньомісячної тривалості робочого часу такі ж, як і за основним договором». Однак, надане пояснення не спростовує наявність порушення, оскільки Договірна ціна складена в поточних цінах станом на 19 травня 2025 до укладеного договору від 16.06.2025 № 481, на суму 1012 763,04 гривень з ПДВ. Таким чином укладений договір не відповідає вимогам пункту 5.3 Настанови. За результатами питання оприлюднення інформації про закупівлю відповідно до вимог законодавства встановлено наступне. Пунктом 3 Особливостей визначено, що Замовники, які зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону № 922, проводять закупівлі з урахуванням цих особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом. Згідно із пунктом 10 частини першої статті 10 Закону № 922, Замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель договір про закупівлю та всі додатки до нього (у тому числі документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси) у машинозчитувальному форматі (у разі оприлюднення договору про закупівлю, зазначеного в абзаці другому частини першої статті 41 Закону № 922) – протягом трьох робочих днів з дня його укладення. Відповідно до частини першої статті 41 Закону № 922, невід’ємними додатками до договору про закупівлю послуг з поточного ремонту, робіт з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту об’єкта будівництва є документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси. У документах, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси, обов’язково має зазначатися така інформація: найменування матеріального ресурсу (з характеристиками), одиниця його виміру, кількість, відпускна ціна, а також вартість транспортування та заготівельно-складські витрати, а також країна походження товару щодо кожної номенклатурної позиції. Згідно з пунктом 1 Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835 (далі – Положення № 835), машинозчитувальний формат – формат даних, структурований таким чином, що дає змогу ідентифікувати, перетворювати та отримувати конкретні дані, включаючи окремі факти та їх внутрішню структуру, без участі людини. Відповідно до пункту 9 Положення № 835 для оприлюднення наборів даних використовуються такі формати, зокрема, для текстових даних - TXT, RTF, MD, ODT*, DOC(X), (X)HTML*. Замовником в електронній системі закупівель 16.06.2025 розміщено Договір підряду від 16.06.2025 № 481 та додатки до нього (файл «Договір 481.pdf»), у форматі «pdf», відмінному від машинозчитувального формату. На зазначений запит Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області, Замовник 14.08.2025 оприлюднив інформацію наступного змісту: « З власної ініціативи та з метою усунення порушень вимоги, визначені пунктом 10 частини першої статті 10 Закону №922, було виконано шляхом оприлюднення у машинозчитувальному форматі Договору №481 та всіх додатків до нього (у тому числі документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси), а також Додаткової угоди №1,2 зі всіма додатками (враховуючи вимоги Постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних»). Однак, надане пояснення не спростовує наявність порушення, оскільки, договір з усіма додатками та додаткові угоди у машинозчитувальному форматі, Замовником розміщено 12.08.2025 та 13.08.2025 в електронній системі закупівель, тобто з порушенням трьох денного терміну, визначеного пункту 10 частини першої статті 10 Закону № 922. За результатами питання оприлюднення договору про закупівлю та додаткових угод, до вимог законодавства встановлено наступне. Замовником при розміщені в електронній системі закупівель договір з усіма додатками не дотриманно норм, встановлених частиною першою статті 41 Закону № 922, а саме: « У документах, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси, обов’язково має зазначатися така інформація: найменування матеріального ресурсу (з характеристиками), одиниця його виміру, кількість, відпускна ціна, вартість транспортування та заготівельно-складські витрати, а також країна походження товару щодо кожної номенклатурної позиції». На зазначений запит Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області, Замовник 14.08.2025 оприлюднив інформацію наступного змісту: « З власної ініціативи та з метою приведення у відповідність до чинного законодавства документів, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси було укладено та оприлюднено в електронній системі закупівель Додаткову угоду №2 від 14.08.2025р. до Договору №481 від 16.06.2025». Однак, надане пояснення не спростовує наявність порушення, оскільки, на запит Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області від 12.08.2025 Замовником розміщено 14.08.2025 в електронній системі закупівель договір з усіма додатками та додаткові угоди з дотриманням норм, встановлених частиною першою статті 41 Закону № 922. Таким чином, Замовником в електронній системі закупівель не оприлюднено договір з усіма додатками протягом трьох робочих днів з дня укладення договору, чим не дотримано норму частини першої статті 41 Закону № 922.
Період усунення порушень: 19.08.2025 18:56 - 03.09.2025 00:00
Дата публікації висновку: 19.08.2025 18:56

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: КНП «Міська лікарня №7» ЗМР в межах проведеного моніторингу закупівлі «Поточний ремонт з часткової заміни вікон на металопластикові (заходи з енергозбереження) будівель головного корпусу (літ. А1-2, літ. А5) КНП «Міська лікарня №7» ЗМР, розташованих за адресою: м. Запоріжжя, вул. Чумаченка, 21-а (код ДК 021:2015:45420000-7: Столярні та теслярні роботи). Додаткові роботи» за номером ID: UA-2025-06-16-009107-a, з приводу висновку оприлюдненого Держаудитслужбою повідомляємо наступне. Частиною 9 статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі - Закон) передбачено, що у разі підтвердження органом державного фінансового контролю факту усунення замовником порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, про що цей орган зазначає в електронній системі закупівель протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення замовником відповідної інформації в електронній системі закупівель, службова (посадова) особа замовника та/або уповноважена особа замовника не притягається до адміністративної відповідальності за порушення законодавства у сфері закупівель з порушень, що були усунуті замовником відповідно до висновку. З власної ініціативи та з метою приведення у відповідність показник середньомісячної норми тривалості робочого часу на 2025 рік в годинах, що діяв на момент укладання договору №481 від 16.06.2025р., Сторони дійшли згоди внести зміни до вищезазначеного договору, шляхом укладення Додаткової угоди №3 від 25.08.2025р., що призводить до зменшення договірної ціни. Кошти у розмірі 6 499,02 грн. будуть повернені Підрядником на розрахунковий рахунок Замовника з подальшим поверненням зазначеної суми до бюджету. Замовник зобов’язується дотримуватись вимог Закону, Постанови КМУ від 12.10.2022 №1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» з метою недопущення настання негативних наслідків, як для замовника так і для учасників. Замовником проаналізовані обставини викладені у висновку та вжиті відповідні заходи, зокрема, вирішено питання щодо направлення уповноважених осіб на додаткове навчання в сфері здійснення публічних закупівель, внаслідок як виявлених порушень так і з метою превентивної роботи по недопущенню таких порушень у майбутньому. https://radnyk.academy/navchalni-prohramy/osoblyvosti-zakupivli-robit-i-potochnoho-remontu
Дата публікації звіту: 25.08.2025 13:15

Підтвердження факту усунення порушення

Результат: Усунуто
Результат по типу порушення:
  • other: Так
Опис: усунуто
Дата публікації: 28.08.2025 08:50

Запити/Пояснення