• Відкриті торги з особливостями
  • Мультилотова
  • КЕП

44220000-8 Столярні вироби (44221200-7 Двері)

Кваліфікація

від початку періоду пройшло 18 робочих днів

273 990.00 UAH без ПДВ
Період оскарження: 31.07.2026 14:18 - 07.08.2026 00:00
Скарга
Прийнята до розгляду
КЕП

Скарга

Номер: 8c63a303bfbb46b2a35456a6a8ef5e3a
Ідентифікатор запиту: UA-2026-07-31-005766-a.a2
Назва: Скарга
Скарга:
Дата розгляду скарги: 03.09.2026 10:00
Місце розгляду скарги: Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду: 25.08.2026 16:44
Автор: ФОП "КЛОПОТ МИКОЛА ВАСИЛЬОВИЧ", Микола Клопот +380976070055 n.klopot@gmail.com

Пункт скарги

Порядковий номер пункту скарги: 1
Номер: 1ece2c09ef4a4c9e816c73f6c8dc614f
Заголовок пункту скарги: СКАРГА на рішення замовника про визначення переможця у процедурі закупівлі UA-2026-07-31-005766-a
Тип пов'язаного елемента: Скарга на кваліфікацію
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Кваліфікаційні критерії учасників
Тип порушення: Кваліфікаційні критерії учасників
Опис суті пункту скарги: ФОП Клопот Микола Васильович (далі - Скаржник) прийняв участь у процедурі закупівлі № UA-2026-07-31-005766-a, предметом якої є Столярні вироби (Двері), за Лотом 1: Двері для Централізованої бібліотечної системи Солом’янського району м. Києва.
Протокольним рішенням уповноваженої особи УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ СОЛОМ’ЯНСЬКОЇ РАЙОННОЇ В МІСТІ КИЄВІ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ (далі - Замовник) № 65 від 19.08.2026 переможцем закупівлі за Лотом 1 визначено ФОП Кутенкову Ольгу Олександрівну, РНОКПП 2974300628 (далі - Переможець), та прийнято рішення про намір укласти з нею договір про закупівлю.
22.08.2026 Скаржник звернувся до Замовника з вимогою про усунення порушення законодавства у сфері публічних закупівель (вих. № 472 від 21.08.2026), яка оприлюднена в електронній системі закупівель. Станом на дату подання цієї скарги зазначена вимога Замовником не розглянута.
Щодо документа, передбаченого підпунктом 5.10 пункту 5 Додатка 1 до тендерної документації.
Підпунктом 5.10 пункту 5 Додатка 1 до тендерної документації Замовник зобов’язав учасників надати у складі тендерної пропозиції лист-погодження з необхідними технічними, якісними та кількісними характеристиками предмета закупівлі згідно з додатком № 2 до тендерної документації.
Такий документ у складі тендерної пропозиції Переможця був відсутній, у зв’язку з чим Замовник розмістив в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей, зобов’язавши Переможця його надати. На виконання цього повідомлення 19.08.2026 о 00 год. 18 хв., тобто після спливу кінцевого строку подання тендерних пропозицій, Переможцем завантажено гарантійний лист такого змісту: «гарантую погодження з необхідними технічними, якісними та кількісними характеристиками предмета закупівлі UA-2026-07-31-005766-a, згідно додатку № 2 до тендерної документації».
Згідно з абзацом 2 пункту 43 Особливостей під невідповідністю розуміється, у тому числі, відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією, крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі. Отже, відсутність документів про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі законодавцем виключена з переліку невідповідностей, які можуть бути усунені учасником.
Документ, передбачений підпунктом 5.10 пункту 5 Додатка 1, за своїм змістом є волевиявленням учасника саме щодо технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі, визначених Додатком 2 до тендерної документації. Іншого змісту наданий Переможцем лист не має. Розташування цієї вимоги в розділі 5 Додатка 1, а не в розділі 3 цього ж додатка, правового значення не має, оскільки пункт 43 Особливостей визначає виняток за змістом інформації, яку містить документ, а не за місцем розташування відповідної вимоги у структурі тендерної документації.
Аналогічного підходу дотримується орган оскарження. Рішенням Комісії Антимонопольного комітету України від 31.03.2026 № 3765-р/пк-пз
(процедура закупівлі UA-2026-03-03-002293-a). Комісія встановила, що завантажені учасником після кінцевого строку подання пропозицій документи (гарантійні листи щодо гарантійного строку на товар та щодо того, що товар є новим і не був у користуванні) не вважаються наданими у складі пропозиції з урахуванням пунктів 31 та 33 Особливостей, а тендерна пропозиція була відхилена замовником правомірно. Зазначені гарантійні листи так само не містили опису запропонованого товару, а лише підтверджували його характеристики.
Таким чином, станом на кінцевий строк подання тендерних пропозицій документ, передбачений підпунктом 5.10 пункту 5 Додатка 1 до тендерної документації, у складі тендерної пропозиції Переможця був відсутній, а завантажений 19.08.2026 документ не може вважатися поданим у її складі. Замовник не мав правових підстав ані розміщувати повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей у цій частині, ані враховувати наданий на його виконання документ, а був зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію Переможця на підставі абзацу 2 підпункту 2 пункту 44 Особливостей.
Щодо кваліфікації помилок технічної специфікації як формальних.
У протокольному рішенні № 65 від 19.08.2026 Замовник самостійно встановив та зафіксував, що заповнена Переможцем Таблиця 1 Додатка 2 до тендерної документації, окрім номенклатури свого лота, містить надлишкову інформацію щодо товарів іншого лота, а у графі «Країна походження товару» допущено помилку в найменуванні держави. Зазначені помилки Замовник кваліфікував як формальні (несуттєві).
Перелік формальних помилок затверджено наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 15.04.2020 № 710 і є вичерпним. Пунктом 2 цього Переліку до формальних віднесено помилки, допущені під час оформлення тексту документа, за умови, що вони не впливають на ціну тендерної пропозиції, не призводять до її спотворення та не стосуються характеристики предмета закупівлі.
Включення до Таблиці 1 позицій, що належать до Лота 2 (двері для Київської дитячої художньої школи № 1, м. Київ, вул. Братів Зерових, 25), не є помилкою оформлення тексту документа. Внаслідок цього технічна специфікація подана Переможцем стосовно 14 одиниць товару замість 12 одиниць, передбачених Лотом 1, тобто помилка стосується кількісних характеристик предмета закупівлі.
Наведене свідчить, що Замовник, з одного боку, документально зафіксував дефекти технічної специфікації Переможця, а з іншого - визнав його тендерну пропозицію такою, що повністю відповідає вимогам тендерної документації та додаткам до неї.
Відповідно до статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі» закупівлі здійснюються за принципами добросовісної конкуренції, максимальної економії, ефективності та пропорційності. Визначення переможцем учасника, тендерна пропозиція якого підлягала відхиленню, позбавляє Скаржника можливості бути визначеним переможцем закупівлі та укласти договір, чим порушує його права та охоронювані законом інтереси. Договір про закупівлю за Лотом 1 на дату подання цієї скарги не укладено.
На підставі викладеного, керуючись статтями 5, 18, 29 Закону України «Про публічні закупівлі» та пунктами 43, 44 Особливостей здійснення публічних закупівель, затверджених постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178 (зі змінами),
ПРОШУ:
1. Визнати рішення Замовника про визначення переможцем процедури закупівлі
№ UA-2026-07-31-005766-a за Лотом 1 ФОП Кутенкової Ольги Олександрівни та про намір укласти з нею договір про закупівлю, оформлені протокольним рішенням уповноваженої особи № 65 від 19.08.2026, такими, що прийняті з порушенням пункту 43 та підпункту 2 пункту 44 Особливостей.
2. Зобов’язати Замовника скасувати рішення про визначення переможця та про намір укласти договір про закупівлю, оформлені протокольним рішенням уповноваженої особи № 65 від 19.08.2026.
3. Зобов’язати Замовника продовжити розгляд тендерних пропозицій учасників процедури закупівлі № UA-2026-07-31-005766-a за Лотом 1 відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» та Особливостей.
Вимоги: Зобов’язати замовника скасувати рішення про визначення переможця процедури закупівлі та повідомлення про намір укласти договір

Запити Органу оскарження

Вимога
Є відповідь

ВИМОГА про усунення порушення законодавства у сфері публічних закупівель Ідентифікатор закупівлі: UA-2026-07-31-005766-a – «Столярні вироби за ДК 021:2015 – 44220000-8 (Двері за ДК 021:2015 – 44221200-7)», Лот 1: Двері для Централізованої бібліотечної системи Солом’янського району м. Києва

Номер: 425905fbbf6e445c9c7c53ade1bbdaf7
Ідентифікатор запиту: UA-2026-07-31-005766-a.a1
Назва: ВИМОГА про усунення порушення законодавства у сфері публічних закупівель Ідентифікатор закупівлі: UA-2026-07-31-005766-a – «Столярні вироби за ДК 021:2015 – 44220000-8 (Двері за ДК 021:2015 – 44221200-7)», Лот 1: Двері для Централізованої бібліотечної системи Солом’янського району м. Києва
Вимога:
Фізична особа – підприємець Клопот Микола Васильович є учасником процедури закупівлі № UA-2026-07-31-005766-a – «Столярні вироби за ДК 021:2015 – 44220000-8 (Двері за ДК 021:2015 – 44221200-7)», Лот 1: Двері для Централізованої бібліотечної системи Солом’янського району м. Києва (далі – Закупівля, Лот 1). У складі тендерної пропозиції Учасника 10.08.2026 о 09 год. 54 хв. завантажено файл «Додаток 2 до тендерної документації (2).pdf», що містить заповнену Таблицю 1 пункту 2 Додатка 2 до тендерної документації (технічна специфікація). Після розкриття тендерних пропозицій Замовник розмістив в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей, у якому, серед іншого, зазначив, що Учасник не надав лист-погодження з необхідними технічними, якісними та кількісними характеристиками предмета закупівлі згідно з додатком № 2 до тендерної документації, як це вимагається підпунктом 5.10 пункту 5 Додатка 1 до тендерної документації. На виконання зазначеного повідомлення 19.08.2026 о 00 год. 18 хв., тобто після спливу кінцевого строку подання тендерних пропозицій, Учасником завантажено гарантійний лист такого змісту: «гарантую погодження з необхідними технічними, якісними та кількісними характеристиками предмета закупівлі UA-2026-07-31-005766-a, згідно додатку № 2 до тендерної документації». Протокольним рішенням (протоколом) уповноваженої особи від 19.08.2026 № 65 тендерну пропозицію Учасника визнано такою, що повністю відповідає вимогам тендерної документації, Учасника визначено переможцем Закупівлі за Лотом 1 та прийнято рішення про намір укласти договір про закупівлю. І. ЩОДО НЕПРАВОМІРНОГО ЗАСТОСУВАННЯ ПУНКТУ 43 ОСОБЛИВОСТЕЙ Абзацом другим пункту 43 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості), встановлено, що під невідповідністю в інформації та/або документах розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією, крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції та/або інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції. Отже, відсутність у складі тендерної пропозиції документів про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі імперативно виключена законодавцем з поняття невідповідності, яка може бути усунена в порядку пункту 43 Особливостей. Документ, передбачений підпунктом 5.10 пункту 5 Додатка 1 до тендерної документації, за своїм змістом є волевиявленням учасника саме щодо технічних, якісних та кількісних характеристик предмета закупівлі, визначених Додатком 2 до тендерної документації. Це прямо випливає як із самого формулювання підпункту 5.10, так і з тексту документа, поданого Учасником 19.08.2026. Такий документ є документом про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі у розумінні абзацу другого пункту 43 Особливостей. Наведене узгоджується з практикою органу оскарження. Так, рішенням Комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель від 31.03.2026 № 3765-р/пк-пз (закупівля UA-2026-03-03-002293-a) у частині документів, передбачених пунктами 3 та 4 додатка 2 до документації (гарантійні листи щодо гарантійного строку на товар та щодо того, що товар є новим), Комісія встановила, що завантажені учасником після кінцевого строку подання пропозицій документи не вважаються наданими у складі пропозиції з урахуванням пунктів 31 та 33 Особливостей, а тендерна пропозиція була відхилена замовником правомірно. При цьому зазначені гарантійні листи так само не містили опису товару, а лише підтверджували його характеристики. Відповідно до пунктів 31 та 33 Особливостей документ, завантажений Учасником 19.08.2026, не може вважатися поданим у складі тендерної пропозиції до кінцевого строку її подання. Станом на кінцевий строк подання тендерних пропозицій документ, передбачений підпунктом 5.10 пункту 5 Додатка 1 до тендерної документації, у складі тендерної пропозиції Учасника був відсутній. За таких обставин Замовник не мав правових підстав ані розміщувати повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей у цій частині, ані враховувати завантажений на його виконання документ, а був зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію Учасника на підставі абзацу другого підпункту 2 пункту 44 Особливостей. ІІ. ЩОДО НЕПРАВОМІРНОЇ КВАЛІФІКАЦІЇ ПОМИЛОК ЯК ФОРМАЛЬНИХ Протоколом від 19.08.2026 № 65 Замовник самостійно встановив та зафіксував, що заповнена Учасником Таблиця 1 Додатка 2 до тендерної документації, окрім номенклатури свого лота, містить надлишкову інформацію щодо товарів іншого лота. Наведену помилку Замовник кваліфікував як формальну (несуттєві). Перелік формальних помилок затверджено наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 15.04.2020 № 710 і є вичерпним. Пунктом 2 цього Переліку до формальних помилок віднесено помилки, допущені під час оформлення тексту документа, за умови, що такі помилки не впливають на ціну тендерної пропозиції, не призводять до її спотворення та не стосуються характеристики предмета закупівлі. Включення до Таблиці 1 позицій, що належать до Лота 2 (двері для Київської дитячої художньої школи № 1, м. Київ, вул. Братів Зерових, 25), не є помилкою оформлення тексту документа. Внаслідок цього технічна специфікація подана Учасником стосовно 14 одиниць товару замість 12 одиниць, передбачених Лотом 1, тобто помилка стосується кількісних характеристик предмета закупівлі. Крім того, у Таблиці 1 не заповнено графу «№ з/п». Таким чином, Замовник, з одного боку, документально зафіксував дефекти технічної специфікації Учасника, а з іншого – визнав його тендерну пропозицію такою, що повністю відповідає вимогам тендерної документації, що свідчить про формальний характер розгляду тендерної пропозиції. Враховуючи вищевикладене, керуючись пунктами 43, 44 Особливостей, ВИМАГАЄМО: 1. Скасувати рішення уповноваженої особи, оформлені протокольним рішенням (протоколом) від 19.08.2026 № 65, у частині визначення фізичної особи-підприємця КУТЕНКОВОЇ Ольги Олександрівни (РНОКПП 2974300628) переможцем Закупівлі за Лотом 1 та прийняття рішення про намір укласти з нею договір про закупівлю. 2. Відхилити тендерну пропозицію фізичної особи-підприємця КУТЕНКОВОЇ Ольги Олександрівни за Лотом 1 на підставі абзацу другого підпункту 2 пункту 44 Особливостей як таку, що не відповідає вимогам, установленим у тендерній документації відповідно до абзацу першого частини третьої статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі». Звертаємо увагу Замовника, що згідно з пунктом 44 Особливостей відхилення тендерної пропозиції за наявності визначених підстав є обов'язком, а не правом Замовника. У разі незадоволення цієї вимоги або залишення її без розгляду ФОП Клопот М.В. буде змушений звернутися за захистом порушених прав та законних інтересів до Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, а також до Державної аудиторської служби України.
Пов'язані документи: Учасник
Вирішення: Замовник, в особі Уповноваженої особи, детально розглянув вимогу учасника ФОП Клопота Миколи Васильовича (вих. № 472 від 21.08.2026) щодо скасування рішення про визначення переможця за Лотом 1, та надає розгорнуті, обґрунтовані пояснення щодо правової позиції Замовника та поточного стану процедури закупівлі. 1. Щодо правомірності визначення пропозиції ФОП Кутенкової О.О. такою, що відповідає технічним вимогам (позиція незгоди з Вимогою): Замовник не погоджується з твердженням Скаржника про те, що пропозиція Переможця не містила конкретних технічних характеристик предмета закупівлі. Наголошуємо, що в момент подання тендерної пропозиції 10.08.2026 учасником ФОП Кутенковою О.О. у складі пакета документів було завантажено файл «Додаток 2 до тендерної документації (2).pdf», який містить повністю заповнену Таблицю 1 пункту 2 Додатка 2 (технічна специфікація). У цій підсумковій Таблиці 1 учасник від самого початку абсолютно нормально, чітко та конкретно заповнив усі технічні та якісні показники для себе, вказавши остаточні характеристики запропонованого товару, які повністю задовольняють потреби Замовника. Наявність в іншій частині цього ж файлу простого переписування (дублювання) вихідного тексту Замовника є лише технічним фоном документа і не спростовує того факту, що в самій підсумковій таблиці конкретні параметри товару зафіксовані вчасно, в повному обсязі та без невизначеностей. 2. Щодо наявності позицій з Лота 2 у Таблиці 1: Включення Переможцем до Таблиці 1 по Лоту 1 додаткових рядків із номенклатурою та адресами доставки, що належать до Лота 2 (двері для художньої школи), Замовник кваліфікував як формальну (несуттєву) помилку оформлення тексту. Дана помилка виникла виключно через багатолотовий характер закупівлі та технічну неуважність учасника при копіюванні текстових блоків. Ця описка жодним чином не впливає на ціну тендерної пропозиції за Лотом 1, не призводить до її спотворення та не погіршує технічні характеристики потрібного Замовнику товару. Усі необхідні 12 одиниць дверей для бібліотечної системи за Лотом 1 описані та запропоновані учасником в повному обсязі. 3. Щодо правової дискусії навколо повідомлення на 24 години (позиція часткової згоди): Замовник бере до уваги аргументи Скаржника щодо суворої практики органу оскарження (АМКУ) стосовно неможливості дозавантаження гарантійних листів-погоджень з технічними характеристиками (пп. 5.10 ТД) через механізм усунення невідповідностей протягом 24 годин. Зважаючи на те, що норми пункту 43 Особливостей містять імперативну заборону на виправлення технічних та якісних характеристик, Замовник погоджується, що в даній частині виникає правова дискусія та неоднозначне юридичне трактування, яке може стати підставою для задоволення скарги Органом оскарження. 4. Щодо неможливості вчинення дій через функціонал майданчика: Замовник наголошує, що на момент розгляду цієї вимоги електронний майданчик та система Prozorro автоматично заблокували функціонал кабінету Замовника за Лотом 1 у зв'язку з реєстрацією скарги. Наразі у Замовника технічно відсутні кнопки «Скасувати рішення» або «Дискваліфікувати» в інтерфейсі системи, що унеможливлює вчинення будь-які самостійних процесуальних змін на даному етапі (навіть у разі часткового визнання вимог) до моменту винесення рішення Комісією Антимонопольного комітету України. З огляду на вищевикладене, остаточне правове рішення щодо правомірності застосування механізму 24 годин у даному випадку буде прийнято за результатами розгляду скарги в Комісії АМКУ. Замовник діятиме виключно у чіткій відповідності до закону та обов'язкового до виконання рішення Органу оскарження, яке автоматично розблокує технічний функціонал майданчика для подальших дій.
Статус вимоги: Задоволено