• Закупівля без використання електронної системи
  • КЕП
  • Без аукціону

Поточний ремонт аварійної покрівлі будівлі Вербського ліцею Вербської сільської ради Дубенського району Рівненської області за адресою: Рівненська область, Дубенський район, с.Верба вул.Шкільна7

Завершена

10 699 064.00 UAH з ПДВ
Номер: edba386c0bea4c17a36b261aa9e4f3e0
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2023-08-29-000011
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 29.08.2023 00:00
Автор: ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ, UA-EDR 40913624
Період моніторингу: 29.08.2023 11:47 - 20.09.2023 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ УПРАВЛІННЯ ЗАХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В РІВНЕНСЬКІЙ ОБЛАСТІ Н А К А З 28.08.2023 № 56 м. Рівне Про початок моніторингу закупівель Відповідно до статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 10 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 22.02.2022 № 116, доручення державної аудиторської служби України від 03.08.2023 №003100-18/8714-2023. НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг закупівель відповідно до Додатку 1, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у Додатку 1 до цього наказу. 3. Контроль за виконання даного наказу залишаю за собою. Начальник Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області Анатолій КАРП’ЮК Додаток 1 до наказу Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області від 28.08.2023 № 56. Витяг з переліку процедур закупівель № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі Унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу 11 UA-2023-08-11-006106-a 11.08.2023 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель Начальник відділу контролю у сфері закупівель Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області Віктор ГРИГОРУК
Адреса: Ukraine, Рівне
Контактна особа: ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ ( обл.), +38 (0 97) 700-98-85, olenats1287@gmail.com
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Порушення порядку визначення предмета закупівлі
  • Порушення законодавства в частині неправомірного обрання та застосування процедури закупівлі
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання визначення предмету закупівлі встановлено порушення вимог пункту 3 розділу ІІ Порядку та п.15 Особливостей. За результатами аналізу питання наявності підстав щодо застосування закупівлі без використання електронної системи та обґрунтування здійснення закупівлі, дотримання принципів здійснення публічних закупівель встановлено порушення вимог пп.4 пункту 13 Особливостей не дотримано частину 1 статті 5 Закону. За результатами аналізу питань: повноти відображення інформації про закупівлю, оприлюднення договору про закупівлю та додатків до нього - порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Держаудитслужба зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом припинення зобов’язань за договором, в тому числі із застосуванням відповідних наслідків недійсності/нікчемності договору та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу 15 вересня 2023 року. Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, повноти відображення інформації про закупівлю, наявність підстав щодо застосування закупівлі без використання електронної системи та обґрунтування здійснення закупівлі, оприлюднення договору про закупівлю та додатків до нього, дотримання принципів здійснення публічних закупівель. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Рафалівської селищної ради (далі – Замовник) на 2023 рік за номером ID: UA-P-2023-08-11-002117-c; звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель UA-2023-08-11-006106-a Вербської сільської ради (далі - Замовник), протокол розкриття тендерних пропозицій, Договір про надання послуг № 1050 від 01.08.2023 укладений з Малим приватним підприємством «Теренок», пояснення Замовника отримані через електронну систему закупівель 31.08.2023, 06.09.2023, 14.09.2023 з доданими документами. В інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro 11.08.2023 Замовником оприлюднено звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель та/або електронного каталогу для закупівлі товару. Предметом договору є: «Поточний ремонт аварійної покрівлі будівлі Вербського ліцею Вербської сільської ради Дубенського району Рівненської області за адресою: Рівненська область, Дубенський район, с.Верба вул.Шкільна7», ціна договору 8019137,00 гривень. Під час проведення моніторингу на запит Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області, який оприлюднений через електронну систему закупівель, 31.08.2023 Замовником завантажено інформацію про обґрунтування щодо застосування вищезазначеної закупівлі, де Замовником зазначено, що: «відповідно до підпункту 4 пункту 13 Особливостей, існує нагальна потребу у здійсненні закупівлі у зв’язку з виникненням об’єктивних обставин, що унеможливлюють дотримання замовником строків для проведення закупівлі із застосуванням відкритих торгів та/або електронного каталогу, яка повинна бути документально підтверджена замовником.» Відповідно до підпункту 4 пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) в редакції, що діяла на дату здійснення закупівлі - придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн. гривень, може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли: існує нагальна потреба у здійсненні закупівлі у зв’язку з виникненням об’єктивних обставин, що унеможливлюють дотримання замовником строків для проведення закупівлі із застосуванням відкритих торгів та/або електронного каталогу, яка повинна бути документально підтверджена замовником. При наданні пояснення на запит, Замовником завантажено:«Акт обстеження Вербського ліцею Вербської сільської ради Дубенського району Рівненської області»; «Обгрунтування закупівлі послуги з поточного ремонту аварійної покрівлі будівлі Вербського ліцею Вербської сільської ради Дубенського району Рівненської області від 04.07.2023»; «Розпорядження сільського голови від 03.07.2023 № 117/01-08 «Про створення комісії з обстеження покрівлі даху Вербського ліцею по вул. Шкільна, 7». При цьому, від дати виникнення обставин, згідно вищевказаних документів, до укладання договору з МПП «Теренок» минуло 26 днів, що достатньо для дотримання замовником строків для проведення закупівлі із застосуванням відкритих торгів та/або електронного каталогу. Тобто, завантажені під час моніторингу Замовником документи не містять обґрунтування підстав здійснення закупівлі без застосування відкритих торгів, визначених підпункту 4 пункту 13 Особливостей. З огляду на вищенаведене документально не підтверджено здійснення закупівлі без застосування відкритих торгів, чим порушено вимоги пп.4 пункту 13 Особливостей та не дотримано частину 1 статті 5 Закону. Крім того, Замовником не обґрунтувано віднесення ремонтно-будівельних робіт визначених в Додатку № 6 до договору №1050 від 01.08.2023 (локальний кошторис на будівельні роботи №02-01-01) до поточного ремонту даху, при тому що вказаний в кошторисі комплекс ремонтно-будівельних робіт передбачає повну заміну конструкцій даху, покрівельних матеріалів та поліпшення експлуатаційних показників (зокрема, утеплення мінватою горища). При цьому, відповідно до п.3.7 ДБН А.2.2-3:2014 Склад та зміст проектної документації на будівництво сукупність робіт на об'єкті, прийнятому в експлуатацію, без зміни його геометричних розмірів та/або функціонального призначення, що передбачають:-втручання у несучі та/або огороджувальні конструкції, у інженерні системи загального користування у зв'язку з їх фізичною зношеністю, руйнуванням та/або з метою покращення їх експлуатаційних показників (за необхідності), у тому числі з метою термомодернізації відносяться до капітального ремонту. З огляду на вище викладене, Замовником визначено предмет закупівлі не у відповідності до вимог пункту 3 розділу ІІ Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Міністерства розвитку торгівлі та сільського господарства України від 15.04.2020 № 708 (зі змінами) (далі – Порядок), чим порушено п.15 Особливостей. На запит Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області щодо визначення предмета закупівлі, який оприлюднений через електронну систему закупівель 11.09.2023 Замовником по суті заданих питань відповіді не надано.
Період усунення порушень: 15.09.2023 16:44 - 30.09.2023 00:00
Дата публікації висновку: 15.09.2023 16:44

Запити/Пояснення