• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

НАЦІОНАЛЬНИЙ КЛАСИФІКАТОР УКРАЇНИ Єдиний закупівельний словник ДК 021:2015: 39120000-9 - Столи, серванти, письмові столи та книжкові шафи (Шафа для одягу)

Мова тендерної пропозиції – українська. Під час проведення процедур закупівель усі документи, що готуються замовником, викладаються українською мовою, а також за рішенням замовника одночасно всі документи можуть мати автентичний переклад іншою мовою. Визначальним є текст, викладений українською мовою. Тендерна пропозиція та всі документи, які передбачені вимогами тендерної документації та додатками до неї, складаються українською мовою.

Кваліфікація

від початку періоду пройшло 34 робочих дні

147 800.00 UAH без ПДВ
Період оскарження: 09.07.2026 18:45 - 14.07.2026 00:00
Скарга
Прийнята до розгляду
КЕП

Скарга щодо відхилення Товариства з обмеженою відповідальністю «ВОЮС»

Номер: 339e406eae8e4c478cbc5650237fbce9
Ідентифікатор запиту: UA-2026-07-09-011423-a.a2
Назва: Скарга щодо відхилення Товариства з обмеженою відповідальністю «ВОЮС»
Скарга:
Пов'язані документи: Учасник Орган оскарження Замовник
Дата розгляду скарги: 09.09.2026 10:00
Місце розгляду скарги: Антимонопольний комітет України
Дата прийняття рішення про прийняття скарги до розгляду: 02.09.2026 17:35
Автор: ТОВ "ВОЮС", Юрій Хомич +380672012022 voys.ua@ukr.net

Пункт скарги

Порядковий номер пункту скарги: 1
Номер: 3a006f75d953486db8b9217311d4b729
Заголовок пункту скарги: ТП Скаржника відповідає вимогам ТД та, відповідно, не підлягає відхиленню
Тип пов'язаного елемента: Скарга на кваліфікацію
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Підстави для відмови в участі у процедурі закупівлі
Тип порушення: Підстави для відмови в участі у процедурі закупівлі
Опис суті пункту скарги: Замовником 26.08.2026 р. було опубліковано в ЕСЗ ПРОТОКОЛ щодо прийняття рішення уповноваженою особою від 26.08.2026 р. про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «ВОЮС», яким відхилено ТП ТОВ "ВОЮС" з причини не усунення виявлених невідповідностей та не завантаження через електронну систему закупівель вказаних документів протягом 24 годин з моменту розміщення в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей.

На усунення виявлених недоліків Скаржника було повідомлено про необхідність завантажити:
1.Наявність документально підтвердженого досвіду, виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів):
1.1. Інформаційну довідку, складену у довільній формі що підтверджує досвід виконання аналогічного за предметом закупівлі договору.
1.2. Копію аналогічного договору (не менше 1 договору) (аналогічним вважається договір із аналогічним предметом закупівлі, або аналогічний за показником цифри основного словника національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», інформація про який/які зазначена в довідці, поданій згідно п. 1.1. даного додатку
1.3. Копії/ю документів/а на підтвердження виконання не менше ніж одного договору, зазначеного в наданій Учасником довідці та копію якого надано в складі тендерної пропозиції учасника (копії накладних, або копії актів прийому-передачі, що підтверджують виконання учасником договору на всю суму договору).
Або лист-відгук (або рекомендаційний лист тощо) (не менше одного) від контрагента згідно з аналогічним договором, який зазначено в довідці та надано у складі тендерної пропозиції про належне виконання цього договору.
2. Лист - згоду з Додатком 2 тендерної документації.
3. Копію дозволу або ліцензії, або інший документ, який підтверджує право на провадження певного виду господарської діяльності, якщо отримання такого дозволу або ліцензії на провадження такого виду діяльності, передбачено законодавством України. В разі, якщо учасник відповідно до норм чинного Законодавства не зобов’язаний згідно з законодавством складати/подавати, якийсь з вказаних в тендерній документації та/або в додатках до тендерної документації документів, такий учасник надає лист-роз’яснення в довільній формі, в якому зазначає підстави ненадання вищезазначених документів.
4. Приведений у відповідність підписаний уповноваженою особою учасника Проєкт договору, що викладений в Додатку 4 до Документації.
5. Надати в складі тендерної пропозиції довідку в довільній формі, яка містить інформацію про те, що між учасником та замовником раніше не було укладено договорів; або довідку про те, що учасник процедури закупівлі виконав свої зобов’язання за раніше укладеним з замовником договором про закупівлю, відповідно підстав, що призвели б до його дострокового розірвання і застосування санкцій у вигляді штрафів та/або відшкодування збитків протягом трьох років з дати дострокового розірвання такого договору не було.
6. Приведений у відповідність гарантійний лист, що Учасник повинен підтвердити можливість поставки запропонованого ним товару, у кількості та в терміни, визначені цією Документацією та пропозицією Учасника.
7. Приведений у відповідність гарантійний лист, що Доставка товарів повинна здійснюватися транспортом постачальника, в тому числі завантажувально-розвантажувальні роботи здійснюються за рахунок постачальника. Їх встановлення з врахуванням технічних та габаритних можливостей здійснюється також за рахунок постачальника.

Уповноважена особа 22.08.26, 15:53 розмістила у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення виявлених невідповідностей в електронній системі закупівель із завантаженням вказаних документів із підтверджуючими документами про його виконання.
Вимога про усунення порушення сформована: до 23.08.26, 15:53.

Скаржник не погоджується з вищезазначеними підставами відхилення з огляду на наступне.
ТД вимагалось надання документів відповідно до Додатку 2 ТД «Перелік документів та/або інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції».

1. У складі ТП містяться файли «1.Довідка щодо аналог договорів» та «2.Договір Три ведмеді 342000» чим підтверджено досвід виконання аналогічного за предметом закупівлі договору на всю суму, оскільки предметом аналогічного договору є – корпусні меблі.

2. У складі ТП міститься файл «4.Лист-згода з ТВ», чим дотримано вимоги Додатку 2 до ТД в цій частині.
3. У складі ТП не надано копію дозволу або ліцензії, оскільки отримання такого дозволу або ліцензії на провадження такого виду діяльності не передбачено законодавством України. Однак, надано інші документи, які підтверджують право на провадження певного виду господарської діяльності, а саме виписка та витяг з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Замовником не встановлено вимоги щодо надання пояснення у складі ТП стосовно всіх документів, що не передбачено чи передбачено законодавством України.
4. У складі ТП міститься файл «7. Проект договору» підписаний уповноваженою особою учасника, що викладений в Додатку 4 до ТД.
5. У складі ТП міститься файл «9.Лист щодо пп.2 п.45» чим Скаржник підтверджує -«відсутність підстав, визначених підпунктом 2 пункту 45 Особливостей, шляхом надання у складі тендерної пропозиції даної довідки в довільній формі про відсутність фактів невиконання своїх зобов’язань за раніше укладеним договором про закупівлю із Замовником, що призвело до його дострокового розірвання протягом трьох років до дати оголошення про проведення відкритих торгів, і застосування санкції у вигляді штрафів та/або відшкодування збитків або документального підтвердження вжиття заходів для доведення своєї надійності, незважаючи на наявність зазначеної підстави для відмови в участі у процедурі закупівлі, а саме: документів, які підтверджують, що він сплатив або зобов’язався сплатити відповідні зобов’язання та відшкодування завданих збитків».
6. У складі ТП містяться файли «12.Гарант лист щодо доставки» та «19.Гарант лист щодо ТВ» чим Скаржник підтверджує можливість поставки запропонованого ним товару, у кількості та в терміни, визначені цією Документацією та пропозицією Учасника.
7.Пунктом 12 Додатку 2 до ТД «Перелік документів та/або інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції» передбачено подання: інформації про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, в тому числі документи, які повинен надати учасник для підтвердження відповідності зазначеним характеристикам: «6. Доставка товарів повинна здійснюватися транспортом постачальника, в тому числі завантажувально-розвантажувальні роботи здійснюються за рахунок постачальника. Їх встановлення з врахуванням технічних та габаритних можливостей здійснюється також за рахунок постачальника. Надати в складі тендерної пропозиції гарантійний лист».
У складі ТП Скаржника надано файл «13. Гарантійний лист щодо транспорту» від 16.07.2026 №02/13 в якому зазначено, що «Товариство з обмеженою відповідальністю «ВОЮС» гарантує доставку товарів, яка буде здійснена транспортом постачальника, в тому числі завантажувально-розвантажувальні роботи. Встановлення з врахуванням технічних та габаритних можливостей здійснюється за рахунок постачальника».
Товариством з обмеженою відповідальністю «ВОЮС» дотримані всі вимоги і надано в складі ТП всі документи на підтвердження вимог ТД.
Отже, відсутня підстава для відхилення в цій частині.
Вимоги: Зобов’язати замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції скаржника

Запити Органу оскарження

Скарга
Скасована
КЕП

Неправомірне відхилення тендерної пропозиції учасника

Номер: 907e8026505344c99cc83179854f9096
Ідентифікатор запиту: UA-2026-07-09-011423-a.a1
Назва: Неправомірне відхилення тендерної пропозиції учасника
Скарга:
Замовником тендерну пропозицію Скаржника відхилено з підстави накладення на тендерну пропозицію удосконаленого електронного підпису (УЕП) замість кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Водночас такі дії Замовника суперечать вимогам пункту 43 Особливостей здійснення публічних закупівель, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1178. Відповідно до пункту 43 Особливостей, якщо під час розгляду тендерної пропозиції Замовником виявлено невідповідності в інформації та/або документах, поданих учасником, Замовник зобов'язаний розмістити повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей та надати учаснику 24 години для їх виправлення, за винятком випадків, прямо визначених законодавством. Невідповідність щодо виду електронного підпису не стосується технічних, якісних чи кількісних характеристик предмета закупівлі, а також не належить до випадків ненадання забезпечення тендерної пропозиції, які не підлягають виправленню. Більше того, в Узагальненій практиці розгляду органом оскарження скарг щодо застосування пунктів 43 та 44 Особливостей, оприлюдненій Антимонопольним комітетом України, прямо зазначено, що до невідповідностей, які повинні усуватися шляхом застосування механізму 24 годин, належать, зокрема, умови тендерної документації щодо накладення на тендерну пропозицію електронного підпису. Комітет також зазначив, що у таких випадках нерозміщення Замовником повідомлення про усунення невідповідностей є неправомірним.
Пов'язані документи: Учасник
Причина: Період оскарження закінчився
Дата скасування: 09.08.2026 00:00
Автор: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПАБЛО", Павло Струк 380633295787 office.pablotov@gmail.com

Пункт скарги

Порядковий номер пункту скарги: 1
Номер: 01f7b0a81a45489283397b9f3d869801
Заголовок пункту скарги: Неправомірне відхилення тендерної пропозиції учасника на підставі підпису пропозиції
Тип пов'язаного елемента: Скарга на кваліфікацію
Тип порушення: Порушення, пов'язані з вимогами законодавства
Ідентифікатор класифікації: Інші дії/бездіяльність замовника (у т.ч. ненадання роз’яснень тощо)
Тип порушення: Інші дії/бездіяльність замовника (у т.ч. ненадання роз’яснень тощо)
Опис суті пункту скарги: Замовником тендерну пропозицію Скаржника відхилено з підстави накладення на тендерну пропозицію удосконаленого електронного підпису (УЕП) замість кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

Водночас такі дії Замовника суперечать вимогам пункту 43 Особливостей здійснення публічних закупівель, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1178.

Відповідно до пункту 43 Особливостей, якщо під час розгляду тендерної пропозиції Замовником виявлено невідповідності в інформації та/або документах, поданих учасником, Замовник зобов'язаний розмістити повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей та надати учаснику 24 години для їх виправлення, за винятком випадків, прямо визначених законодавством.
Невідповідність щодо виду електронного підпису не стосується технічних, якісних чи кількісних характеристик предмета закупівлі, а також не належить до випадків ненадання забезпечення тендерної пропозиції, які не підлягають виправленню.
Більше того, в Узагальненій практиці розгляду органом оскарження скарг щодо застосування пунктів 43 та 44 Особливостей, оприлюдненій Антимонопольним комітетом України, прямо зазначено, що до невідповідностей, які повинні усуватися шляхом застосування механізму 24 годин, належать, зокрема, умови тендерної документації щодо накладення на тендерну пропозицію електронного підпису. Комітет також зазначив, що у таких випадках нерозміщення Замовником повідомлення про усунення невідповідностей є неправомірним.
Вимоги: Зобов’язати замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції скаржника