-
Спрощена закупівля
-
Однолотова
-
КЕП
Посилена АКБ для БПЛА 6S3P 99000 mAh (код 31440000-2 Акумуляторні батареї за ДК 021:2015 Єдиного закупівельного словника)
Тендер Prozorro UA-2026-07-13-008070-a
Завершена
15 836 000.00
UAH без ПДВ
Період оскарження:
13.07.2026 15:16 - 17.07.2026 00:00
Вимога
Відкликано скаржником
ВИМОГА щодо перегляду рішення про визначення переможця спрощеної закупівлі невідповідності пропозиції переможця вимогам оголошення
Номер:
a7d769f480244bd3a202bca66c3b7d06
Ідентифікатор запиту:
UA-2026-07-13-008070-a.a1
Назва:
ВИМОГА щодо перегляду рішення про визначення переможця спрощеної закупівлі невідповідності пропозиції переможця вимогам оголошення
Вимога:
Рішенням Уповноваженої особи Замовника, оприлюдненим в електронній системі закупівель Prozorro, визначено переможцем спрощеної закупівлі Учасника ТОВ «ГЛОБАЛ ЛАЙТ ІНЖИНІРИНГ» (далі — Переможець) та оприлюднено повідомлення про намір укласти договір.
ТОВ «М-АГРО» (далі — Скаржник), ознайомившись із пропозицією Переможця, заявляє, що вона не відповідає вимогам Оголошення про закупівлю, оскільки учасником не надано документ, а саме :
1. Відповідно до «Додатку 2 до оголошення про проведення спрощеної закупівлі «ІНФОРМАЦІЯ ПРО НЕОБХІДНІ ТЕХНІЧНІ, ЯКІСНІ ТА КІЛЬКІСНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ, У ТОМУ ЧИСЛІ ВІДПОВІДНА ТЕХНІЧНА СПЕЦИФІКАЦІЯ», розділу ІІІ «Документи, які Учасник повинен надати в складі пропозиції», пункту 3.1 Учасник, в складі пропозиції повинен надати:
Гарантійний лист (у довільній формі) про те, що Учасник гарантує при постачанні Товару надати документи, що підтверджують відповідність запропонованого товару та/або якість (декларація про відповідність, та/або сертифікат відповідності, та/або сертифікат якості, та/або паспорт якості, та/або технічний паспорт, та/або інший подібний документ, що засвідчує якість та/або відповідність товару).»
Таким чином, Замовником було встановлено конкретну вимогу щодо надання зазначеного документа саме у складі пропозиції учасника.
Під час перевірки пропозиції ТОВ «ГЛОБАЛ ЛАЙТ ІНЖИНІРИНГ» встановлено, що вказаний гарантійний лист у складі пропозиції відсутній. Тому пропозиція визначеного переможця не відповідає вимогам документації закупівлі, оскільки учасником НЕ ВИКОНАНО ОБОВ’ЯЗКОВУ ВИМОГУ щодо подання документів у складі пропозиції. Незалежно від його правової природи, учасник був зобов'язаний подати цей документ. Його відсутність свідчить про невідповідність пропозиції вимогам Оголошення.
Крім того, відповідно до пункту 8 постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2022 №1275, у разі виявлення невідповідностей у документах або інформації, поданих учасником або подання яких вимагалося оголошенням про проведення спрощеної закупівлі, державний замовник застосовує механізм усунення таких невідповідностей у визначений законодавством строк.
Таким чином, у випадку якщо Замовник розцінював ненадання зазначеного документа як невідповідність, яка може бути усунена, такий механізм мав бути застосований до моменту прийняття рішення про визначення переможця.
Визначення переможцем учасника, пропозиція якого на момент прийняття відповідного рішення не містила документа, прямо передбаченого вимогами Оголошення, а також можливе подальше отримання такого документа після визначення переможця, фактично призводить до зміни змісту пропозиції після завершення її розгляду та створює перевагу окремому учаснику, що суперечить принципу рівного ставлення до учасників.
Замовник, визнавши цього учасника переможцем, порушив принципи, закріплені у статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема: об'єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі, відкритість та прозорість на всіх стадіях, недискримінація учасників, рівне ставлення.
Відповідно до принципів публічних закупівель, Замовник має забезпечити об’єктивне та неупереджене визначення переможця і однакове застосування встановлених вимог до всіх учасників.
Додатково хочемо зауважити, що в іншій закупівлі Замовника (ідентифікатор закупівлі -UA-2026-04-03-012751-a), пропозицію учасника було відхилено у зв’язку з неповним заповненням таблиці, вимога щодо якої була встановлена документацією закупівлі.
Водночас у даній закупівлі Замовником визначено переможцем учасника, який не надав документ, ПРЯМО ПЕРЕДБАЧЕНИЙ ВИМОГАМИ Оголошення як обов’язковий документ у складі пропозиції.
Вважаємо, що різний підхід до оцінки відповідності пропозицій учасників у аналогічних ситуаціях може свідчити про недотримання принципу рівного ставлення до учасників, передбаченого статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі
Відповідно до Постанови КМУ № 1275 "Про затвердження особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану", норми Постанови КМУ № 1178 до даної процедури закупівлі не застосовуються. Замовник під час розгляду пропозицій зобов’язаний керуватися виключно вимогами Постанови № 1275 та умовами власного Оголошення.
З огляду на вищевикладене, враховуючи особливості воєнного стану та норми чинного законодавства, керуючись пунктом 8 постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2022 №1275, положеннями Закону України «Про публічні закупівлі» щодо принципів здійснення закупівель, зокрема статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі» (принципи добросовісної конкуренції, недискримінації учасників, рівного ставлення до них, об’єктивного та неупередженого визначення переможця), конкретну вимогу Оголошення , -
ПРОСИМО:
1. Прийняти цю Вимогу до розгляду.
2. Переглянути рішення про визначення переможцем закупівлі ТОВ «ГЛОБАЛ ЛАЙТ ІНЖИНІРИНГ».
3. У разі встановлення невідповідності пропозиції умовам Оголошення — прийняти рішення відповідно до вимог постанови КМУ №1275 та умов закупівлі.
Додатки:
1. Додаток 2 оголошення - Інформація про технічні, якісні та інші характеристики предмета закупівлі з вимогою про гарантійний лист (Розділ ІIІ. Документи, які Учасник повинен надати в складі пропозиції, пункт 3.1. Учасник, в складі пропозиції повинен надати:) – файл «Додаток 2.docx»;
2. Тендерна пропозиція Учасника ТОВ «Глобал Лайт Інжиніринг» - файл «Тендерна пропозиція Глобал Лайт Інжинірінг.pdf»;
3. Протокол визначення переможця закупівлі - файл «Протокол визначення переможця закупівлі та намір укласти договір про закупівлю UA-2026-07-13-008070-a.pdf».
Пов'язані документи:
Учасник
- Тендерна пропозиція Глобал Лайт Інжинірінг.pdf 26.07.2026 13:09
- Додаток 2.docx 26.07.2026 13:09
- Протокол визначення переможця закупівлі та намір укласти договір про закупівлю UA-2026-07-13-008070-a.pdf 26.07.2026 13:09
- Вимога.docx 26.07.2026 13:09
- Скан_Вимога.pdf 26.07.2026 13:09
Дата подачі:
26.07.2026 13:12
Опис причини скасування:
cancelled
Дата скасування:
27.07.2026 17:40