• Закупівля без використання електронної системи
  • КЕП
  • Без аукціону

послуги з поточного ремонту по заміні віконних та дверних блоків учбового корпусу Комунального закладу "Дніпровський базовий фаховий медичний коледж" Дніпропетровської обласної ради" за адресою: м.Дніпро, проспект Богдана Хмельницького,23

Завершена

3 320 805.00 UAH з ПДВ
Номер: ee738ba94544495e988fac91c4293d3b
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2024-04-22-000023
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 06.05.2024 00:00
Автор: Східний офіс Держаудитслужби, UA-EDR 40477689
Період моніторингу: 07.05.2024 10:35 - 29.05.2024 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: 06.05.2024 № 53 Дніпро Про початок здійснення моніторингу закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 9 Положення про Східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23 із змінами та доручення Державної аудиторської служби України від 17.04.2024 №003100-18/2743-2024, НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель Східного офісу Держаудитслужби забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу. Начальник Валентин ДОВГИЙ Додаток до наказу Східного офісу Держаудитслужби від 06.05.2024 № 53 Витяг з переліку процедур закупівель, щодо яких здійснюється моніторинг № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу назва замовника 3 UA-2024-04-19-004831-a 19.04.2024 КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ДНІПРОВСЬКИЙ БАЗОВИЙ ФАХОВИЙ МЕДИЧНИЙ КОЛЕДЖ" ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ" Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель Заступник начальника відділу контролю у сфері закупівель Любов ОПОЛОНИК
Адреса: Ukraine, Дніпро
Контактна особа: Східний офіс Держаудитслужби ( обл.), +38 (0 56) 722-22-72, zakupki.hit@gmail.com
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Порушення законодавства в частині неправомірного обрання та застосування процедури закупівлі
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання наявності підстав для здійснення закупівлі без використання електронної системи закупівель (інформація, документи щодо прийнятих рішень та/або вчинених дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу закупівлі) встановлено порушення норм підпункту 4 пункту 13 Особливостей. За результатами аналізу питання визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, повноти та своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26. 01.1993 № 2939-XII, статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII Східний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством шляхом припинення зобов’язань за договором від 19.04.2024 №19/04-01 через укладання додаткової угоди та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 28 травня 2024 року. Предметом аналізу були питання: наявність підстав для здійснення закупівлі без використання електронної системи закупівель (інформація, документи щодо прийнятих рішень та/або вчинених дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу закупівлі), визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, повноти та своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Комунального закладу "ДНІПРОВСЬКИЙ БАЗОВИЙ ФАХОВИЙ МЕДИЧНИЙ КОЛЕДЖ" ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ" (далі – Замовник) UA-P-2024-04-15-007617-a, обґрунтування підстав для здійснення закупівлі від 08.04.2024, звіт про договір про закупівлю, договір від 19.04.2024 №19/04-01, пояснення Замовника від 13.05.2024 та від 20.05.2024, надані на запит Східного офісу від 08.05.2024 та від 15.05.2024. Моніторингом установлено, що відповідно до обґрунтування підстав для здійснення закупівлі Замовником вказано підпункт 4 пункту 13 Особливостей, а саме, існує нагальна потреба у здійсненні закупівлі у зв’язку з виникненням об’єктивних обставин, що унеможливлюють дотримання замовником строків для проведення закупівлі із застосуванням відкритих торгів та/або електронного каталогу, яка повинна бути документально підтверджена замовником. Розпорядженням голови облдержадміністрації від 13.02.2024 №Р-49/0/3-24, на підставі протоколу №07 від 07.02.2024 позачергового засідання Дніпропетровської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яке додано Замовником в обґрунтуванні, та, відповідно, до звернення департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації від 05.02.2024 №1249/0/29-24, КЗ "ДНІПРОВСЬКИЙ БАЗОВИЙ ФАХОВИЙ МЕДИЧНИЙ КОЛЕДЖ" ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ" з резерву фонду обласного бюджету виділено кошти у сумі 5 557,6 тис. грн на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації. Як пояснив Замовник, була проведена закупівля UA-2024-02-26-005583-a, яка відмінена через неможливість усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень. Разом з цим, у протоколі Замовником не доведено неможливість усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель, зокрема, через необхідність внесення змін до тендерної документації в частині строків надання послуг, тоді, як в оголошенні по закупівлі UA-2024-02-26-005583-a строк надання послуг – до 30 травня 2024, строк дії договору – до 31 грудня 2024 року, а в частині розрахунків – до повного виконання Сторонами своїх зобов’язань. Слід зазначити, що у відміненій закупівлі приймали участь 7 інших учасників з тендерними пропозиціями значно вигіднішими, зокрема з учасником ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СТРОМ ПЛЮС", тендерну пропозицію якого розглянув ЗАМОВНИК, на 970 805,00 грн Отже, на порушення підпункту 4 пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (в редакції станом на дату проведення торгів) (далі – Особливості) Замовником безпідставно застосовано закупівлю без використання електронної системи.
Період усунення порушень: 29.05.2024 10:19 - 13.06.2024 00:00
Дата публікації висновку: 29.05.2024 10:19

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: Аргументовані заперечення до висновку про результати моніторингу процедури закупівлі. 29 травня 2024 року уповноваженою особою Комунального закладу «Дніпровський базовий фаховий медичний коледж» Дніпропетровської міської ради (надалі –Замовник) було отримано Висновок про результати моніторингу процедури закупівлі послуг з поточного ремонту по заміні віконних та дверних блоків учбового корпусу Комунального закладу «Дніпровський базовий фаховий медичний коледж» Дніпропетровської обласної ради за адресою: пр.Богдана Хмельницького,23 (ДК 021:2015 45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи) №UA-2024-04-19-004831-а. За отриманим висновком встановлено порушення норм підпункту 4 пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, що затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 та зобов’язано Замовника здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством, шляхом припинення зобов’язання за договором від 19.04.2024 №19/04-1 через укладання додаткової угоди. З проводу вищенаведеного зазначаємо наступне: 1. Комунальний заклад «Дніпровський базовий фаховий медичний коледж» Дніпропетровської міської ради не має ніякої юридичної підстави та можливості припинити зобов’язання за укладеним сторонами договором від 19.04.2024 №19/04-1, оскільки це фактично призведе до розірвання договору в односторонньому порядку, що наведеним Договором не передбачено. 29.05.2024 на адресу підрядника: ПП «АКС-Стройтехнологія» було направлено звернення про необхідність припинення зобов’язання за договором від 19.04.2024 №19/04-1 у зв’язку із отриманим Замовником висновком про результати моніторингу процедури закупівлі №UA-2024-04-19-004831-а. 30.05.2024 Замовником було отримано відповідь на раніше наведене звернення, за яким зазначається про те, що умовами договору від 19.04.2024 №19/04-1 не передбачено будь-яке припинення зобов’язання. Єдина умова, яка передбачена в договорі це дострокове розірвання Договору у разі не виконання зобов’язання Підрядником (своєчасно не розпочав надання послуг або виконує їх повільно). Підрядник також повідомляє, що роботи за наведеним вище договором були розпочаті в строк, виконання робіт проходить з суттєвим випередженням графіку та майже виконані в повному обсязі. Підрядник звертає увагу, що розірвання договору та/або припинення зобов’язання неможливе через те, що фактично договір майже виконано. У разі здійснення подальших дій по припиненню зобов’язань та/або розірванню договору, Підрядник буде змушений звернутись в суд за захистом своїх законних прав та компенсації збитків. Враховуючи вищевикладене, припинити зобов’язання та/або розірвати договір від 19.04.2024 №19/04-1 є неможливим. 2. Підстава для здійснення закупівлі було визначено підпункт 4 пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, що затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178, де визначено: придбання замовниками товарів і послуг може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли існує нагальна потреба у здійсненні закупівлі у зв’язку з виникненням об’єктивних обставин, що унеможливлюють дотримання замовником строків для проведення закупівлі із застосуванням відкритих торгів та/або електронного каталогу, яка повинна бути документально підтверджена замовником. 06.01.2024 через ракетний обстріл було пошкоджено вікна та фасад будівель КЗ «Дніпропетровський фаховий медичний коледж» ДОР» за адресами: м. Дніпро, пр. Богдана Хмельницького, буд. 23 та 23-А. Зазначене підтверджується постановою Служби безпеки України про залучення особи до кримінального провадження як потерпілу від 02.02.2024, листом Служби безпеки України від 02.02.2024 №55/8-803 та листом ДСНС України №492600-433/4926 від 02.02.2024. 07.01.2024 року було проведено обстеження будівель та території Дніпровського базового медичного коледжу, що оформлено відповідним актом, за яким було встановлено пошкодження в наслідок обстрілу 06.01.2024 та приблизний підрахунок завданих збитків. Разом з тим, 05.04.2024 було складено службову записку про термінову необхідність розпочати ремонт пошкоджених будівель коледжу, розпочавши його з заміни віконних та дверних блоків учбового корпусу та гуртожитку у зв’язку з тим, що навчальний заклад позбавлений достатнього функціоналу для організації кваліфікаційних іспитів та проведення належного випуску випускників. Враховуючи вище викладене, є підтверджений документально факт пошкодження будівлі навчального закладу та підтверджений факт нагальної потреби терміново здійснити ремонтні роботи по відновленню. Тому, Комунальний заклад «Дніпровський базовий фаховий медичний коледж» Дніпропетровської міської ради, керуючись діючим законодавством прийняв рішення щодо укладення договору від 19.04.2024 №19/04-1.
Дата публікації звіту: 03.06.2024 13:30

Підтвердження факту усунення порушення

Результат: Не усунуто
Результат по типу порушення:
  • corruptionProcurementMethodType: Ні
Опис: Відповідь на заперечення у файлі
Дата публікації: 13.06.2024 14:53

Запити/Пояснення