• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП
  • 1

«Поточний ремонт тротуарів та проїздів (асфальтування) на території Малопавлівського ліцею Охтирського району Сумської області за адресою: 42730, вул. Шляхівська, буд,14, с. Мала Павлівка Охтирського р-ну Сумської обл.».

Завершена

2 242 250.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 11 211.25 UAH
Номер: 6c23564430b64eb5883e307fc6a64cf2
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2025-04-25-000002
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 25.04.2025 00:00
Автор: Північно-Східний офіс Держаудитслужби, UA-EDR 41127036
Період моніторингу: 25.04.2025 14:33 - 17.05.2025 00:00
Статус: Вирішено
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПІВНІЧНО-СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ УПРАВЛІННЯ ПІВНІЧНО-СХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ Н А К А З 25.04.2025 №41-З Суми Про початок моніторингу процедур закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» з урахуванням пункту 23 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178, підпунктів 15,16 пункту 10 Положення про Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області, затвердженого наказом Північно-східного офісу Держаудитслужби від 25 серпня 2016 р. № 2 (зі змінами), НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг процедур закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу. Виконувач обов’язків начальника Дмитро БОРОЗЕНЕЦЬ Додаток до наказу Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області від 25.04.2025 №41-З Витяг з переліку процедур закупівель № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу 1 UA-2025-03-24-012668-a 24.03.2025 Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель. Начальник відділу контролю у сфері закупівель Інна ЮРКО
Адреса: Ukraine, Суми
Контактна особа: Північно-Східний офіс Держаудитслужби ( обл.), +38 (0 54) 222-46-18, k.m.semenova@dasu.gov.ua
Етапи закупівельного процесу:
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання розгляду тендерної пропозиції установлено порушення вимог абзацу першого пункту 43 Особливостей. За результатами аналізу питання оприлюднення договору про закупівлю установлено порушення вимог пункту 10 частини першої статті 10 Закону. За результатами аналізу питань дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону та Особливостям, своєчасності укладання договору про закупівлю, відповідності умов договору про закупівлю умовам тендерної пропозиції переможця – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області зобов’язує: оприлюднити Договір та додатки до нього у машинозчитувальному форматі; вжити заходи щодо недопущення порушень вимог абзацу першого пункту 43 Особливостей в подальшому, та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушень та вжиття заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 08 травня 2025 року. Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та Особливостям здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178, в редакції від 12.03.2025 (далі – Особливості), розгляду тендерної пропозиції, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору про закупівлю умовам тендерної пропозиції переможця. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Відділу освіти Комишанської сільської ради (далі – Замовник) на 2025 рік, оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію, затверджену рішенням уповноваженої особи Замовника від 24.03.2025 (протокол №15), реєстр отриманих тендерних пропозицій, протокол розкриття тендерних пропозицій від 02.04.2025, тендерну пропозицію товариства з обмеженою відповідальністю «ГАДЯЧШЛЯХБУД» (далі – ТОВ «ГАДЯЧШЛЯХБУД»), повідомлення про намір укласти договір від 07.04.2025, договір від 15.04.2025 №79 (далі – Договір), пояснення та документи Замовника, отримані через електронну систему закупівель від 01.05.2025 та від 06.05.2025. 1. За результатами моніторингу процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та документах, наданих у складі тендерної пропозиції учасника ТОВ «ГАДЯЧШЛЯХБУД» для підтвердження відповідності кваліфікаційному критерію «Наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій». Так, відповідно до пункту 1 Додатку 2 «Кваліфікаційні критерії до учасника відповідно до статті 16 Закону та спосіб їх документального підтвердження» (далі – Додаток 2) до тендерної документації учасники у складі тендерної пропозиції повинні надати довідку про обладнання, матеріально-технічну базу, що передбачається використовувати для виконання поточного ремонту дорожнього покриття, підготовленої згідно Додатку 7 до тендерної документації, яка повинна свідчити про те, що учасник має власну(е), орендовану(е), за договором лізингу, договором про надання послуг, тощо обладнання та матеріально-технічну базу, у т.ч. виробничі потужності для виконання поточного ремонту дорожнього покриття, що є предметом закупівлі. На підтвердження наявності обладнання, вказаного у Довідці згідно форми Додатку 7 до тендерної документації, учасник у складі пропозиції надає, зокрема, оборотно-сальдову відомість, яка повинна підтверджувати знаходження основних засобів на балансі підприємства учасника – у разі наявності власного обладнання. На виконання вищезазначених вимог учасником ТОВ «ГАДЯЧШЛЯХБУД» надано довідку від 25.03.2025 №ГШБ 173/25 (файл «23 Довідка МТБ.pdf»), в якій, зокрема, зазначено про наявність власного гудронатора розпилювача бітумної емульсії БР-200 (п.16) та на підтвердження наявності основних засобів на балансі підприємства учасника надано видаткову накладну від 06.05.2016 №ВП-0000004 (файл «31 гудронатор роспилювач.pdf»), замість оборотно-сальдової відомості, що не відповідає вимогам пункту 1 Додатку 2 до тендерної документації Замовника. У межах проведення моніторингу процедури закупівлі, керуючись вимогами частини п’ятої статті 8 Закону, Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області (далі – Управління) 28.04.2025 звернулось через електронну систему закупівель до Замовника щодо надання пояснень. Замовник у своєму поясненні від 01.05.2025 підтвердив виявлену невідповідність та надав оборотно-сальдову відомість. Слід зазначити, що абзацом першим пункту 43 Особливостей імперативно визначені наступні умови та зобов’язання: якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим, ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель. Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Отже, Замовник на порушення вимог абзацу першого пункту 43 Особливостей не розмістив в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення учасником ТОВ «ГАДЯЧШЛЯХБУД» вищезазначеної невідповідності шляхом надання оборотно-сальдової відомості, яка підтверджує знаходження основних засобів на балансі підприємства учасника, тим самим не надав можливість цьому учаснику усунути таку невідповідність. 2. Відповідно до абзацу другого пункту 10 Особливостей за результатами здійснення закупівлі шляхом застосування відкритих торгів або шляхом використання електронного каталогу для закупівлі товару відповідно до цього пункту в електронній системі закупівель замовником оприлюднюється договір про закупівлю та додатки до нього відповідно до вимог Закону з урахуванням цих особливостей. Пунктом 10 частини першої статті 10 Закону установлено, що Замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме: договір про закупівлю та всі додатки до нього (у тому числі документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси) у машинозчитувальному форматі (у разі оприлюднення договору про закупівлю, зазначеного в абзаці другому частини першої статті 41 цього Закону) - протягом трьох робочих днів з дня його укладення. Відповідно до абзацу другого частини першої статті 41 Закону невід’ємними додатками до договору про закупівлю послуг з поточного ремонту, робіт з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту об’єкта будівництва є документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси. Згідно з пунктом 1 Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835 (далі – Положення № 835), машиночитаний формат – формат даних, структурований таким чином, що дає змогу ідентифікувати, перетворювати та отримувати конкретні дані, включаючи окремі факти та їх внутрішню структуру, без участі людини. Відповідно до пункту 9 Положення № 835 для оприлюднення наборів даних використовуються такі формати, зокрема, для текстових даних - TXT, RTF, MD, ODT*, DOC(X), (X)HTML*, для структурованих даних - RDF*, XML*, JSON*, CSV*, XLS(X), ODS*, YAML*. Також, пунктом 15 Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 11.06.2020 № 1082, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01 липня 2020 р. за № 610/34893, договір про закупівлю, додатки до договору про закупівлю, зміни до договору про закупівлю розміщуються замовником в електронній системі закупівель у форматі PDF. З огляду на викладене, у разі розміщення замовником в електронній системі закупівель договору про закупівлю, визначеного абзацом другим частини першої статті 41 Закону, додатків до такого договору (у тому числі документів, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси), змін до договору про закупівлю (відповідно до пункту 11 частини першої статті 10 Закону) у форматі PDF, замовником розміщуються також ці документи у машинозчитувальному форматі у строки, встановлені пунктами 10 і 11 частини першої статті 10 Закону. Однак, Замовник оприлюднив Договір про закупівлю та додатки до нього (у тому числі документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси) не у машинозчитувальному форматі, чим порушив вимоги пункту 10 частини першої статті 10 Закону.
Період усунення порушень: 08.05.2025 10:54 - 23.05.2025 00:00
Дата публікації висновку: 08.05.2025 10:54

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: Про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель. Надання інформації про усунення порушення замовником за результатами проведеного Державною аудиторською службою України в Сумській області моніторингу процедури публічної закупівлі «Поточний ремонт тротуарів та проїздів (асфальтування) на території Малопавлівського ліцею Охтирського району Сумської області за адресою: 42730, вул. Шляхівська, буд,14, с. Мала Павлівка Охтирського р-ну Сумської обл.». Інформацію за номером UA-M-2025-04-25-000002 від 08.05.2025 року опубліковано в електронній системі закупівель та оприлюднено висновок про результати перевірки, якою встановлено порушення. З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області зобов’язує: оприлюднити Договір та додатки до нього у машинозчитувальному форматі; вжити заходи щодо недопущення порушень вимог абзацу першого пункту 43 Особливостей в подальшому, та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушень та вжиття заходів. За наслідками проведеного моніторингу у Відділі освіти Комишанської сільської ради проведено збори трудового колективу відділу за участю т. в. о. начальника відділу, головного бухгалтера, спеціалістів відділу, на яких розглянуто висновок про результати проведеного моніторингу. В ході проведення зборів т. в. о. начальник відділу освіти Ланчинська А.С., ознайомила присутніх із результатами моніторингу. Уповноваженій особі відділу освіти Лєбєдєвій Т. Ю. було вказано на допущені недоліки та порушення, проведено роз`яснювальну роботу щодо посилення уваги та вжиття максимальних заходів щодо недопущення у подальшому порушень чинного законодавства у сфері публічних закупівель та наголошено на неухильне дотримання норм законодавства у своїй подальшій роботі. За наслідками проведеного моніторингу з вищевказаної закупівлі уповноваженою особою Лєбєдєвою Т. Ю. Договір та додатки до нього у машинозчитувальному форматі оприлюднені 15.05.2025 року. Уповноважена особа Тетяна ЛЄБЄДЄВА
Дата публікації звіту: 15.05.2025 16:10

Підтвердження факту усунення порушення

Результат: Усунуто
Результат по типу порушення:
  • other: Так
Опис: _
Дата публікації: 16.05.2025 08:56

Запити/Пояснення