-
Закупівля без використання електронної системи
-
КЕП
-
Без аукціону
Природний газ, код ДК 021:2015 09120000-6 газове паливо
Тендер Prozorro UA-2023-10-24-014090-a
Завершена
499 993.69
UAH з ПДВ
Номер:
8cf2f838340c4bd8b69be4c39e374c27
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2023-11-30-000055
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
30.11.2023 00:00
Період моніторингу:
30.11.2023 17:58 - 22.12.2023 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ПІВНІЧНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
В ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
НАКАЗ
30.11.2023 № 60-З
Чернігів
Про початок моніторингу
закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 10 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 20 жовтня 2016 року № 18 (зі змінами),
НАКАЗУЮ:
1. Розпочати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу.
Начальник Олександр КОНДРАШОВ
Витяг з додатку
до наказу Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області
«Про початок моніторингу закупівель»
Перелік закупівель
№ з/п Оголошення про проведення закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі
унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу
6. UA-2023-10-24-014090-a 24.10.2023 Інформація, отримана від громадських об’єднань, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявлених за результатами громадського контролю у сфері публічних закупівель відповідно до статті 7 цього Закону.
Етапи закупівельного процесу:
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Інформація, отримана від громадських об'єднань, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявлених за результатами громадського контролю у сфері публічних закупівель відповідно до статті 7 цього Закону
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання наявності обґрунтування підстави для проведення закупівлі без застосування відкритих торгів та оприлюднення укладеного договору про закупівлю встановлено порушення вимоги абзацу двадцять дев’ятого пункту 13 Особливостей.
За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, наявності закупівлі у річному плані, розміщення та оприлюднення інформації про закупівлю, своєчасності укладення договору про закупівлю, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
-
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 20 грудня 2023 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, наявності закупівлі у річному плані, розміщення та оприлюднення інформації про закупівлю; наявність обґрунтування підстави для проведення закупівлі без застосування відкритих торгів, своєчасності укладення договору про закупівлю та його оприлюднення, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон).
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту Срібнянської селищної ради (далі – Замовник) на 2023 рік, інформацію опубліковану в електронній системі закупівель про предмет закупівлі; протокол розкриття тендерних пропозицій, звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, пояснення та документи Замовника на запит Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області (далі – Управління), оприлюднені в електронній системі закупівель 06.12.2023.
В ході аналізу питання наявності обґрунтування підстави для проведення закупівлі без застосування відкритих торгів та оприлюднення договору встановлено наступне.
Відповідно до положень абзацу першого частини п’ятої статті 8 Закону на запити Управління необхідних для дослідження в ході моніторингу закупівлі, Замовником 06.12.2023 було надано пояснення та документи щодо наявності обґрунтування підстави для здійснення зазначеної закупівлі шляхом укладення договору про закупівлю без використання електронної системи.
При цьому, відповідно до оприлюдненого обґрунтування підстави від 24.10.2023 закупівля без використання електронної системи була здійснена відповідно до підпункту 6 пункту 13 Особливостей.
Слід зазначити, що відповідно до вимог абзацу двадцять дев’ятого пункту 13 Особливостей у разі укладення договору про закупівлю відповідно до цього пункту замовник разом із звітом про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, оприлюднює в електронній системі закупівель договір про закупівлю та додатки до нього, а також обґрунтування підстави для здійснення замовником закупівлі відповідно до цього пункту.
Замовник оприлюднив 24.10.2023 звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, при цьому укладений договір від 24.10.2023 № 24-4065/23-БО-Т, а також обґрунтування підстави для здійснення замовником закупівлі відповідно до пункту 13 Особливостей в електронній системі закупівель не оприлюднив, чим порушив вимоги абзацу двадцять дев’ятого пункту 13 Особливостей.
В ході моніторингу закупівлі, Замовником 06.12.2023 було оприлюднено укладений договір від 24.10.2023 № 24-4065/23-БО-Т, а також обґрунтування підстави для здійснення замовником закупівлі.
Період усунення порушень:
20.12.2023 17:56 - 04.01.2024 00:00
Дата публікації висновку:
20.12.2023 17:56
Запити/Пояснення
Номер:
5ceb080bc6ed4affade0a11d61e034fe
Назва:
Запит про надання пояснень
Дата опублікування:
04.12.2023 11:09
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
08.12.2023 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі природний газу за кодом ДК 021:2015: 09120000-6 — Газове паливо, очікуваною вартістю 499 993,69 грн (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2023-10-24-014090-a), та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), постала потреба в отриманні пояснень та документів.
1. Надати інформацію та її документальне підтвердження щодо наявності підстави для здійснення зазначеної закупівлі шляхом укладення договору про закупівлю без використання електронної системи.
2. Надати інформацію та відповідні документи (комерційні пропозиції від потенційних учасників, посилання на сайти, на яких здійснювався попередній моніторинг цін по даному предмету закупівлі тощо), на підставі яких здійснено обґрунтування розміру витрат, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.
3. Яким чином та за якими критеріями здійснено оцінку можливих потенційних постачальників предмету закупівлі, визначено переможцем та обрано саме ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» (код ЄДРПОУ 42399676)?
4. Пояснити, чому Замовником разом із звітом про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, не оприлюднено в електронній системі закупівель договір про закупівлю та додатки до нього, а також не оприлюднено обґрунтування підстави для здійснення замовником закупівлі?
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставлених питань, необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Повідомляємо, що відповідно до норм статті 351-1 Кримінального кодексу України за перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю, зокрема, за невиконання службовою особою законних вимог органу державного фінансового контролю, створення штучних перешкод у їх роботі, надання їм завідомо неправдивої інформації, встановлена кримінальна відповідальність.
Номер:
7a02186c671a45cc81515d0f7562cea9
Назва:
Відповідь на запитання
Дата опублікування:
06.12.2023 11:33
Опис:
1.Підставою для здійснення зазначеної закупівлі шляхом укладення договору про закупівлю без використання електронної системи є відповідність вимогам підпункту 6 пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 .
2. Враховуючи технічні та якісні характеристики предмета закупівлі які повинні відповідати нормам чинного Законодавства та з метою забезпечення навчальних закладів своєчасним і в необхідній кількості газового палива враховуючи, що всі навчальні заклади перейшли із 01.09.2023 року на очну форму навчання визначено вартість предмета закупівлі в розмірі 499 993,69 грн.
3.Визначено переможцем та обрано саме ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» (код ЄДРПОУ 42399676) так як є єдиним постачальником газового палива в нашому регіоні.
4.Через технічні причини було не оприлюднено в електронній системі договір а також обгрунтування .В даному поясненні додані файли.
Номер:
555b5cee8bd64d2cb8e253cc0460a2be
Назва:
Запит про надання пояснень
Дата опублікування:
04.12.2023 12:30
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
08.12.2023 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі природний газу
за кодом ДК 021:2015: 09120000-6 — Газове паливо, очікуваною вартістю 499 993,69 грн (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2023-10-24-014090-a), та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), постала потреба в отриманні пояснень та документів.
Надати затверджений Замовником річний план закупівель, відповідно до якого здійснено закупівлю природного газу.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставлених питань, необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Повідомляємо, що відповідно до норм статті 351-1 Кримінального кодексу України за перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю, зокрема, за невиконання службовою особою законних вимог органу державного фінансового контролю, створення штучних перешкод у їх роботі, надання їм завідомо неправдивої інформації, встановлена кримінальна відповідальність.