-
Переговорна процедура (скорочена)
-
Безлотова
-
КЕП
-
Без аукціону
- 1
Електрична енергія
Тендер Prozorro UA-2021-10-06-002894-b
Торги відмінено
1 061 377.33
UAH з ПДВ
Номер:
c2ac57d9dae1435fb0fcc5aec030d704
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2021-11-03-000076
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
03.11.2021 00:00
Період моніторингу:
03.11.2021 16:15 - 25.11.2021 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
Н А К А З
Ужгород
03.11.2021 № 687
Про початок
моніторингу закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 15 пункту 10 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 02.07.2018 № 185, із внесеними змінами,
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу.
Начальник Управління Західного офісу
Держаудитслужби в Закарпатській області Світлана МИГОЛИНЕЦЬ
Додаток
до наказу Західного офісу Держаудитслужби
від 03.11.2021 № 687
Витяг з переліку процедур закупівель для моніторингу
№ з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі
унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу
4 UA-2021-10-06-002894-b 06.10.2021 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Порушення законодавства в частині не відміни замовником закупівлі
- Ненадання інформації, документів у випадках, передбачених законом
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення встановлено порушення пункту 5 частини восьмої статті 40 Закону, в частині не відміни переговорної процедури закупівлі через не підписання договору у 20-ти денний строк.
За результатами аналізу питання щодо надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом установлено порушення абзацу першого частини п’ятої статті 8 Закону.
За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, наявності підстав щодо застосування переговорної процедури закупівлі; повноти відображення інформації в повідомленні про намір укласти договір про закупівлю – порушень не установлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтею 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 № 2939-XII (зі змінами), Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень у встановленому законодавством порядку, шляхом відміни переговорної процедури закупівлі відповідно до пункту 2 частини восьмої статті 40 Закону та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 10 листопада 2021 року.
Предметом аналізу закупівлі були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, правомірності застосування переговорної процедури закупівлі, повноти відображення інформації в повідомленні про намір укласти договір про закупівлю, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (зі змінами, далі – Закон).
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Ужгородської міської ради (далі – Замовник) на 2021 рік; обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі; протокол проведення переговорів щодо закупівлі електричної енергії від 06.10.2021; повідомлення про намір укласти договір про закупівлю від 06.10.2021.
В ході проведення моніторингу встановлено, що 06.10.2021 Замовником оприлюднено повідомлення про намір укласти договір про закупівлю з Державним підприємством зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго» (далі – ДПЗД «Укрінтеренерго»), проте інформація щодо укладення договору із зазначеним учасником – переможцем в електронній системі закупівель відсутня.
Відповідно до частини сьомої статті 40 Закону - замовник має право укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі у строк не раніше ніж через 10 днів (п’ять днів - у разі застосування переговорної процедури закупівлі з підстав, визначених пунктом 3 частини другої цієї статті, а також у разі закупівлі нафти, нафтопродуктів сирих, електричної енергії, послуг з її передання та розподілу, централізованого постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, послуг з централізованого опалення, телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів, послуг з централізованого водопостачання та/або водовідведення та послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування) з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.
Водночас, згідно пункту 5 частини восьмої статті 40 Закону - переговорна процедура закупівлі відміняється замовником у разі: не підписання договору про закупівлю у строк 35 днів (20 днів – у разі застосування переговорної процедури закупівлі з підстав, визначених пунктом 3 частини другої цієї статті, а також у разі закупівлі нафти, нафтопродуктів сирих, електричної енергії, послуг з її передання та розподілу, централізованого постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, послуг з централізованого опалення, телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів, послуг з централізованого водопостачання та/або водовідведення та послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування) з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.
В ході проведення моніторингу Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області 04.11.2021 було направлено запит Замовнику про надання інформації щодо укладення договору про закупівлю електричної енергії однак, відповіді Замовником не надано, чим порушено абзац перший частини п’ятої статті 8 Закону.
За результатами аналізу питання своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідно до інформації, розміщеної на веб-порталі Уповноваженого органу, встановлено порушення пункту 5 частини восьмої статті 40 Закону, в частині не відміни переговорної процедури закупівлі «Електрична енергія», очікуваною вартістю 1 061 377,33 гривень через не підписання договору у 20-ти денний строк, оскільки, термін з моменту публікації Замовником повідомлення про намір укласти договір про закупівлю станом на 10.11.2021 становить 35 днів.
Відповідно до пункту 2 частини восьмої статті 40 Закону - переговорна процедура закупівлі відміняється замовником у разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства щодо закупівель.
Період усунення порушень:
10.11.2021 15:31 - 25.11.2021 00:00
Дата публікації висновку:
10.11.2021 15:31
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
Здійснено відміну переговорної процедури закупівлі відповідно до пункту 2 частини першої статті 32 Закону - неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель
Дата публікації звіту:
15.11.2021 16:21
Підтвердження факту усунення порушення
Результат:
Усунуто
Результат по типу порушення:
- corruptionCancelled: Так
- corruptionFailureDocuments: Так
Опис:
Порушення усунуто Замовником шляхом відміни процедури закупівлі.
Дата публікації:
19.11.2021 08:45
Запити/Пояснення
Номер:
9ead30da62854f61aece5af0bfa4eb8b
Назва:
Запит про надання інформації
Дата опублікування:
04.11.2021 16:14
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
10.11.2021 00:00
Опис:
У межах проведення Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області моніторингу закупівлі товару Електрична енергія (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером ID: UA-2021-10-06-002894-b) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 02.07.2018 №185 зі змінами, постала потреба в отриманні інформації (пояснення) із питань:
1) Чи укладався КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Ужгородської міської ради договір на закупівлю електричної енергії за результатами переговорів з Державним підприємством зовнішньоекономічної діяльності «УКРІНТЕРЕНЕРГО» (вказати номер та дату договору)
2) Надати посилання на сторінку власного веб-сайту, на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, його очікуваної вартості та/або розміру бюджетного призначення?
Пояснення (інформацію та підтвердні документи) необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня отримання цього запиту.