• Переговорна процедура (скорочена)
  • Безлотова
  • КЕП
  • Без аукціону

ДК 021:2015 09120000-6 Газове паливо (Природний газ (09123000-7 Природний газ)

Торги відмінено

2 731 410.00 UAH з ПДВ
Номер: dbc2a29829664adaa429e4e135ede675
Внутрішній номер закупівлі: 12111437
Ідентифікатор закупівлі: UA-2021-10-23-002036-a   
Замовник: Комунальна установа "Лиманський будинок-інтернат для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю"
Контактна особа: Алєксандрова Тетяна Олександрівна +380626126696 34064397@mail.gov.ua
Класифікатор ДК 021:2015: 09120000-6 Газове паливоАналіз за цим CPV
Вид предмету закупівлі: Товари
Умова застосування: Виникнення особливих економічних обставин з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій
Обґрунтування умови застосування: відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону переговорна процедура закупівлі використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю після проведення переговорів щодо ціни та інших умов договору про закупівлю з одним або кількома учасниками процедури закупівлі. Законом України від 25.12.2015, № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922-VIII) встановлено правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади, Законом України «Про ринок природного газу» від 9 квітня 2015 року, (далі – Закон № 329-VIII) визначено правові засади функціонування ринку природного газу України, заснованого на принципах вільної конкуренції, належного захисту прав споживачів та безпеки постачання природного газу, а також здатного до інтеграції з ринками природного газу держав - сторін Енергетичного Співтовариства, у тому числі шляхом створення регіональних ринків природного газу, Кодексом газотранспортної системи затвердженим Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) від 30.09.2015 № 2493 встановлено регламент функціонування газотранспортної системи України та визначено правові, технічні, організаційні та економічні засади функціонування газотранспортної системи України (далі – Кодекс), Правилами постачання природного газу, затвердженими Постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2496, регулюються відносини, які виникають між постачальниками та споживачами природного газу, з урахуванням їх взаємовідносин з операторами газорозподільної системи/газотранспортної системи (далі – Правила). Відповідно до частини 7 статті 2 Закону № 922-VIII, - забороняється придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом, та укладання договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом. Частиною 1 статті 13 Закону № 922-VIII встановлено види процедур закупівель, які може застосовувати замовник, зокрема відкриті торги, конкурентний діалог, торги з обмеженою участю. Частиною 2 статті 13 Закону передбачено, що як виняток та відповідно до умов, визначених у частині другій статті 40 цього Закону, замовники можуть застосовувати переговорну процедуру закупівлі. Станом на 17.10.2021 року оператор систему розподілу- ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ТА ГАЗИФІКАЦІЇ "ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ" Слов’янське УГГ повідомило про припинення (обмеження) газопостачання у зв’язку з відсутністю установи в реєстрі споживачів жодного Постачальника. Згідно з частиною 1 розділу ІІ Правил - підставою для постачання природного газу споживачу є, зокрема: наявність у споживача укладеного з постачальником договору постачання природного газу та дотримання його умов; включення споживача до Реєстру споживачів постачальника у відповідному розрахунковому періоді. Відповідно до частини 3 Розділу ІІ Правил укладення договору постачання природного газу здійснюється з урахуванням таких вимог, зокрема споживач має право укласти договір постачання природного газу з будь-яким постачальником за умови відсутності простроченої заборгованості за поставлений природний газ перед діючим постачальником. Із запуском ринку газу діє механізм "постачальника останньої надії" (ПОН), який позиціонується як інструмент страхування для тих, хто залишився без постачання газу в опалювальному сезоні. Як оператора останньої надії визначено Газопостачальну компанію "Нафтогаз України". Поряд з тим, частиною 3 Розділу VI Правил передбачено виключні випадки (для непобутового споживача), у яких "постачальника останньої надії" здійснює постачання природного газу споживачу за умови відсутності відключення або ініціювання діючим постачальником відключення його об’єкта в певних випадках: банкрутство, ліквідація попереднього постачальника природного газу; зупинення або анулювання ліцензії на постачання природного газу попереднього постачальника. Враховуючи вищенаведене, у Замовника відсутня реалізація права на постачання газу «постачальником останньої надії» та зобов’язує Замовника мати укладений договір постачання природного газу у відповідному розрахунковому періоді на весь очікуваний обсяг споживання протягом розрахункового періоду. На підставі викладеного вище, зважаючи на особливості регулювання ринку природного газу передбачені Законом № 329-VIII та Кодексом та Правилами, у відповідності з вимогами та принципами здійснення закупівель товарів, робіт і послуг встановленими Законом №922-VIII, з метою недопущення виникнення негативних наслідків, спричинених неможливістю початку опалювального сезону в комунальній установі «Лиманський будинок-інтернат для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю » у зв’язку із відсутністю договірних зобов’язань на постачання природного газу, внаслідок виконання сторонами своїх зобов’язань, виражених в недотриманні в жилих та службових приміщеннях температурного режиму відповідно до вимог санітарних норм, невідповідності повітряно-теплового режиму санітарно-гігієнічним нормам, не забезпеченні умов проживання мешканців будинку-інтернату та умов праці працівників, чим буде порушено право останніх, гарантоване ст. 283 Цивільного кодексу України, на охорону життя та здоров’я. Також це може призвести до негативних соціальних процесів та небажаних наслідків, поставить під загрозу здоров'я та життя громадян України, може стати причиною виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, спричинить руйнування об'єктів життєзабезпечення. Згідно пункту 1 частини 1 статті 1 Закону України «Про ринок природного газу» безпека постачання природного газу - це надійне та безперебійне постачання необхідних обсягів природного газу споживачам, що забезпечується наявними джерелами надходження природного газу, а також належним технічним станом газотранспортних та газорозподільних систем, газосховищ та установки LNG. Національний класифікатор надзвичайних ситуацій ДК 019-2010 відсутність газопостачання в опалювальний період класифікує як порушення нормальних умов життя та діяльності людей на об’єктах. Згідно з НКДК – 019-2010 ця подія є надзвичайною ситуацією. Також, Наказ Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій № 658 від 06.08.2018 року (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 серпня 2018 р. за № 969/32421), припинення газопостачання відносить подію до надзвичайної ситуації місцевого рівня. 11.10.2021р. регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Донецької ОДА ухвалила рішення про надзвичайну ситуацію в регіоні (протокол №23 від 11.10.2021р. ) Все це є передумовами нагальної потреби у здійсненні закупівлі природного газу. З метою якісного виконання працівниками посадових обов’язків, функціонування будинку-інтернату, підтримання безпечної життєдіяльності мешканців та працівників, сталого проходження опалювального сезону, дотримання температурного режиму в будинку-інтернату, недопущення загострення ситуації із захворюваності на грип та ГРВІ через недотримання температурного режиму, внаслідок відсутності постачання природного газу, запобігання виникнення соціальної напруги серед мешканців та персоналу, задля уникнення суспільного резонансу у випадку незабезпечення природним газом об’єкту, недопущення виникнення аварійних ситуацій техногенного характеру, необхідно провести переговорну процедуру закупівлі природного газу. У даному випадку відповідно до пункту 3 частини 2 статті 40 Закону може бути застосована переговорна процедура (скорочена). Враховуючи ситуацію, яка склалася з постачанням природнього газу (ціна природного газу на європейських хабах (Day-Ahead) до кордону України більше 35 тис.грн. на 13.10.2021р.), а також те, що згідно МЕМОРАНДУМУ ПРО ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ ЩОДО ВРЕГУЛЮВАННЯ ПРОБЛЕМНИХ ПИТАНЬ У СФЕРІ ПОСТАЧАННЯ ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ ТА ПОСТАЧАННЯ ГАРЯЧОЇ ВОДИ В ОПАЛЮВАЛЬНОМУ ПЕРІОДІ 2021/2022 рр. від 30.09.2021р. ціна газу для бюджетних установ повинна складати-13659,63 гривень за 1000 куб. м (без ПДВ та без урахування тарифу на послуги з транспортуванню природного газу), з метою забезпечення безперебійного газопостачання, прийняте рішення про застосування переговорної процедури закупівлі відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі» та укладення договору з Товариство з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг». Переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі наявності підстав, що визначені п. 3 ч. 2 ст. 40 Закону, в тому числі така процедура може бути застосована якщо у замовника виникла нагальна потреба здійснити закупівлю у разі виникнення особливих економічних чи соціальних обставин, пов’язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, що унеможливлюють дотримання замовником строків для проведення тендера
Очікувана вартість: 2 731 410.00 UAH з ПДВ
Умови оплати:
поставка товару - 70%
поставка товару - 30%

Тендерна документація

Номенклатура

Назва
Кількість
Період постачання
Місце постачання
ДК 021:2015 09120000-6 Газове паливо (Природний газ (09123000-7 Природний газ)
Код ДК 021:2015: 09120000-6 Газове паливо
Кількість 165 тисяча кубічних метрів
Період постачання до 31.12.2021
Місце постачання 84404, Україна, Донецька область, місто Лиман, вул. Костянтина Гасієва, 36 "А" На карті

Інформація про скасування

Номер: bcd68850d45147d6b6ba0ab6843497ee
Причина скасування: Неможливість усунення виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель
Опис причини скасування: Скасування переговорної (скороченої) процедури на закупівлю природного газу ідентифікатор UA-2021-10-23-002036-a через механічну помилку допущену при внесенні даних щодо строку поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг, а саме визначення строку до 31.12.2021 р., тоді як правильне значення 31.12.2022 р
Період оскарження: 29.10.2021 10:38 - 08.11.2021 23:00
Дата опублікування: 29.10.2021 10:38
Дата виконання: 29.10.2021 10:38
Статус:
Виконано

Результати торгів

Учасник
Ціна пропозиції
Результати кваліфікації
Док-ти
Пропозиція
Товариство з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг»

Оскарження: 23.10.2021 13:50 - 29.10.2021 00:00
Ціна пропозиції 2 731 410.00 UAH з ПДВ
Результати кваліфікації
Переможець
23.10.2021 13:50
Документи 5
Скарги 0

Контракти

Номер: e84d39423f994b41a28cc56751b3cf47
Ідентифікатор договору: UA-2021-10-23-002036-a-b1
Постачальник: Товариство з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг»
Сума договору: 2 731 410.00 UAH з ПДВ
Сума договору: 2 731 410.00 UAH без ПДВ
Статус:
Очікує активації