-
Закупівля без використання електронної системи
-
КЕП
-
Без аукціону
послуги з поточного ремонту по заміні віконних та дверних блоків гуртожитку Комунального закладу "Дніпровський базовий фаховий медичний коледж" Дніпропетровської обласної ради" за адресою: м.Дніпро, проспект Богдана Хмельницького,23а
Тендер Prozorro UA-2024-04-19-003340-a
Завершена
2 207 541.00
UAH з ПДВ
Номер:
da802c052ab14f85aa0da9db89a911a4
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2024-04-22-000025
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
06.05.2024 00:00
Період моніторингу:
07.05.2024 10:34 - 29.05.2024 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
06.05.2024 № 53
Дніпро
Про початок здійснення
моніторингу закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 9 Положення про Східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23 із змінами та доручення Державної аудиторської служби України від 17.04.2024 №003100-18/2743-2024,
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель Східного офісу Держаудитслужби забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу.
Начальник Валентин ДОВГИЙ
Додаток
до наказу Східного офісу
Держаудитслужби
від 06.05.2024 № 53
Витяг з переліку процедур закупівель, щодо яких здійснюється моніторинг
№ з/п
Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі
унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу назва замовника
2
UA-2024-04-19-003340-a 19.04.2024 КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ДНІПРОВСЬКИЙ БАЗОВИЙ ФАХОВИЙ МЕДИЧНИЙ КОЛЕДЖ" ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ" Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Заступник начальника відділу
контролю у сфері закупівель Любов ОПОЛОНИК
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Порушення законодавства в частині неправомірного обрання та застосування процедури закупівлі
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання наявності підстав для здійснення закупівлі без використання електронної системи закупівель (інформація, документи щодо прийнятих рішень та/або вчинених дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу закупівлі) встановлено порушення норм підпункту 4 пункту 13 Особливостей.
За результатами аналізу питання визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, повноти та своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 № 2939-XII, статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII Східний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством шляхом припинення зобов’язань за договором від 19.04.2024 №19/04 через укладання додаткової угоди та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 28 травня 2024 року.
Предметом аналізу були питання: наявність підстав для здійснення закупівлі без використання електронної системи закупівель (інформація, документи щодо прийнятих рішень та/або вчинених дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу закупівлі), визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, повноти та своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Комунального закладу "ДНІПРОВСЬКИЙ БАЗОВИЙ ФАХОВИЙ МЕДИЧНИЙ КОЛЕДЖ" ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ" (далі – Замовник) UA-P-2024-04-15-007595-a, обґрунтування підстав для здійснення закупівлі від 08.04.2024, звіт про договір про закупівлю, договір від 19.04.2024 №19/04, пояснення Замовника від 13.05.2024 та від 20.05.2024, надані на запит Східного офісу від 08.05.2024 та від 15.05.2024.
Моніторингом установлено, що відповідно до обґрунтування підстав для здійснення закупівлі Замовником вказано підпункт 4 пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості), а саме, існує нагальна потреба у здійсненні закупівлі у зв’язку з виникненням об’єктивних обставин, що унеможливлюють дотримання замовником строків для проведення закупівлі із застосуванням відкритих торгів та/або електронного каталогу, яка повинна бути документально підтверджена замовником.
Розпорядженням голови облдержадміністрації від 13.02.2024 №Р-49/0/3-24, на підставі протоколу №07 від 07.02.2024 позачергового засідання Дніпропетровської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яке додано Замовником в обґрунтуванні, та, відповідно, до звернення департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації від 05.02.2024 №1249/0/29-24, КЗ "ДНІПРОВСЬКИЙ БАЗОВИЙ ФАХОВИЙ МЕДИЧНИЙ КОЛЕДЖ" ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ" з резерву фонду обласного бюджету виділено кошти у сумі 5 557,6 тис. грн на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації.
Як пояснив Замовник, була проведена закупівля UA-2024-02-26-005448-a, яка відмінена через неможливість усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень.
Разом з цим, моніторингом установлено, що попередня закупівля UA-2024-02-26-005448-a відмінена через відсутність подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг.
Отже, на порушення підпункту 4 пункту 13 Особливостей Замовником безпідставно застосовано закупівлю без використання електронної системи.
Період усунення порушень:
29.05.2024 10:00 - 13.06.2024 00:00
Дата публікації висновку:
29.05.2024 10:00
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
Аргументовані заперечення до висновку про результати моніторингу процедури закупівлі.
29 травня 2024 року уповноваженою особою Комунального закладу «Дніпровський базовий фаховий медичний коледж» Дніпропетровської міської ради (надалі –Замовник) було отримано Висновок про результати моніторингу процедури закупівлі послуг з поточного ремонту по заміні віконних та дверних блоків гуртожитку Комунального закладу «Дніпровський базовий фаховий медичний коледж» Дніпропетровської обласної ради за адресою: пр.Богдана Хмельницького,23а (ДК 021:2015 45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи) № UA-2024-04-19-003340-а
За отриманим висновком встановлено порушення норм підпункту 4 пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, що затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 та зобов’язано Замовника здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством, шляхом припинення зобов’язання за договором від 19.04.2024 №19/04 через укладання додаткової угоди.
З проводу вищенаведеного зазначаємо наступне:
1. Комунальний заклад «Дніпровський базовий фаховий медичний коледж» Дніпропетровської міської ради не має ніякої юридичної підстави та можливості припинити зобов’язання за укладеним сторонами договором від 19.04.2024 №19/04, оскільки це фактично призведе до розірвання договору в односторонньому порядку, що наведеним Договором не передбачено.
29.05.2024 на адресу підрядника: ПП «АКС-Стройтехнологія» було направлено звернення про необхідність припинення зобов’язання за договором від 19.04.2024 №19/04 у зв’язку із отриманим Замовником висновком про результати моніторингу процедури закупівлі № UA-2024-04-19-003340-а. 30.05.2024 Замовником було отримано відповідь на раніше наведене звернення, за яким зазначається про те, що умовами договору від 19.04.2024 №19/04 не передбачено будь-яке припинення зобов’язання. Єдина умова, яка передбачена в договорі це дострокове розірвання Договору у разі не виконання зобов’язання Підрядником (своєчасно не розпочав надання послуг або виконує їх повільно). Підрядник також повідомляє, що роботи за наведеним вище договором були розпочаті в строк, виконання робіт проходить з суттєвим випередженням графіку та майже виконані в повному обсязі. Підрядник звертає увагу, що розірвання договору та/або припинення зобов’язання неможливе через те, що фактично договір майже виконано. У разі здійснення подальших дій по припиненню зобов’язань та/або розірванню договору, Підрядник буде змушений звернутись в суд за захистом своїх законних прав та компенсації збитків.
Враховуючи вищевикладене, припинити зобов’язання та/або розірвати договір від 19.04.2024 №19/04 є неможливим.
2. Підстава для здійснення закупівлі було визначено підпункт 4 пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, що затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178, де визначено: придбання замовниками товарів і послуг може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли існує нагальна потреба у здійсненні закупівлі у зв’язку з виникненням об’єктивних обставин, що унеможливлюють дотримання замовником строків для проведення закупівлі із застосуванням відкритих торгів та/або електронного каталогу, яка повинна бути документально підтверджена замовником.
06.01.2024 через ракетний обстріл було пошкоджено вікна та фасад будівель КЗ «Дніпропетровський фаховий медичний коледж» ДОР» за адресами: м. Дніпро, пр. Богдана Хмельницького, буд. 23 та 23-А. Зазначене підтверджується постановою Служби безпеки України про залучення особи до кримінального провадження як потерпілу від 02.02.2024, листом Служби безпеки України від 02.02.2024 №55/8-803 та листом ДСНС України №492600-433/4926 від 02.02.2024.
07.01.2024 року було проведено обстеження будівель та території Дніпровського базового медичного коледжу, що оформлено відповідним актом, за яким було встановлено пошкодження в наслідок обстрілу 06.01.2024 та приблизний підрахунок завданих збитків.
Разом з тим, 05.04.2024 було складено службову записку про термінову необхідність розпочати ремонт пошкоджених будівель коледжу, розпочавши його з заміни віконних та дверних блоків учбового корпусу та гуртожитку у зв’язку з тим, що навчальний заклад позбавлений достатнього функціоналу для організації кваліфікаційних іспитів та проведення належного випуску випускників.
Враховуючи вище викладене, є підтверджений документально факт пошкодження будівлі навчального закладу та підтверджений факт нагальної потреби терміново здійснити ремонтні роботи по відновленню. Тому, Комунальний заклад «Дніпровський базовий фаховий медичний коледж» Дніпропетровської міської ради, керуючись діючим законодавством прийняв рішення щодо укладення договору від 19.04.2024 №19/04.
Дата публікації звіту:
03.06.2024 13:35
Підтвердження факту усунення порушення
Результат:
Не усунуто
Результат по типу порушення:
- corruptionProcurementMethodType: Ні
Опис:
відповідь на заперечення
Дата публікації:
13.06.2024 15:01
Запити/Пояснення
Номер:
3bb19afac6ba432bb99b8da2223042ef
Назва:
Про надання пояснення
Дата опублікування:
08.05.2024 09:43
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
14.05.2024 00:00
Опис:
Питання у файлі
Номер:
b24dd34e17f246eea519cd83a9cc5fb3
Назва:
відповідь на звернення
Дата опублікування:
13.05.2024 12:48
Опис:
Розмір бюджетного призначення - 2 221 320,00 грн. виділені з резервного фонду обласного бюджету Розпорядженням голови облдержадміністрації від 13.02.2024 р. № Р-49-0/3-24 на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації, яка виникла внаслідок ракетного обстрілу російської федерації 06.01.2024 р. (факт підтверджений листом Управління СБУ у Дніпропетровській області від 02.02.2024 р. № 55/8-803).
Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України затверджена примірна методика визначення очікуваної вартості предмета закупівлі від 18.02.2020 р. № 275, якою передбачені методи визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, а саме:
1) Здійснення пошуку, збору та аналіз загальнодоступної інформації про вартість послуг (тобто інформація про ціни, що містяться в мережі Інтернет у відкритому доступі, спеціалізованих торгівельних майданчиках, тощо;
2) Отримання комерційних (цінових) пропозицій від надавачів послуг.
Визначення очікуваної вартості предмета закупівлі здійснювалося із застосуванням одного з методі вищевказаного порядку, а саме отримання комерційної пропозиції від потенційного надавача даного виду послуг.
Для отримання цінової пропозиції від надавача послуг на почтовий ремонт були наданні наступні дані:
- Кількість вікон та дверей, які були пошкоджені під час обстрілу;
- Вимоги до якісних характеристик конструкцій, які будуть встановлюватись (вікна, двері, підвіконня, відливи, тощо);
- Перелік додаткових робіт, які необхідно виконати для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації).
На підставі наданої комерційної пропозиції був надісланий лист до Департаменту охорони здоров’я ( вих. № 01-01/49 від 29.01.2024 р.) з проханням виділити необхідну суму для виконання вищевказаних робіт.
Кошти, які були виділені Дніпропетровською обласною воєнною адміністрацією на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації, яка склалася внаслідок ракетної атаки російської федерації 06.01.2024 р. зайшли на розрахунковий рахунок нашого закладу 16.02.2024 р. (виписка надається).
Уповноваженою особою коледжу прийнято рішення про внесення змін до річного плану закупівель на 2024 рік (протокол № 1/ВТ/Г/2024 від 19.02.2024 р.), які опубліковані на веб-сайті уповноваженого органу 21.02.2024 р. (UA-P-2024-02-21-000504-b) про проведення закупівлі послуг з поточного ремонту по заміні віконних та дверних блоків гуртожитку Комунального закладу «Дніпровський базовий фаховий медичний коледж» Дніпропетровської обласної ради за адресою: пр.Богдана Хмельницького,23а (ДК 021:2015 45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи) шляхом застосування процедури закупівлі – відкриті торги з особливостями (UA-2024-02-26-005448-a).
Аукціон по даній закупівлі відбувся 07.03.2024 р.
Після розгляду наданої переможцем пропозиції уповноваженої особою було прийнято рішення про її відхилення (протокол № 5/ВТ/Г/2024 від 13.03.2024 р.).
Учасником було оскаржено рішення уповноваженої особи в Антимонопольному комітеті України. Розгляд скарги та прийняття рішення по ній тривало до 27.03.2024 р. ( згідно рішення комісії Антимонопольного комітету України учаснику відмовлено у задоволенні скарги).
03.04.2024 р. уповноваженою особою прийнято рішення про відміну відкритих торгів на підставі підпункту 2 пункту 50 Особливостей через неможливість усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень:
1. частини 6 статті 22 Закону № 922, а саме:
Зважаючи на чисельні питання по закупівлі та виникнення предмету оскарження в Антимонопольному комітеті України технічних вимог до закупівлі Замовником прийнято рішення про необхідність внести зміни до технічної специфікації до закупівлі інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію;
2. Порушення в технічних вимогах до предмета закупівлі відповідно до частини 2 та частини 6 статті 22 Закону № 922, а саме:
строки надання послуг – необхідно внести зміни в тендерну документацію та проект договору в частині строків надання послуг. В зв’язку з блокуванням процедури закупівлі через скаргу, надану учасником закупівлі в Антимонопольний комітет України, строк необхідно збільшити для повного та якісного надання відповідних послуг переможцем закупівлі
Процедура відкритих торгів з особливостями скасована на веб-порталі уповноваженого органу 14.04.2024 р.
Водночас, Дніпровський базовий медичний коледж виконує мобілізаційне завдання (замовлення) по підготовці фахівців з надання послуг цивільного призначення у сфері охорони здоров’я для забезпечення функціонування національної економіки в особливий період на підставі розпорядження голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 26.12.2019 р. № МР-7/0/4-19-ДСК.
Враховуючи вищенаведене та взявши до уваги службову записку заступника директора, затвердження на педагогічній раді коледжу планів щодо закінчення навчального року, проведенням випускних іспитів і складання Єдиного державного кваліфікаційного іспиту та вступної компанії, уповноваженою особою було прийнято рішення про застосування закупівлі послуг з поточного ремонту по заміні віконних та дверних блоків гуртожитку Комунального закладу «Дніпровський базовий фаховий медичний коледж» Дніпропетровської обласної ради за адресою: пр.Богдана Хмельницького,23а (ДК 021:2015 45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи) без використання електронної системи закупівель на підставі підпункту 4 пункту 13 Особливостей (обґрунтування підстав від 08.04.2024 р.).
Номер:
8600b63291c54a968618b9d1a705ac9f
Назва:
Про надання пояснення
Дата опублікування:
15.05.2024 12:35
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
21.05.2024 00:00
Опис:
Питання 2 у файлі
Номер:
32b428db35c44d43ae4daf7e8d0eecaf
Назва:
відповідь
Дата опублікування:
20.05.2024 14:44
Опис:
1. Згідно з розпорядженням голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 26.12.2019 р. № МР-7/0/4-19-ДСК ДНІПРОВСЬКИЙ БАЗОВИЙ МЕДИЧНИЙ КОЛЕДЖ є виконавцем мобілізаційного завдання. Мобілізаційне завдання за Законом України від 21.10.1993 № 3543-XII, це - ВИМОГИ щодо виробництва необхідної продукції, доведеної для виконання підприємству. Необхідна продукція коледжу – це підготовка та випуск 250 бойових медиків! Невід'ємною, головною частиною випуску є складання ліцензійного єдиного державного кваліфікаційного випускного іспиту, який по всій Україні проводиться 5-6 червня безпосередньо в навчальному закладі, згідно наказу МОЗ від 25 серпня 2023 року № 1519 та Порядку атестації здобувачів ступеня фахової передвищої освіти та ступенів вищої освіти на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 травня 2021 року № 497. ІСПИТ не можливо провести у приміщеннях де відсутні 150 вікон та стирчять немов лезо гострі уламки стекол. Все перелічене і є нагальна потреба у здійсненні закупівлі!
2. Що стосується найбільш вигідних пропозицій у відміненій нами закупівлі, повідомляємо наступне:
Розгляд пропозиції переможця закупівлі згідно регламенту та враховуючи подану скаргу на дії замовника, тривав з 07.03.2024 р. по 01.04.2024 р. (17 робочих днів). Пропозиції наступних учасників ( зокрема ТОВ «СТРОМ-ПЛЮС») при попередньому розгляді також мали невідповідності та не відповідали вимогам тендерної документації і в процесі етапу розгляду їх пропозиції мали бути відхилені на підставі абзацу 2 підпункту 2 пункту 44 Особливостей.
При дотриманні строків розгляду пропозицій та терміну їх оскарження це затримало б проведення наступної процедури відкритих торгів на певний час. Нагадуємо, термін складання єдиного державного кваліфікаційного випускного іспиту - 5-6 червня 2024 року.
Приватне підприємство «АКС-Стройтехнологія» - це надавач послуг, який запропонував відновлення пошкоджених вікон та гарантував закладу початок та виконання робіт в найкоротший термін, а також використання матеріалів відповідної якості.
Враховуючи вищенаведене, та взявши до уваги час, який залишився до кінця навчального року, початку проведення випускних іспитів і складання Єдиного державного кваліфікаційного іспиту, вступної компанії, уповноваженою особою було прийнято рішення про застосування закупівлі послуг з поточного ремонту по заміні віконних та дверних блоків гуртожитку Комунального закладу «Дніпровський базовий фаховий медичний коледж» Дніпропетровської обласної ради за адресою: пр.Богдана Хмельницького,23а (ДК 021:2015 45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи) без використання електронної системи закупівель на підставі підпункту 4 пункту 13 Особливостей (обґрунтування підстав від 08.04.2024 р.).