-
Закупівля без використання електронної системи
-
КЕП
-
Без аукціону
Поточний ремонт сховища для укриття населення за адресою: Херсонська обл., смт Нововоронцовка, вул. Гагаріна, буд. 64-А (Регіонального відділення ФДМУ по Херсонській області)
Тендер Prozorro UA-2023-12-14-021822-a
Завершена
2 882 445.00
UAH без ПДВ
Номер:
c5f23cd476b245db8c733273d868ab0b
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2024-01-23-000058
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
23.01.2024 00:00
Період моніторингу:
23.01.2024 18:24 - 14.02.2024 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ПІВНІЧНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
В ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
НАКАЗ
23.01.2024 № 6-З
Чернігів
Про початок моніторингу
закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 10 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 20 жовтня 2016 року № 18 (зі змінами),
НАКАЗУЮ:
1. Розпочати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу.
Начальник Олександр КОНДРАШОВ
Витяг з додатку
до наказу Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області
«Про початок моніторингу закупівель»
Перелік закупівель
№ з/п Оголошення про проведення закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу 7. UA-2023-12-14-021822-a 14.12.2023 Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Етапи закупівельного процесу:
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Неоприлюднення або порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання оприлюднення інформації про закупівлю в електронній системі закупівель встановлено порушення вимог абзацу тридцять другого пункту 13 Особливостей.
За результатами аналізу питань: визначення предмета закупівлі, наявності закупівлі у річному плані, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі, наявність підстав для укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів, повноти відображення інформації у річному плані закупівель та у звіті про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до вимог законодавства у сфері закупівель, відповідності умов договору вимогам законодавства, правомірності внесення змін до договору, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області зобов’язує здійснити заходи направлені на недопущення встановлених порушень у подальшому (зокрема, шляхом проведення роз’яснювальної роботи, економічних навчань, тощо) та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 13 лютого 2024 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, наявності закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі, наявність підстав для укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів, повноти відображення інформації у річному плані закупівель та у звіті про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до вимог законодавства у сфері закупівель, відповідності умов договору вимогам законодавства, правомірності внесення змін до договору, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Херсонської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби (далі – Замовник) на 2023 рік, протокол розкриття тендерних пропозицій/пропозицій UA-2023-12-14-021822-a, звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, протокольне рішення (протокол) уповноваженої особи від 11.12.2023, договір про надання послуг з поточного ремонту від 14.12.2023 № 14-1/12/2023 (далі – Договір), укладений між Замовником та Фізичною особою-підприємцем Тісовський Сергій Олександрович, повідомлення про внесення змін до договору, оприлюднені в електронній системі закупівель 24.01.2024 та 29.01.2024, додаткова угода від 20.12.2023 № 1 до Договору, додаток 2 «Календарний план» до Договору, пояснення та документи Замовника на запит Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області (далі – Управління), оприлюднені в електронній системі закупівель 29.01.2024.
Відповідно до положень пункту 23 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178, зі змінами, у редакції чинній на момент проведення закупівлі (далі – Особливості), Держаудитслужба та її міжрегіональні територіальні органи здійснюють моніторинг процедур закупівель, спрощених закупівель, а також закупівель, за якими в електронній системі закупівель оприлюднюється звіт про договір про закупівлю, укладений без застосування електронної системи закупівель, у порядку, встановленому статтею 8 Закону
За результатами аналізу питання оприлюднення інформації про закупівлю в електронній системі закупівель встановлено наступне.
Положеннями підпункту 13.1 пункту 13 «Додатки» Договору передбачено, що «до цього Договору додаються наступні додатки, що становлять його невід’ємну частину: 13.1.1. Додаток 1 – «Договірна ціна, додатками»; 13.1.2. Додаток 2 – «Календарний графік надання послуг».
Відповідно до вимог абзацу тридцять другого пункту 13 Особливостей, у разі укладення договору про закупівлю відповідно до цього пункту замовник разом із звітом про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, оприлюднює в електронній системі закупівель договір про закупівлю та додатки до нього, а також обґрунтування підстави для здійснення замовником закупівлі відповідно до цього пункту.
Проте, в порушення вимог абзацу тридцять другого пункту 13 Особливостей, Замовником, разом із Договором не оприлюднено Додаток 2 «Календарний план» до Договору.
На запит Управління від 24.01.2024 Замовником 29.01.2024 оприлюднено Додаток 2 та надано пояснення, що дану помилку допущено через те, що Замовник знаходиться в зоні активних бойових дій.
Період усунення порушень:
13.02.2024 17:55 - 28.02.2024 00:00
Дата публікації висновку:
13.02.2024 17:55
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
На виконання частини 8 статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Херсонська обласна комунальна аварійно-рятувальна служба повідомляє:
для на недопущення встановлених порушень у подальшому уповноважена особа Херсонської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби пройде трьох місячне навчання в Centre of Excellence in Procurement Kyiv School of Economics по програмі CEP KSE "Фахівець з публічних закупівель" в умовах воєнного стану, заявка подана, навчання розпочинається 22 лютого 2024 року (договір в стані укладення).
Дата публікації звіту:
20.02.2024 12:57
Запити/Пояснення
Номер:
1a93f1345e494272b72927535d64241d
Назва:
Запит про надання пояснень
Дата опублікування:
24.01.2024 16:55
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
30.01.2024 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі «Поточний ремонт сховища для укриття населення за адресою: Херсонська обл., смт Нововоронцовка, вул. Гагаріна, буд. 64-А (Регіонального відділення ФДМУ по Херсонській області)», код ДК 021:2015: 45450000-6: Інші завершальні будівельні роботи, очікуваною вартістю 2 882 445,00 грн (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2023-12-14-021822-a), та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), постала потреба в отриманні пояснень.
1. Надати інформацію та відповідні документи (проектно-кошторисну документацію, технічне завдання, дефектні акти, експертні звіти тощо), на підставі яких вами здійснено обґрунтування розміру витрат, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.
2. Яким чином та за якими критеріями здійснено оцінку можливих потенційних виконавців послуг з поточного ремонту, що є предметом закупівлі, визначено переможцем та вибрано для їх виконання саме Фізичну особу-підприємця Тісовський Сергій Олександрович (код ІПН 2469019610)?
3. Просимо повідомити про стан виконання договору про надання послуг з поточного ремонту від 14.12.2023 № 14-1/12/2023 (далі – Договір), укладеного між Замовником та Фізичною особою-підприємцем Тісовський Сергій Олександрович (з наданням підтверджуючих документів: актів здавання-приймання виконаних будівельних робіт форми № КБ-2в, довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми № КБ-3, дефектних актів, платіжних документів, тощо).
4. Також, просимо надати пояснення, у зв’язку з чим, Замовником не оприлюдненно додаток 2 «Календарний графік надання послуг» до Договору, який, відповідно до пункту 13 «Додатки» Договору, є його невід’ємною частиною?
Пояснення (інформацію, документи) необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Відповідно до норм статті 351-1 Кримінального кодексу України за перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю, зокрема за невиконання службовою особою законних вимог органу державного фінансового контролю, створення штучних перешкод у їх роботі, надання їм завідомо неправдивої інформації, встановлена кримінальна відповідальність.
Номер:
74e687316c2e442389dd49fb35013d8a
Назва:
Пояснення на запит замовнику від Північний офіс Держаудитслужби ( обл.)
Дата опублікування:
29.01.2024 18:20
Опис:
24 січня 2024 року, в рамках проведення моніторингу процедури закупівлі закупівлі «Поточний ремонт сховища для укриття населення за адресою: Херсонська обл., смт Нововоронцовка, вул. Гагаріна, буд. 64-А (Регіонального відділення ФДМУ по Херсонській області)», код ДК 021:2015: 45450000-6: Інші завершальні будівельні роботи, очікуваною вартістю 2 882 445,00 грн (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2023-12-14-021822-a), посадовою особою органу державного фінансового контролю, відповідальною за проведення моніторингу процедури в електронній системі закупівель оприлюднено запит замовнику про надання інформації наступного змісту:
Запит про надання пояснень
У межах проведення моніторингу закупівлі «Поточний ремонт сховища для укриття населення за адресою: Херсонська обл., смт Нововоронцовка, вул. Гагаріна, буд. 64-А (Регіонального відділення ФДМУ по Херсонській області)», код ДК 021:2015: 45450000-6: Інші завершальні будівельні роботи, очікуваною вартістю 2 882 445,00 грн (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2023-12-14-021822-a), та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), постала потреба в отриманні пояснень.
1. Надати інформацію та відповідні документи (проектно-кошторисну документацію, технічне завдання, дефектні акти, експертні звіти тощо), на підставі яких вами здійснено обґрунтування розміру витрат, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.
2. Яким чином та за якими критеріями здійснено оцінку можливих потенційних виконавців послуг з поточного ремонту, що є предметом закупівлі, визначено переможцем та вибрано для їх виконання саме Фізичну особу-підприємця Тісовський Сергій Олександрович (код ІПН 2469019610)?
3. Просимо повідомити про стан виконання договору про надання послуг з поточного ремонту від 14.12.2023 № 14-1/12/2023 (далі – Договір), укладеного між Замовником та Фізичною особою-підприємцем Тісовський Сергій Олександрович (з наданням підтверджуючих документів: актів здавання-приймання виконаних будівельних робіт форми № КБ-2в, довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми № КБ-3, дефектних актів, платіжних документів, тощо).
4. Також, просимо надати пояснення, у зв’язку з чим, Замовником не оприлюдненно додаток 2 «Календарний графік надання послуг» до Договору, який, відповідно до пункту 13 «Додатки» Договору, є його невід’ємною частиною?
Пояснення (інформацію, документи) необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту. Відповідно до норм статті 351-1 Кримінального кодексу України за перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю, зокрема за невиконання службовою особою законних вимог органу державного фінансового контролю, створення штучних перешкод у їх роботі, надання їм завідомо неправдивої інформації, встановлена кримінальна відповідальність.
Дата, до якої необхідно надати відповідь
30 січ 00:00
На виконання частини 5 статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Херсонська обласна комунальна аварійно-рятувальна служба має надати наступні пояснення:
По першому питанню: Здійснення обґрунтування розміру бюджетних призначень, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість передбачене пунктом 4-1 постанови Кабміну «Про ефективне використання державних коштів» від 11.10.2016 № 710 (зі змінами) та визначене для виконання головним розпорядникам бюджетних коштів (розпорядникам бюджетних коштів нижчого рівня), суб’єктам господарювання державного сектору економіки. Херсонська обласна комунальна аварійно-рятувальна служба (надалі – ХОКАРС) створена рішенням Херсонської обласної ради від 24 листопада 2004 року №324 як представника власника майна спільної власності територіальних громад області та відповідно до Єдиного реєстру розпорядників та одержувачів бюджетних коштів є лише одержувачем бюджетних коштів, тобто не підпадає під дію даної постанови та не має зобов’язань обгрунтовувати розмір бюджетних призначень, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість. Відповідно до зазначеного перший пункт запиту не має законодавчих підстав для підтвердження Херсонською обласною комунальною аварійно-рятувальною службою.
29 листопада 2023 року, на підставі наказу Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи ХОДА від 28.11.2023 року №40, довідкою №21 були внесені зміни до плану використання бюджетних коштів на 2023 рік ХОКАРС та збільшено видатки на оплату послуг для проведення закупівлі «Поточний ремонт сховища для укриття населення за адресою: Херсонська обл., смт Нововоронцовка, вул. Гагаріна, буд. 64-А (Регіонального відділення ФДМУ по Херсонській області)». Кошторисна документація розроблена для здійснення закупівлі «Поточний ремонт сховища для укриття населення за адресою: Херсонська обл., смт Нововоронцовка, вул. Гагаріна, буд. 64-А (Регіонального відділення ФДМУ по Херсонській області)» пройшла експертну оцінку для запобігання завищення цін, що підтверджується Експертним висновком.
По другому питанню: критеріями для здійснення оцінки можливих потенційних виконавців послуг з поточного ремонту, що є предметом закупівлі були можливість виконання поточного ремонту відповідно до розробленої згідно потреби та розглянутої (проведеної експертної оцінки) кошторисної документації в термін до 31.12.2023 року. На виконання необхідних робіт в двотижневий термін, зголосився лише ФО-П Тісовський Сергій Олександрович (код ІПН 2469019610).
По третьому питанню: Договір на виконання «Поточний ремонт сховища для укриття населення за адресою: Херсонська обл., смт Нововоронцовка, вул. Гагаріна, буд. 64-А (Регіонального відділення ФДМУ по Херсонській області)» від 14.12.2023 № 14-1/12/2023 (далі – Договір), укладеного між Замовником та Фізичною особою-підприємцем Тісовський Сергій Олександрович виконано в повному обсязі, підтверджуючі документи надаються.
По четвертому питанню: Щодо не оприлюднення додатоку 2 «Календарний графік надання послуг» до Договору від 14.12.2023 № 14-1/12/2023, який, відповідно до пункту 13 «Додатки» Договору, є його невід’ємною частиною, виникло незаплановано оскільки при скануванні договору з усіма додатками механічно одна сторінка була недосканована. Замовник знаходиться в зоні активних бойових дій, що спричинює постійне знаходження в стресі та часті переміщення з кабінету до бомбосховища, тому допустив таку помилку, повторно не перевіривши оприлюднений документ на наявність всіх сторінок. Дана помилка усунута шляхом дооприлюднення відсутньої сторінки, в подальшому Замовник зобов’язується таких помилок не допускати.
Додатки:
Додаток № 1 – Експертна оцінка №22-0113/03-23 від 12.12.2023р.
Додаток № 2 – Кошторисна документація (зведений кошторисний розрахунок, локальний кошторис, відомість ресурсів, розрахунок №1-2, розрахунок№6, дефектний акт)
Додаток №3 – довідка №21 від 29.11.2023 про зміни до плану використання бюджетних коштів на 2023 рік
Додаток №4 - довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми № КБ-3, акт здавання-приймання виконаних будівельних робіт форми № КБ-2в № 1, відомість ресурсів, акт № 1 технічного нагляду, платіжна інструкція №860 (внутрішній номер 316039374) - вiд "18" грудня 2023 року.
Додаток №4 - довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми № КБ-3, акт здавання-приймання виконаних будівельних робіт форми № КБ-2в № 2, відомість ресурсів, акт № 2 технічного нагляду, платіжна інструкція №950 (внутрішній номер 319888054) -
вiд "27" грудня 2023 року