• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Серверне обладнання

Призупинено

37 037 391.67 UAH без ПДВ
Період оскарження: 19.08.2026 21:04 - 25.08.2026 00:00
Скарга
Прийнята до розгляду
КЕП

Скарга на дискримінаційні умови тендерної документації закупівлі «Серверне обладнання» (UA-2026-08-19-013668-a)

Номер: dfcd7538442f4f65bc85c55951e2d73b
Ідентифікатор запиту: UA-2026-08-19-013668-a.a1
Назва: Скарга на дискримінаційні умови тендерної документації закупівлі «Серверне обладнання» (UA-2026-08-19-013668-a)
Скарга:
Пов'язані документи: Учасник Орган оскарження Замовник
Дата розгляду скарги: 03.09.2026 10:00
Місце розгляду скарги: Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду: 26.08.2026 15:38
Автор: ТОВ "Еф Ейч Груп", Олексій Лавров +380677890025 lavrov@fh-group.com.ua

Пункт скарги

Порядковий номер пункту скарги: 1
Номер: 8069f9a1cb334cd2b927058d0b13c2da
Заголовок пункту скарги: Технічна специфікація позиції 1 Додатка 2 тендерної документації відтворює комерційну конфігурацію товару одного виробника
Тип пов'язаного елемента: Скарга на закупівлю
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення: Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги: У графі «Технічні (спеціальні) характеристики» позиції 1 таблиці Додатка 2 тендерної документації дослівно відтворено перелік позицій комерційної конфігурації – власні найменування вузлів, аксесуарів і сервісних програм виробника серверної платформи, а також моделі мережевих адаптерів інших виробників. Такі позиції не є технічними/якісними характеристиками товару за ч. 4 ст. 23 Закону; еквівалент до найменувань сервісних програм не існує. Детальна аргументація і цитати – у файлі скарги, підстава 1.
Вимоги: Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Порядковий номер пункту скарги: 2
Номер: 7ee3dbf4b92c4bad9ab4c99bdb3ab388
Заголовок пункту скарги: Графа «Найменування продукції» позиції 1 Додатка 2 тендерної документації містить посилання на конкретну модель конкретного виробника
Тип пов'язаного елемента: Скарга на закупівлю
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення: Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги: У графі «Найменування продукції» позиції 1 таблиці Додатка 2 тендерної документації замовник прямо назвав конкретну модель сервера конкретного виробника. Посилання наведене без обґрунтування необхідності саме такого посилання, як цього вимагає ч. 4 ст. 23 Закону.
Вимоги: Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Порядковий номер пункту скарги: 3
Номер: 8f7a537f391e4f3d9dc625964a8da027
Заголовок пункту скарги: Пункт 12 Додатка 2 тендерної документації вимагає повної сумісності з програмним продуктом конкретного виробника без вираження «або еквівалент»
Тип пов'язаного елемента: Скарга на закупівлю
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення: Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги: Пункт 12 Додатка 2 тендерної документації встановлює безумовну вимогу повної сумісності обладнання із системою централізованого моніторингу та керування конкретного виробника «без додаткових сторонніх засобів», без вираження «або еквівалент» і без обґрунтування. Офіційна матриця підтримки цього програмного продукту прямо вказує на відсутність підтримки керування мікропрограмами та конфігураціями для серверів іншого виробництва.
Вимоги: Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Порядковий номер пункту скарги: 4
Номер: ad4322cba75943a8813c87879727466f
Заголовок пункту скарги: Вимоги до підсистеми електроживлення Додатка 2 тендерної документації описують конструктивне рішення конкретного виробу та є внутрішньо суперечливими
Тип пов'язаного елемента: Скарга на закупівлю
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення: Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги: Додаток 2 тендерної документації одночасно вимагає резервування «N+1 або N+N» і обов'язкового «N+N», фіксує кількість, тип та потужність блоків живлення (у т.ч. формулювання «4× 3200W PSU») і кількість кабелів живлення – хоча функціональна потреба вже виражена окремо і вимірювано. Документація кількох виробників серверних платформ того самого класу показує, що та сама потреба реалізується різною кількістю блоків живлення різної одиничної потужності – від чотирьох до восьми.
Вимоги: Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Порядковий номер пункту скарги: 5
Номер: 63c67a0125f34c769d21514936171cbd
Заголовок пункту скарги: Вимога восьми посадкових місць формату E3.S у Додатку 2 тендерної документації не пов'язана з потребою замовника
Тип пов'язаного елемента: Скарга на закупівлю
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення: Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги: Замовник вимагає можливості встановлення не менш ніж восьми накопичувачів E3.S, тоді як фактично закуповується комплектація лише з чотирма. Чотири незайняті посадкові місця не виконують жодної функції на момент поставки і не є характеристикою предмета закупівлі; формат і кількість посадкових місць E3.S не є типовими для платформ цього класу за документацією кількох виробників.
Вимоги: Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Порядковий номер пункту скарги: 6
Номер: 2b22275a705b4377bc481c63514584dc
Заголовок пункту скарги: Вимога лицьової панелі із замком у Додатку 2 тендерної документації дублює вимогу датчика відчинення корпусу тієї самої позиції
Тип пов'язаного елемента: Скарга на закупівлю
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення: Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги: Задекларована замовником мета – захист від несанкціонованого фізичного доступу – вже досягається датчиком відчинення корпусу з можливістю інформування, наявність якого вимагається в тому самому реченні. Вимога саме механічної лицьової панелі із замком стосується конструктивного виконання, а не функціональної характеристики.
Вимоги: Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Порядковий номер пункту скарги: 7
Номер: 04e07dab37334fdc9b74304839a3f1d3
Заголовок пункту скарги: Умови Додатка 2 тендерної документації щодо моделі ліцензування ПЗ керування та масштабування системи керування не є вимогами до характеристик предмета закупівлі
Тип пов'язаного елемента: Скарга на закупівлю
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення: Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги: Додаток 2 тендерної документації вимагає можливості придбання безстрокової ліцензії, безкоштовної інтеграції без обмежень у часі, а також масштабування централізованого інтерфейсу управління до п'яти тисяч пристроїв усіх типів. Модель ліцензування є елементом комерційної політики виробника ПЗ, а масштабованість системи керування на порядки перевищує обсяг цієї закупівлі й не впливає на придатність товару для потреб замовника.
Вимоги: Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Порядковий номер пункту скарги: 8
Номер: 37b2b6153afd4006ac61999bbdcbc6d7
Заголовок пункту скарги: Вимога пункту 15 Додатка 2 тендерної документації щодо сервісного центру саме виробника платформи залежить від рішення третьої особи
Тип пов'язаного елемента: Скарга на закупівлю
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення: Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги: Пункт 15 Додатка 2 тендерної документації вимагає наявності на території України сервісного центру, авторизованого саме виробником серверної платформи для конкретної моделі й конфігурації. Це рішення і його обсяг визначаються виключно третьою особою. Замовник в інших положеннях тієї самої документації (п. 16 Додатка 2, п. 6.8 Додатка 3) сам визначив достатнім гарантійне обслуговування дистриб'юторами або сертифікованими сервісними центрами.
Вимоги: Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Порядковий номер пункту скарги: 9
Номер: 8357929947e9472f8228c22042efc5e9
Заголовок пункту скарги: Сукупність параметрів процесора (ядра, базова частота, кеш, TDP) у Додатку 2 тендерної документації у своєму поєднанні описує конкретну модель виробу
Тип пов'язаного елемента: Скарга на закупівлю
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення: Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги: Замовник вимагає одночасно не менше 64 ядер, базову частоту не менше 3,3 ГГц, кеш не менше 256 МБ і TDP не більше 400 Вт – параметри, які точно збігаються з моделлю процесора, названою тим самим замовником у тій самій позиції. За офіційною документацією іншого виробника процесорів для серверів архітектури x86, моделі з 64 ядрами, які відповідають вимогам щодо кешу і TDP, мають нижчу базову частоту, хоча забезпечують вищу за поріг замовника частоту в режимі Turbo для всіх ядер.
Вимоги: Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Порядковий номер пункту скарги: 10
Номер: 71e2563b753c480583fd8e52f25ca9d9
Заголовок пункту скарги: Вимога гарячої заміни вентиляторів у Додатку 2 тендерної документації є вимогою до конструктивного виконання і сформульована неоднозначно
Тип пов'язаного елемента: Скарга на закупівлю
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення: Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги: Додаток 2 тендерної документації вимагає вентиляторів з підтримкою гарячої заміни, не визначаючи, яких саме. Експлуатаційна потреба замовника вже виражена окремим пунктом і забезпечується резервуванням охолодження; спосіб заміни несправного вентилятора є конструктивним рішенням виробника. Виробники серверних платформ того самого класу реалізують резервоване охолодження без гарячої заміни вентиляторів.
Вимоги: Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Порядковий номер пункту скарги: 11
Номер: a78a30805ea64726b0e70aa8c4895661
Заголовок пункту скарги: Вимоги Додатка 2 тендерної документації до топології з'єднання прискорювачів взаємно суперечливі і не можуть бути виконані жодним учасником
Тип пов'язаного елемента: Скарга на закупівлю
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення: Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги: Додаток 2 тендерної документації одночасно вимагає реалізації повноцінного NVLink-інтерконекту між усіма вісьмома прискорювачами без обмежень, підтримки NVSwitch-топології четвертого покоління та об'єднання прискорювачів мостом лише на чотири прискорювачі. За офіційною документацією виробника прискорювачів, форм-фактор, названий замовником, об'єднує мостом щонайбільше чотири прискорювачі й не має NVSwitch-топології.
Вимоги: Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Порядковий номер пункту скарги: 12
Номер: 57f6a202a03f46d7814372da79d15c84
Заголовок пункту скарги: Вимоги Додатка 2 тендерної документації до внутрішньої конструкції платформи не є вимогами до характеристик предмета закупівлі та є взаємно суперечливими
Тип пов'язаного елемента: Скарга на закупівлю
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення: Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги: Замовник вимагає не менше 128 ліній PCIe 5.0 на сервер і додатково не менше 32 ліній для мережевих адаптерів без мультиплексування, що арифметично суперечить власній вимозі підключення восьми прискорювачів з шириною каналу x16 (128 ліній самих лише прискорювачів). Вимога розміщення всіх прискорювачів у «єдиному GPU-модулі з єдиною внутрішньою PCIe-фабрикою» дублює вже наявні вимоги цілісності конструкції і водночас суперечить вимозі щодо виділених ліній для мережевих адаптерів.
Вимоги: Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Порядковий номер пункту скарги: 13
Номер: c89a2afaf8294a3393434f59cb7bce8d
Заголовок пункту скарги: Вимога порту USB-C з подвійним призначенням у Додатку 2 тендерної документації є вимогою до конструктивного виконання інтерфейсу
Тип пов'язаного елемента: Скарга на закупівлю
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення: Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги: Додаток 2 тендерної документації вимагає порту USB-C з можливістю програмного перемикання підключення між контролером керування і сервером. Функціональна потреба вже задоволена іншими інтерфейсами, наявності яких замовник вимагає в тій самій позиції. Тип роз'єму та спосіб його перемикання – конструктивне рішення виробника; виробники реалізують локальний доступ до контролера керування різними способами.
Вимоги: Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Порядковий номер пункту скарги: 14
Номер: 8a3adac769ed45dab3896f702ae882d4
Заголовок пункту скарги: Вимога підтримки RAID 0 у Додатку 2 тендерної документації не відповідає режиму роботи товару, визначеному самим замовником, і виключає клас спеціалізованих завантажувальних пристроїв
Тип пов'язаного елемента: Скарга на закупівлю
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення: Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги: Замовник сам визначив режим роботи пари завантажувальних М.2-накопичувачів як «RAID 1» у переліку комплектації, але водночас вимагає контролер із підтримкою рівнів RAID 0 і 1 та гарячої заміни дисків. За офіційною документацією виробника, спеціалізовані апаратні завантажувальні пристрої серверного класу конструктивно працюють виключно в режимі RAID 1.
Вимоги: Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Порядковий номер пункту скарги: 15
Номер: f363e3bd3e374695bdc3279e8fc081fd
Заголовок пункту скарги: Окремі умови Додатка 2 тендерної документації сформульовані через позначення і функції, зміст яких документація не визначає
Тип пов'язаного елемента: Скарга на закупівлю
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення: Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги: Додаток 2 тендерної документації вимагає модуль «TPM 2.0v5» – позначення, яке не відповідає жодному стандарту, на який офіційно посилаються виробники серверних платформ. Також вимагається, щоб віддалена консоль забезпечувала комунікацію у вбудованому чаті – функція, не пов'язана з характеристиками сервера і не обґрунтована потребою замовника.
Вимоги: Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Порядковий номер пункту скарги: 16
Номер: 34d1c3a3ce2148b2aa47adde41e63ed6
Заголовок пункту скарги: Вимога Додатка 2 тендерної документації до одиничної ємності модулів пам'яті та обов'язкового використання всіх каналів процесорів закріплює одну конфігурацію з кількох можливих
Тип пов'язаного елемента: Скарга на закупівлю
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення: Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги: Замовник самостійно і вимірювано визначив сумарний обсяг оперативної пам'яті, але додатково вимагає саме модулів по 96 ГБ і обов'язкового заповнення всіх каналів процесора. Кількість каналів пам'яті визначається виробником процесора; той самий сумарний обсяг за іншого процесора з іншою кількістю каналів досягається модулями іншої одиничної ємності.
Вимоги: Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Порядковий номер пункту скарги: 17
Номер: a2a1310e240d4f0ab6654cb1d894d45c
Заголовок пункту скарги: Вимога Додатка 2 тендерної документації щодо походження модулів пам'яті та накопичувачів саме від виробника серверної платформи не є вимогою до технічних характеристик
Тип пов'язаного елемента: Скарга на закупівлю
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Технічна специфікація предмета закупівлі
Тип порушення: Технічна специфікація предмета закупівлі
Опис суті пункту скарги: Додаток 2 тендерної документації вимагає, щоб усі модулі пам'яті та диски були «від виробника серверу (рекомендовані виробником)» з відповідним маркуванням. Ця умова не встановлює жодного показника якості чи характеристики виробу, а обмежує коло учасників за джерелом постачання комплектуючих; потреба замовника в належній якості й гарантійному обслуговуванні вже виражена окремо.
Вимоги: Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Порядковий номер пункту скарги: 18
Номер: 768e2c5f5a594aa88496de29e648cdae
Заголовок пункту скарги: Форма тендерної пропозиції (Додаток 1 тендерної документації) покладає на учасника обов'язок засвідчити відповідність тендерної документації законодавству
Тип пов'язаного елемента: Скарга на закупівлю
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Інші умови тендерної документації
Тип порушення: Інші умови тендерної документації
Опис суті пункту скарги: Форма «Тендерна пропозиція» (п. 5 Додатка 1 тендерної документації) вимагає від учасника підписом засвідчити згоду з положеннями тендерної документації «у тому числі щодо відповідності їх законодавству». Оцінка відповідності умов закупівлі законодавству віднесена законом до компетенції органу оскарження і органів державного фінансового контролю, а не учасника. У поєднанні з п. 2 розділу 5 (відсутність запитань = повне усвідомлення змісту документації) це стримує реалізацію права на оскарження, гарантованого ст. 18 Закону.
Вимоги: Зобов'язати замовника внести зміни до тендерної документації

Запити Органу оскарження