-
Закупівля без використання електронної системи
-
КЕП
-
Без аукціону
Природний газ
Тендер Prozorro UA-2025-01-27-009004-a
Завершена
613 893.60
UAH з ПДВ
Номер:
ee6ea5c14fe64087900d13955658c649
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2025-02-11-000075
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
11.02.2025 00:00
Період моніторингу:
11.02.2025 15:51 - 05.03.2025 00:00
Статус:
Вирішено
Опис:
11.02.2025 № 22
Дніпро
Про початок здійснення
моніторингу закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 9 Положення про Східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23 із змінами,
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель Східного офісу Держаудитслужби забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу.
Начальник Валентин ДОВГИЙ
Додаток
до наказу Східного офісу
Держаудитслужби
від 11.02.2025 № 22
Витяг з переліку процедур закупівель, щодо яких здійснюється моніторинг
№ з/п
Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі
унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу назва замовника
4 UA-2025-01-27-009004-a 27.01.2025 Західно-Донбаський професійний ліцей Дані автоматичних індикаторів ризиків
Заступник начальника відділу
контролю у сфері закупівель Любов ОПОЛОНИК
Етапи закупівельного процесу:
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Дані автоматичних індикаторів ризиків
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання оприлюднення інформації про закупівлю в електронній системі закупівель встановлено порушення частини 2 статті 4 Закону №922.
За результатами аналізу питання щодо наявності підстав для здійснення закупівлі без використання електронної системи закупівель (інформація, документи щодо прийнятих рішень та/або вчинених дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу закупівлі), визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, повноти та своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом №922 – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26. 01.1993 № 2939-XII, статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII Східний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи, направлені на недопущення встановленого порушення у подальшому та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 04 березня 2025 року.
Предметом аналізу були питання: наявність підстав для здійснення закупівлі без використання електронної системи закупівель (інформація, документи щодо прийнятих рішень та/або вчинених дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу закупівлі), визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю в електронній системі закупівель, укладання договору про закупівлю та його
оприлюднення, повноти та своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2014 №922-VIII (далі – Закон №922).
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Західно-Донбаського професійного ліцею (далі – Замовник) UA-2025-01-27-009004-a та зміни до нього, обгрунтування здійснення закупівлі без використання електронної системи закупівель на підставі підпункту 6 пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178, договір постачання природного газу від 17.01.2025 № 03-8538/24-БО-Т на суму 613 893,60 грн. з ПДВ, звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, пояснення Замовника надані 24.02.2025 та 27.02.2025 через електронну систему закупівель на запити Східного офісу Держаудитслужби від 19.02.2025 та від 24.02.2025.
Відповідно до норм частини 2 статті 4 Закону №922 річний план закупівель та зміни до нього безоплатно оприлюднюються замовником в електронній системі закупівель протягом п’яти робочих днів з дня затвердження річного плану та змін до нього.
Моніторингом встановлено, що зміни до річного плану закупівель Західно-Донбаського професійного ліцею, затверджені протоколом уповноваженої особи від 17.01.2025 року №13, оприлюднені в електронній системі закупівель 27.01.2025, тоді як кінцевий термін оприлюднення змін до річного плану в електронній системі закупівель – 24.01.2025 року.
Період усунення порушень:
05.03.2025 17:26 - 20.03.2025 00:00
Дата публікації висновку:
05.03.2025 17:26
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
Ознайомившись з висновком моніторингу закупівлі Природний газ за ДК 021:2015:09120000-6 Газове паливо Єдиного закупівельного словника (Ідентифікатор закупівлі:UA-2025-01-27-009004-a) повідомляємо про вжиті заходи, направлені на недопущення встановленого порушення у подальшому:
Директором Західно-Донбаського професійного ліцею було проведено нараду стосовно дотримання законодавства України щодо публічних закупівель, термінів оприлюднення документів та інформації в електронній системі закупівель. Під час наради було наголошено на необхідності суворого дотримання Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2014 №922-VIII (далі – Закон) та інших законодавчих актів щодо публічних закупівель, своєчасності оприлюднення документів в електронній системі закупівель, розглянуто механізми контролю за дотриманням термінів оприлюднення документів. З уповноваженою особою з публічних закупівель було проведено роз’яснювальну роботу щодо недопущення у подальшому порушень Закону, а саме вимог статті 4 Закону та попереджено про відповідальність за недотримання термінів оприлюднення документів в електронній системі закупівель.
За результатами наради були прийняті рішення:
1. Уповноваженій особі з публічних закупівель Анастасії ШИХАЛЄЄВІЙ оголосити попередження та не допускати порушень стосовно оприлюднення документів/інформації в електронній системі закупівель.
2. Призначити додатковий контроль за дотриманням термінів оприлюднення документів/інформації в електронній системі закупівель. Відповідальною за контроль визначити головного бухгалтера Зєнкову Катерину Володимирівну.
Відповідно до вищезазначеного уповноважену особу було попереджено про недопущення у подальшому порушень термінів оприлюднення документів та призначено відповідальну особу за дотриманням термінів оприлюднення документів.
При оголошенні чергових процедур закупівель уповноваженою особою буде враховано вказані зауваження.
Дата публікації звіту:
10.03.2025 10:14
Підтвердження факту усунення порушення
Результат:
Усунуто
Результат по типу порушення:
- other: Так
Опис:
Замовником вжито заходи, направлені на недопущення встановленого порушення у подальшому.
Дата публікації:
14.10.2025 15:24
Запити/Пояснення
Номер:
c2c135e5faf24bcba4c0a8bda591e11b
Назва:
Щодо надання пояснень
Дата опублікування:
19.02.2025 16:35
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
25.02.2025 00:00
Опис:
Питання у файлі
Номер:
a9593a281d0542e3a626e8921f9129e3
Назва:
Про надання пояснення через електронну систему закупівель на запит щодо прийнятих рішень, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі
Дата опублікування:
24.02.2025 12:34
Опис:
Західно-Донбаським професійний ліцеєм отримано запит Східного офісу Держаудитслужби від 19 лютого 2025 року щодо закупівлі Природного газу за ДК 09120000-6 Газове паливо Єдиного закупівельного словника, унікальний номер оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями, присвоєний електронною системою закупівель: UA-2025-01-27-009004-a.
У відповідь на запит щодо прийнятих рішень, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі UA-2025-01-27-009004-a пояснюємо:
1) Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі здійснено відповідно до вимог, що передбачені державними стандартами та законодавством України.
Обґрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі:
Визначення очікуваної вартості предмета закупівлі здійснювалося з урахуванням Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.02.2020 № 275 із застосування методу порівняння ринкових цін способом проведення моніторингу цін, пошуку, збору та аналізу інформації про ціну товару, що міститься в мережі Інтернет у відкритому доступі на сайтах.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 407 « Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19 липня 2022 р. № 812». Цими змінами подовжено дію постанови від 19.07 2022 р. № 812 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу щодо особливостей постачання природного газу виробникам теплової енергії та бюджетним установам» до 31 серпня 2024 року. Пунктом 6 цього Положення визначено що ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” постачає з 1 вересня 2022 р. по 30 квітня 2025 р. (включно) природний газ бюджетним установам, за ціною, що становить 16 390,00 гривень з урахуванням податку на додану вартість за 1000 куб. метрів газу (без урахування тарифу на послуги з транспортування природного газу для точки виходу та коефіцієнта, який застосовується у разі замовлення потужності на добу наперед). Крім того тариф на послуги транспортування природного газу для внутрішньої точки виходу з газотранспортної системи – 501,97 грн без ПДВ, коефіцієнт, який застосовується при замовленні потужності на добу наперед у відповідному періоді на рівні 1,10 умовних одиниць, всього з коефіцієнтом – 552,167 грн, крім того ПДВ 20% – 110,433 грн, всього з ПДВ – 662,60 грн за 1000 куб.м. Всього ціна газу за 1000 куб. м з ПДВ, з урахуванням тарифу на послуги транспортування та коефіцієнту, який застосовується при замовленні потужності на добу наперед, становить 17 052,60 грн.
Очікувана вартість була обрахована, як потреба у предметі закупівлі на період з лютого по березень 2025 року орієнтуючись на ціну природного газу 17 052,60 грн за 1000 куб.м. Обсяг постачання природного газу на період з лютого по березень 2025 року становить 36 000 м. куб, ціна газу за 1000 м. куб. становить 17 052,60 грн. З огляду на вищезазначене, вартість закупівлі визначена на суму 613 893,60 грн.
Посилання на сторінку веб-сайту ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг», на якому зазначена ціна на газ для бюджетних організацій: https://naftogaztrading.com.ua/czina-gazu/
2) Посилання на сторінку власного веб-сайту, на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі відповідно до вимог пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами):
https://zdpl.site/?page_id=41
Вищезазначене обґрунтування знаходиться у розділі «Публічна інформація» - «Фінансова діяльність» - «2025 рік» під назвою «Обґрунтування природний газ 17.01.2025»
Номер:
9c591edab4ab4559b0223d977d96782e
Назва:
Щодо надання пояснень
Дата опублікування:
24.02.2025 17:20
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
28.02.2025 00:00
Опис:
Питання у файлі
Номер:
3aae2cf1a3334d63b0fd294389e24f6f
Назва:
Про надання пояснення через електронну систему закупівель на запит щодо прийнятих рішень, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі
Дата опублікування:
27.02.2025 15:55
Опис:
Західно-Донбаським професійний ліцеєм отримано запит Східного офісу Держаудитслужби від 24 лютого 2025 року щодо закупівлі Природного газу за ДК 021:2015:09120000-6 Газове паливо Єдиного закупівельного словника, унікальний номер оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями, присвоєний електронною системою закупівель: UA-2025-01-27-009004-a.
У відповідь на запит щодо прийнятих рішень, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі UA-2025-01-27-009004-a пояснюємо:
1. Оцінку можливих потенційних постачальників природного газу було здійснено за наступними критеріями:
1) Вартість постачання природного газу
В рамках оцінки потенційних постачальників природного газу проведено моніторинг ринкових цін із залученням інформації, що розміщена в мережі Інтернет на офіційних ресурсах. Для аналізу було обрано три компанії, які здійснюють постачання газу у Дніпропетровській області.
За результатами моніторингу встановлено наступні ціни постачання природного газу за 1000 м3:
• у Акціонерного товариства «Дніпроазот» - 20 000,04 грн. з ПДВ
• у ТОВ «Асканія Енерджі» - 17 520,00 грн без ПДВ (без урахування транспортування)
• у ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» - 17 052,60 грн з ПДВ (з урахуванням транспортування)
Враховуючи вищезазначене, пропозиція ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» є найбільш економічно вигідною за рахунок найнижчої ціни постачання природного газу.
2) Наявність відповідних ліцензій
ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» має ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання природного газу.
3) Умови постачання
Умови постачання газу ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» задовольняють вимоги Замовника до постачання природного газу.
2. Враховуючи норми підпункту 6 пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178, укладання договору має здійснюватися відповідно до затвердженого проекту договору, який входив до складу тендерної документації відмінених відкритих торгів з особливостями.
Проект договору, який входив до складу тендерної документації до відкритих торгів UA-2025-01-03-007032-a та укладений договір від 17.01.2025 № 03-8538/24-БО-Т не містять відмінностей.
Законодавство України не вимагає зазначення технічних та якісних характеристик у проекті договору.
3. Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі» річний план та зміни до нього безоплатно оприлюднюються замовником в електронній системі закупівель протягом п’яти робочих днів з дня затвердження річного плану та змін до нього.
Зміни до річного плану закупівель затверджені протоколом уповноваженої особи від 17.01.2025 року №13.
Кінцевий термін оприлюднення змін до річного плану в електронній системі закупівель – 24.01.2025 року. Відповідно до наказу Західно-Донбаського професійного ліцею №26 к/тр від 23.01.2025 року «Про надання відпустки без збереження заробітної плати» уповноважена особа з публічних закупівель Шихалєєва А.С. знаходилася у відпустці без збереження заробітної плати з 23.01.2025 р. по 24.01.2025 р. Враховуючи вищезазначене зміни до річного плану були оприлюднені 27.01.2025 року.
На підтвердження пояснення надаємо такі документи/інформацію:
1)Скріншоти вартості постачання природного газу на 3 арк. в 1 прим.
2)Протокол від 17.01.2025 року №13 на 3 арк. в 1 прим.