-
Закупівля без використання електронної системи
-
КЕП
-
Без аукціону
Послуги технічної підтримки, що включають права на отримання змін (оновлень) серверних компонентів комп’ютерної програми «МІА:Облік і Звітність» на базі ІПЗ «МІА», код ДК 021:2015:72260000-5 «Послуги, пов’язані з програмним забезпеченням»
Тендер Prozorro UA-2026-08-05-012228-a
Завершена
4 518 219.04
UAH з ПДВ
Номер:
aa6f8064134e4a8ca79d5bea95520ca1
Внутрішній номер закупівлі:
30005424
Ідентифікатор закупівлі:
UA-2026-08-05-012228-a
Замовник:
Міністерство закордонних справ України
×
-
Код ЄДРПОУ:
00026620
-
Адреса:
01018, Україна, Київська область, м. Київ, Михайлівська площа,1
-
Категорія:
Орган державної влади, місцевого самоврядування або правоохоронний орган
Контактна особа:
Інна Абальмасова +380442381577 inna.abalmasova@mfa.gov.ua https://mfa.gov.ua/
Класифікатор ДК 021:2015:
72260000-5 Послуги, пов’язані з програмним забезпеченнямАналіз за цим CPV
Вид предмету закупівлі:
Послуги
Умова застосування:
Необхідність захисту прав інтелектуальної власності
Обґрунтування умови застосування:
Необхідність захисту прав інтелектуальної власності
Відповідно до статті 64 Конституції України в умовах воєнного або надзвичайного стану тимчасово можуть встановлюватись окремі обмеження прав і свобод із обов’язковим зазначенням строку дії цих обмежень.
Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 (зі змінами) (далі – Указ) термін дії воєнного стану встановлено до 31 жовтня 2026 року до 5.30.
Статтею 4 Указу № 64/2022 Кабінету Міністрів України постановлено невідкладно:
1) ввести в дію план запровадження та забезпечення заходів правового режиму воєнного стану в Україні;
2) забезпечити фінансування та вжити в межах повноважень інших заходів, пов’язаних із запровадженням правового режиму воєнного стану на території України.
Стаття 121 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» передбачає, що Кабінет Міністрів України в разі введення воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях:
1) працює відповідно до Регламенту Кабінету Міністрів України в умовах воєнного стану;
2) розробляє та вводить в дію План запровадження та забезпечення заходів правового режиму воєнного стану в окремих місцевостях України з урахуванням загроз та особливостей конкретної ситуації, яка склалася.
Згідно з сьомим абзацом пункту 5 частини 1 статті 20 Закону України від 27.02.2014 № 794 «Про Кабінет Міністрів України» Кабінет Міністрів України здійснює керівництво єдиною системою цивільного захисту України, мобілізаційною підготовкою національної економіки та переведенням її на режим роботи в умовах надзвичайного чи воєнного стану.
З метою невідкладного забезпечення заходів правового режиму воєнного стану, до яких у тому числі входить здійснення публічних закупівель, частиною 3-7 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону встановлено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт та послуг для замовників, передбачених цим Законом (далі - Особливості), визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз та з дотриманням вимог, встановлених пунктом 3-8 цього розділу.
На виконання цієї норми Закону урядом були прийняті Особливості.
Положеннями Особливостей передбачено підставу для здійснення закупівлі за підпунктом 5 пункту 13: придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень, може здійснюватися без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару в разі, коли роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання коли існує необхідність захисту прав інтелектуальної власності.
З метою автоматизації планування, обліку, контролю та аналізу ділових процесів управлінської, фінансової та господарської діяльності МЗС України використовується комп’ютерна програма «МІА: Облік і Звітність» на базі ІПЗ «МІА» (далі – КП «МІА: ОІЗ на базі ІПЗ «МІА»). Задля ефективного функціонування КП «МІА: ОІЗ на базі ІПЗ «МІА» з дотриманням та урахуванням змін чинного законодавства України, в тому числі які вносяться до нормативно-правових та організаційно розпорядчих актів, а також адаптування та налаштування функціоналу її серверних компонентів під потреби МЗС України, необхідним є придбання послуг щодо технічної підтримки КП «МІА: ОІЗ на базі ІПЗ «МІА». Технічна підтримка КП «МІА: ОІЗ на базі ІПЗ «МІА», надання якої здійснюється Державним підприємством «ІНФОТЕХ» (далі – ДП «ІНФОТЕХ»), з-поміж іншого, включає в себе право на отримання змін (оновлень) серверних компонентів програмного забезпечення ведення бухгалтерського обліку та звітності, а для адміністратора консолідованої бази даних – розширена підтримка серверних компонентів. З причин необхідності захисту прав інтелектуальної власності, придбання послуг технічної підтримки, однією з ключових складових якої є право на отримання змін (оновлень) серверних компонентів КП «МІА: ОІЗ на базі ІПЗ «МІА», характеризується відсутністю конкурентоспроможних пропозицій, з нижче наведених підстав:
ДП «ІНФОТЕХ» є розробником та розповсюджувачем програмного забезпечення, в тому числі КП «МІА: ОІЗ на базі ІПЗ «МІА». Відповідно до Свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір № 91905 від 28.08.2019 року, ДП «ІНФОТЕХ» є власником авторських майнових прав на КП «МІА: ОІЗ на базі ІПЗ «МІА».
Згідно зі частиною 1 статті 420 ЦК України та статтею 6 Закону України «Про авторське право і суміжні права» від 01 грудня 2022 року № 2811-IX (далі-Закон) комп’ютерні програми та бази даних є об’єктами авторського права.
У відповідності до статті 20 Закону: «охорона комп’ютерної програми поширюється на комп’ютерні програми, виражені у вихідному або об’єктному кодах, якщо вони є оригінальними.».
Згідно зі статтею 440 Цивільного кодексу України, майновими правами інтелектуальної власності на твір є: 1) право на використання твору; 2) виключне право дозволяти використання твору; 3) право перешкоджати неправомірному використанню твору, в тому числі забороняти таке використання; 4) інші майнові права інтелектуальної власності, встановлені законом. Використання твору здійснюється виключно з дозволу суб'єкта авторського права або іншої уповноваженої на надання такого дозволу особи, крім випадків правомірного використання твору без такого дозволу, встановлених законом (стаття 443 Цивільного кодексу України).
Частиною 1 статті 12 ЗУ «Про авторське право і суміжні права» передбачено, що суб’єкт авторського права має право використовувати твір будь-яким способом (способами), а також виключне право дозволяти або забороняти використання твору іншими особами. Способами використання твору є: відтворення творів, переробка, адаптація, аранжування та інші подібні зміни творів. Цей перелік не є вичерпним.
Майнові (виключні) права інтелектуальної власності на КП «МІА: ОІЗ на базі ІПЗ «МІА», у тому числі, право на комерційне використання (постачання, розповсюдження, впровадження, технічне обслуговування, модифікацію, оновлення тощо) та право надання дозволу на її використання належать виключно ДП «ІНФОТЕХ» та третім особам не передавались, а відповідні правочини не укладались.
Окрім вищевказаного, підтвердженням відсутності конкурентоспроможних пропозицій в частині надання послуг з технічної підтримки є Висновок експерта від 03.03.2023 №63/1-2/23, виданий Науково-дослідним центром судової експертизи у сфері інформаційних технологій та інтелектуальної власності Міністерства юстиції України (далі – Висновок) та Консультаційно - аналітична довідка про єдиного надавача послуг від 25.02.2026 № 497/08.0-7.3, видана Торгово промисловою палатою України.
Так, в пункті 3 (сторінка 25) Висновку зроблено заключення, що ДП «ІНФОТЕХ» є єдиним постачальником послуг, які передбачають внесення будь-яких змін (оновлень) до комп’ютерних програм, в тому числі і до комп’ютерної програми «МІА: Облік і Звітність» на базі ІПЗ «МІА», зокрема послуг технічної підтримки, що включає права на отримання змін (оновлень) відповідної комп’ютерної програми, послуг з доопрацювання відповідної Комп’ютерної програми (актуалізації, адаптація, модифікація, створення нових компонентів тощо) або послуг з авторизації доступу до сервісів Єдиної технічної підтримки програмної продукції ДП «ІНФОТЕХ», включаючи право на отримання змін (оновлень) відповідної Комп’ютерної програми, що обумовлено необхідністю захисту прав інтелектуальної власності.
Отже, з огляду на викладене, з урахуванням положень вищевказаних нормативно-правових актів, в тому числі в частині захисту прав інтелектуальної власності, Висновку, а також правил та порядку надання технічної підтримки КП «МІА: ОІЗ на базі ІПЗ «МІА», ДП «ІНФОТЕХ» є єдиним виконавцем щодо надання послуг технічної підтримки, що включають права на отримання змін (оновлень) серверних компонентів КП «МІА: ОІЗ на базі ІПЗ «МІА», а запланована у 2026 році закупівля вищезазначених послуг Міністерством закордонних справ України характеризується відсутністю конкурентоспроможних пропозицій з причин необхідності захисту прав інтелектуальної власності на вказане програмне забезпечення.
Очікувана вартість закупівлі визначена з урахуванням потреб МЗС, виділених коштів на закупівлю та отриманої цінової пропозиції від ДП «ІНФОТЕХ».
Отже, враховуючи зазначене, з метою дотримання принципу ефективності закупівлі, якнайшвидшого забезпечення потреби закупівлі в умовах воєнного стану, замовник прийняв рішення здійснити закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару та застосування під час здійснення Закупівлі, як виняток, підпункту 5 пункту 13 Особливостей: придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень, може здійснюватися без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару в разі, коли роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання, у випадку коли існує необхідність захисту прав інтелектуальної власності.
З огляду на викладене, рішення замовника про проведення закупівлі відповідає чинному законодавству.
Очікувана вартість:
4 518 219.04 UAH з ПДВ
Тендерна документація
Номенклатура
Назва
Кількість
Період постачання
Місце постачання
Послуги технічної підтримки, що включають права на отримання змін (оновлень) серверних компонентів комп’ютерної програми «МІА:Облік і Звітність» на базі ІПЗ «МІА»
Кількість
1 послуга
Період постачання
01.01.2026 - 31.12.2026
Результати торгів
Учасник
Ціна пропозиції
Результати кваліфікації
Док-ти
Пропозиція
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ІНФОТЕХ"
×
-
Код ЄДРПОУ:
34239034
-
Контактна особа:
0442381743
-
Адреса:
04050, Україна, м. Київ, м. Київ, ВУЛИЦЯ ДЕГТЯРІВСЬКА будинок 15 Б
Ціна пропозиції
4 518 219.04 UAH з ПДВ
Результати кваліфікації
Переможець
05.08.2026 17:58
Документи
0
Скарги
0
Контракти
Номер:
250a92f074d94d839635b52025557d23
Ідентифікатор договору:
UA-2026-08-05-012228-a-a1
Постачальник:
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ІНФОТЕХ"
×
-
Код ЄДРПОУ:
34239034
-
Адреса:
04050, Україна, м. Київ, м. Київ, ВУЛИЦЯ ДЕГТЯРІВСЬКА будинок 15 Б
Номер договору:
26-0011
Сума договору:
4 518 219.04 UAH з ПДВ
Сума договору:
3 765 182.53 UAH без ПДВ
Період дії договору:
05.08.2026 00:00 - 31.12.2026 00:00
Дата підписання:
05.08.2026 10:00
Статус:
Підписаний