• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Прожектори світлодіодні код ДК 021:2015 - 31520000-7 Світильники та освітлювальна арматура

Джерело фінансування закупівлі: власний бюджет (кошти від господарської діяльності підприємства)

Торги не відбулися

25 378.00 UAH без ПДВ
Період оскарження: 10.08.2026 16:06 - 15.08.2026 00:00
Вимога
Є відповідь

надання додаткових роз’яснень та усунення порушень у процедурі закупівлі № UA-2026-08-10-009604-a

Номер: da629a00b4474254a3773a7566f57b4c
Ідентифікатор запиту: UA-2026-08-10-009604-a.a2
Назва: надання додаткових роз’яснень та усунення порушень у процедурі закупівлі № UA-2026-08-10-009604-a
Вимога:
ВИМОГА про надання додаткових роз’яснень та усунення порушень у процедурі закупівлі № UA-2026-08-10-009604-a 25 серпня 2026 року Уповноваженою особою Замовника було оприлюднено Протокол № 199/3 розгляду тендерних пропозицій, згідно з яким тендерну пропозицію ТОВ «НВО «ІНДУСТРІЯ ІНВЕСТ» відхилено на підставі абз. 2 ч. 2 п. 44 Особливостей, затверджених постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості). Підставою для відхилення зазначено відсутність підтвердження ступеня локалізації виробництва для запропонованого товару виробництва «NINGBO YOURLITE IMP&EXP. CO., LTD» (Китай). Замовник стверджує, що оскільки Китайська Народна Республіка не є підписантом Угоди про державні закупівлі (GPA), на товар повною мірою поширюються вимоги щодо обов'язкової локалізації виробництва в Україні. ТОВ «НВО «ІНДУСТРІЯ ІНВЕСТ» не погоджується з цим рішенням, вважає його протиправним, дискримінаційним та таким, що порушує принципи публічних закупівель, з огляду на таке: 1. Щодо неправомірності застосування вимог локалізації за вартісним порогом Відповідно до пункту 6-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), вимоги щодо локалізації (досягнення визначеного ступеня вітчизняної складової) застосовуються виключно у разі, якщо вартість предмета закупівлі становить або перевищує 200 тисяч гривень. Бюджет (очікувана вартість) цієї процедури закупівлі становить 25 378,00 грн без ПДВ. Оскільки очікувана вартість предмета закупівлі є значно меншою за встановлений Законом мінімальний поріг у 200 000 грн, норми щодо обов'язкової локалізації виробництва до даної закупівлі не застосовуються взагалі, незалежно від країни походження товару чи її членства в угодах Світової організації торгівлі (СОТ). 2. Щодо дискримінаційного характеру вимог та порушення законодавства Вимагаючи підтвердження ступеня локалізації у закупівлі вартістю 25 378,00 грн, Замовник діє всупереч нормам Закону та Особливостей. Це створює штучні бар'єри для учасників, обмежує конкуренцію та призводить до безпідставного відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції. Такі дії містять ознаки дискримінації та порушують ст. 5 Закону щодо рівного ставлення до учасників та недискримінації. Враховуючи викладене, керуючись нормами Закону України «Про публічні закупівлі» та Особливостей, — ВИТИМАЄМО: 1. Надати додаткові роз’яснення щодо законних підстав висунення вимог про локалізацію товару у даній процедурі закупівлі з огляду на те, що її бюджет (25 378,00 грн) не досягає визначеного Законом порогу у 200 000 грн. 2. Скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «НВО «ІНДУСТРІЯ ІНВЕСТ», зафіксоване у Протоколі № 199/3 від 25.08.2026, як таке, що суперечить чинному законодавству. 3. Привести процедуру закупівлі у відповідність до вимог законодавства та продовжити розгляд тендерної пропозиції ТОВ «НВО «ІНДУСТРІЯ ІНВЕСТ».
Пов'язані документи: Учасник Замовник
Вирішення: Доброго дня, Шановний учасник! На Ваше звернення стосовно рішення Замовника щодо дискваліфікації Вашої пропозиції по закупівлі №32791512 UA-2026-08-10-009604-a, Прожектори світлодіодні код ДК 021:2015 - 31520000-7 Світильники та освітлювальна арматура, повідомляємо наступне. Відповідно до положень Закону України «Про публічні закупівлі» та Особливостей (Постанова КМУ № 1178), планування закупівель та визначення вимог до предмета закупівлі здійснюється Замовником на підставі наявної річної планової потреби за відповідним кодом ДК 021:2015. Оскільки загальна планова сума закупівлі за кодом ДК 021:2015 - 31520000-7 Світильники та освітлювальна арматура по філії на 2026 рік перевищує вартісну межу в 200 000,00 грн., Замовником було встановлено вимоги щодо необхідності підтвердження ступеня локалізації у складі Тендерної документації (п. 5.3 Розділу 5, п. 6.5 Додатку 2). Також зазначаємо, що згідно з чинним законодавством у сфері публічних закупівель, у разі незгоди з будь-якими вимогами чи критеріями, встановленими у Тендерній документації (зокрема щодо локалізації), учасники мають право звернутися до замовника за роз'ясненнями або оскаржити такі умови виключно до закінчення строку подання тендерних пропозицій. Не скориставшись своїм правом на етапі подання пропозицій та не подавши жодних зауважень щодо встановленої вимоги про локалізацію, учасник ТОВ «НВО «ІНДУСТРІЯ ІНВЕСТ» автоматично погодився із усіма вимогами та критеріями Тендерної документації Замовника. Заперечення або оскарження вимог документації після відкриття (розкриття) тендерних пропозицій є неправомірним. Заступник начальника служби Олег ВІТУШКІН
Статус вимоги: Відхилено
Вимога
Є відповідь

надання додаткових роз’яснень та усунення порушень у процедурі закупівлі № UA-2026-08-10-009604-a

Номер: c9e53b529eb94761940c771e11a76399
Ідентифікатор запиту: UA-2026-08-10-009604-a.a1
Назва: надання додаткових роз’яснень та усунення порушень у процедурі закупівлі № UA-2026-08-10-009604-a
Вимога:
ВИМОГА про надання додаткових роз’яснень та усунення порушень у процедурі закупівлі № UA-2026-08-10-009604-a 25 серпня 2026 року Уповноваженою особою Замовника було оприлюднено Протокол № 199/3 розгляду тендерних пропозицій, згідно з яким тендерну пропозицію ТОВ «НВО «ІНДУСТРІЯ ІНВЕСТ» відхилено на підставі абз. 2 ч. 2 п. 44 Особливостей, затверджених постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості). Підставою для відхилення зазначено відсутність підтвердження ступеня локалізації виробництва для запропонованого товару виробництва «NINGBO YOURLITE IMP&EXP. CO., LTD» (Китай). Замовник стверджує, що оскільки Китайська Народна Республіка не є підписантом Угоди про державні закупівлі (GPA), на товар повною мірою поширюються вимоги щодо обов'язкової локалізації виробництва в Україні. ТОВ «НВО «ІНДУСТРІЯ ІНВЕСТ» не погоджується з цим рішенням, вважає його протиправним, дискримінаційним та таким, що порушує принципи публічних закупівель, з огляду на таке: 1. Щодо неправомірності застосування вимог локалізації за вартісним порогом Відповідно до пункту 6-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), вимоги щодо локалізації (досягнення визначеного ступеня вітчизняної складової) застосовуються виключно у разі, якщо вартість предмета закупівлі становить або перевищує 200 тисяч гривень. Бюджет (очікувана вартість) цієї процедури закупівлі становить 25 378,00 грн без ПДВ. Оскільки очікувана вартість предмета закупівлі є значно меншою за встановлений Законом мінімальний поріг у 200 000 грн, норми щодо обов'язкової локалізації виробництва до даної закупівлі не застосовуються взагалі, незалежно від країни походження товару чи її членства в угодах Світової організації торгівлі (СОТ). 2. Щодо дискримінаційного характеру вимог та порушення законодавства Вимагаючи підтвердження ступеня локалізації у закупівлі вартістю 25 378,00 грн, Замовник діє всупереч нормам Закону та Особливостей. Це створює штучні бар'єри для учасників, обмежує конкуренцію та призводить до безпідставного відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції. Такі дії містять ознаки дискримінації та порушують ст. 5 Закону щодо рівного ставлення до учасників та недискримінації. Враховуючи викладене, керуючись нормами Закону України «Про публічні закупівлі» та Особливостей, — ВИТИМАЄМО: 1. Надати додаткові роз’яснення щодо законних підстав висунення вимог про локалізацію товару у даній процедурі закупівлі з огляду на те, що її бюджет (25 378,00 грн) не досягає визначеного Законом порогу у 200 000 грн. 2. Скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «НВО «ІНДУСТРІЯ ІНВЕСТ», зафіксоване у Протоколі № 199/3 від 25.08.2026, як таке, що суперечить чинному законодавству. 3. Привести процедуру закупівлі у відповідність до вимог законодавства та продовжити розгляд тендерної пропозиції ТОВ «НВО «ІНДУСТРІЯ ІНВЕСТ».
Пов'язані документи: Замовник
Вирішення: Доброго дня, Шановний учасник! На Ваше звернення стосовно рішення Замовника щодо дискваліфікації вашої пропозиції по закупівлі №32791512 UA-2026-08-10-009604-a, Прожектори світлодіодні код ДК 021:2015 - 31520000-7 Світильники та освітлювальна арматура, повідомляємо наступне. Відповідно до положень Закону України «Про публічні закупівлі» та Особливостей (Постанова КМУ № 1178), планування закупівель та визначення вимог до предмета закупівлі здійснюється Замовником на підставі наявної річної планової потреби за відповідним кодом ДК 021:2015. Оскільки загальна планова сума закупівлі за кодом ДК 021:2015 - 31520000-7 Світильники та освітлювальна арматура по філії на 2026 рік перевищує вартісну межу в 200 000,00 грн., Замовником було встановлено вимоги щодо необхідності підтвердження ступеня локалізації у складі Тендерної документації (п. 5.3 Розділу 5, п. 6.5 Додатку 2). Також зазначаємо, що згідно з чинним законодавством у сфері публічних закупівель, у разі незгоди з будь-якими вимогами чи критеріями, встановленими у Тендерній документації (зокрема щодо локалізації), учасники мають право звернутися до замовника за роз'ясненнями або оскаржити такі умови виключно до закінчення строку подання тендерних пропозицій. Не скориставшись своїм правом на етапі подання пропозицій та не подавши жодних зауважень щодо встановленої вимоги про локалізацію, учасник ТОВ «НВО «ІНДУСТРІЯ ІНВЕСТ» автоматично погодився із усіма вимогами та критеріями Тендерної документації Замовника. Заперечення або оскарження вимог документації після відкриття (розкриття) тендерних пропозицій є неправомірним. Заступник начальника служби Олег ВІТУШКІН
Статус вимоги: Відхилено