• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП
  • 1

Імуногістохімічне дослідження

Згідно умов цієї процедури закупівлі тендерною документацією вважається сукупність інформації у вигляді заповнених електронних полів в розділі "Тендерна документація" та прикріпленого текстового документу "ТД_ІМУНОГІСТОХІМІЯ 24", що містить всю іншу інформацію, передбачену згідно ст. 22 Закону та з урахуванням Особливостей. З урахуванням обсягу фінансування видатків замовника до розгляду не приймається тендерна пропозиція, ціна якої є вищою ніж очікувана вартість предмета закупівлі, визначена замовником в оголошенні про проведення цих відкритих торгів. Категорії замовника - підприємства, установи, організації, зазначені у пункті 3 частини першої статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі». Вид закупівлі - процедура закупівлі (відкриті торги, з урахуванням Особливостей). Застосовані критерії оцінки - Єдиним критерієм оцінки згідно даної процедури відкритих торгів є ціна (питома вага критерію – 100%). Мова (мови), якою (якими) повинні готуватися тендерні пропозиції - Під час проведення процедури закупівлі усі документи, що мають відношення до тендерної пропозиції та складаються безпосередньо учасником, викладаються українською мовою.

Завершена

1 720 250.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 8 601.25 UAH
Номер: dac437f80de04a2b9b0ad5e4dc4cddac
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2024-03-21-000014
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 21.03.2024 00:00
Автор: Західний офіс Держаудитслужби, UA-EDR 40479801
Період моніторингу: 21.03.2024 12:26 - 12.04.2024 01:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ НАКАЗ 21.03.2024 №63 Львів Про початок моніторингу процедур закупівель/закупівель Відповідно до статті 2 та статті 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», з врахуванням пункту 23 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178, та згідно з пунктом 9 Положення про Західний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23, а також доручення Державної аудиторської служби України від 09.01.2024 №003100-18/303-2024. НАКАЗУЮ: 1. Розпочати моніторинг процедур закупівель/закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель/закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу. 3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника начальника Західного офісу Держаудитслужби Володимира ВОЇНСЬКОГО. Начальник Роман КРОЛЯК Додаток до наказу Західного офісу Держаудитслужби від 21.03.2024 №63. Витяг з переліку процедур закупівель/закупівель № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі/закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу, опис підстав для здійснення моніторингу процедури закупівлі/закупівлі, унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу: 9. UA-2023-11-16-017099-a, 16.11.2023. Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель. Начальник відділу контролю у сфері закупівель Надія ЯРЕМА
Адреса: Ukraine, Львів
Контактна особа: Західний офіс Держаудитслужби ( обл.), +38 (0 32) 297-02-35, atv.zakup@ukr.net
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Тендерна документація складена не у відповідності до вимог закону
  • Укладення з учасником, який став переможцем процедури закупівлі, договору про закупівлю, умови якого не відповідають вимогам тендерної документації та/або тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання відповідності тендерної документації вимогам Закону та Особливостей №1178 встановлено порушення вимог пунктів 3 та 28 Особливостей №1178. За результатами аналізу питання відповідності умов укладеного договору вимогам тендерної документації та тендерній пропозиції переможця тендеру встановлено порушення вимог пунктів 18 та 49 та, відповідно, пункту 3 Особливостей №1178. За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; розміщення та оприлюднення інформації про закупівлю; правильності заповнення документів, що оприлюднюються відповідно до Закону та Особливостей №1178; розгляду тендерної пропозиції; надання переможцем документів при укладанні договору про закупівлю; своєчасності укладення договору про закупівлю та його оприлюднення, правомірності внесення змін до договору – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтею 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі», Західний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень у встановленому законодавством порядку, а саме на усунення порушень пунктів 18 та 49 та, відповідно, пункту 3 Особливостей №1178 – вжити заходи щодо припинення зобов’язань за укладеним за результатами процедури закупівлі договору з дотриманням норм Господарського кодексу України та Цивільного кодексу України, зокрема, але не виключно, шляхом письмового звернення до ТОВ «Медичний центр асклепій плюс» щодо розірвання договору. Крім того, вжити заходи (зокрема, шляхом проведення роз’яснювальної роботи, економічних навчань, тощо) щодо недопущення в подальшому порушення вимог вимог пунктів 3 та 28 Особливостей №1178 – про складанні тендерної документації. Протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 11 квітня 2024 року. Предметом аналізу закупівлі були питання: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; розміщення та оприлюднення інформації про закупівлю; відповідності тендерної документації вимогам Закону України від 25.12.2015 №922-VIII «Про публічні закупівлі» (у чинній для досліджуваної процедури закупівлі редакції, далі – Закон) та постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (у чинній для досліджуваної процедури закупівлі редакції, далі – Особливості №1178); правильності заповнення документів, що оприлюднюються відповідно до Закону та Особливостей №1178; розгляду тендерної пропозиції; надання переможцем документів при укладанні договору про закупівлю; своєчасності укладення договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов укладеного договору вимогам тендерної документації та тендерній пропозиції переможця тендеру, правомірності внесення змін до договору. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Комунального некомерційного підприємства «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради (далі – Замовник) на 2024 рік (UA-P-2023-11-16-008571-c); оголошення про проведення відкритих торгів; тендерну документацію Замовника; реєстр отриманих тендерних пропозицій; протокол розкриття тендерних пропозицій; тендерну пропозицію ТОВ «Медичний центр асклепій плюс»; протокольне рішення уповноваженої особи Замовника від 27.11.2023; опубліковані ТОВ «Медичний центр асклепій плюс» як переможцем тендеру документи та інформацію; договір про закупівлю №1ІМГ від 05.12.2023, додаткову угоду від 02.04.2024 №1 до вказаного договору та повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю; опубліковані під час моніторингу Замовником пояснення та документи на запити органу державного фінансового контролю. Відповідно до норм частини 3-7 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз. Так, постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 затверджено Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування. За нормою пункту 3 Особливостей №1178 замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням цих особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом. Відповідно до пункту 28 Особливостей №1178 тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей. Згідно з пунктом 8 частини другої статті 22 Закону тендерна документація повинна містити проект договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов. Моніторингом встановлено, що в пункті 3.4. Проекту договору, який міститься у Додатку 2 до тендерної документації (Проект договору. Порядок змін умов договору про закупівлю), зазначено, що істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, що передбачені згідно частиною п’ятою статті 41 Закону. Однак, відповідно до норм пункту 17 Особливостей №1178 договір про закупівлю за результатами проведеної закупівлі згідно з пунктом 10 цих особливостей укладається з урахуванням положень статті 41 Закону, крім частин другої - п’ятої, сьомої - дев’ятої статті 41 Закону, та цих особливостей. Отже, на час дії Особливостей №1178 норми частини п’ятоі статті 41 Закону не застосовуються, виключний перелік випадків, за яких істотні умови укладеного відповідно до пункту 10 Особливостей №1178 договору можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, наведено у пункті 19 Особливостей №1178. Таким чином, при складанні тендерної документації Замовником не враховано чинні норми Особливостей №1178, чим порушено норми пунктів 3 та 28 Особливостей №1178. Відповідно до пункту 18 Особливостей №1178 умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі, у тому числі за результатами електронного аукціону, крім випадків, визначених цим пунктом. Також, згідно з пунктом 49 Особливостей №1178 замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем процедури закупівлі, відповідно до вимог тендерної документації та тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі. У пункті 3.4. Проекту договору (Додаток 2 до тендерної документації) зазначено, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі. Моніторингом встановлено, що учасником ТОВ «Медичний центр асклепій плюс» у складі тендерної пропозиції надано проєкт договору (файл «17.Проект договору.pdf»), який за формою, змістом та умовами відповідає Проекту договору у Додатку 2 тендерної документації Замовника. Водночас, проведеним під час моніторингу аналізом умов укладеного за результатами тендеру з переможцем ТОВ «Медичний центр асклепій плюс» договору №1ІМГ від 05.12.2023 (далі – Договір №1ІМГ) встановлено, що умови Договору №1ІМГ не відповідають умовам Проекту договору у Додатку 2 до тендерної документації Замовника та проекту договору, що наданий учасником у складі тендерної пропозиції учасника. Так, у пункті 1.3 Проєкту договору, що міститься у Додатку 2 до тендерної документації та проекту договору у тендерній пропозиції учасника, зазначено що при дослідженні злоякісних пухлин висновок повинен містити анатомічну локалізацію, ступінь диференціювання, інвазію пухлини, ступінь патоморфозу, стан країв резекції регіональних лімфатичних вузлів (за потребою згідно із замовленням), а у пункті 1.5 цього Проєкту договору визначено, що патологоанатомічний висновок має бути оформлений та підписаний відповідно до вимог законодавства. Проте, укладеному Договорі №1УНГ вищезгадані умови відсутні. Також, у пунктах 5.3, 5.4, 5.5 та 5.6 Проєктів договорів у Додатку 2 до тендерної документації та у тендерній пропозиції учасника зазначено наступні умови: «5.3. Матеріал повинен бути забраний Виконавцем у Замовника, за місцезнаходженням останнього не пізніше, ніж через годину з моменту отримання заявки від Замовника, або Замовник самостійно здійснює доставку матеріалу для дослідження. Спосіб доставки матеріалу узгоджується сторонами під час формування замовлення. 5.4. Матеріал на дослідження учасник отримує на своїй території, або на території Замовника. Всі витрати, пов’язанні із переміщенням матеріалу на дослідження здійснюється замовником, а надання письмового висновку Замовнику за результатами дослідження, здійснюються за рахунок Учасника. 5.5. Видача результату гістологічного дослідження не пізніше 7 робочих днів з дня отримання матеріалу на дослідження. 5.6. Видача результату гістологічного дослідження біопсійного та операційного матеріалу IV категорії не пізніше __ робочих днів з дня отримання матеріалу на дослідження.». Проте, зазначені вище умови відсутні в укладеному Договорі №1ІМГ. Таким чином, умови укладеного Договору №1УНГ відрізняються від умов тендерної документації Замовника (Додаток 2 до тендерної документації) та змісту тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі ТОВ «Медичний центр асклепій плюс» (щодо умов складання висновків за окремими дослідженнями, умов доставки мтеріалу для дослідження, видачі результатів дослідження), чим порушено вимоги пунктів 18 та 49, а також пункту 3 Особливостей №1178. У наданому під час моніторингу поясненні Замовником зазначено, що у зв’язку із великою кількістю процедур закупівель та завершення бюджетного 2023 року, а також у зв’язку з тим, що з ТОВ «Медичний центр асклепій плюс» був укладений договір за результатами відкритих торгів UA-2023-11-15-008212-a на закупівлю послуг з магнітно-резонансної томографії №1МРТ від 04.12.2023, Замовником було допущено технічно помилку під час укладання Договору №1ІМГ в частині тих пунктів, які зазначені вище тексту. Також Замовником зазначено, що дані договори є подібними, тому було допущено технічну помилку у пунктах 1.3 та 1.5, а також у пунктах 5.3, 5.4, 5.5 та 5.6 в Договорі №1ІМГ. Однак, наведене у поясненні Замовником не спростовує порушення норм пунктів 18 та 49 Особливостей №1178 внаслідок невідповідності умов укладеного Договору №1УНГ вимогам тендерної документації Замовника (Додаток 2 до тендерної документації) та змісту тендерної пропозиції переможця ТОВ «Медичний центр асклепій плюс». Відповідно до підпункту 3 пункту 21 Особливостей №1178 договір про закупівлю є нікчемним у разі коли укладення договору про закупівлю проведено з порушенням вимог пункту 18 цих Особливостей №1178. Відповідно до частини другої статті 215 Цивільного кодексу України нікчемним є правочин, якщо його недійсність прямо встановлена законом, визнання такого правочину недійсним судом не вимагається. Такий правочин є нікчемним з моменту його укладення.
Період усунення порушень: 12.04.2024 13:39 - 27.04.2024 00:00
Дата публікації висновку: 12.04.2024 13:39

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: У відповідь на припис Західного офісу Держаудитслужби 18.04.2024 року був розірваний договір з ТОВ «Медичний центр Асклепій плюс». Планується проведення додаткового навчання для уповноважених осіб з метою недопускання помилок в подальшій роботі. На підтвердження усунення порушень надаємо копію додаткової угоди на розірвання договору.
Дата публікації звіту: 19.04.2024 15:03

Запити/Пояснення