• Спрощена закупівля
  • Безлотова
  • КЕП

Капітальний ремонт покрівлі даху з влаштуванням утеплення перекриття (заходи з енергозбереження) адмінбудинку сільської ради» за адресою: с.Гребля, 146, Хустського району, Закарпатської області.

Завершена

631 394.40 UAH без ПДВ
мін. крок: 0.5% або 3 156.97 UAH
Номер: 681a2719dcc74e849951e54e797ff2db
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2024-03-19-000070
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 19.03.2024 00:00
Автор: Східний офіс держаудит служби, UA-EDR 41127387
Період моніторингу: 19.03.2024 17:31 - 10.04.2024 01:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ УПРАВЛІННЯ СХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ Н А К А З 19.03.2024 № 22-з Кропивницький Про початок моніторингу процедур закупівель Відповідно до пункту 23 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178, пункту 1 Положення про Східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23 зі змінами, внесеними наказом Держаудитслужби від 27.08.2020 № 242, пунктів 2, 10 Положення про Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області, затвердженого наказом Східного офісу Держаудитслужби від 29 серпня 2016 року № 3 зі змінами, НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу. В.о. начальника Тетяна СВЯТОКУМ Додаток до наказу управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області від 19.03.2024 № 22-з Витяг з переліку процедур закупівель Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу UA-2023-11-13-016630-a 13.11.2023 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в системі закупівель В.о. начальника Тетяна СВЯТОКУМ
Адреса: Ukraine, Кропивницький
Контактна особа: Східний офіс держаудит служби ( обл.), +38 (0 66) 706-24-52, nata012533@gmail.com
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатом аналізу питання відповідності вимог оголошення про проведення спрощеної закупівлі вимогам Закону з урахуванням Особливостей установлено порушення вимог пункту 83 Загальних умов. За результатами аналізу питання розгляду тендерних пропозицій установлено порушення вимог пункту 3 розділу ІІ Інструкції, затвердженої Наказом № 25. За результатами аналізу питань визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі в річному плані, наявності підстав для проведення спрощеної закупівлі, оприлюднення інформації про закупівлю, своєчасності укладання договору та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам пропозиції переможця, внесення змін до договору та їх оприлюднення, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом - порушень не установлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлене порушення законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі», Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області зобов`язує здійснити заходи щодо недопущення у подальшому встановлених порушень вимог пункту 83 Загальних умов, пункту 3 розділу ІІ Інструкції, затвердженої Наказом № 25 та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 28 березня 2023 року. Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі в річному плані, наявність підстав для проведення спрощеної закупівлі, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог оголошення про проведення спрощеної закупівлі вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 Особливостей (далі – Особливості), розгляду пропозицій учасників, своєчасності укладання договору та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам пропозиції переможця, внесення змін до договору та їх оприлюднення, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Зарічанської сільської рада (далі - Замовник) на 2023 рік, оголошення про проведення спрощеної закупівлі в системі електронних закупівель (далі – Оголошення) від 13.11.2023, пропозицію учасника товариства з обмеженою відповідальністю «Закарпатгарантбуд» (далі – ТОВ «Закарпатгарантбуд»), протокольне рішення уповноваженої особи з питань публічних закупівель від 27.11.2023 б/н, повідомлення про намір укласти договір про закупівлю від 27.11.2023, договір підряду від 29.11.2023 № 115 на суму 583 000,00 грн, укладений між Замовником та ТОВ «Закарпатгарантбуд» (далі – Договір), додаткові угоди від 29.12.2023 № 1, від 12.02.2024 № 2 до Договору, повідомлення про внесення змін до договору, пояснення надані 22.03.2024, 25.03.2024, 26.03.2024 Замовником через електронну систему закупівель. За результатом аналізу питання відповідності вимог оголошення про проведення спрощеної закупівлі вимогам Закону з урахуванням Особливостей встановлено наступне. Додатком 2 до Оголошення є Проект договору підряду, відповідно до якого укладено Договір. Згідно із частиною 1 статті 41 Закону, договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом. В пункті 3 статті 875 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) зазначено, що до договору будівельного підряду застосовуються положення цього Кодексу, якщо інше не встановлено законом. Відповідно до пункту 3 статті 6 ЦКУ сторони в договорі не можуть відступити від положень актів цивільного законодавства, якщо в цих актах прямо вказано про це. Згідно з пунктом 4 статті 4 ЦКУ актами цивільного законодавства є постанови Кабінету Міністрів України. Відповідно до вимог пункту 83 розділу «Фінансування робіт (будівництва об’єкта)» Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 № 668 (далі – Загальні умови), фінансування робіт проводиться за планом, який складається замовником, узгоджується з інвестором та підрядником і є невід’ємною частиною договору підряду. Однак, Проектом договору підряду, розміщеному у Додатку 2 до Оголошення, не передбачена наявність невід’ємної частини цього Договору - плану фінансування, чим порушено вимоги пункту 83 розділу «Фінансування робіт (будівництва об’єкта)» Загальних умов. За результатом аналізу питання розгляду тендерних пропозицій установлено наступне. В додатку 3 до Оголошення наведено перелік сканкопій документів у форматі pdf, що надаються учасником у складі цінової пропозиції на електронні торги. Зокрема, пунктом 6 додатку 3 до Оголошення визначено, що учасником у складі цінової пропозиції на електронні торги надається довідка про те, що учасника не було притягнуто згідно із Законом до відповідальності за вчинення у сфері державних закупівель корупційного правопорушення. Однак, в складі пропозиції учасника ТОВ «Закарпатгарантбуд» не надана довідка про те, що учасника не було притягнуто згідно із Законом до відповідальності за вчинення у сфері державних закупівель корупційного правопорушення, чим недотримано вимоги пунктом 6 додатку 3 до Оголошення. Слід зазначити, що в складі пропозиції ТОВ «Закарпатгарантбуд» надана Інформаційна довідка з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, сформовану 15.11.2023 щодо фізичної особи – директора ТОВ «Закарпатгарантбуд» Мотильчака О.М., в той час, як учасником закупівлі є ТОВ «Закарпатгарантбуд». Пунктом 2 наказу Державного підприємства «Прозоро» від 20.10.2022 № 25 (далі – Наказ № 25), на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування затверджено Інструкцію про порядок використання електронної системи закупівель у разі здійснення закупівель вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в Особливостях (далі – Інструкція). Згідно з вимогами пункту 3 розділу ІІ «Порядок застосування електронної системи закупівель для проведення закупівлі» Інструкції, якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у пропозиції та/або подання яких передбачалося умовами, визначеними в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, він розміщує повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель. При проведенні закупівлі Замовником розміщено в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей до 23.11.2023 в інформації та/або документах, що подані в складі тендерної пропозиції учасника ТОВ «Закарпатгарантбуд». Однак, вищевказана вимога про усунення невідповідностей не містить вимогу щодо надання учасником ТОВ «Закарпатгарантбуд» довідки про те, що учасника не було притягнуто згідно із Законом до відповідальності за вчинення у сфері державних закупівель корупційного правопорушення відповідно до вимог пункту 6 додатку 3 до Оголошення, чим недотримано вимоги пункту 3 розділу ІІ Інструкції, затвердженої Наказом № 25.
Період усунення порушень: 28.03.2024 16:37 - 12.04.2024 01:00
Дата публікації висновку: 28.03.2024 16:37

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: За наслідками розгляду висновку від 28.03.2024 року про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2023-11-13-016630-a повідомляємо, що з метою недопущення в подальшому порушень вимог законодавства у сфері публічних закупівель, відповідно до розпорядження сільського голови №38/од/п від 02.04.2024 року, з уповноваженою особою на проведення закупівель було проведено відповідну роз’яснювальну роботу та буде організовано додаткове поглиблене вивчення положень Закону «Про публічні закупівлі» та Особливостей здійснення публічних закупівель на період діі правового режиму воєнного стану в Україні.
Дата публікації звіту: 05.04.2024 19:12

Запити/Пояснення