-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Капуста білокачанна, морква, червоний буряк, цибуля ріпчаста, часник, огірки, помідори, яблука, мандарин, апельсини, банани, лимони, виноград
Тендер Prozorro UA-2023-02-17-007296-a
Категорія: Юридична особа, яка забезпечує потреби держави або територіальної громади. Мова (мови), якою (якими) повинні готуватися тендерні пропозиції. Українська мова.
Завершена
403 398.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 1% або 4 033.98 UAH
мін. крок: 1% або 4 033.98 UAH
Номер:
b691ce93861643daa2cc2c0d9e459393
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2023-04-18-000053
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
18.04.2023 00:00
Період моніторингу:
18.04.2023 16:41 - 10.05.2023 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ЗАХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
В РІВНЕНСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Н А К А З
18.04.2023 № 28
м. Рівне
Про початок
моніторингу закупівель
Відповідно до статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 10 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 22.02.2022 № 116,
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до Додатку 1, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у Додатку 1 до цього наказу.
3. Контроль за виконання даного наказу залишаю за собою.
Начальник Управління Західного
офісу Держаудитслужби в
Рівненській області Анатолій КАРП’ЮК
Додаток 1 до наказу Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області від 18.04.2023 № 28
Витяг з Переліку процедур закупівель
№ з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі Унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу
3. UA-2023-02-17-007296-a 17.02.2023 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Начальник відділу контролю у сфері
закупівель Управління Західного офісу
Держаудитслужби в Рівненській області Віктор Григорук
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
- Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання розгляду тендерних пропозицій встановлено порушення підпункту 3 пункту 41, п.44 Особливостей.
За результатами аналізу питання своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених законодавством, установлено порушення вимог частини п’ятої статті 8 Закону.
За результатами аналізу питань дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, повноти відображення інформації про публічну закупівлю, відповідності оголошення про проведення відкритих торгів та вимог тендерної документації вимогам Закону з урахуванням Особливостей, оприлюднення інформації про закупівлю, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення (змін до нього), відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця - порушень законодавства у сфері публічних закупівель не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, які (яке) є значущим через необ’єктивне та упереджене визначення переможця торгів із застосуванням електронної системи закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Держаудитслужба зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом припинення зобов’язань за договором, в тому числі із застосуванням відповідних наслідків недійсності/нікчемності договору та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 03 травня 2023 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, повноти відображення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII із змінами (далі – Закон) та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості), розгляду тендерних пропозицій, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення (змін до нього), відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених законодавством.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Спеціальної школа в с.Тучин Рівненської обласної ради (далі – Замовник) на 2023 рік за номером ID: UA-P-2023-02-17-003128-a; оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію, затверджену рішенням уповноваженої особи (протокол від 17.02.2023), реєстр отриманих тендерних пропозицій, тендерну пропозицію учасника Фізичної особи-підприємця «Шпорталюк Ігор Терентійович» (далі – ФОП «Шпорталюк Ігор Терентійович»), протокол розкриття тендерних пропозицій, протокольне рішення уповноваженої особи № 19 від 01.03.2023 про визначення переможцем процедури закупівлі учасника ФОП «Шпорталюк Ігор Терентійович», повідомлення про намір укласти договір від 01.03.2023, Договір про закупівлю № 20 від 09.03.2023, Додаткова угода № 1 від 28.04.2023 до Договору про закупівлю № 20 від 09.03.2023, пояснення Замовника отримане через електронну систему закупівель 25.04.2023.
За результатами розгляду тендерної пропозиції учасника-переможця ФОП «Шпорталюк Ігор Терентійович» встановлено наступне.
Згідно абзацу 3 пункту 44 «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», затверджені постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) Переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 3, 5, 6 і 12 частини першої та частиною другою статті 17 Закону. Замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель, крім випадків, коли доступ до такої інформації є обмеженим на момент оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів.
Також, дана вимога передбачена п. 5 розділу ІІІ Тендерної документації, зокрема Замовником встановлена вимога щодо надання Переможцем процедури закупівлі Витягу з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості», сформований у паперовій або електронній формі, що містить інформацію про відсутність судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України щодо осіб (особи) та обставин, визначених пунктами 5, 6, 12 частини першої статті 17 Закону.
Проведеним аналізом інформації, розміщеної на веб-порталі Уповноваженого органу встановлено, що повідомлення про намір укласти договір за результатами відкритих торгів оприлюднено Замовником в електронній системі закупівель 01.03.2023.
Поряд з тим, Учасником-переможецем Фізичною особою-підприємцем "Шпорталюк Ігор Терентійович" документ, що підтверджує відсутність підстав, установлених відповідно пунктами 5, 12 частини першої статті 17 Закону, а саме Витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» надано 09.03.2023, тобто у строк, що перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю. Як наслідок, Фізичною особою-підприємцем "Шпорталюк Ігор Терентійович" не дотримано вимоги п. 5 розділу ІІІ Тендерної документації та п. 44 Особливостей.
Відповідно до підпункту 3 пункту 41 Особливостей Замовник зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію переможця процедури закупівлі в разі, коли наявні підстави, визначені статтею 17 Закону (крім пункту 13 частини першої статті 17 Закону), із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли: не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 Закону, з урахуванням пункту 44 цих Особливостей.
Водночас, Замовником не відхилено тендерну пропозицію учасника-переможця торгів ФОП «Шпорталюк Ігор Терентійович», та укладено з ним Договір № 20 від 09.03.2023, чим не дотримано вимоги підпункту 3 пункту 41 Особливостей.
На запит Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області, який оприлюднено через електронну систему закупівель, 25.04.2023 Замовником надано пояснення, яке не обґрунтовує прийняте рішення про визнання переможцем торгів ФОП «Шпорталюк Ігор Терентійович».
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області оприлюднено запит від 18.04.2023 про надання інформації щодо причин не відхилення тендерної пропозиції учасника-переможця Фізичної особи-підприємеця "Шпорталюк Ігор Терентійович".
Відповідно до частини п’ятої статті 8 Закону, замовник протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення запиту про надання пояснень щодо прийнятих рішень та/або вчинених дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі, повинен надати відповідні пояснення (інформацію, документи) через електронну систему закупівель.
При цьому, на запит Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області, Замовником надано інформацію (пояснення) 25.04.2023, тобто на 5 робочий день, чим порушено частину п’яту статті 8 Закону.
Період усунення порушень:
03.05.2023 16:42 - 18.05.2023 00:00
Дата публікації висновку:
03.05.2023 16:42
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
На усунення порушень, виявлених моніторингом, повідомляємо про розірвання договору № 20 від 09.03.2023 угодою № 2 від 09.05.2023, що долучається.
Дата публікації звіту:
09.05.2023 16:28
Запити/Пояснення
Номер:
7a3c2f02baf94f019f4d856d27a5c218
Назва:
Запит замовнику на пояснення
Дата опублікування:
18.04.2023 16:46
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
22.04.2023 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі по предмету «Капуста білокачанна, морква, червоний буряк, цибуля ріпчаста, часник, огірки, помідори, яблука, мандарин, апельсини, банани, лимони, виноград, Капуста білокачанна - 2400 кілограм, Морква - 2000 кілограм, Червоний буряк - 1350 кілограм, Цибуля ріпчаста - 880 кілограм, Часник - 103 кілограм, Огірки - 250 кілограм, Помідори - 200 кілограм, Яблука - 3000 кілограм, Мандарин - 300 кілограм, Апельсини - 900 кілограм, Банани - 900 кілограм, Лимони - 50 кілограм, Виноград - 250 кілограм» (інформацію про закупівлю опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером UA-2023-02-17-007296-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43, постала потреба в отриманні наступних пояснень.
Згідно абзацу 3 пункту 44 «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», затверджені постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) Переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 3, 5, 6 і 12 частини першої та частиною другою статті 17 Закону. Замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель, крім випадків, коли доступ до такої інформації є обмеженим на момент оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів.
Також, дана вимога передбачена п. 5 Розділу ІІІ Тендерної документації Замовника.
Учасник-переможець Фізична особа-підприємець "Шпорталюк Ігор Терентійович" не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, установлених відповідно пунктами 5, 12 частини першої статті 17 Закону, тобто в термін що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.
Відповідно до підпункту 3 пункту 41 Особливостей Замовник зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію переможця процедури закупівлі в разі, коли наявні підстави, визначені статтею 17 Закону (крім пункту 13 частини першої статті 17 Закону), із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли: не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 Закону, з урахуванням пункту 44 цих Особливостей.
Враховуючи вищевикладене, просимо надати інформацію чому Замовником не відхилено тендерну пропозицію учасника-переможця Фізичної особи-підприємця "Шпорталюк Ігор Терентійович" відповідно до підпункту 3 пункту 41 Особливостей?
Пояснення необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту. При цьому до пояснень просимо долучити їх документальне підтвердження.
Номер:
95fc0397df5d4b83b55b4442c5dde2df
Назва:
Пояснення
Дата опублікування:
25.04.2023 17:02
Опис:
Пояснення
у межах проведення моніторингу процедури закупівлі за предметом
«ДК 021:2015 – 03220000 – 9 Овочі, фрукти та горіхи (Капуста білокачанна, морква, червоний буряк, цибуля ріпчаста, часник, огірки, помідори, яблука, мандарин, апельсини, банани, лимони, виноград)»
Спеціальна школа в с. Тучин Рівненської обласної ради (далі — Замовник) в порядку частини п’ятої статті 8 Закону України “Про публічні закупівлі” (далі — Закон) надає пояснення на порушене запитання у запиті управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області у процедурі відкритих торгів за предметом «ДК 021:2015 – 03220000 – 9 Овочі, фрукти та горіхи (Капуста білокачанна, морква, червоний буряк, цибуля ріпчаста, часник, огірки, помідори, яблука, мандарин, апельсини, банани, лимони, виноград)».
Щодо невідхилення тендерної пропозиції учасника-переможця ФОП Шпорталюк Ігор Терентійович на підставі п.п. 3 пункту 41 Особливостей пояснюю наступне.
За інформацією Держаудитслужби “Учасник-переможець Фізична особа-підприємець "Шпорталюк Ігор Терентійович" не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, установлених відповідно пунктами 5, 12 частини першої статті 17 Закону, тобто в термін що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю”.
Згідно п. 5 розділу III. Тендерної документації Переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документів, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 3, 5, 6 і 12 частини першої та частиною другою статті 17 Закону, а саме:
- інформаційна довідка з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення стосовно службової (посадової) особи учасника процедури закупівлі, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, стосовно фізичної особи, яка є учасником, що підтверджує відсутність підстави, визначеної пунктом 3 частини першої статті 17 Закону;
- витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості», сформований у паперовій або електронній формі, що містить інформацію про відсутність судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України щодо осіб (особи) та обставин, визначених пунктами 5, 6, 12 частини першої статті 17 Закону;
- довідка, складена учасником у довільній формі, що підтверджує відсутність підстави, передбаченої пунктом 12 частини першої статті 17 Закону;
- довідка, складена учасником у довільній формі, що підтверджує відсутність підстави, передбаченої абзацом 1 частини другої статті 17 Закону, або інформація у довільній формі, що підтверджує вжиття заходів для доведення надійності учасника, згідно абзацу 2 частини другої статті 17 Закону.
Уповноваженою особою 01.03.2023 прийнято рішення № 19 про визначення ФОП Шпорталюк Ігор Терентійович переможцем процедури закупівлі та намір укласти договір із переможцем.
В електронній системі закупівель 04.03.2023 Учасником — переможцем оприлюднено:
інформаційну довідку з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення стосовно Шпорталюк Ігор Терентійович, сформовану 02.03.2023;
довідку №-21/2023-02.03 від 02.03.2023, що підтверджує відсутність підстави, передбаченої пунктом 12 частини першої статті 17 Закону;
довідку №-21/2023-02.03 від 02.03.2023, що підтверджує відсутність підстави, передбаченої абзацом 1 частини другої статті 17 Закону;
довідку МВС України серія IIA №2145920, що містить інформацію про відсутність судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України щодо Шпорталюк Ігор Терентійович, сформована станом на 19.01.2021;
скріншот з екрану особистого кабінету Ігор Шпорталюк стосовно запиту на отримання витягу;
довідка - пояснення стосовно неможливості отримання витягу через технічні причини.
На підтвердження відсутності підстав, установлених пунктами 5, 12 частини першої статті 17 Закону 04.03.2023 надано:
довідку №-21/2023-02.03 від 02.03.2023, що підтверджує відсутність підстави, передбаченої пунктом 12 частини першої статті 17 Закону;
довідку МВС України серія IIA №2145920, що містить інформацію про відсутність судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України щодо Шпорталюк Ігор Терентійович, сформована станом на 19.01.2021.
Щодо дати формування довідки Департаменту інформатизації МВС України, то тендерна документація замовника не передбачала часових меж її формування. По змісту документ відповідав вимогам тендерної документації.
До того ж із пояснення Учасника та скріншоту екрану вбачається, що були наявні технічні труднощі із отриманням оновленої інформації щодо відсутності судимості з УМВС, що є держателем інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості».
Тобто, ФОП Шпорталюк Ігорем Терентійовичем підтверджено відсутність підстав визначених пунктами 3, 5, 6 і 12 частини першої та частиною другою статті 17 Закону України “Про публічні закупівлі” і, зокрема, підстав, установлених відповідно пунктами 5, 12 частини першої статті 17 Закону, як у спосіб, так і у строк, визначений законодавством та тендерною документацією.
До того ж в електронній системі закупівель 09.03.2023 Учасником — переможцем оприлюднено витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості», яким підтверджено інформацію щодо відсутності судимості, зазначену в довідці МВС України серія IIA №2145920.
Щодо підстави відхилення, то згідно пп. 3 пункту 41 Особливостей, то Замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли переможець процедури закупівлі не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 Закону, з урахуванням пункту 44 Особливостей.
Спосіб надання документів, що підтверджують відсутність підстав, визначених статтею 17 Закону, передбачає оприлюднення в електронній системі закупівель, зокрема, документа про відсутність судимості, сформованого у паперовій або електронній формі.
Тобто, переможець надає документи способом їх оприлюднення в електронній системі.
Учасником переможцем дотримано вимог щодо способу надання документів, у Замовника відсутня підстава відхилення тендерної пропозиції ФОП Шпорталюк Ігор Терентійович.
Замовником прийняте рішення про визначення переможцем ФОП Шпорталюк Ігор Терентійович та намір укласти договір з переможцем відповідно до вимог Особливостей з дотриманням принципів закупівлі, насамперед, максимальної економії та ефективності закупівлі. Адже, відхилення найбільш економічної вигідної пропозиції аж ніяк не призведе до ефективності закупівлі, а навпаки – до збитків бюджету.
25.04.2023
Уповноважена особа Наталія САВЧУК