• Закупівля без використання електронної системи
  • КЕП
  • Без аукціону

Юридичні послуги щодо захисту прав та інтересів України під час розв’язання міжнародних спорів за участю України та інших суб’єктів міжнародного права (код ДК 021:2015: 79110000-8 – «Послуги з юридичного консультування та юридичного представництва»)

Завершена

2 900 000.00 USD без ПДВ
Номер: 1a0171b02d504d1ca9ee953ad397785e
Внутрішній номер закупівлі: 27322790
Ідентифікатор закупівлі: UA-2025-11-28-014558-a   
Замовник: Міністерство закордонних справ України
Контактна особа: Євгеній Кочин +380442381869 evhenii.kochyn@mfa.gov.ua https://mfa.gov.ua/
Класифікатор ДК 021:2015: 79110000-8 Послуги з юридичного консультування та юридичного представництваАналіз за цим CPV
Вид предмету закупівлі: Послуги
Умова застосування: Здійснюється закупівля юридичних послуг, пов’язаних із захистом прав та інтересів України, у тому числі з метою захисту національної безпеки і оборони, під час врегулювання спорів, розгляду в закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб’єкта та України
Обґрунтування умови застосування: Положеннями Особливостей передбачено підставу для здійснення закупівлі за підпунктом 10 пункту 13: придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень, може здійснюватися без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару в разі, коли здійснюється закупівля юридичних послуг, пов’язаних із захистом прав та інтересів України, у тому числі з метою захисту національної безпеки і оборони, під час врегулювання спорів, розгляду в закордонних юрисдикцій Відповідно до службової записки відповідального структурного підрозділу МЗС (Департамент міжнародного права) існує потреба у здійсненні закупівлі: Юридичні послуги щодо захисту прав та інтересів України під час розв’язання міжнародних спорів за участю України та інших суб’єктів міжнародного права, код ДК 021:2015: 79110000-8 – «Послуги з юридичного консультування та юридичного представництва» (далі-Закупівля), оскільки Міністерство закордонних справ України бере участь у розгляді спорів у закордонних юрисдикційних органах у справах за участю іноземного суб’єкта та України, тому, враховуючи те, що законодавцем прямо передбачена можливість закупівлі без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару, може бути застосоване вищевказане виключення. Протягом 2015-2024 років за результатами переговорів з провідними юридичними компаніями світу було укладено договори з міжнародною юридичною фірмою «Covington & Burling LLP» про закупівлю юридичних послуг стосовно здійснення правового супроводу вирішення спорів в Міжнародному суді ООН та арбітражах з морського права. До обсягу юридичних послуг входять супроводження справ в рамках Конвенції ООН з морського права 1982 року та в рамках Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій 1998 року, а також надання консультацій та рекомендацій з поточних правових питань тощо. Слід зазначити, що справу за Конвенцією про запобігання злочину геноциду та покарання за нього 1948 року, подану Україною до Міжнародного суду ООН за результатами широкомасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року, компанія «Covington & Burling LLP» веде pro bono. Необхідність у закупівлі юридичних послуг на 2025 рік пояснюється запланованими усними слуханнями по суті у справі щодо затримання трьох українських військово-морських суден та членів їхніх екіпажів яка перебуває на розгляді Арбітражного трибуналу, сформованого відповідно до Додатку VII Конвенції ООН з морського права 1982 року. Виходячи з необхідності продовження у 2025 році правового супроводу зазначених справ, та враховуючи, що компанія «Covington & Burling LLP» розробила загальну правову стратегію захисту прав та інтересів України, юристи компанії ознайомлені з матеріалами згаданих спорів, активно здійснюють юридичне забезпечення усіх поточних процесів щодо їх врегулювання, юридичні послуги щодо захисту прав та інтересів України під час розв’язання міжнародних спорів за участю України та інших суб’єктів міжнародного права можуть бути надані лише «Covington & Burling LLP». Водночас, як передбачено чинним законодавством, під час здійснення закупівель замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель. Отже, враховуючи зазначене, з метою дотримання принципу ефективності закупівлі, якнайшвидшого забезпечення потреби закупівлі в умовах воєнного стану, замовник прийняв рішення здійснити закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі послуг та застосування під час здійснення Закупівлі, як виняток, підпункту 10 пункту 13 Особливостей: у разі, коли здійснюється закупівля юридичних послуг, пов’язаних із захистом прав та інтересів України, у тому числі з метою захисту національної безпеки і оборони, під час врегулювання спорів, розгляду в закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб’єкта та України. За результатами закупівлі, здійсненої відповідно до цього пункту, замовники оприлюднюють в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до пункту 38 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону. З огляду на викладене, рішення замовника про проведення закупівлі відповідає чинному законодавству.
Очікувана вартість: 2 900 000.00 USD без ПДВ

Тендерна документація

Номенклатура

Назва
Кількість
Період постачання
Місце постачання
Юридичні послуги щодо захисту прав та інтересів України під час розв’язання міжнародних спорів за участю України та інших суб’єктів міжнародного права
Код ДК 021:2015: 79110000-8 Послуги з юридичного консультування та юридичного представництва
Кількість 1 послуга
Період постачання 27.11.2025 - 31.12.2025
Місце постачання 01018, Україна, м. Київ, Київ, Михайлівська площа 1 На карті

Результати торгів

Учасник
Ціна пропозиції
Результати кваліфікації
Док-ти
Пропозиція
Law Firm «Covington & Burling LLP»
Ціна пропозиції 2 900 000.00 USD без ПДВ
Результати кваліфікації
Переможець
28.11.2025 16:56
Документи 0
Скарги 0

Контракти

Номер: d51c7aa6db1e4e05b2389778957a8b80
Ідентифікатор договору: UA-2025-11-28-014558-a-b1
Постачальник: Law Firm «Covington & Burling LLP»
Номер договору: 72/233-2025
Сума договору: 2 900 000.00 USD без ПДВ
Період дії договору: 27.11.2025 00:00 - 31.12.2025 00:00
Дата підписання: 27.11.2025 16:41
Статус:
Підписаний
pdf
Договір про закупівлю_Covington.pdf