-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Рентгенівська система внутрішнього контролю структури
Тендер Prozorro UA-2026-07-30-004061-a
Завершена
4 057 500.00
UAH без ПДВ
Період оскарження:
30.07.2026 12:06 - 04.08.2026 00:00
Скарга
Відхилено
КЕП
СКАРГА у відповідності до статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» та п.п. 55-67 Особливостей на прийняте рішення про визначення переможця Учасника, пропозиція якого не відповідає вимогам закупівлі
Номер:
99b2d9069c1d4cbfb1ca0fd18e36389a
Ідентифікатор запиту:
UA-2026-07-30-004061-a.a1
Назва:
СКАРГА у відповідності до статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» та п.п. 55-67 Особливостей на прийняте рішення про визначення переможця Учасника, пропозиція якого не відповідає вимогам закупівлі
Скарга:
ТОВ «МКТ-КОМЮНІКЕЙШН» (далі - Скаржник) у відповідності до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) та постанови Кабінету Міністрів України “Деякі питання здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану” від 11.11.2022 р. № 1275 (далі – Особливості) надало свою тендерну пропозицію на участь у закупівлі № UA-2026-07-30-004061-a назва предмета закупівлі «Рентгенівська система внутрішнього контролю структури за кодом ЄЗС ДК 021:2015 38580000-4 Рентгенологічне та радіологічне обладнання немедичного призначення – код згідно основного словника національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23 грудня 2015 року № 1749».
Замовник відхилив пропозицію Скаржника згідно опублікованого Протоколу уповноваженої особи №159 від 11 серпня 2026 року через ряд невідповідностей вимогам Замовника.
Після відхилення пропозиції Скаржника Замовник перейшов до розгляду наступної пропозиції Учасника ТОВАРИСТВ А З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ХІМЛАБОРРЕАКТИВ" (далі - Переможець), якого було визначено Переможцем згідно опублікованого Протоколу уповноваженої особи №160 від 13 серпня 2026 року (далі - Протокол).
Скаржник не погоджується з рішенням Замовника в частині визначення ТОВ "ХІМЛАБОРРЕАКТИВ" переможцем та вважає його необґрунтованим, та таким, що порушує вимоги тендерної документації та суперечить чинному Законодавству України, з огляду на такі обставини та аргументи.
Пов'язані документи:
Учасник
- sign.p7s 14.08.2026 15:30
- рішення від 18.08.2026 № 9932.pdf 18.08.2026 16:40
- Інформація про резолютивну частину рішення від 26.08.2026 № 10367.pdf 27.08.2026 11:08
- рішення від 26.08.2026 № 10367.pdf 28.08.2026 16:32
- Пояснення з приводу скарги UA-2026-07-30-004061-a.a1 (для копіювання).docx 20.08.2026 17:27
- Пояснення з приводу скарги UA-2026-07-30-004061-a.a1.pdf.p7s 20.08.2026 17:27
- Пояснення з приводу скарги UA-2026-07-30-004061-a.a1.pdf 20.08.2026 17:27
- Confirmation and clarification of Teledyne ICM TactXL detector specifications-укр).pdf 20.08.2026 17:27
- Лист вих№68-01-1871 від 18.08.2026р ТОВ НВФ Діагностичні прилади.pdf 20.08.2026 17:27
- Confirmation and clarification of Teledyne ICM TactXL detector specifications.pdf 20.08.2026 17:27
Дата прийняття скарги до розгляду:
14.08.2026 18:59
Дата розгляду скарги:
26.08.2026 10:00
Місце розгляду скарги:
Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду:
18.08.2026 16:40
Дата прийняття рішення про відхилення скарги:
28.08.2026 16:33
Пункт скарги
Порядковий номер пункту скарги:
1
Номер:
78381b9d747a40d993778acfad31aeb7
Заголовок пункту скарги:
1. Оскарження невідповідності
Тип пов'язаного елемента:
Скарга на кваліфікацію
Тип порушення:
Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації:
Інші дії/бездіяльність замовника (у т.ч. ненадання роз’яснень тощо)
Тип порушення:
Інші дії/бездіяльність замовника (у т.ч. ненадання роз’яснень тощо)
Опис суті пункту скарги:
Тендерна документація містить наступну вимогу:
Додаток 1 до тендерної документації
Розділ 7. Документ (документи) та/або інформація, що підтверджує відповідність тендерної пропозиції учасника необхідним технічним, якісним та кількісним характеристикам предмета закупівлі відповідно до вимог технічної специфікації
Пункт 1. Специфікація товару, що вимагається замовником:
5. Активна область детектора: не менше 434 × 355 мм
8. Габаритні розміри: не більше 454 × 387 × 18,65 мм
Переможець в складі пропозиції надає документи на підтвердження відповідності товару виробника Teledyne ICM, детекторної панелі TactXL
19. Технічна специфікація (№1764 від 03.08.2026 p.)
20. Специфікація товару (№1766 від 03.08.2026 р.)
Дані документи місять наступну інформацію
5. Активна область детектора: 434 × 355 мм
8. Габаритні розміри: 454 × 387 × 18,65 мм
Згідно інформації на сайті виробника, яка доступна за посиланням https://www.teledyneicm.com/products/security/tactxl/ (додатково надаємо завантажену сторінку на веб-ресурс TactXL - Portable X-ray detector - Teledyne ICM) виробником запропонованого товару вказана наступна інформація:
Active area mm 427 x 351 /17 x 14
External dimensions mm / in 460 x 384 x 15 / 18 x 15 x 0.6
В перекладі:
Активна зона, мм: 427 × 351 / 17 × 14
Зовнішні розміри, мм / дюйми: 460 × 384 × 15 / 18 × 15 × 0,6
Дана інформація також підтверджується технічною документацією виробника, яка доступна для завантаження з посилання, що вказане вище, зокрема:
1. Брошура DOC_TactXL-6 (надається в складі), де вказано:
Active area mm / in diag. 427 x 351 /17 x 14
External dimensions mm / in 460 x 384 x 15 / 18 x 15 x 0.6
В перекладі:
Активна зона, мм / дюйми (по діагоналі) 427 × 351 / 17 × 14
Зовнішні розміри, мм / дюйми 460 × 384 × 15 / 18 × 15 × 0,6
2. Брошура DOC_SECURITY_BUNDLE (надається в складі), де вказано:
Active area mm / in diag. 427 x 351 /17 x 14
External dimensions mm / in 460 x 384 x 15 / 18 x 15 x 0.6
В перекладі:
Активна зона, мм / дюйми (по діагоналі): 427 × 351 / 17 × 14
Зовнішні розміри, мм / дюйми: 460 × 384 × 15 / 18 × 15 × 0,6
Інформація, зазначена Переможцем у складі тендерної пропозиції, є недостовірною, не відповідає дійсним технічним характеристикам запропонованого товару та суперечить офіційній технічній документації виробника, зокрема:
Переможцем у складі тендерної пропозиції зазначено, що активна область детектора має розмір 434 × 355 мм. Водночас, відповідно до офіційної технічної інформації виробника, фактичний розмір активної області детектора запропонованої моделі становить 427 × 351 мм. Відповідно до вимог тендерної документації, активна область детектора повинна становити не менше 434 × 355 мм. Таким чином, фактичні технічні характеристики запропонованого Переможцем товару не відповідають встановленій Замовником вимозі, оскільки показник 427 мм є меншим за 434 мм, а 351 мм — меншим за 355 мм.
Переможцем у складі тендерної пропозиції зазначено, що габаритні розміри становлять 454 × 387 × 18,65 мм. Водночас, відповідно до офіційної технічної інформації виробника, фактичні габаритні розміри запропонованої моделі становлять 460 × 384 × 15. Відповідно до вимог тендерної документації, габаритні розміри повинні становити не більше 454 × 387 × 18,65 мм. Таким чином, фактичні технічні характеристики запропонованого Переможцем товару не відповідають встановленій Замовником вимозі, оскільки показник 460 мм є більшим за 454 мм.
Отже, інформація, зазначена Переможцем у тендерній пропозиції щодо розміру активної області детектора та габаритних розмірів, не відповідає дійсним технічним характеристикам запропонованого товару та не підтверджується офіційною технічною документацією виробника. Зазначення Переможцем розміру 434 × 355 мм замість фактичного 427 × 351 мм та зазначення 454 × 387 × 18,65 мм замість фактичного 460 × 384 × 15 мм свідчать про надання недостовірної інформації, яка є суттєвою для визначення відповідності тендерної пропозиції вимогам Замовника.
Відповідно до пункту 5.4 Розділу 5 тендерної документації, тендерна пропозиція підлягає відхиленню, зокрема, у разі якщо учасник зазначив у тендерній пропозиції недостовірну інформацію, що є суттєвою для визначення результатів відкритих торгів, яку Замовник виявив згідно з абзацом першим пункту 42 Особливостей.
Таким чином, Замовник мав встановити невідповідність запропонованого Переможцем товару вимогам тендерної документації та відхилити його тендерну пропозицію. Натомість Замовником зазначену невідповідність не було виявлено, а тендерну пропозицію Переможця було неправомірно визнано такою, що відповідає вимогам тендерної документації.
При цьому особливої уваги заслуговує той факт, що пропозицію Скаржника Замовник відхилив саме у зв’язку з невідповідністю технічних характеристик, зокрема розмірів, встановленим вимогам тендерної документації, тоді як аналогічну, а в даному випадку — істотну невідповідність у пропозиції Переможця Замовник не врахував.
Отже, Замовником фактично застосовано різний підхід до оцінки тендерних пропозицій учасників, що призвело до неправомірного визначення Переможця та порушення вимог тендерної документації.
У зв’язку з наведеним зазначаємо, що Замовником під час розгляду та оцінки тендерних пропозицій було застосовано дискримінаційний та непослідовний підхід до учасників процедури закупівлі, що призвело до порушення прав та законних інтересів ТОВ «МКТ-КОМЮНІКЕЙШН».
Зокрема, Замовник відхилив тендерну пропозицію Скаржника у зв’язку з невідповідністю окремих технічних характеристик вимогам тендерної документації, водночас не застосував аналогічний підхід до тендерної пропозиції учасника, якого надалі було визначено Переможцем.
Таким чином, тендерна пропозиція Переможця, згідно наведених вище доказів та аргументів не відповідає умовам технічної специфікації та містить недостовірну інформацію щодо істотної технічної характеристики товару. При цьому Замовник не встановив зазначену невідповідність та не відхилив тендерну пропозицію Переможця, натомість відхилив тендерну пропозицію Скаржника за невідповідність технічним вимогам.
Отже, Замовником фактично застосовано різні критерії та підходи до оцінки тендерних пропозицій учасників, які перебувають в однакових правових та фактичних умовах.
Зазначені дії Замовника порушують право Скаржника на недискримінаційне ставлення та рівне ставлення до учасників процедури закупівлі, а також суперечать основним принципам здійснення публічних закупівель, встановленим статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема принципам недискримінації учасників та рівного ставлення до них, об’єктивного та неупередженого визначення переможця процедури закупівлі, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівлі, а також запобігання корупційним діям і зловживанням.
Крім того, визначення Переможцем учасника, тендерна пропозиція якого не відповідає умовам технічної специфікації та містить недостовірні відомості щодо істотної технічної характеристики предмета закупівлі, свідчить про порушення Замовником вимог Закону України «Про публічні закупівлі», тендерної документації та пункту 44 Особливостей.
Ураховуючи викладене, права та законні інтереси ТОВ «МКТ-КОМЮНІКЕЙШН» можуть бути ефективно захищені шляхом скасування рішення Замовника про визначення Переможцем учасника, тендерна пропозиція якого не відповідає умовам тендерної документації, відповідно до вимог законодавства та тендерної документації.
Відповідно до частини 18 статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» та пунктів 55–67 Особливостей за результатами розгляду скарги Орган оскарження має право прийняти рішення про встановлення або відсутність порушень процедури закупівлі та про заходи, які повинні вживатися для їх усунення, зокрема зобов’язати Замовника повністю або частково скасувати свої рішення.
Враховуючи викладене, з метою захисту прав та охоронюваних законом інтересів Скаржника, забезпечення недискримінаційного та рівного ставлення до учасників, об’єктивного та неупередженого визначення переможця, а також усунення порушень законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 5, 18, 29, 31 Закону України «Про публічні закупівлі», пунктами 44, 55–67 Особливостей, положеннями тендерної документації,
Додаток 1 до тендерної документації
Розділ 7. Документ (документи) та/або інформація, що підтверджує відповідність тендерної пропозиції учасника необхідним технічним, якісним та кількісним характеристикам предмета закупівлі відповідно до вимог технічної специфікації
Пункт 1. Специфікація товару, що вимагається замовником:
5. Активна область детектора: не менше 434 × 355 мм
8. Габаритні розміри: не більше 454 × 387 × 18,65 мм
Переможець в складі пропозиції надає документи на підтвердження відповідності товару виробника Teledyne ICM, детекторної панелі TactXL
19. Технічна специфікація (№1764 від 03.08.2026 p.)
20. Специфікація товару (№1766 від 03.08.2026 р.)
Дані документи місять наступну інформацію
5. Активна область детектора: 434 × 355 мм
8. Габаритні розміри: 454 × 387 × 18,65 мм
Згідно інформації на сайті виробника, яка доступна за посиланням https://www.teledyneicm.com/products/security/tactxl/ (додатково надаємо завантажену сторінку на веб-ресурс TactXL - Portable X-ray detector - Teledyne ICM) виробником запропонованого товару вказана наступна інформація:
Active area mm 427 x 351 /17 x 14
External dimensions mm / in 460 x 384 x 15 / 18 x 15 x 0.6
В перекладі:
Активна зона, мм: 427 × 351 / 17 × 14
Зовнішні розміри, мм / дюйми: 460 × 384 × 15 / 18 × 15 × 0,6
Дана інформація також підтверджується технічною документацією виробника, яка доступна для завантаження з посилання, що вказане вище, зокрема:
1. Брошура DOC_TactXL-6 (надається в складі), де вказано:
Active area mm / in diag. 427 x 351 /17 x 14
External dimensions mm / in 460 x 384 x 15 / 18 x 15 x 0.6
В перекладі:
Активна зона, мм / дюйми (по діагоналі) 427 × 351 / 17 × 14
Зовнішні розміри, мм / дюйми 460 × 384 × 15 / 18 × 15 × 0,6
2. Брошура DOC_SECURITY_BUNDLE (надається в складі), де вказано:
Active area mm / in diag. 427 x 351 /17 x 14
External dimensions mm / in 460 x 384 x 15 / 18 x 15 x 0.6
В перекладі:
Активна зона, мм / дюйми (по діагоналі): 427 × 351 / 17 × 14
Зовнішні розміри, мм / дюйми: 460 × 384 × 15 / 18 × 15 × 0,6
Інформація, зазначена Переможцем у складі тендерної пропозиції, є недостовірною, не відповідає дійсним технічним характеристикам запропонованого товару та суперечить офіційній технічній документації виробника, зокрема:
Переможцем у складі тендерної пропозиції зазначено, що активна область детектора має розмір 434 × 355 мм. Водночас, відповідно до офіційної технічної інформації виробника, фактичний розмір активної області детектора запропонованої моделі становить 427 × 351 мм. Відповідно до вимог тендерної документації, активна область детектора повинна становити не менше 434 × 355 мм. Таким чином, фактичні технічні характеристики запропонованого Переможцем товару не відповідають встановленій Замовником вимозі, оскільки показник 427 мм є меншим за 434 мм, а 351 мм — меншим за 355 мм.
Переможцем у складі тендерної пропозиції зазначено, що габаритні розміри становлять 454 × 387 × 18,65 мм. Водночас, відповідно до офіційної технічної інформації виробника, фактичні габаритні розміри запропонованої моделі становлять 460 × 384 × 15. Відповідно до вимог тендерної документації, габаритні розміри повинні становити не більше 454 × 387 × 18,65 мм. Таким чином, фактичні технічні характеристики запропонованого Переможцем товару не відповідають встановленій Замовником вимозі, оскільки показник 460 мм є більшим за 454 мм.
Отже, інформація, зазначена Переможцем у тендерній пропозиції щодо розміру активної області детектора та габаритних розмірів, не відповідає дійсним технічним характеристикам запропонованого товару та не підтверджується офіційною технічною документацією виробника. Зазначення Переможцем розміру 434 × 355 мм замість фактичного 427 × 351 мм та зазначення 454 × 387 × 18,65 мм замість фактичного 460 × 384 × 15 мм свідчать про надання недостовірної інформації, яка є суттєвою для визначення відповідності тендерної пропозиції вимогам Замовника.
Відповідно до пункту 5.4 Розділу 5 тендерної документації, тендерна пропозиція підлягає відхиленню, зокрема, у разі якщо учасник зазначив у тендерній пропозиції недостовірну інформацію, що є суттєвою для визначення результатів відкритих торгів, яку Замовник виявив згідно з абзацом першим пункту 42 Особливостей.
Таким чином, Замовник мав встановити невідповідність запропонованого Переможцем товару вимогам тендерної документації та відхилити його тендерну пропозицію. Натомість Замовником зазначену невідповідність не було виявлено, а тендерну пропозицію Переможця було неправомірно визнано такою, що відповідає вимогам тендерної документації.
При цьому особливої уваги заслуговує той факт, що пропозицію Скаржника Замовник відхилив саме у зв’язку з невідповідністю технічних характеристик, зокрема розмірів, встановленим вимогам тендерної документації, тоді як аналогічну, а в даному випадку — істотну невідповідність у пропозиції Переможця Замовник не врахував.
Отже, Замовником фактично застосовано різний підхід до оцінки тендерних пропозицій учасників, що призвело до неправомірного визначення Переможця та порушення вимог тендерної документації.
У зв’язку з наведеним зазначаємо, що Замовником під час розгляду та оцінки тендерних пропозицій було застосовано дискримінаційний та непослідовний підхід до учасників процедури закупівлі, що призвело до порушення прав та законних інтересів ТОВ «МКТ-КОМЮНІКЕЙШН».
Зокрема, Замовник відхилив тендерну пропозицію Скаржника у зв’язку з невідповідністю окремих технічних характеристик вимогам тендерної документації, водночас не застосував аналогічний підхід до тендерної пропозиції учасника, якого надалі було визначено Переможцем.
Таким чином, тендерна пропозиція Переможця, згідно наведених вище доказів та аргументів не відповідає умовам технічної специфікації та містить недостовірну інформацію щодо істотної технічної характеристики товару. При цьому Замовник не встановив зазначену невідповідність та не відхилив тендерну пропозицію Переможця, натомість відхилив тендерну пропозицію Скаржника за невідповідність технічним вимогам.
Отже, Замовником фактично застосовано різні критерії та підходи до оцінки тендерних пропозицій учасників, які перебувають в однакових правових та фактичних умовах.
Зазначені дії Замовника порушують право Скаржника на недискримінаційне ставлення та рівне ставлення до учасників процедури закупівлі, а також суперечать основним принципам здійснення публічних закупівель, встановленим статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема принципам недискримінації учасників та рівного ставлення до них, об’єктивного та неупередженого визначення переможця процедури закупівлі, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівлі, а також запобігання корупційним діям і зловживанням.
Крім того, визначення Переможцем учасника, тендерна пропозиція якого не відповідає умовам технічної специфікації та містить недостовірні відомості щодо істотної технічної характеристики предмета закупівлі, свідчить про порушення Замовником вимог Закону України «Про публічні закупівлі», тендерної документації та пункту 44 Особливостей.
Ураховуючи викладене, права та законні інтереси ТОВ «МКТ-КОМЮНІКЕЙШН» можуть бути ефективно захищені шляхом скасування рішення Замовника про визначення Переможцем учасника, тендерна пропозиція якого не відповідає умовам тендерної документації, відповідно до вимог законодавства та тендерної документації.
Відповідно до частини 18 статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» та пунктів 55–67 Особливостей за результатами розгляду скарги Орган оскарження має право прийняти рішення про встановлення або відсутність порушень процедури закупівлі та про заходи, які повинні вживатися для їх усунення, зокрема зобов’язати Замовника повністю або частково скасувати свої рішення.
Враховуючи викладене, з метою захисту прав та охоронюваних законом інтересів Скаржника, забезпечення недискримінаційного та рівного ставлення до учасників, об’єктивного та неупередженого визначення переможця, а також усунення порушень законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 5, 18, 29, 31 Закону України «Про публічні закупівлі», пунктами 44, 55–67 Особливостей, положеннями тендерної документації,
Вимоги:
Зобов’язати замовника скасувати рішення про визначення переможця процедури закупівлі та повідомлення про намір укласти договір
×
-
ПРОШУ: 1. Прийняти скаргу до розгляду. 2. Встановити наявність порушень процедури закупівлі, допущених Замовником під час розгляду та оцінки тендерних пропозицій, а саме: o неправомірного невідхилення тендерної пропозиції учасника, якого визначено Переможцем, попри її невідповідність умовам тендерної документації; o застосування Замовником дискримінаційного та непослідовного підходу до оцінки тендерних пропозицій учасників. 3. Задовольнити скаргу повністю. 4. Зобов’язати Замовника скасувати рішення про визначення переможцем процедури закупівлі учасника, тендерна пропозиція якого не відповідає умовам тендерної документації.
Запити Органу оскарження
Номер:
2944c73cd5ba40c48c212121722e83c9
Тема запиту:
Пояснення Замовника щодо скарги ТОВ «МКТ-КОМЮНІКЕЙШН» на рішення про визначення переможця
Текст запиту:
Замовником на виконання рішення Комісії № 9932-р/пк-пз від 18.08.2026 року надано пояснення, інформацію, документи та матеріали щодо проведення процедури закупівлі UA-2026-07-30-004061-a.
У наданих поясненнях Замовник спростовує доводи Скаржника щодо недостовірності технічних характеристик детекторної панелі Teledyne ICM TactXL, зазначених у тендерній пропозиції ТОВ «ХІМЛАБОРРЕАКТИВ».
З метою перевірки достовірності зазначеної інформації Замовник звернувся до офіційного представника та дистриб’ютора відповідного товару в Україні. За результатами такого звернення отримано лист виробника Teledyne ICM від 20.08.2026 року, яким підтверджено, що зазначені Переможцем характеристики є характеристиками попередньої версії детектора TactXL, а також підтверджено можливість постачання детектора з такими характеристиками.
Таким чином, за результатами проведеної перевірки Замовником не встановлено факту зазначення ТОВ «ХІМЛАБОРРЕАКТИВ» недостовірної інформації або невідповідності запропонованого товару вимогам тендерної документації.
З огляду на викладене Замовник просить Комісію врахувати надані пояснення та додані документи і відмовити у задоволенні скарги ТОВ «МКТ-КОМЮНІКЕЙШН».
Дата опублікування:
20.08.2026 17:27